User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bu zamanda iş yeri acmak ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu zamanda iş yeri acmak ?

yasaklar corona vs derken calistigim yerdeki is yükü de agir gelmeye baslayinca (sabah 8 aksam 8 cumartesi ayni tempo)
    kafamda acaba kendi isimi kurup ayni tempoda yada daha fazla calisip patronlarin agiz kokusunu cekmekten kurtulurmuyum cebime 3 yada 5 daha fazla girermi acaba diye dusunmeye basladim. En basitinden oto yikama detayli temizlik seramik kaplama yapilip yanina birde oto yazilim ariza tespit upgrade parca (hava,yag,vs ) ile taclandirip cok buyuk olmayan 2 araclik bir isyeri acma fikrim var.
    BU DONEMDE ACILIRMI RISK NEDIR YASAKLAR SIZCE ARTARMI IS OLURMU ?

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Çok güzelde olur, çokta iyi olur.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim tek diyeceğim birşey var, kimseyi dinleme. İçinden geleni yap çünkü cesareti olmayan herkes "yapma-etme" diyecektir.

Sadece şu an hali hazırda kazandığın parayı göz önünde bulundur ve dükkan işlettiğinde en başlarda en kötü senaryo ile ne kadar kazanacağını üç aşağı beş yukarı kestirmeye bak.

Son olarak, sakın arkadaş çevrenize güvenip iş yapmayın.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu dönemde daha uygun maliyetle açılabilir ama en azından 1 senenin kira, personel, vergi, vs gibi maliyetlerini sağlayacak nakitiniz olmalı
    hatta daha fazlası olsa yapamadım der geri bir işe dönmeye vakit ayıracak paranız olmalı
    ne olur ne olmaz garantici yaklaşmak faydalı olur bence
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıkama ile yazılımın bir arada olması, firma imajı olarak "bana" güven vermez.Çalışma alanınızı daraltmanızı öneririm.Ayrıca ön görmesi zor bir süreçte radikal kararlar verilmemeli bence.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence yasaklar problem ,
    hayat normale dönene kadar bu proje beklemeli.

ama bu yasakları fırsata cevirebilcek işler bence mumkun.
    bende semtte kızarmış tavuk işine girmeyi düşünüyorum.
    hazır restoranları kapanmışken daha izbe bi yerde , daha ucuz kira ile ağrılık paket servis olacak şekilde.
    birazda isim yapabilirsek pandemi bitişi ortalama 1-2 yıla daha düzgün bir yere geçip daha süslü bir yere geçilebilir misal.
    médiocrité partout

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıkama ile yazılımın bir arada olması, firma imajı olarak "bana" güven vermez.Çalışma alanınızı daraltmanızı öneririm.Ayrıca ön görmesi zor bir süreçte radikal kararlar verilmemeli bence.
    Bende aynı şeyi söylemeye geldim. Çok fazla şey sayılmış bu kadar fazla hedef kitlesi bulundurmak beni de korkutur.
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mycars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yasaklar corona vs derken calistigim yerdeki is yükü de agir gelmeye baslayinca (sabah 8 aksam 8 cumartesi ayni tempo)
    kafamda acaba kendi isimi kurup ayni tempoda yada daha fazla calisip patronlarin agiz kokusunu cekmekten kurtulurmuyum cebime 3 yada 5 daha fazla girermi acaba diye dusunmeye basladim. En basitinden oto yikama detayli temizlik seramik kaplama yapilip yanina birde oto yazilim ariza tespit upgrade parca (hava,yag,vs ) ile taclandirip cok buyuk olmayan 2 araclik bir isyeri acma fikrim var.
    BU DONEMDE ACILIRMI RISK NEDIR YASAKLAR SIZCE ARTARMI IS OLURMU ?
    İş fikri net değil o kısımdan kesin sıkıntı yaşarsın,

Hangi birini yapacaksın ? Ben yarım saat önce oto yıkayan birini koltukta elinde laptop yazılım yaparken görsem o kişiye (şahsi algılama bunu) arabamı elletmem açıkçası.

Hakkıyla yıkama yaparım dersen maliyetin istediğin paranın üzerinde olur, o fiyata yıkama hizmeti satmak zor.

Bakım kısmı olabilir elin alet tutuyorsa ama buna da az çok çevre lazım, yürüyen müşteriyi kapıdan sokmak istiyorsan çok iyi lokasyon gerek, o da iyi kira demek.

Kuruluş masrafların / tadilat vs masrafların / makina techizat masrafların az olmayacak, kur kaynaklı tüm ekipmanların fiyatları ciddi yükseldi.

Hadi olmadı diyelim makina vs satarsın ama dükkana gömdüğün tadilat orada kalır, ki düzgün bir yer yapayım dersen onun da tadilat masrafı ciddi yekün tutar.

Bütçen ne kadar bilmiyorum ama bunları iyi ölçüp biçip hareket etmek gerek, hayırlısı olsun.

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kurumsal Ekspertiz Firmalarında Yöneticilik yaptım en son bende ani kararla kendi işimi kurmak için istifa ettim yaklasık 2 ay önce KURUMSAL OTO EKSPERTİZ firması kurdum Bende sizin gibi ilk basta ACABA mı dedim şimdi de İYİ Kİ diyorum..İnsanın kendi işinin patronu olması kadar iyi bir sey yok

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yağcı açardım.

2-3 tane kanal.

bayilik alabilirsem bir yağ firmasıyla veya filtre firmasıyla anlaşırdım.

her araca peryodik bakım yağ-filtreler-fren balatası değişim yapardım.bana göre risksiz ama sürekliliği olan iş.
    çalışanlarda elemanlarda adamsa. müsteriler her 10binde gelir eminim.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fizibilitesini sağlam yapmak en az 3 sene zararda olacağını bilerek capital bulundurmakta fayda var. işler artık sosyal medya üzerinden döndüğünden cadde üzeri filan dükkan belirlemeye bence gerek yok.

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendini 1 sene idare edecek paran var mı?
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yıkamacı açacak olsam pandeminin geçmesini beklerdim.

Şirkette mesela araçların yıkatmaya gönderilmesi yasak.

Ben de bu dönemde 3 kere falan gitmişimdir.

Ama arkadaşların da dediği gibi all-in-one işi bence de güvensizlik uyandırır.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önünü uzun vade de görmeden iş yapmak riskli olabilir şu sıralar açılacak yeni bir işletme müşteri potansiyeli oluşmadan yasaklardan dolayı kapanır sekteye uğrarsa normal köklü yani müşterisi hazır olan iş yerine göre daha ağır hasar alacaktır. en azından açma fikniriniz olsun fırsat kollayın uzun vade de ortalık düzelirse hemen hayata geçirin derim
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten söylenmiş ama bu dönemin sermayesi kesinlikle normal dönemde iş kurar gibi olmamalı. En az 6 ay hiç kazanmadan işi ayakta tutacak bi sermaye şart derim. Şahsen benim yemezdi. Ama yemediği için böyleyiz ya. Ekipman maliyetini büyük araç biraz artırır ama varsa bi servis şirketi eş dost aracılığıyla daha uygun fiyatla tavlanıp önce onlar bağlanmalıdır derim kapı müşterisindense.

Şimdiden hayırlı olsun bol kazançlar dilerim.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pandemi döneminde dükkan gibi birşeyler açmak riskli olabilir. Oto yıkama bile etkilecektir. eğer tekrar yasaklar başlarsaki öyle gözüküyor, araç yıkatmaya bile daha az insan gider.

Bu dönemde online satışa yönelmek daha mantıklı olabilir. yer tutma gibi problemler görece olarak daha kolay. veya daha masrafsız. eğer online satabileceğinizi düşündüğünüz birşeyler varsa tercih edilebilir.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faaliyet alanını daraltıp başlamak daha mantıklı olabilir ilk aşamada. Örnek filtre için bayilik alacağınızı varsayalım K&N ile görüşün ön ödeme istiyorlar mı? Aylık veya yıllık hedef var mı? Dükkanı açtınız lokasyon da yeterli talebi oluşturabilecek misiniz?

Her şehrin ve ilçenin farklı geliri ve harcama alışkanlıkları oluyor.

Yıkama kaliteli olsun 50-100 lira olsun diyen de var 30-40 lira olsun hangi şampuanı kullandığınızı sormayan da var Performans parçaları da aynı şekilde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki işi de aynı anda yapıcam derseniz çok kompleks bir tesis yapmanız gerek. Milyonları bulur bu tesis.

Hangisini tercih ediyorsunuz ?

Ben olsam basit bir bakımcı açardım. Yıkatmadan gezilir ama 10 bin bakımını aştıktan sonra yusuf yusuf gezilir.

Yağ,filtre,fren balata gibi değişimi zorunlu olan parçaların işlerine bakardım. Otopratik sanırım o şekilde çalışıyor. Bayilik veriyorsa bir araştırın. Ekstra olarak yazılım,performance garage olayına da sonra girerdim.

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ben açtım tam da pandeminin ortasında Haziran ayında. şu ana kadar memnunum piyasada bir durgunluk var tabiki ama.. benim en büyük avantajım mülkün kendime ait olması. kira olayına girer miydim şu dönemde onu bilemiyorum açıkçası.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler