User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Superbox alternatifleri

ByKazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Superbox alternatifleri

Merhaba,

Eylül ayında taşındıktan sonra yeni dairemizde maalesef İnternet'e kavuşamadık.
    Var olan tarifemizin kurulumu için geldiler olması vs.. Türk telekom'dan turkcell'e geçtik.
    Sorun devam ediyor.
    Bugün tekrar kontrol etmeye geldiler (10 oldu galiba) ve sitenin içerisinde kablolarda sorun olduğu anlaşıldı.
    Kıracı olduğumuzdan ve bu sürecinde çok uzayacağından, belki de hiç yapılmayacağından dolayı Turkcell bize Superbox önerdi.
    Maalesef fiyatlar çok yüksek. 10mbps internet limitsiz olduğunda 200tl.
    6 kullanıcıya 10mbps ne kadar yeter ki?
    Bunu da düşünerek Superbox alternatifleri arıyorum. Büyük bir ihtimalle bir şey ödemeden sözleşmeden çıkacağım çünkü hizmet veremiyorlar.
    Vodafone redbox ve evimde mobil wifi (türk telekom) haricinde önerisi olan var mı?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genelde kullananlar hız limiti olmadığından bahsediyor, onların yalancısıyım. Ancak 6 cihaz da olsa mümkün olan en yüksek hızı stabil vereceğini söyleyebilirim.

Hız olayını bir araştırın derim, kullanıcı arkadaşlar da yorumlar. Eğer öyle olur ise SBox sizin işinizi fazlasıyla görecektir.

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genelde kullananlar hız limiti olmadığından bahsediyor, onların yalancısıyım. Ancak 6 cihaz da olsa mümkün olan en yüksek hızı stabil vereceğini söyleyebilirim.

Hız olayını bir araştırın derim, kullanıcı arkadaşlar da yorumlar. Eğer öyle olur ise SBox sizin işinizi fazlasıyla görecektir.
    Bizde 4 adet var,santiyer ve ofiste kullaniyoruz.

Hizinda Tarik dedigi gibi degisiklik olmuyor,ama muhakak limitsiz alin 5 gn bile surmeden 50gb doluyor.

Bizimki 50mb 100gb snr hiz dusumu limitsiz
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben superboxtan memnunum. 20mbit hıza sahip sınırsız kullanım paketine sahibim aylık 170 TL odemekteydim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Superboxta son 2-3 aydır akşam saatleri olunca 0.3 mbitleri falan görüyor resmen fıtık etti ve müşteri hizmetlerini aradığımda birisi kendisininde evde kullandığını aynı sorundan müzdarip olduğunu yapacak bir şey olmadığını söyledi. Çözüm üretemedim bir türlü.

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde bulunduğum bölgede fiber ve vdsl yok, superbox düşündüm fakat kullanan arkadaşım kotasından şikayetçi, son çare turknet kullanacağım.
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kablo tv - kablo net de yok mu sitede? Uzun süredir kullanıyorum fiber olmadığı için geçmiştik taşındığımızda, gayet memnunum hem internetten hem de müşteri hizmetlerinden.
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TarikS bizim eve kotasız gerekiyor ve kotasız 10mbps 200, 20mbps 300tl. Sizin söylediğiniz kotalı, örnek 150gb 4.5g hızında 160tl.
    @ChtArdARSL kullandığınız tarifeyi ve operatörü benimle paylaşır mısınız?
    @muharrem7791 Tarife gayet başarılı, baya önceden yapmışsınız galiba. Şu an söylediğiniz Tarife 300tl.
    @dachosen bilgiler için teşekkürler.
    @sagi turknet nasıl çalışıyor? Uydu mu?
    @Yekta şu an turkcell'den superonline sözleşme iptali haberini bekliyorum. Kablo net'i not aldım, değerlendireceğim.

Hepinize teşekkür ederim.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Superbox kullanıyorum. 2 yılı geçti. Telekom’un elinden kurtuldum ya verdiğim parayı zerre gözüm görmüyor.
    Sorun sıkıntı yaşamadan 2 yıldır kullanıyorum.
    Şu an 10mbit sınırsız kullanıyorum. 150₺ ödüyorum.
    Evde 4 cihaz sorunsuz kullanıyoruz.
    Bulunduğunuz yerde Turkcell hat ile hız testi yapın telefondan. Yüksek hızlar alıyorsanız hiç bir sorun yaşamazsınız sanıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ByKazim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @TarikS bizim eve kotasız gerekiyor ve kotasız 10mbps 200, 20mbps 300tl. Sizin söylediğiniz kotalı, örnek 150gb 4.5g hızında 160tl.
    @muharrem7791 Tarife gayet başarılı, baya önceden yapmışsınız galiba. Şu an söylediğiniz Tarife 300tl.
    @Yekta şu an turkcell'den superonline sözleşme iptali haberini bekliyorum. Kablo net'i not aldım, değerlendireceğim.

Bütçem yetseydi 4.5 gli versiyonu vardı sınırsız olan. 270 TL kusur liraydı o dönem 170 tllik 20 mblik sınırsız modelini köyde bile kullanıyorum 6 7 aydır koydeyim kullandım hiç sıkıntı görmedim çekmeme bağlantı kopma sorunu yaşamadım

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kablonet diyorum. Bugün kelek yapması dışında problem olmadı. Bugün tam iş görüşmesi yapacağım sırada gitti telefondan mobil yaptım görüşmeyi. DNS'leri bozulmuş sanırım. bazı sitelere girip yurtdışı kaynaklı sitelere giremiyordum. ekşide de baya serzeniş vardı yarım saat için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bütçem yetseydi 4.5 gli versiyonu vardı sınırsız olan. 270 TL kusur liraydı o dönem 170 tllik 20 mblik sınırsız modelini köyde bile kullanıyorum 6 7 aydır koydeyim kullandım hiç sıkıntı görmedim çekmeme bağlantı kopma sorunu yaşamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @muharrem7791 maalesef ücretler çok yüksek, kablonet düşünüyorum şimdi. 170tl'lik olmuş 300
    @_opeth oturduğum yerde altyapı gözüküyor, iletişime geçiyorum bugün arkadaşlar bakalım

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alt bilgi vereyim. Kablonet fiberden hız olarak neredeyse farksızdır. Mahalle kutularına kadar fiber gelir ve sonrasında koaksiyel kablo ile binalara oradan dairelere gelir. Koaksiyel kablo çok yüksek hızlarda bağlantı sunabilir. Fakat kablonet'in verdiği Netmaster modemlerin WiFi'si inanılmaz kötüdür. O yüzden Cable Modem + Router şekilde bir bağlantı hazırlamınızı öneririm. Yada imkan varsa yurt dışından kaliteli Cable Modem getirebilirsiniz. Docsis 3.0 olan tüm modemler TR'de çalışıyor.

Modem + Router yaptığınızda modemi Bridge moda alıp Public IP'yi Router ile alabiliyorsunuz ve gayet verimli çalışıyorlar.

Ayrıca genel Türkiye sorunu olan CGN IP nedeniyle tüm operatörlerde belli saatlerde yavaşlama olabiliyor. Bu nedenle oyun oynayanlara sabit ip tavsiye ederim.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ne amaçla kullancaksınız çekim gücü nedir bilmiyorum ama Kayseri de müstakil evimizde ( şehir sayılır artık ) kullanıyoruz bazen kaldırıp camdan atasım geliyor da alt yapı yok el mecbur.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Aranel Ciryatan bilgiler için çok teşekkür ederim @ChuckBartowsKi evde 6 kişiyiz, günlük telefon işleri, online oyun oynama, iptv üzerinden tv izleme.
    Çok sorunlu olacağını düşündüğümden dolayı iyi bir şey olsun istiyorum.
    Superbox'ı hiç kullanmadık iade edeceğim. Tarifeler çok yüksek maalesef.
    Türk Telekom ile tekrar deneyeceğiz. Fiber altyapı var, tüm komşular internet hizmeti alabiliyor ama bizim dairede sorun var.
    Bir ekip geldiğinde C Blok'tan D Bloğa gelen kablolarda sorun var demişti.

Benim aklımda ki soru ise bir bloktan diğer bloğa gelen kablolar bir mi yoksa her daire için ayrı hat mı çekiliyor?
    Var mı acaba bilgisi olan?

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Aranel Ciryatan bilgiler için çok teşekkür ederim @ChuckBartowsKi evde 6 kişiyiz, günlük telefon işleri, online oyun oynama, iptv üzerinden tv izleme.
    Türk Telekom ile tekrar deneyeceğiz. Fiber altyapı var, tüm komşular internet hizmeti alabiliyor ama bizim dairede sorun var.

Benim aklımda ki soru ise bir bloktan diğer bloğa gelen kablolar bir mi yoksa her daire için ayrı hat mı çekiliyor?
    Fiberde 2 çeşit yapı var.

1. Daireye kadar Fiber. Bu durumda her binaya 1 fiber kablo gelir ve o fiber dağıtıcı ile dairelere fiber gelir. kablo sorunu varsa tamiri kolaydır.
    2. Binaya kadar fiber sonrasında dairelere cat6 kablo. Bu durumda Fiber kablo sitedeki 1 merkeze gelir(Daire sayısına göre her binaya ayrı ayrı da gelebilir) bu merkezde bir switch ile dairelere cat6 ile paylaştırılır. Tamiri daha zor ama yapılmaz diye bir şey yok.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiberde 2 çeşit yapı var.

1. Daireye kadar Fiber. Bu durumda her binaya 1 fiber kablo gelir ve o fiber dağıtıcı ile dairelere fiber gelir. kablo sorunu varsa tamiri kolaydır.
    2. Binaya kadar fiber sonrasında dairelere cat6 kablo. Bu durumda Fiber kablo sitedeki 1 merkeze gelir(Daire sayısına göre her binaya ayrı ayrı da gelebilir) bu merkezde bir switch ile dairelere cat6 ile paylaştırılır. Tamiri daha zor ama yapılmaz diye bir şey yok.
    O zaman ikinci seçenekten yola çıkarak kontrol ettirmem gerekiyor. Çok yardımcı oluyorsun abi teşekkür ederim.
    Böyle bilgili birisi bulmuşken bir soru daha sorayım bari
    Türk Telekom kurduğunda günde 1-2 defa 5 dakikalık olsa bile internet çalışıyordu. Bu nasıl olur?

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Online oyun derken ping sorunu olan oyunlarsa asla superbox'ı kullanma derim asla memnun kalmazsınız.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler