User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 20 ile 28 arası

Konu: Aramızda Tuning İşi Yapan Var mıdır / Tavsiye

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar,
    Bilgilendirme amaçlı konuya yazmak istedim. Bir kaç ihracatçı firma ile anlaşma noktasına geldim. (konuştuğum ihracatçıların hepsi Alibaba'da Gold Supplier kategorisinde)
    Şu an Gümrük ile alakalı bilgileri toparlama aşamasındayım, eğer bu tarz bir ithalat fikri olan arkadaşlarımız varsa bende bildiklerimi kendisiyle paylaşabilirim.

Ben bu işin içinde olan bir kaç kişiyle konuştum (konuşmaya çalıştım) ve fikir istedim en azından nasihat istedim ancak onlar burun kıvırarak ne bilgi, ne fikir ne de konuşmak dahi istemediler.
    Bilindik firmalar ne fiyata satıyorsa bende mümkün mertebede onlardan %20-25 gibi daha uygun bir fiyatta ürünlerimi satmayı planlıyorum.
    Hayırlısı bakalım, gelişmelerden haberdar edeceğim..

BYET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kolaylık versin ülkemizde ne yazık ki bilgi paylaşımı pek olmaz eğer güzel ürünler getirip güzel bir satış rakamına ulaşırsanız müşteriniz olmayı düşünürüm elbette.

Siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konunun takipçisiyim, umarım en kısa zamanda gerçekleşir
    Simply the best.

01.05.1994
    Ayrton Senna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son durum nedir acaba ?

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emreogut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Bilgilendirme amaçlı konuya yazmak istedim. Bir kaç ihracatçı firma ile anlaşma noktasına geldim. (konuştuğum ihracatçıların hepsi Alibaba'da Gold Supplier kategorisinde)
    Şu an Gümrük ile alakalı bilgileri toparlama aşamasındayım, eğer bu tarz bir ithalat fikri olan arkadaşlarımız varsa bende bildiklerimi kendisiyle paylaşabilirim.

Ben bu işin içinde olan bir kaç kişiyle konuştum (konuşmaya çalıştım) ve fikir istedim en azından nasihat istedim ancak onlar burun kıvırarak ne bilgi, ne fikir ne de konuşmak dahi istemediler.
    Bilindik firmalar ne fiyata satıyorsa bende mümkün mertebede onlardan %20-25 gibi daha uygun bir fiyatta ürünlerimi satmayı planlıyorum.
    Hayırlısı bakalım, gelişmelerden haberdar edeceğim..
    P.M gönderdim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Pasha37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son durum nedir acaba ?
    Son durumu şöyle özetleyeyim;
    ***** kurun yükselişi, nakliye fiyatlarındaki artış ve mevcut işimin yoğunluğundan dolayı henüz ithalatı gerçekleştiremedim.
    İhracatçı firmalar genelde min. 10bin USD sipariş kabul ediyorlar, bende henüz kalitesini bilmediğim bir malzemeden de 3-5bin USD sipariş vermeye çok sıcak bakmıyorum ancak çok başkada bir seçenek yok maalesef. Malzemeyi az sipariş versen maliyetler çok yüksek oluyor, firmaya güvensen fazlasını da verirsin ama adam akıllı bir firma da bulamadım..
    Güvenilir bir ihracatçı firma bulsam direk malı çıkartıp getireceğim ama aynı zamanda araştırmalarımda devam ediyor, bakalım inşallah uygun bir zamanda gerçekleştirmeyi planlıyorum.
    Alıntı GuneyOnur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    P.M gönderdim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Özel mesaj gönderdim

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıllardır ticaret yapan , ihracat ve ithalat da dahil biri olarak söyleyeibilirimki bir işi bir kaç kişi yapıyorsa hele de ithalat dan bahsediyorsak o işe küçük çapta girmek sadece zarar verir. Bir kere söylediğinizde mantık yok , 3-5 bin euro sipariş verip %20 bu işin ithalatını yapanlardan malı ucuza asla alamazsınız. Alibaba gibi sitelerdeki satıcıların marjları hep yüksektir. çine gidip direk fabrikayla bağlantıyı yapınca o fiyatların rengi değişir ( tecrübe ile sabittir). bir malı alıp ben piyasanın %25 ucuzuna satacağım mantığı zaten baştan yanlıştır. İthal malın kapıya teslim gümrük ve nakliye maliyetinden sonra bunun depolama maliyeti, ödenen paranın finans ( valör) maliyeti , pazarlama giderleri , gelir vergisi vs. bunları hesaba kattınız mı ? bunu niye söylüyorum bu zamanda kimse %25 + marjla ticaret yapmıyor, siz %25 ucuz satıcam dediğinize göre demekki adamlar %50 + marjlarla bu ürünleri satıyorki bana göre bugünün şartlarında ne satarsanız satın özel bir distributör ayrıcalığı olmadıkça ( yani önüne gelenin parasını verip alacabileceği bir malda) bu net imkansızdır. Benim nacizane görüşlerim bunlar, umarım başarılı bir girişim olur, şimdiden iyi şanslar dilerim.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yıllardır ticaret yapan , ihracat ve ithalat da dahil biri olarak söyleyeibilirimki bir işi bir kaç kişi yapıyorsa hele de ithalat dan bahsediyorsak o işe küçük çapta girmek sadece zarar verir. Bir kere söylediğinizde mantık yok , 3-5 bin euro sipariş verip %20 bu işin ithalatını yapanlardan malı ucuza asla alamazsınız. Alibaba gibi sitelerdeki satıcıların marjları hep yüksektir. çine gidip direk fabrikayla bağlantıyı yapınca o fiyatların rengi değişir ( tecrübe ile sabittir). bir malı alıp ben piyasanın %25 ucuzuna satacağım mantığı zaten baştan yanlıştır. İthal malın kapıya teslim gümrük ve nakliye maliyetinden sonra bunun depolama maliyeti, ödenen paranın finans ( valör) maliyeti , pazarlama giderleri , gelir vergisi vs. bunları hesaba kattınız mı ? bunu niye söylüyorum bu zamanda kimse %25 + marjla ticaret yapmıyor, siz %25 ucuz satıcam dediğinize göre demekki adamlar %50 + marjlarla bu ürünleri satıyorki bana göre bugünün şartlarında ne satarsanız satın özel bir distributör ayrıcalığı olmadıkça ( yani önüne gelenin parasını verip alacabileceği bir malda) bu net imkansızdır. Benim nacizane görüşlerim bunlar, umarım başarılı bir girişim olur, şimdiden iyi şanslar dilerim.
    Çin'e gidip firma ile direk bağlantıya geçme konusunda kesinlikle haklısınız ancak ***** ilk etapta bunu yapma ihtimalim yok maalesef.
    Nakliye+gümrük+depolama işlemlerini kendim yapacağım için maliyetim herhangi birisine göre daha düşük olacak bu sebeple düşük rakamda ürün almazsam eğer piyasanın daha altına satma ihtimalim var bunları tabii ki hesap ettim. Daha alta vereceğim rakam %25 mi olur 20 mi 10 mu şuan için net bir şey diyemem bu sonuçta sadece bir hedef, rakamı abartmışta olabilirim yani.

Ayrıca sizde bu alandaysanız eğer tecrübenizden faydalanmak isterim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emreogut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çin'e gidip firma ile direk bağlantıya geçme konusunda kesinlikle haklısınız ancak ***** ilk etapta bunu yapma ihtimalim yok maalesef.
    Nakliye+gümrük+depolama işlemlerini kendim yapacağım için maliyetim herhangi birisine göre daha düşük olacak bu sebeple düşük rakamda ürün almazsam eğer piyasanın daha altına satma ihtimalim var bunları tabii ki hesap ettim. Daha alta vereceğim rakam %25 mi olur 20 mi 10 mu şuan için net bir şey diyemem bu sonuçta sadece bir hedef, rakamı abartmışta olabilirim yani.

Ayrıca sizde bu alandaysanız eğer tecrübenizden faydalanmak isterim
    ++ hesap ettim dediğim kısımdan kastım;

''İthal malın kapıya teslim gümrük ve nakliye maliyetinden sonra bunun depolama maliyeti, ödenen paranın finans ( valör) maliyeti , pazarlama giderleri , gelir vergisi vs. bunları hesaba kattınız mı ?''

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler