User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: eski macbook air kullanıcılarına bir soru

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

eski macbook air kullanıcılarına bir soru

Arkadaşlar , sadece internette gezinmek için alınacak eski bir macbook air beklenti karşılarmı??

neredeyse bir yıldır evden çalışıyorum.günün büyük bölümünüde çizim vs dışında internette bilgisayar başında geçiriyorum.
    İş için kullanımdığım çizim programlarımın mac e destek vermemesi sebebiyle ana kullanımım windows.10 Sene önce bi imac aldım , internete girmek dışında bir işlem yapamadığım için masa süsü olarak duruyor , öyle olunca güçlüde olsalar , ofisteki diğer maclere falan da adapte olamadım.Ofisteki pcleri eve taşıdık ama iş olsa da olmasa da sandalye tepesinde durmak eziyet geliyo artık.Ofiste bi macbook pro vardı yine eski , onu getirdim.Bi yıldır ilk defa gün içi koltukta oturabildim , büyük rahatlıkmış.Aynısını monsterla yapmaya kalksam altında ezilirim , mahalle trafosu gibi bi adaptörü var zaten , iş görsede pratik değil özette.

Olayım sadece internet olacak , herhangi bi işimi görmek , foto-dosya arşivi vs için elimde güçlü bilgisayarlar var , bununla tek hedefim chromeda internette takılmak , spotify dan hoparlörün bağlı olduğu pcyi yönetmek , kısa bi işim varsa ciddi ağır olan monsterı dışarı çıkarıp kendime yük etmeden , basit bi çizim yapmam gerekiyorsa teamviewerdan sürekli açık duran pcye bağlanıp işimi görmek.Teamviewerdan çalışma olayına alışkınım.Telefondan bile iş yaptıım oluyo çok zorda kalırsam.Yani aslında telefonla biraz zorlanarak yaptığım şeyleri ; elime çok ta yük olmadan yapabilecek bi alet.

11 çok küçük kalır ekran boyutu için, 13 olsun istiyorum.
    Ofisten getirdiim alet 2011 13 inçmiş ,2.3 i5 , 8gb ram , 512 ekran kartı.

Sadece internette bahsettiğim işlemeri yaptığım için en ufak bi sorun eksiklik yaşatmadı bana.aynı yıllar alınma daha iyi özellikli i7 windows laptoptan daha huzurlu hafif geldi.

Merak ettiğim , çok ucuza 2 çekirdekli , yada yine bu ayar i5 ama 4 gb ramli airler var.Onlar , beklentim sadece internetle sınırlı olduğu için iş görür mü?Minimum 13 inç olacak şekilde temiz arızasız herhangi bi airi yapıştırsam , bahsettiğim beklentiyle hayal kırıklığı yaşar mıyım?

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyatından mütevellit düşündüğünüzü varsayıyorum, çünkü parasal bir dert yoksa 13 inç iPad Pro ile saydığınız işi aşırı rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bahsettiğiniz eski Air'ler insanı kanser edecek kadar yavaş diye hatırlıyorum, @enesy bu konuda daha detaylı bir bilgi verecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen apple tv var bi tane hiç kullanmadığım , onu satıp üzeine para bağlamadan bişeyler aliym diyorum.internet dışı pc ihtiyaçları için işimi görecek pc var çünkü.
    Ama çoklu sekme internet tarayıcısı , spotify , teamviewer da sıkıntı çıkarmayacak minimum sistem gereksinimi hangi air de olur ondan emin değilim.

emrecanklc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kız arkadaşımda 2015 Macbook air 13' var. Tam da sizin dediğiniz gibi sadece internette gezinmek için kullanıyor. Tüm gün netflix youtube vs. arada sunum falan hazırlıyor. 1 yıl önce 2. el aldı bende bazen kullanıyorum hiç bir sıkıntısını görmedim. Beklentilerinizi karşılayaktır.

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2015 yılında aldıgımız macbook air i hala sorunsuz kullanıyoruz hiç takılma yok ama batarya öldü. fişe bağlı yaşıyor kendisi

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsettigin ozellikler icin ipad cok daha dogru ve uzun omurlu olur Lakin macbookun batryasi olurse ciddi performansi dusuyor. Ekranin biraz kucuk olur ama kafan cok rahat olur. Arada oyun uygulama falan da calistirirsin.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi nedir değildir bilmem ama şöye söylim 2005te üniye girerken siyah bi macbook almıştım , 2014 yani 9 yaşında çöpe attım.
    apple aleti kullanılamaz hale getirdi , neye girsek güncelleme istiyor para ver şunu ver bunu ver diyodu.
    ehh dedim attım gitti zaten şarkı çalarken bile donuyordu.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İpadim var , ama dokunmatikle pc kadar rahat olamıyorum , klavyede bakmadan yazı , uzakmasaüstüyle pc yönetiminde falan.Onun için ipad düşünmüyorum.
    2011 imac im var 2.5 i5 , hızından bahsettiğim kullanım için memnunum.ama ilk aldığım zamanlar elimde ne kadar eski laptop varsa ramleri söküp bunun 4 slotuna takmıştım , 24 gb ram var.Onun için kıyaslayamıyorum.Merakım 4 gblik cor2 ler ,, i5 ler internet için iş görürmü

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefon icin soz konusu degil ama
    Macbook lardaki isletim sistemi alisilabilecek rahatlikla kullanilacak bisey degil
    Hepimiz iyi kotu cook uzun yillardir windows ile hasir nesiriz aliskanlik var programlardaki uyum var
    Bizde de mac book pro var esimin meragindan iste sahsen ben nete bile girmiyorum sinirimi bozuyor alisamiyorum
    Esimede bakiyorim oda nete giriyo iste o kadar bide dusuk ozellikleride yok da sus esyasi gibi bisey
    Tamam windows yukleniyo falanda oda ayri sıkıntı..

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende 2013 den beri hem air hem de macbook pro retina var, retina'nın 1 sene kadar önce bataryasını orjinal olarak değiştirttim, performansı eskisi gibi değil, catalina son sürüme yükseltmemden kaynaklandı.

bir program kullanmak için windows yüklemek zorunda kaldım fakat macbook baya bir hızlandı diyebilirim ilginç bir şekilde ve şuanda yeni pc almış gibi hissettiriyor, tek sıkıntım 2 tuşum çıkıyor sürekli, onun çözümü de komple değiştirmek gerekiyor klavyeyi.

amerika seyahatimde yenisini almayı düşünüyorum. Apple'ın sunduğu alışkanlıklardan vazgeçmek zor gerçekten.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

evedüşenkaldırm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 2009 pro var. Sanırım 13inç çoğunluk mutfakta fişe takılı şekilde yaşıyor.
    Youtube netflix kullanıyorum iş görüyor oldukça

R-13239 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2015 macbook air salonda htpc olarak kullaniyoruz gayet canavar gibi. 4gb core i5 modeli.

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok kısaca özetle söyliyim ,direk al.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

BERKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2015 üstü alıp rahatca kullanabilirsiniz.Fiyatlar ne oldu diye girip baktım sarı sitede bu ilan çok mantıklı duruyor.

Link kopyalanmadı ilan no: 793946844

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ssd'li olanlarının kullanımı daha hızlı, hddlilerin açılması en az 10 dakika. internet kullanımı için uygudur, program falan yüklenmez (yüklenenlerinde her özelliği aynı değil).
    sunum filan hazırlanıyor ama dosya boyutu biraz daha yüksek oluyor,
    pdf'e çevirince de yüksek boyutta (en düşük boyutta kaydet ya yok ya da ben bulamadım ).
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı
    99 yaşında bi amcada vardı 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazım aslında çok değerli

C2VTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar 2013 yılından beri (Macbook Air 13' Mid 2012 128 ssd) modelini kullanıyorum, sıfır almıştım alırken ssd olanı tavsiye ettiler ve bütçeyi zorlayıp bu modeli aldım. O günden bu yana pil değiştirmem dışında hiç bir arıza vermedi. Pil değişiminide 1200 tam şarjdan(cycle count) sonra yetkili serviste orjinal olarak değiştirdim. Diğer arkadaşların dedikleri gibi alışma sürecinin zor olduğunu düşünmüyorum, aksine o kadar kolay ve hızlı kullanılabilen bir sistemi var ki alışkanlık yaratıyor. Önceki bilgisayarlarımın hepsi windowstu hiç birinden bu denli memnun kalmadım ve uzun süreli kullanamadım. Üniversitedeyken sunumda yaptım okuduğum bölüm gereği photoshop, indesign, lightroom gibi programlarda kullandım.Şu günlerde internette gezinmeye kullanıyorum daha çok herhangi bir işim olduğundada macOS mojave güncel sürümlerden birini kullanmama rağmen hala takılma yavaşlık gibi problemleri olmuyor. 2-3 sene daha rahatlıkla idare edicek gibi duruyor. 10-11 yıl kullandıktan sonrada yenisini almak oldukça normal diye düşünüyorum. Bir dönem bir windows programı lazım olmuştu windowsta yükledim istediğimde onuda kullanabiliyorum fazlaca yer kaplıyor sadece(36 gb). Şunu belirteyim bilgisayarda oyun oynayan biri değilim zaten pek oyun seçeneğide yok almayı düşünenler bunu göz önünde bulundursun. Kasasıda oldukça sağlamdır tahminim evde 10 kere yere düşmüştür hiç bir hasar almadı bir kaç çizik dışında.Tabiki sokata betona düşerse ne olur bilemiyorum.
    İnstagram : onebimmerstory

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler