User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Evde Hem Yavru Kedi Hem Yavru Köpek Beslenir mi? Anlaşır mı?

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evde Hem Yavru Kedi Hem Yavru Köpek Beslenir mi? Anlaşır mı?

Yeni 1 1.5 aylık scottish sahiplendim arkadaşımın küçük çocuğu korktuğu için, geçmişte tekir yavrularımız oldu. Bir kaç haftadır köpek istiyordum evime 2. bir hayvan almak istiyorum. Yavru max 2 2.5 aylık blue nose, cane corso, dogo düşünüyorum. Vakit ayırabilecek ilgilenebilecek zamanımız var. Tek korkum anlaşırlar mı? Gerçi ikisi de yavruyken tanışacak ve sorun yaşatmazlar diye düşünüyorum. Sahipleneceğim yavruya 4 5 aylık olunca temel eğitim de düşünüyorum uysal ve cana yakın olması için. Aynı ortamda daha önce hem kedi, hem de köpek besleyenlerin tavsiyelerine açığım teşekkür ederim şimdiden.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı ortamdaki birden fazla canlının en az biri insan olmadığı sürece, aç değillerse, karınları düzenli doyuyorsa anlaşırlar
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında kangal yavrusu ve kedi besledik sadece banyo yaptırıp havluya sarıp sobanın yanında uyurken yan yana duruyorlardı ondada uyurken
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ikisi ufakken beraber büyürlerse sorun olmaz.
    ama köpeği kediden koruyun belli bir süre.
    kedi tırnaklarını kullanır çünkü, gözünüz üstlerinde olsun.

bu üclü arasında kediyle en iyi anlaşacak türde sırayla; cane , dogo, blue **-staff ' dır.
    médiocrité partout

Balistique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 ve 3 yaşında 2 tane siyah kedimiz vardı. Gittik bı halt ettik yavru french Bulldog aldık ama almaz olaydık.

Bağımlısı olduk sonra yanlız kalmasın diye bitane daha aldık french dişi Bizim kediler büyük olduğundan başta biraz yadirgadilar ama ufaktan alıştılar. Köpekle kedinin oyun tarzı biraz farklidir. Köpekler oyun oynarken bogusur kediler daha naiftir. Birbirlerine zarar vermezler ama kediler koruma içgüdüsüyle pati atıp gözüne zarar verebilir. İlk etapta buna dikkat edip yavaşca, gözetim altında alistirin. Yavruysa 2side çok daha kolay olur. Son olarak köpek bir başkadır.

Balistique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde şunu söyleyeyim. Kedi beslemek demek aslında hicbisey yapmamak demektir. Mama su ver tuvaletini temizle devam.
    Köpek sahibi olmak demek sürekli bir bebek sahibi olmak gibi tuvaleti zordur, mama yemez, yediğiniz herşeye salça olur vs. vs. ama her turlu köpek derim.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni 1 1.5 aylık scottish sahiplendim arkadaşımın küçük çocuğu korktuğu için, geçmişte tekir yavrularımız oldu. Bir kaç haftadır köpek istiyordum evime 2. bir hayvan almak istiyorum. Yavru max 2 2.5 aylık blue nose, cane corso, dogo düşünüyorum. Vakit ayırabilecek ilgilenebilecek zamanımız var. Tek korkum anlaşırlar mı? Gerçi ikisi de yavruyken tanışacak ve sorun yaşatmazlar diye düşünüyorum. Sahipleneceğim yavruya 4 5 aylık olunca temel eğitim de düşünüyorum uysal ve cana yakın olması için. Aynı ortamda daha önce hem kedi, hem de köpek besleyenlerin tavsiyelerine açığım teşekkür ederim şimdiden.
    Sıkıntı olabilir DOGO ya da cane corso ile...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ikisi yanyana anlasir, evdeki insanin davranisi onemli. Evde herkese yeterli sevgi varsa hic sorun olmaz. Ankarada Tork Garaja Korhan abi cane corso istedi yil 2011 falandi. Yavru aldik o zaman, dukkanin icinde herkes severek buyuttu, hayvan dukkanin icinde serbest duruyor kimseye bisey dedigi yok. Sadece kapidan gecen eskiciye veya simitciydi tam hatırlamıyorum o adama gicik onu kovaliyor
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Bayrampaşalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ikiside ufak olucagi icin sorun olmaz cok kolay alisirlar birbirlerine

Benim tavsiyem yasakli irk almayin en ufak sikayet oldugunda buyuk sikinti yasatiyorlar kanunen elinizden birsey gelmiyor

Benim ufakligi burdan cogu arkadas bilir suan 10 yasinda sikayetler yuzunden babama birakmak zorunda kaldim insan dayanamiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yavruyken birlikte büyüdüklerinde hangi cins olursa olsun hiçbir sıkıntı olmaz. Ama Cane Corso, Dogo gibi büyük cinsleri evde büyütmek hata olur. Hem Fiziksel hem mental sağlıkları için Bahçe, arsa, geniş toprak alan mutlaka olmalı.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9 yaşındaki kedi düşmanı köpeğimin yanına yavru kedi getirdim 7 ay önce.Şuan aynı kaptan su içiyorlar,kedi kendini yalayıp temizledikten sonra köpeği temizliyor yalayarak Mühim olan eğitim,köpek ve kedi psikolojisini bilmek.Bu arada daha önce kaç kere köpek beslediniz bilmiyorum ama,alacağınız ırklar iddialı ırklar.İyi düşünmenizi tavsiye ederim.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scottish kedim arkadaşımın rottweiler köpeği ile 2 hafta beraber kaldı en son köpek psikolojik tedavi aldı veterinerden bana mısın demedi 2 kat büyüklüğünde köpeğe işkence etti evde dikkat edin gözüne özellikle köpeğin.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=turboman;8690564]Zamanında kangal yavrusu ve kedi besledik sadece banyo yaptırıp havluya sarıp sobanın yanında uyurken yan yana duruyorlardı ondada uyurken
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı ortamdaki birden fazla canlının en az biri insan olmadığı sürece, aç değillerse, karınları düzenli doyuyorsa anlaşırlar
    Bende öyle düşünüyorum

Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ikisi ufakken beraber büyürlerse sorun olmaz.
    ama köpeği kediden koruyun belli bir süre.
    kedi tırnaklarını kullanır çünkü, gözünüz üstlerinde olsun.

bu üclü arasında kediyle en iyi anlaşacak türde sırayla; cane , dogo, blue **-staff ' dır.
    Aslında amstaff blue daha ağır basıyor düzgün yetiştirilirse biraz daha ufak dogo ve corsoya bakarak. Dogo yasaklı ırk ondan da ayrı çekiniyorum abi.
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı olabilir DOGO ya da cane corso ile...
    Dairede bakilacagi için alan konusunda sıkıntı yaşayabilirim evet Bülent abi yavruyken alacağım sevgiyle büyütürsem başka sıkıntı çıkartmazlar diye düşünüyorum.
    Alıntı Balistique Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde şunu söyleyeyim. Kedi beslemek demek aslında hicbisey yapmamak demektir. Mama su ver tuvaletini temizle devam.
    Köpek sahibi olmak demek sürekli bir bebek sahibi olmak gibi tuvaleti zordur, mama yemez, yediğiniz herşeye salça olur vs. vs. ama her turlu köpek derim.
    Evet kedi beslemek çok çok daha basit hiç köpek tecrübem yok. Ama üstesinden gelirim bir kaç ay alışma süreci zorlu geçecektir.
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bayrampaşalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ikiside ufak olucagi icin sorun olmaz cok kolay alisirlar birbirlerine

Benim tavsiyem yasakli irk almayin en ufak sikayet oldugunda buyuk sikinti yasatiyorlar kanunen elinizden birsey gelmiyor

Benim ufakligi burdan cogu arkadas bilir suan 10 yasinda sikayetler yuzunden babama birakmak zorunda kaldim insan dayanamiyor

Evet bu yüzden dogodan çekiniyorum birde apartmanda hayvan sevmeyen bir yöneticimiz var zamanında dairesine kadar kovalamıştım sokak kedilerini besliyorum diye laf etmişti. O puşt şikayet edebilir ast blue nose yada cane corso daha ağır basıyor şuan için

Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ikisi yanyana anlasir, evdeki insanin davranisi onemli. Evde herkese yeterli sevgi varsa hic sorun olmaz. Ankarada Tork Garaja Korhan abi cane corso istedi yil 2011 falandi. Yavru aldik o zaman, dukkanin icinde herkes severek buyuttu, hayvan dukkanin icinde serbest duruyor kimseye bisey dedigi yok. Sadece kapidan gecen eskiciye veya simitciydi tam hatırlamıyorum o adama gicik onu kovaliyor
    Bir şeyler sezmistir abi yavrucak
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Scottish kedim arkadaşımın rottweiler köpeği ile 2 hafta beraber kaldı en son köpek psikolojik tedavi aldı veterinerden bana mısın demedi 2 kat büyüklüğünde köpeğe işkence etti evde dikkat edin gözüne özellikle köpeğin.
    Bizim ki şuan biblo gibi duruyor sevdiriyor opturuyor kucak kedisi sev diye geliyor yavru tekirler öyle değildi insan azmaniydi adeta tavsiyeni dikkate alacağım

Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9 yaşındaki kedi düşmanı köpeğimin yanına yavru kedi getirdim 7 ay önce.Şuan aynı kaptan su içiyorlar,kedi kendini yalayıp temizledikten sonra köpeği temizliyor yalayarak Mühim olan eğitim,köpek ve kedi psikolojisini bilmek.Bu arada daha önce kaç kere köpek beslediniz bilmiyorum ama,alacağınız ırklar iddialı ırklar.İyi düşünmenizi tavsiye ederim.
    Çok düşündüm husky değerlendirdim golden falan da tüy konusunda çok üzerler diye eledim husky bir de çok yaramaz arkadaşımda var, minyatür köpek pek sevmiyorum tavsiyeniz varsa dinlerim. Teşekkürler

Alıntı dachosen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yavruyken birlikte büyüdüklerinde hangi cins olursa olsun hiçbir sıkıntı olmaz. Ama Cane Corso, Dogo gibi büyük cinsleri evde büyütmek hata olur. Hem Fiziksel hem mental sağlıkları için Bahçe, arsa, geniş toprak alan mutlaka olmalı.
    Evet bayağı iri corso ve DOGO astf blue şuan için daha ağır basıyor eve daha uygun gibi.
    AC/DC Back In Black

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=Emre-Dylan;8690603]
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanında kangal yavrusu ve kedi besledik sadece banyo yaptırıp havluya sarıp sobanın yanında uyurken yan yana duruyorlardı ondada uyurken

Bende öyle düşünüyorum

Aslında amstaff blue daha ağır basıyor düzgün yetiştirilirse biraz daha ufak dogo ve corsoya bakarak. Dogo yasaklı ırk ondan da ayrı çekiniyorum abi.

yani staff onların arasında TR'de en basit bulunabilecek tür.istediğin boyda ebatta renkte gırla.
    burda öyle nette görüldüğü gibi heybetli cane corso bulmak zaten imkansız.
    ama caneler mastiff ailesinden olduğundan çok tevazükarlardır her canlıya karşı.
    dogoyo yerinde olsam bende direk elerdim.biraz tutuk oluyorlar havasındanmı suyundanmı bilinmez..

staff yerine bende zamanında ebt (english bull terrier) tercih etmiştim.
    hemde 2 tane almıştım 2side erkekti.
    sende düşünebilirsin.onlarda çok sıcakkalı , mütavazi hayvanlardı.
    acaip eğlenceliydiler. (yaptıkları denyoluklarla çok güldürürlerdi

son olarak listeye akita inu'da ve samoyed katmanı öneririm.
    bugun yerim sadece bu ikisini düşünürdüm.
    médiocrité partout

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim ki şuan biblo gibi duruyor sevdiriyor opturuyor kucak kedisi sev diye geliyor yavru tekirler öyle değildi insan azmaniydi adeta tavsiyeni dikkate alacağım

Çok düşündüm husky değerlendirdim golden falan da tüy konusunda çok üzerler diye eledim husky bir de çok yaramaz arkadaşımda var, minyatür köpek pek sevmiyorum tavsiyeniz varsa dinlerim. Teşekkürler

Evet bayağı iri corso ve DOGO astf blue şuan için daha ağır basıyor eve daha uygun gibi.
    tüy konusu her ırkta aynı.özellikle kısa ve sert tüylü ırkların tüy sorunu daha çok olur.Daha çok olmakla beraber birde temizlemesi sorundur.Kısa ve sert oldugu için süpürgeyle kesinlikle alamazsınız öncelikle bunu bi belirteyim.

Biotin haplar var,bunları kullandığınız sürece herhangi bir tüy sorunu olmayacaktır.Hangi ırkı alırsanız alın tekrar sölüyorum eğitimi ve psikolojisini çözemediğiniz sürece malesef hepsinde aynı sorunu yaşayacaksınız.Mesela aşırı saldırgan bir golden hiç gördünüz mü? sizi koltuğa almayan,koltuğa oturacağınız zaman size hırlayan ve saldıran?

Çoban köpeklerini değerlendirebilirsiniz,alman çoban,rott vs. Benim şahsi görüşürüm alman çoban köpeği olur size.İtaatkar,sadık ve iyi bir dost olur.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Geçenlerde organizede bir fabrikada çektim bu fotoğrafı. Bahçenin bir bölümü ayrılmış hayvanlar için. Fotoğrafta hepsi yok ama 2'si yetişkin 3'ü yavru 5 köpek, 2'si yetişkin 6'sı yavru 8 kedi vardı.

Sordum hiç problem olmuyor mu diye. Diğer yetişkin sarı, siyah, beyaz renk dişi kediyi gösterip "ona dokunursan köpekler sana saldırır" dedi. İlk gelen köpeği yavruyken emzirmiş, büyütmüş. Hepsinin süt anası yani

Küçüklükten bir arada bırakılırsa sorunsuz yaşarlar. İnternettede gördüğüm bir çok örnek var. En vahşi denen köpekler evdeki yavru kedinin maskarası olmuş durumda.

İnsan dışında problem çıkaran bir canlı yok dünyada
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler