User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
81 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: TV Önerisi Philips / Samsung

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Philips 55PUS7303 ambilight , 2 yıldır kullanıyoruz. Evde olduğumuz süre boyunca youtube yada netflix açık, + xbox oynuyorum. Ben en ufak bir problem yaşamadım, alırken de yorumlara bakarak almıştım tavsiye ederim.
    -Fırat

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    2020 ortasında LG 70um7100 serisi aldım. Fiyat performans olarak iyi ve çok memnunum. Arayüzü ve içinde gelen netflix youtube vs akıcı çok rahat çalışıyor.

Geçmişte phillips'ler hep android'di ve çok kötüydü o yüzden ambilight almamıştım. Bu tv'yi alırken ambilight bakmamıştım android diye ama artık androidsiz ambilight'lar da varmış. Keşke o zaman görseydim, Philips alırdım muhtemelen ambilight yüzünden.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    55pus7304 var gayet memnunum.. lg den gectım sadece kumanda kullanımı alışmam gerekti biraz

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iş yerinde evlerde yaklaşık 8 tane LG kullanıyoruz taş gibi.

Ambilight çok seviliyorsa bir TV parası daha bütçe ayrılıp philipsin HUE setleri alınır ( yukarıda zaten yazılmış) ama bence o da para tuzagı o kadar para verilmez.

Sync box almadan aynı efekti almak istiyorsanız bilgisayardan filmi açıp TV ye aktarırsanız yine oluyor. 2500 liralık sync box cepte kalmış oluyor.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sony kullanıyorum XE9005 var, şuan yeni serileri gelmiş. Lg amoledlere kafa tutan bir panel performansı var, android tv oldupu için menüsü çok kullanışlıdır. Tavsiye ederrim Sony televizyonları değerlendirin.

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Philips Hue serisi genel olarak ucuz değil. Akıllı aydınlatma kategorisinde olduğundan ve tek özelliği ambilight olmadığından zaten pahalıydı, ambilight ile daha da pahalı oldu.

2500 TL HDMI Sync Box : Gelen yayın kablosundaki ışığı analiz eder. sağ üst yeşil, sağ alt mavi, sol üst kırmızı yansın şeklinde bilgiyi oluşturur ve Hue Bridge'e gönderir. ayrıca gelen yayın kablosundaki yayını analiz ettikten sonra yayını TV'ye iletir.
    Philips Hue HDMI Sync Box: Amazon.com.tr

450 TL Bridge : Kendisine gelen ışık bilgisini sistemdeki ampüllere gönderir. Ayrıca cep telefonu üzerinden tüm sistemin yönetilmesi ve uzaktan kontrolüne olanak sağlar. Sistemde hareket sensörü, akıllı switch varsa bunların da kullanılmasını sağlar.
    Philips Hue Bridge - Bağlantı Koprusu: Amazon.com.tr

780 TL Led Şerit
    Philips Hue Akıllı LED Şerit, 2 metre, V4 Bluetooth Ozellikli: Amazon.com.tr

* Led Şerit + Bridge beraber alınırsa 1300 TL
    Philips Hue 3mt. Akıllı Led Şerit Bluetooth Ozellikli Başlangıc Seti (Hue Bağlantı Koprusu Dahildir): Amazon.com.tr

Bundan sonrası videodaki gibi oda aydınlatma kısmına girer,

Bloom 470 TL
    Philips Hue Bloom v4 Siyah - Bluetooth Ozellikli: Amazon.com.tr

Play 1100 TL
    Philips Hue Play 2'li Ekopaket - Siyah, Guc Adaptoru Dahildir: Amazon.com.tr

Masa lambası 1000
    https://www.amazon.com.tr/Philips-Si...%2C206&sr=1-24

Videodaki adam TV'ye ek olarak ne yapmış?

Solda galiba bir tane Philips Go var
    TV üstü rafta 1 metre led var
    Sağdaki ters abajur içinde Hue ampül var
    Sağdaki ters abajurun orta kısmında çok belli olmasa da bir tane daha Go var
    Sağ ve sol altlarda 1'er tane play var

* Tüm sistem wireless üzerinden haberleşir. Evde wireless bir internet olması şarttır.
    bilgiler muazzam oldu , teşekkürler bilgi için aklıma yeni macera soktun
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direk marka bazında bakmak çok yanlış, modelden modele çok fark ediyor. O yüzden marka yerine model kıyaslaması yapmak daha doğru.

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar

Bende tv alacağım 2 tv arasında kaldım

LG 65NANO796 mı SAMSUNG QE 65Q60T veya SAMSUNG QE 65Q60RA

yıllarca philips 65pus6121 kullandım tamirci paneli kırınca bende yeni tv arayışına girdim.

LG nin galiba son teknolojisi nanocell bundan dolayı nano olan modellere bakıyorum.

Samsungun da 65tu8500 eski Q led daha yeni olduğundan dolayı yukarı da yazdığım modellere bakıyorum.

Sizin tavsiyniz ne olur ?

Bu tv ler dışına çıkmak istemiyorum vatan fibabanka ile faizsiz 12 taksit e bölüyor

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Philips Hue setler sadece başka kaynak girdiğinizde işe yarar. Yani ben akıllı tv den netflix, youtube, amazon prime izleyeyim derseniz hiç bir işe yaramaz. Yani örnek mi box s alacaksınız onun hdmi çıkışını philips kutusuna girip, philips den çıkanı da tv ye gireceksiniz. Ancak böyle. Yani samsungun çılgın hızlı işletim sistemi Tizen' bırakıp Mi Box kullanmak zorundasınız, bana mantıklı gelmedi. Benim mesela samsung alma sebebim Tizen idi. Böyle bir hız yok anında açılıyor herşey. E o çin işi RGB kitleri de Samsung'a takamazsınız çünkü android bir program yüklemenizi istiyor, o program ayarlıyor anlık renkleri. Bende philips ambilight a cidden bayılıyorum ama şuna karar vereceksiniz, iyi görüntü uzun yıllar sorunsuzluk mu, yoksa arkası ışıklı olsun eh idare ettiği kadar mı? Amacınız film izlemek ve kaliteli bir görüntü almak ise kesinlikle samsung. Ama arkada çalışsın sadece tv açık kalacak şekil olsun derseniz o zaman Philips alın. Bende led şerit vardı rgb aldım onu koydum arkasına, ambiyans ışığı oluyor işte

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alışınca arıyorsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Philips Hue setler sadece başka kaynak girdiğinizde işe yarar. Yani ben akıllı tv den netflix, youtube, amazon prime izleyeyim derseniz hiç bir işe yaramaz. Yani örnek mi box s alacaksınız onun hdmi çıkışını philips kutusuna girip, philips den çıkanı da tv ye gireceksiniz. Ancak böyle. Yani samsungun çılgın hızlı işletim sistemi Tizen' bırakıp Mi Box kullanmak zorundasınız, bana mantıklı gelmedi. Benim mesela samsung alma sebebim Tizen idi. Böyle bir hız yok anında açılıyor herşey. E o çin işi RGB kitleri de Samsung'a takamazsınız çünkü android bir program yüklemenizi istiyor, o program ayarlıyor anlık renkleri. Bende philips ambilight a cidden bayılıyorum ama şuna karar vereceksiniz, iyi görüntü uzun yıllar sorunsuzluk mu, yoksa arkası ışıklı olsun eh idare ettiği kadar mı? Amacınız film izlemek ve kaliteli bir görüntü almak ise kesinlikle samsung. Ama arkada çalışsın sadece tv açık kalacak şekil olsun derseniz o zaman Philips alın. Bende led şerit vardı rgb aldım onu koydum arkasına, ambiyans ışığı oluyor işte

takip ettiğim kadarıyla sen hakimsindir konuya , evrenoz un aklıma soktuğu bu philips ambiyans durumunu kendi sistemime nasıl uygulayabilirim sence ? ,
    olay şu benim bilgisayar projeksiyona bağlı ve ev sinema sistemine bağlı , herşeyi pc den aktarıp izliyorum , projeksiyondan 260 ekranlık bir görüntü alıyorum , üç kenarına ledleri koyup ambiyans yapabilmem için nasıl bir yol izlemem gerekir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bad-Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    takip ettiğim kadarıyla sen hakimsindir konuya , evrenoz un aklıma soktuğu bu philips ambiyans durumunu kendi sistemime nasıl uygulayabilirim sence ? ,
    olay şu benim bilgisayar projeksiyona bağlı ve ev sinema sistemine bağlı , herşeyi pc den aktarıp izliyorum , projeksiyondan 260 ekranlık bir görüntü alıyorum , üç kenarına ledleri koyup ambiyans yapabilmem için nasıl bir yol izlemem gerekir
    pc den hdmi çıkıp onu projeksiyona giriyorsun anladığım kadarıyla. O zaman şöyle yapacaksın bilgisayardan çıktığın hdmi kablosunu philips ambiyans kutusuna sokacaksın. Oradan çıkan hdmi'ı da projeksiyona. Tv ye giden hdmi sinyalleri ile projeksiyona giden tahminimce aynıdır yani philips cihazı çalışacaktır. Ledleri duvara takmak değil de şöyle bir sistem yapabilirsin senin ekran 260 ekransa bu tahminimce 2.30x1.5 civarı bir şey yapıyor. o boyda çerçeve hazırlarsın perdeyi duvardan bir 10 cm öne getirirsin. Ortadan monte edersin duvara yani elini çerçevenin arkasına sokacak kadar boşluk bırakırsın. Sonra içeri ledleri yerleştirirsin. böyle muhteşem bir görüntü olur.

Şurada anlatmış tek tek nasıl yapıldığını, çok bast kendin evde bile yapabilirsin

Tablet Breaker: 130" Screen DIY for Beam Projector Build Log #02 : Ambilight + wire mounting

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen pc den hdmile direk projeksiyona bağlıorum , optik kabloyla sinema sistemine çıkış , philips hdmi sync box alıp halledebilirim yani , adam burada philipsin ledini kullanmamış herhalde detaylı bakacağım , daha uyguna gelir mi acaba bu şekilde

çok saol bu arada düşündüğüm gibi güzel fikir verdin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen pc den hdmile direk projeksiyona bağlıorum , optik kabloyla sinema sistemine çıkış , philips hdmi sync box alıp halledebilirim yani , adam burada philipsin ledini kullanmamış herhalde detaylı bakacağım , daha uyguna gelir mi acaba bu şekilde

çok saol bu arada düşündüğüm gibi güzel fikir verdin
    kullandığı şu sanırsam bayağı uygun yorumlarda iyi

5V WS2812B USB LED Strip light 5050 RGB Dream Color Ambient TV Kit for Desktop PC Screen Background lighting 1M 2M 3M 4M 5M|LED Strips| - AliExpress

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    pc den hdmi çıkıp onu projeksiyona giriyorsun anladığım kadarıyla. O zaman şöyle yapacaksın bilgisayardan çıktığın hdmi kablosunu philips ambiyans kutusuna sokacaksın. Oradan çıkan hdmi'ı da projeksiyona. Tv ye giden hdmi sinyalleri ile projeksiyona giden tahminimce aynıdır yani philips cihazı çalışacaktır. Ledleri duvara takmak değil de şöyle bir sistem yapabilirsin senin ekran 260 ekransa bu tahminimce 2.30x1.5 civarı bir şey yapıyor. o boyda çerçeve hazırlarsın perdeyi duvardan bir 10 cm öne getirirsin. Ortadan monte edersin duvara yani elini çerçevenin arkasına sokacak kadar boşluk bırakırsın. Sonra içeri ledleri yerleştirirsin. böyle muhteşem bir görüntü olur.

Şurada anlatmış tek tek nasıl yapıldığını, çok bast kendin evde bile yapabilirsin

Tablet Breaker: 130" Screen DIY for Beam Projector Build Log #02 : Ambilight + wire mounting
    PC'den aktarıyorsan HDMI sync Box'a gerek yok
    Işıkları ve Bridge'i alıyorsun, PC'ye de programını yüklüyorsun.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ambilight bi tek bana mı komik geliyor yahu
    Hiç mi kimseye evi pavyona çeviriyor havası vermiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    PC'den aktarıyorsan HDMI sync Box'a gerek yok
    Işıkları ve Bridge'i alıyorsun, PC'ye de programını yüklüyorsun.
    haa ok ben hepsi paket satılıyor sandım. öyle de yapabilir ama yine pahalıya gelir sadece bridge ve led 1000 tl ye geliyor onun yerine aliexpress deki 25 doları seti alsa aynı şey bence.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    haa ok ben hepsi paket satılıyor sandım. öyle de yapabilir ama yine pahalıya gelir sadece bridge ve led 1000 tl ye geliyor onun yerine aliexpress deki 25 doları seti alsa aynı şey bence.
    Philips Hue başlı başına pahalı bir sistem. abajuruna tek bir tane akıllı ampül de taksan 300-400 TL
    Ambilight özelliği yan özelliklerinden biri.
    Eğer 25 usd'ye ambilight özelliğini veriyorsa bence de daha mantıklı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu kite bakaacağım şimdi çok saol

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler