User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
26 sonuçtan 20 ile 26 arası

Konu: Kmsi düşürülmüş araç

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakın zamanda başıma geldi detaylıca yazamayacağım ama özetle hukuk nasıl işliyor bahsedeyim.

Gizli ayıplı aracı aldınız ayıbı farkettiniz/farketmediniz mağdursunuz ancak, sattığınız an siz mağdur edensiniz.

Ayıbı bilip bilmemeniz bir şey ifade etmemekte. Aracın sizden sonraki sahibi davayı her halükarda size açacaktır. Siz aldığınız km'yi eksper raporuyla ispatlasanız dahi size çıkacak karar mağduriyetiyle siz de sizi mağdur eden kişiye dava açacaksınız. Bu ceza katlana katlana ayıbı yapan kişiye saplanana kadar gidecek.

Bana başıma geldiğinde anlatılan bu. Ben de eski sahibine anlattım o da aldığı kişiye anlattı. Ben de hatalıyım baktırmadım dedim zararı 3 e böldük ve 3/2 sini önceki sahiplerine ödettim. Aynı zamanda sözleşme yaptık.

Yanlışım varsa düzeltilmesini ben de isterim ama benim tecrübem bu şekilde oldu.

ham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mahkemeden davayı aracı aldığınız kişiye ihbar etmesini talep edin. davaya katılmasa bile ödediğiniz meblağı rücu edeceğiz davada eliniz kuvvetlenir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben dava açmasın demiyorum açıcaksa açsın zaten aldığı kişiyi arayıp açıcağını haber veriyorsa gene sorun yok sonuçta aldığı kişi kayaklı bir problem değil

önemli olan ıspat edilebilirliği ispat yoksa kimi suçlayacaklar
    Dava açıldığında bütün geçmiş sahiplerine ulaşıyorlar. Aralarında galerici varsa genelde ihale onda kalıyor. Yoksa bilirkişi muayene tarihleri, kmleri, sahiplik süresi kriterlerini esas alarak faturayı kesecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MyDoNoSe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dava açıldığında bütün geçmiş sahiplerine ulaşıyorlar. Aralarında galerici varsa genelde ihale onda kalıyor. Yoksa bilirkişi muayene tarihleri, kmleri, sahiplik süresi kriterlerini esas alarak faturayı kesecektir.
    Alacak davasında böyle birşey olmuyor galiba işte o konu karışık ne davası açıcak keşke böyle olsa da eski araç sahiplerinin hepsi toplansa

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MyDoNoSe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bişey hiç duymadım. Galericiye ihale kaldığını da hiç duymadım. Keşke öyle olsa sizi mağdur eden satın aldığınız kişidir hukukta.

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim de başımıza geldi çok eski zamanda, benim sattığım kişi bana dava açtı. Ben herhangi dava vs açmadım işlerimizle ilgilenen avukata söyledim o takip etti, mahkemeye çıktık ben ve benden satın alan kişi, derdimi anlattım benim km göstergesine herhangi iyi niyetli ya da kötü niyetli olarak müdahele etmediğimi söyledim, ondan sonra dava benden önceki sahiplerine gitti. KM'yi düşüren benden 2 ya da 3 önceki sahibiydi tam hatırlamıyorum, adama da bişey olmadı dava masraflarını da hazineden karşıladılar kapandı gitti. Tabi benim başıma geldiğinde yeni yeni başlamıştı bu işler, ondan sonra yeni kanun vs bişeyler çıkarttılar ceza yiyenler oldu diye okuduk sağda solda, şu an durum nedir bilmiyorum işini iyi yapan bir avukata danışmanız sizin faydanıza olacaktır burada yazılanlarla hareket etmeyin derim ben.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı resmi dist den aldığınız var sayın. Fabriakadan ayıplı gemiş olsun. Davayı fabrikaya mı açarsınız galeriye mi?
    Tabiki de galeriye. O nedenle adam davayı size açar. Başkasına açamaz zaten.
    Sonra siz de sonucu ister bekleyin ister beklemeyin dava açarsınız aldığınız kişiye.
    Mahkeme sonuçlanmasını bekler çünkü düşürüldüğünün ispatı var mı yok mu diye bakacak. Ha siz direk beni mağdur etti yalan beyanda bulundu diye açacaksanız o başka. Ama gerek yok bence.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler