User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
69 sonuçtan 58 ile 69 arası

Konu: Sosyal medya kullanımı ( WhatsApp Bip Telegram Signal )

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlkokul 2.sınıfta olan çocuğun eline kredi kartı vermişler. Çocuk roblox, roblux mu ne haltsa o oyuna 2.000 TL kaptırmış, tabi bu meblağı söyleyen de annesi oldu. Belki rakam daha fazladır millet oov diye tepki vermesin diye rakamı bu kadar söylemiş de olabilir. Her neyse, çocukların en az 3 tanesi bu zıkkım oyunu oynuyor. Tabletten, bilgisayardan ayrılamıyorlar.
    Ha bu arada, aynı çocuk trendyolu cep telefonuna yüklemiş, bir gün online ders esnasında sesler duyduk. Bu ne diye kulak kesildik, o esnada evdeki biri çocuğa bu sesler ne diye sordu. Çocuk cevabı yapıştırdı, trendyolda indirimler var onu takip ediyorum dedi.

7-8 yaşındaki çocuğun eline kredi kartı ver, oyunlara para kaptırsın (belki mesaj attı biri ona para kaptırdı, nedir ne değildir annesine sormadık o da detaylı anlatmadı), trendyol'u takip etsin. Kim bilir daha neler yapıyor da bunlardan haberimiz oldu.
    artık trendyolda oyun kodu vs satılıyor, ben anlamam da adı başka bir şey olabilir...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artık trendyolda oyun kodu vs satılıyor, ben anlamam da adı başka bir şey olabilir...
    Abi yok bildiğin çocuğa kargo geliyor. Bir sefer duydum, öğretmenim kargom geldi 1dk'ya geliyorum dedi Oyun kodu değil bildiğin kendine oyuncak...vs alıyor. Birde bir güzel hepsini gösteriyor.
    Hasbamın oyunlarını babası yurt dışından getirdi.Nereden biliyorum 2 hafta boyunca her gün kafa açtı. Bizim oğlan artık yeter ben bunu mu dinleyeceğim diye bilgisayarın sesini kapattı. Az kaldı dersten de çıkacaktı da güç bela ikna ettik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlkokul 2.sınıfta olan çocuğun eline kredi kartı vermişler. Çocuk roblox, roblux mu ne haltsa o oyuna 2.000 TL kaptırmış, tabi bu meblağı söyleyen de annesi oldu. Belki rakam daha fazladır millet oov diye tepki vermesin diye rakamı bu kadar söylemiş de olabilir. Her neyse, çocukların en az 3 tanesi bu zıkkım oyunu oynuyor. Tabletten, bilgisayardan ayrılamıyorlar.
    Ha bu arada, aynı çocuk trendyolu cep telefonuna yüklemiş, bir gün online ders esnasında sesler duyduk. Bu ne diye kulak kesildik, o esnada evdeki biri çocuğa bu sesler ne diye sordu. Çocuk cevabı yapıştırdı, trendyolda indirimler var onu takip ediyorum dedi.

7-8 yaşındaki çocuğun eline kredi kartı ver, oyunlara para kaptırsın (belki mesaj attı biri ona para kaptırdı, nedir ne değildir annesine sormadık o da detaylı anlatmadı), trendyol'u takip etsin. Kim bilir daha neler yapıyor da bunlardan haberimiz oldu.
    Abi senin çevrenden süper dizi olur ya
    Bunu gainle konuşmalıyız
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi senin çevrenden süper dizi olur ya
    Bunu gainle konuşmalıyız
    Olmaz, önce kitap yazmam lazım Sonra egzotikler apartmanı diye dizi yapar parayı birkaç tur da öyle gömerim. Sinirimden ölmez sağ kalırsam bu sürecin sonunda kitap yazarım. (onu da bir ben alırım ya )

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olmaz, önce kitap yazmam lazım Sonra egzotikler apartmanı diye dizi yapar parayı birkaç tur da öyle gömerim. Sinirimden ölmez sağ kalırsam bu sürecin sonunda kitap yazarım. (onu da bir ben alırım ya )
    İstanbul trafik konusunda uzun uzun yazıyordun eskiden, çok keyifle okuyorduk. Tespitlerinde harika abi. Bu kadar düşünen insanlar olarak fazla yaşamayız uyarayım. En erken sürede yaz şu kitabı
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @imprezaWRC abi sen şu Kanada işine bir bak
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @imprezaWRC abi sen şu Kanada işine bir bak
    Oraya giderim o uydurma hikayedeki geyik gelir beni bulur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul trafik konusunda uzun uzun yazıyordun eskiden, çok keyifle okuyorduk. Tespitlerinde harika abi. Bu kadar düşünen insanlar olarak fazla yaşamayız uyarayım. En erken sürede yaz şu kitabı
    İki kelimeyi bir araya getiremeyenler bile kitap yazdı benim neyim eksik ki. Başlıyorum yazmaya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kafa karışıklığı çok var sanırım, o yüzden tekrar yazmak biraz daha açmak istedim.

Herkes facebook sizin mesajlarınızı okuyacak gibi zannetmiş, hayır arkadaşlar mesajlarınız, fotolarınız işlenmiyor. Kimsenin de umurunda değil, facebook zaten bütün geliri reklamdan kazanıyor, sizin 3 kuruşluk hesabınıza girse ne olacak, nudenizi görse ne olacak. Zaten o okudu datayı anlayıp, anlamlı hale getirecek bir yazılım, makine öğrenmesi daha yok.

Herkese uygulanabilecek kurallar ile track eidliyorsunuz mesela mesajlaşma sıklığınızdan, app kullanma sıklığınıza, telefon versionunuzdan, konuştuğunuz bussiness accountların kim olduğuna.(ne konuştuğun değil) mesela, a firması, b firması ile whatsappda görüşenleri facebook üzerinden targetlayabilecek yeni değişiklik ile. Eskiden bunu yapamıyorlardı, GDPR'a aykırı idi.

Olay mevcut olarak track edilen dataların, facebook ile paylaşılması oldu başka bir şey değil. Eskiden yapılıyordu, crypted data olarak satılabiliyordunuz şimdi cross device identy yaptılar. Şu bizim milletin 3 kuruşluk esnaf aklıyla, big-data, advertisement, silicon vadisi trendlerini yorumlamasına bitiyorum. Bunu diyen gerizekalı oğlu gerizekalının da bütün bilgileri zaten facebookda, instagramda, twitterda herkese açık şekilde paylaşmış.

Zaten facebook'un whatsappı almasının tek sebebi buydu, cross channel identy yaratıp, segmented add yapmak. Yoksa whatsappın giderlerini hayal bile edemezsiniz.

Bak bu işin direk içerisindeyim, bütün banka hesaplarım, görüşmelerim, belgelerim whatsappda, slackde veya driveda, gram facebook, whatsapp vs. tarafından bir çekincem yok.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence işin en kötü boyutu bağımlılık yaratan uygulamalar haline gelmeleri. Bir birey bugün günün ortalama 3 saatini telefonda sosyal medyada harcıyor. Senden topladığı verilerle seni ekrana kitlenmek için elinden geleni yapan uygulamalar. Bu zincirlerden kurtulmak lazım aslında, instagramda reele video izlemek yerine yapılabilecek çok daha güzel şeyler var dünyada.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence işin en kötü boyutu bağımlılık yaratan uygulamalar haline gelmeleri. Bir birey bugün günün ortalama 3 saatini telefonda sosyal medyada harcıyor. Senden topladığı verilerle seni ekrana kitlenmek için elinden geleni yapan uygulamalar. Bu zincirlerden kurtulmak lazım aslında, instagramda reele video izlemek yerine yapılabilecek çok daha güzel şeyler var dünyada.
    bu zincirden şu dönemde kurtulmak maalesef imkansız gibi birşey anca teknolojik bir kıyamet olacak orta çağ şartlarına dönmemiz lazım herşeyin kağıt üzerinde yapldığı döneme yani. en basititinden bugün eğitim bile bu platformda haberleşme tamamen bu platforma taşındı instada reel'de video izlemesen netflixten video açıyorsun yada youtube'da videolara takılıyorsun bu zincir böyle gidiyor birde artık alışkanlık olmuş boş duruken veya otobüste yada bankada sıra beklerken istemsiz telefonu çıkarıp kendimizi instada yada wp'da bişeylerle uğraşırken buluyoruz.
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çalıyorlar ama çalışıyorlar. Tercihim Facebook. Yetmez ama evet

Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler