User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Kaza Anında Airbag Açılmaması, Civic FD6, Honda Japonya

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Arkadan çarpmada vücut öne değil arkaya doğru hareket eder. En büyük hasarı da boyun bölgesi alır. Araç bütün darbeyi arkadan almış ve belli ki önde doğru da ilerleyerek sadece tamponun klipslerinden çıkabilmesini sağlayacak kadar da önden darbe almış. Bu durumda öndeki airbaglerin açılmaması anormal bir durum değil.
    Otomobil görevini yapmış. Emniyet kemerleri de gerilip yolcuları tutmayı başardıysa ve yolcuların boyunlarında zedelenme de yoksa ne mutlu.
    aynen öyle, üniversitede iken sınıf arkadaşım kaza geçirdi bir arabada, arabada 5 kişiler kendisi arka koltuğun ortasında otururken arkadan çarpan bir araç yüzünden arka camdan fırladı... çok uzun süre komada kaldı, şimdi geriye doğru hareket eden bir kütleye aynı yönden bir airbag açarsan kime ne fayda sağlayacak? ancak terste airbag olsaydı açması gerekirdi enerjiyi sönümlemek için...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde 2009 honda fd6 vardı . Bir gün hondadan mesaj gelmişti. Airbaglerde sorun olduğu bu yuzden en yakın servisde sürücü ve yolcu airbagleri değiştirmislerdi. Muhtemelen hatalı üretim yapmışlardı. Size bir mesaj geldimi ? 2017 2018 yılı gibi gelmişti

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada bir şey daha söylemek istiyorum herkes airbag açmamasının normal olduğu söylemiş zaten.

Airbag açılması için sensörün fiziksel olarak darbeye maruz kalması gerekmiyor. Mesela arabayı bir bütün platforma bağlayıp, bir anda durduralım (normal frenlemenin çok daha fazla kuvvet ile) airbagler açılır. Zaten airbag sensörünü kıracak kadar darbe geldiyse her türlü açılır ama illa sensöre böyle bir darbe gelip, sensörün hasar görmesi gerekmiyor. Şöyle ki, aşağıda basitce anlatmış. Belirli bir ivmeden dolayı bir anda durursa devreler birbirine değiyor ve airbag çalışıyor. Sizin aracınızda arkadan darbe aldığı için ön airbagleri açmaması normal.

How an Airbag Sensor Works - YouTube

Slide için (Ekstra):
    Embedded Systems in Automobile

Tabi yeni arabalar G sensörü olarak da ölçüp, ona göre tepki veriyor(Sensörler dahil bir çok algoritma kullanarak), Mesela F30 spin atarak vurduğu için belki yanal ivme algıladı ve açmadı...vs denilebilir ama siz diekt arkadan aldığınız için darbeyi açmaması normal

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten çokça yazılmış, bir örnekte ben vereyim. Eski aracımla bir araca çarpmıştım. Lastikler birbirine denk gelecek şekilde, aracım sekti sol yanının üzerinde sürüklendi o şekilde kaldırıma çarpıp ters döndü bahçe duvarına da çarpıp geri yola indi. Bu kazada Tek bir hava yastığı bile açılmamıştı. Ama araç kabin bütünlüğünü korudu, arabayı düzelttikten sonra hiçbirşey olmamış gibi kapısını açabiliyordunuz.

Aracın içinden bakınca camların kırılmış olması dışında en ufak deformasyon görünmüyordu. İyiki de hava yastığı açmadı, 10snde burnum bile kanamadan çıktığım kaza çok daha kötü sonuçlanabilirdi..

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gormus olduk ki airbaglerin acilma prosedurunu -iyi ki- hic ogrenmek durumunda kalmamisim bu gune kadar.

Sanirim arac sahibi abimizin de airbag konusunda bana olan sorusu da isin sigorta, pert vs. kismiyla daha cok ilgiliydi. En azindan dogrusu nedir ogrenmis olduk.

Usenmeyip yorum yazan herkese cok tesekkurler.
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    + olarak leonda takla sensoru var, takla sensorunun sayacina(counter) baksak artmistir. Tabi takla sensorunun sayacinin saymasi airbag aasini gerektirmiyor. Her sey bir bütün

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ara ara bu kaza olaylarında airbag açmadı diye konular açılıyor.

ben şunu merak ettim ?

kaza olmuş ve aracın içindekiler sağ sağlim çıkmışlar ve airbag açılmadan.

bunun neresinde bir sorun var ?

Muhtemelen pert olabilmesi içindir diye tahmin yürütüyorum

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen pert olabilmesi içindir diye tahmin yürütüyorum
    aynen sigorta şirketi hasar var ama airbagler sağlam pertre ayılmaz diyodur kesin para ödememek için
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizin arkadaşlar perte çıkmasını istiyor belli ki o nedenle Hondaya sallıyor işi ama o hasarla airbagler açılmaz. Honda Japonya ya yazarsanız da onlarda bi tarafları ile gülerler.
    IN BOOST WE TRUST

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Airbag ile alakası yok ama bu hasardan perte çıkmaz mı araç? Bagaj kapağı, havuz iki çamurluk, kilit fitil boya işçilik derken epey şişer gibi fatura

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arac perte cikmis..
    @kelalper Yukarida soyledigim gibi arac sahibinin de esas derdi zaten bu yondeydi ve bu konuyla ilgili pek bilgi sahibi olmayisimiza istinaden konuyu acmis bulunduk
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı exca- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Airbag ile alakası yok ama bu hasardan perte çıkmaz mı araç? Bagaj kapağı, havuz iki çamurluk, kilit fitil boya işçilik derken epey şişer gibi fatura
    Perte çıkıp çıkmama olayı sovtaj bedeli ile alakalıydı, burada konuşulmuştu hatta

Örnek araç 100k - hasar 30k - hasarlı halinde gördüğü rakam 75k -> 5k daha az öderim deyip pert olabiliyor araç

ya da hasar 30k - hasarlı halinde gördüğü rakam 60k - yapılsın diyebiliyor

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Perte çıkıp çıkmama olayı sovtaj bedeli ile alakalıydı, burada konuşulmuştu hatta

Örnek araç 100k - hasar 30k - hasarlı halinde gördüğü rakam 75k -> 5k daha az öderim deyip pert olabiliyor araç

ya da hasar 30k - hasarlı halinde gördüğü rakam 60k - yapılsın diyebiliyor
    sistemi biliyorum. Hasar tutarı perte yetecek kadar çıkar bence airbag olmasına gerek bu hasarda anlamında demiştim. Yetkili serviste epey şişer bunun faturası çünkü

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Arda_7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde 2009 honda fd6 vardı . Bir gün hondadan mesaj gelmişti. Airbaglerde sorun olduğu bu yuzden en yakın servisde sürücü ve yolcu airbagleri değiştirmislerdi. Muhtemelen hatalı üretim yapmışlardı. Size bir mesaj geldimi ? 2017 2018 yılı gibi gelmişti
    Yukarıdaki mesajlar dışında böyle bir olay da vardı FD6 lar için. Bi iki senedir fd6 grubumuzdaki kişilere mesaj gelmişti bu şekilde. Bi alakası var mıdır bilemedim.
    Geçmiş olsun burada
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ara ara bu kaza olaylarında airbag açmadı diye konular açılıyor.

ben şunu merak ettim ?

kaza olmuş ve aracın içindekiler sağ sağlim çıkmışlar ve airbag açılmadan.

bunun neresinde bir sorun var ?

belki 3-5 bişey koparırız ?
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canimrecepcim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belki 3-5 bişey koparırız ?
    Mesajlarin tamamini okuyarak cevap verirsen, daha akil dolu yanitlar alabiliriz sanirim senden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Killah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesajlarin tamamini okuyarak cevap verirsen, daha akil dolu yanitlar alabiliriz sanirim senden.
    sen kimsin ki akıl dolu yanıt vericez sana veya böyle beyhude bir çabamız olcak ?
    akıl isteyen adam, dostum , bitanem ... finalde pert olunca ohh çeken adam, bu mücadeleyi insanlığa barış ve huzur için mi vermiş oluyor ?

çok akıllısın ya, google araması ile 2 dakikada ulaşacağın bilgi için başlık açıyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Esas amacin aracin perte cikma konusu oldugu konuda zaten belirtilmis, sen de kapasitenin tamamini kullanarak doluca bir mesaj yazmissin

Akil dolu yanit vermeyi beyhude bir caba olarak goren bir piremsesten beklenecek hareketler sanirsam bunlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Killah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esas amacin aracin perte cikma konusu oldugu konuda zaten belirtilmis, sen de kapasitenin tamamini kullanarak doluca bir mesaj yazmissin

Akil dolu yanit vermeyi beyhude bir caba olarak goren bir piremsesten beklenecek hareketler sanirsam bunlar.

minnoşum exper sürecinde olan arabayla ilgili, honda türkiye ile iletişime girip boş yaparak neyi amaçladı ? ya ciddi kaza olsa airbagler açmasa ölürdük ühühühühü diye mi ? yoksa arabam ya pert olmazsa ühühühü diye mi ?

daha sabaha kadar ağlasan da cevap alamazsın benden, bence müge anlıya falan çıkın belki gündeme oturur 3 5 bişiler toplar canimabim <3
    en kötü oturamazsanız ben yardımcı olur oturturum bi şekilde .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler