User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
80 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Yeni is kurma sorunsali

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buna hala inanan varmi :d ahahahha
    Var hocam. En temel seviyede dini bilgisi olmayıp ticari anlamda bu işi yürütenler var. Çok var böyle yapılar mesela tosunbank

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.

Kanada hayallerimiz gerceklesecek gibi durmuyor,elimizde 2 ortak 500.000 gibi bir sermaye var ve gunluk akari olan bir is yapmayi dusunuyoruz. Aklimizda tekel tobacco shop acmak var ama sizlerin de dusuncelerinizi duymak isterim. Bu ortamda zarar olsa da kar edemesekte iflas edilmeyecek ne tur isler yapmali.

Öncelikle şunu söylemek isterim. 500.000TL sermayen varsa 50.000TL ile yapabileceğin bir iş düşün. Kalan 450.000TL hem zarar etme ihtimaline karşı hemde işini daha iyi öğrendiğin zaman işini büyütmek için kullanabilirsin.

Şuanda bir kaç sektör dışında tüm işler sıkıntılı.
    Zarar etmemek için önerebileceğim bir alan Çiçeksepeti, N11, Gittigidiyor gibi platformlarda küçük paket ürün satan mağazalarla görüşüp İstanbul içi hatta İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa ayırarak direk satıcıdan müşteriye götürebilirsin. Gün içinde maksimim 10noktadan alınıp 100 noktaya dağıtım gibi.

Bende bir iş geliştirme aşamasındayım ve gelecek vadettiğini düşünüyorum. Bence fikir bulmalısın

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir sorum olacak;

Şimdi,bir çoğunuz bu işin balon olduğunu eğitim yerlerinin dolandırıcı olduğunu vs yazmışsınız.Bu dropshipping denilen şey ağırlıklı olarak yurtdışı amazon vs.

Şimdi diyelimki ben bunu amazon vs değilde,trendyolda yapmak istiyorum. Yasal bi şekilde şahıs firmamı açtım,tedarikçimde var güvendiğim tanıdığım,ürünleri trendyola koydum ve satıyorum.

Burada illegal olan şey ne?Veya riskli olan şey ne biri bana açıklayabilir mi? internette bakındım ama hepsi yine yurtdışı ile alakalı.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sorum olacak;

Şimdi,bir çoğunuz bu işin balon olduğunu eğitim yerlerinin dolandırıcı olduğunu vs yazmışsınız.Bu dropshipping denilen şey ağırlıklı olarak yurtdışı amazon vs.

Şimdi diyelimki ben bunu amazon vs değilde,trendyolda yapmak istiyorum. Yasal bi şekilde şahıs firmamı açtım,tedarikçimde var güvendiğim tanıdığım,ürünleri trendyola koydum ve satıyorum.

Burada illegal olan şey ne?Veya riskli olan şey ne biri bana açıklayabilir mi? internette bakındım ama hepsi yine yurtdışı ile alakalı.
    Konuyla ilgili ben yazdım ama dikkatli okursanız yasadışı, illegal gibi bir şey yazmadım.

Benim bahsettiğim eğitimi verenlerin bir işletme üstündeki yasal zorunluluklardan, vergilendirme ve diğer giderlerden, işin risklerinden bahsetmemeleri.

Herhangi bir platformda yapmanın önünde hiç bir engel yok. Olayın amazonda dönmesinin sebebi ucuz çinden pahalı abd’ye ürün pazarlarken aracılık yapmak.

Türkiyedeki pazaryerlerinde fahiş komisyon oranlarını düşününce iş biraz daha zorlaşıyor.

Yazdıklarım Amazonun tüm edisyonlarında mağazası olan biri olarak kişisel görüşlerimi içerir.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyla ilgili ben yazdım ama dikkatli okursanız yasadışı, illegal gibi bir şey yazmadım.

Benim bahsettiğim eğitimi verenlerin bir işletme üstündeki yasal zorunluluklardan, vergilendirme ve diğer giderlerden, işin risklerinden bahsetmemeleri.

Herhangi bir platformda yapmanın önünde hiç bir engel yok. Olayın amazonda dönmesinin sebebi ucuz çinden pahalı abd’ye ürün pazarlarken aracılık yapmak.

Türkiyedeki pazaryerlerinde fahiş komisyon oranlarını düşününce iş biraz daha zorlaşıyor.

Yazdıklarım Amazonun tüm edisyonlarında mağazası olan biri olarak kişisel görüşlerimi içerir.

He yok illegal dediniz demedim,anlamadım okuduğumu mevzuyu.

Çok aşırı bir kazanç beklentim yok,güvenli olsun aylık bir miktar bıraksın yeter bana.Dediğim gibi amazon vs kesinlikle düşünmüyorum,sadece olursa trendyol için olacak.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Para artık e ticarette imalatçı tandığınız varsa amazondan satış yapabilirsiniz 3 liraya aldığınız ürünü amerikaya 3 dolara satabilirsiniz elektronik toptancısı bulursanız trendyoldan kablosuz kulaklık vs popüler ürünler satabilirsiniz dolap diye bir uygulama var ordan moda olan kıyafetler satılabilir hiç biri olmuyosa vinç kiralama işine bile girilebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes ne güzel anlatmış.

Para dijitalde de arkadaşlar, para dijitalde bir şeyler satmakla değil, dijitalde bir şeyler satanlara bir şeyler satarak geliyor.

Bu e-ticarette danışmanlık olabilir. mesela, geçen bi arkadaşım 20.000 euro/yıllık danışmanlık işi aldı side job olarak. Günde 1 saat bile ayırmıyor.
    Bu SMS / Operasyon / Paketleme / Nakliye vs işleri olabilir.
    Bu e-mail, marketing automation olabilir.

Yani 3 liraya herkesin alip, 6 liraya amazonda satacağınız ürün 6 ay sonra competitor etkisinden 3.5liraya inecek, siz yeni ürün bulup tedariği sağlayana kadar aynısı olacak..

Büyük düşünün, büyük kazanının.

AnilDicle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pandemi sonrası için yazıyorum. şuan risk ve belirsizlik var çünkü. büyük gıda firmalarından franchising alabilirsiniz.Örn Halktan kuruyemiş, pablo cafe. Biraz daha riske gireyim diyosanız galericilerin veya işlek noterlerin çevresine isim yapmış sağlam bi ekspertiz açabilirsiniz.

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

2 senedir bende e ticaret ile uğraşıyorum allah karşımıza güzel ürünler güzel insanlar çıkarttı ve gerçekten 2 sene de güzel rakamlar kazandığımızı düşünüyorum.

e ticaretin ölüsü bile size yeter diyebilirim.Hele ki büyükşehir de yaşıyorsanız (Ankara-İstanbul ) ve en güzeli sabah gidiyorsunuz çıktılarınızı (Fatura-Kargo) alıyorsunuz paketleme bölümüne geçip onları pakete koyup sadece kargo firmasına teslim ediyorsunuz.İnsanlar 15-20 kişi ile kazandıkları paraları 1-2 kişi kazanıyorsunuz.

Buna ek olarak e ticaret dünyaya açılmak demek bugün TÜRKİYE siteleri ile başlarsınız zamanla bu avrupa amerika sitelerine yayılır.

Hepsi emek isteyen süreçler ve şunu da yaşadığım süreçte gördüm herkesin eli internete yatkın değil.

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pandemiyi fırsata çevirecek işlerden biride nakliye işi özellikle e platformların taşımacılığı.. araştırıp bulunabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir sorum olacak;

Dropshipping şu, Sen ürününü önce satarsın, sonra sipariş edersin, kargolamayı direk müşterine yaparsın.

Bu sistemi çok çok önce 2-3 yıl önce yaparsan çok kazanabilirdin. Ama çok 'ayağa düştüğü için' eğitimleri veriliyor.

Eski bir amerika hikayesi vardır. Bir bölgede altın olduğuna dair ciddi dedikodular varmış, insanlar akın akın dağın altını kazıyorlarmış. İşin sonunda zengin olan kazma/kürek satan adam zengin olmuş şeklinde bu işte bunlara benziyor. Madem bu kadar iyi biliyorsun / bu kadar kazanıyor sen yap deyince yapmıyorlar.

Dropshipping olayının en büyük gideri araştırma işçiliği ve işsizsen senin için maliyeti düşük oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence şuan yapılacak bir iş kolu, E-Ticaret sitesinden teslim alınıp müşteriye teslim yapılacak ve bunu kurumsal seviyede yapılması önü açık bir alan.

Diğer bir alan daha var benim gördüğüm. Mesela Tiny House imalatı olabilir bunu araştırabilirsiniz. Az sermaye ile olacak iş değil ama önü açık.

Diğer bir alan, Çatalca / Şile arası ormanlık alanda karavan park alanı 2018 den beri karavan satışları çook arttı. Ve bunları istanbul içi sadece otoparkta bile tutmak istesen aylık 300TL civarı.

Bu sistemi bir üst seviyeye çıkartmakta sizi marka yapabilir. Geniş bir alanda sosyal alanlar da ayrılarak karavan başına 50/100m2 de parsel ayırıp mini yazlık ve bahçelere çevirmek şuan için büyük ihtiyac.

Hatta bu alanda günlük karavanı kiraya verebilirsiniz. Şuan ki karavan bekleme süresi 6 ay geçmiş durumda ama kendi arsanız içinden çıkartmadığınız kendi karavan imalatınızı yapabilirsiniz (imarla ilgili arkadan dolanmak için örneğin Pingala Camp)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parayı bankaya koy faizi ile geçin diyen arkadaşlar tembellikten sakının diyorum. Lan parayı bugün bankaya koydun atıyorum 1M koydun ayda sana 15 bin lira getirdi. Üüüf paraya bak 15 bin lira ile yaşarım diosun. O 15 bin lira ile 10bin ekmek aldın bugün. Önümüzdeki ayda 15 bin geldi ama bu sefer 9900 ekmek alabiliıosun o parayı ana parana eklemediğin için. Yani hem ana paran hem de alım gücün azalıyor. Günü kurtarmak için plan yapıosunuz. Boşuna nöron yakmayın bu fikri bulmak için. Harcayamayacağınız kadar büyük bir faiz alacak kadar paranız varsa o zaman yatır faize hayatını yaşa. Yoksa günü kurtarmak için bu tip girişimsizlikler yaparsan iki gün sonra ekmek alacak paran kalmaz.
    IN BOOST WE TRUST

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parayı bankaya koy faizi ile geçin diyen arkadaşlar tembellikten sakının diyorum. Lan parayı bugün bankaya koydun atıyorum 1M koydun ayda sana 15 bin lira getirdi. Üüüf paraya bak 15 bin lira ile yaşarım diosun. O 15 bin lira ile 10bin ekmek aldın bugün. Önümüzdeki ayda 15 bin geldi ama bu sefer 9900 ekmek alabiliıosun o parayı ana parana eklemediğin için. Yani hem ana paran hem de alım gücün azalıyor. Günü kurtarmak için plan yapıosunuz. Boşuna nöron yakmayın bu fikri bulmak için. Harcayamayacağınız kadar büyük bir faiz alacak kadar paranız varsa o zaman yatır faize hayatını yaşa. Yoksa günü kurtarmak için bu tip girişimsizlikler yaparsan iki gün sonra ekmek alacak paran kalmaz.
    ama müthiş bir belirsizlik var dünya genelinde. şu an alacağı risk ile 6 ay 1 yıl sonra arasında alacağı risk aynımıdır ? virüs belası zayıflayana ülke biraz olsun normale dönene kadar faizde parayı tutmanın bi sakıncasını göremedim abi ben. müthiş bir fırsat yakalar girersin işe orası ayrı ama burada soruluyorsa bu soru demek ki öyle bir fikirde yok.
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunu görünce aklıma Onur Polat geldi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit

Alıntı skunkII Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sex shop açabilirsin
    Bunu Görünce Onur polat geldi aklıma

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arkadasin konulari neden hep boyle oluyor ya. Yine ortaligi karistirdi kayboldu. Biz kendi kendi kendimize dukkan acip kapatiyoruz

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arkadasin konulari neden hep boyle oluyor ya. Yine ortaligi karistirdi kayboldu. Biz kendi kendi kendimize dukkan acip kapatiyoruz
    Takipteyim ben ama herkes otur assagi diyor, zaten vasifsiz bir isci maliyeti olmus aylik 5000 tl. Bilemiyorum altan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takipteyim ben ama herkes otur assagi diyor, zaten vasifsiz bir isci maliyeti olmus aylik 5000 tl. Bilemiyorum altan
    maxima reis buradaymış haha! Yok üstad, bu devirde en kral iş dijitale yönelmek isteyenlere bir şeyler satmak.

Akari yok, deposu yok, kokarı yok.Danışmanlık, ürün, servis vs.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler