User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: İkinci el piyasası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan bandrol ayı, kimse araba almaz.
    31 Ocaktan sonra yine sahibinden şenlenir, Çoğu filo satış yapan tanınmış Rent A car firmaları 2 Elde fiyartları hemen hemen %10 15 cekti.

Ben elimde ne varsa 15 gün önce cıkardım kafam rahat. Geride gelse ileride gitse 1 yıl araç almayı düşünmüyorum
    #KGdetanirlar

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir acente tarafından tren aracılığıyla getirilen sıfır araçları, 2.el araçlar memlekete giriş yaptı diye paylaşıyorlar ya ben bir şey demiyorum.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emreogut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir acente tarafından tren aracılığıyla getirilen sıfır araçları, 2.el araçlar memlekete giriş yaptı diye paylaşıyorlar ya ben bir şey demiyorum.
    Ona sevinen zihniyet dolarla ne işimiz var diyen zihniyet.
    Aptal bilmiyor ki otomobil adamlara ucuz çünkü döviz kazanıp döviz harcıyorlar.
    Sana direk vergisiz gelse araç, 18 bin euro olan sıfır polo dizel 170 bine gelecek zaten. Şu an 340 bin orası ayrı.
    Ülkedeki cahiller yok olsa keşke. Bir işe yaradıkları yok, yarayacak adama da zararları var.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devlet halkı iyi arabaya yada ucuz arabaya binsin istemiyor. O yüzden halkın iyiliğine bir hamle beklemeyin. Bahsedilen ikinci el ithalatının olmasına hiç ihtimal vermiyorum ama olsa bile yurt dışı ile Türkiye piyasası arasındaki farkının tamamını devlet kendine alacaktır. Piyasada ucuz değil çok araba olur belki. Ayrıca ithal edenler iyisi, temizini değil ucuzunu getireceklerdir. Asla iyi birşey beklemeyin.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devlet 2.el araç getirse ne olacak ki ??? GTB Tasiş ihalelerini görüyoruz, piyasada 50 lira olan araba 60-70 liraya satılıyor.
    Yani bu paylaşım akımını kim başlatıyor ve bunlara kim inanıyor gerçekten hayret yahu.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    takip ettigim bazi arabalar var sahibinden de.

aylardir satista duruyor. Galeriden alinmis 100km de 150km de suan liste fiyatinin altina satmaya calisiyorlar ve hala satilikta.

bazi modellerde dusus oluyor sanirim cunku araba zaten artik %80 lik dilime girmis ve bayiide getirebildigi icin stokcunun elinde oylece kaldi.

ustune ustluk birde arac suan 2020 model oldu. 1 yasinda oldu. ucuzlamadi ama olmasi gereken yere indi fiyatlari.

bu bahsettigim her marka model icin gecerli degil. %50 lik OTV sinirindaki araclarda hala sahibindende liste fiyatindan yukarida satilmaya calisiliyor.

AFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ÖTV'de üst dilimde olan araçlar gelmiyor alt paket devam ediyor. Örn. Megane Touch EDC 300.000 tl olunca joy paket(230.000 TL) dısında araba gelmıyor erkenden touch alan galerici 300 satarım dedı ancak piyasa bu sefer yemedi şimdi 245-250 araba dolu. Stok bitince tahminim touch paket devam etmeyecek iCon paket zaten hayal. Ufak ufak fiyatlarda gerileme var ancak herkesin stoğu dolu benim de dahil. Maliyetler belli altında veremeyeceğimiz için fiyatlarda direniliyor. Şu zamanda araba alınır ancak şahsi düşüncem fiyatlar tekrar ilanlardaki fiyatlara oturur 1-2 aya ama geçen yıl Ekim - Kasımdan bu yana olan yükseliş gibi bir yükseliş görmeyiz. Bayiiler de satamadığı, fiyatın tutmadığı arabaları alt dilime sokabilirse "avantajlı" olarak satıyor şuan. Zaten gümrük vs işini konuşmuyorum olursa çok çok ciddi vergi olur olmazsa çer çöp arabadan yer kalmaz memlekette iki seçenek de mantıksız geliyor.
    yalanmotors

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O tren videosunu çekip konuşan kişinin IQ'su 1,
    İzleyip like atanların 0,
    Paylaşıp ghhushdus elinizde patladı 2.eller diyenlerin -500 amk
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 yilda sermayelerini üçe katlayan galerici esnafi abilerim bu ay elemanin sigortayi yatiramayinca kriz var dedi

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 yilda sermayelerini üçe katlayan galerici esnafi abilerim bu ay elemanin sigortayi yatiramayinca kriz var dedi
    sadece galerici degil eger esnaf sürekli olarak aglıyorsa bil ki isleri iyi demektir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler