User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Aramızda Tuning İşi Yapan Var mıdır / Tavsiye

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aramızda Tuning İşi Yapan Var mıdır / Tavsiye

Merhabalar,
    Aramızda oto tuning işi yapan var mıdır acaba? Ve özellikle merak ettiğim Tuning işi yapıp yurt dışından parça ithal eden bir arkadaşımız abimiz var mıdır..
    Bilindik marka modellerin tampon, far ve after market ürünlerini ithal etmek istiyorum, bir kaç ihracatçı ile konuştum ancak gene de tam olarak güven sağlamak için bu işlerle uğraşan tanıdık bildik birinden ihracatçı tavsiyesi almak istiyorum.
    Ürünler çok ucuz olmadığı için ***** numune gönderimi pek mümkün olmuyor ve hayal kırıklığı yaşamamak için bir tavsiye akıl almak isterim..
    Şimdiden teşekkürler.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

Bu işi meslek olarak mı yapmak istiyorsunuz, kendi aracınıza parça mı lazım ?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Bu işi meslek olarak mı yapmak istiyorsunuz, kendi aracınıza parça mı lazım ?
    Merhaba,
    Meslek olarak yapacağım desem daha doğru olur.. İç piyasada çokça tercih edilen parçaları getirip satmak gibi bir düşüncem var, ithalatçı direk ben olacağım için piyasanın biraz daha altına ürünleri pazarlayacağım.
    Bilindik bir kaç yer ile görüştüm onlar Türkiye'deki bir toptancıdan malzemeleri temin ettiklerini söylediler haliyle maliyetleri bana göre biraz daha fazla olmuş oluyor.
    Kuzenim yıllardır E-Ticaret ile uğraşıyor, malzemelerin Türkiye'ye gelmesini ben ayarlayacağım satışını ise birlikte yapacağız, şu anki planlamamız bu şekilde.
    Benim ihtiyacım olan şey ise güvenilir bir satıcı, dünyanın neresinde olduğu ise fark etmez..

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emreogut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Meslek olarak yapacağım desem daha doğru olur.. İç piyasada çokça tercih edilen parçaları getirip satmak gibi bir düşüncem var, ithalatçı direk ben olacağım için piyasanın biraz daha altına ürünleri pazarlayacağım.
    Bilindik bir kaç yer ile görüştüm onlar Türkiye'deki bir toptancıdan malzemeleri temin ettiklerini söylediler haliyle maliyetleri bana göre biraz daha fazla olmuş oluyor.
    Kuzenim yıllardır E-Ticaret ile uğraşıyor, malzemelerin Türkiye'ye gelmesini ben ayarlayacağım satışını ise birlikte yapacağız, şu anki planlamamız bu şekilde.
    Benim ihtiyacım olan şey ise güvenilir bir satıcı, dünyanın neresinde olduğu ise fark etmez..
    Yanlış bilmiyorsam birçok body kit ürünleri taiwan ve kore den geliyordu. Ama bunları yurt dışından doğru üretici yada aracıdan alman için biraz zorlanacağın kesin. Tr de bunları getiren bazı tuning firmaları var, muhtemelen aynı üreticilerden alacaksın, Ama bu üreticilere nasıl ulaşacağın konusunda çok bilgim yok.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilmiyorsam birçok body kit ürünleri taiwan ve kore den geliyordu. Ama bunları yurt dışından doğru üretici yada aracıdan alman için biraz zorlanacağın kesin. Tr de bunları getiren bazı tuning firmaları var, muhtemelen aynı üreticilerden alacaksın, Ama bu üreticilere nasıl ulaşacağın konusunda çok bilgim yok.
    Bir çok ihracatçı firma ile görüştüm hatta bazıları ile anlaşma noktasına geldim, proforma fatura bile istedim...
    Amacım referanslı bir firma bulabilmek bakalım biraz daha araştıracağım, bulamazsam eğer şansımı deneyeceğim.. ya nasip

fevzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba ;
    İlgili tampon , far ,stop v.s gibi ürünlerin havaleli ürünlerde sanırım parsiyel taşıma sıkıntı oluyor ve gümrükte çeşitli belgeler isteniyor.
    ör: far-stop için E mark belgeleri v.s gibi bunları gerçek belge olarak temin edebileceğin firmaları tercih etmeni öneririm.
    Bir ikincisi navlun fiyatları şuan tavan Çin-turkiye 20'lik konteyner 10bin usd leri duydum bu konuda da çok iyi tercih yapmanı öneririm

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fevzi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ;
    İlgili tampon , far ,stop v.s gibi ürünlerin havaleli ürünlerde sanırım parsiyel taşıma sıkıntı oluyor ve gümrükte çeşitli belgeler isteniyor.
    ör: far-stop için E mark belgeleri v.s gibi bunları gerçek belge olarak temin edebileceğin firmaları tercih etmeni öneririm.
    Bir ikincisi navlun fiyatları şuan tavan Çin-turkiye 20'lik konteyner 10bin usd leri duydum bu konuda da çok iyi tercih yapmanı öneririm
    Çin'den konteynır durumu doğru, tanıdığım firmalar şuan mallarını bekletiyorlar. 2 binlik konteynır 10 bin olmuş dediler.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında imalat sektöründeyken bir parça için temasa geçmek zorunda kalmıştık. Uzak doğulu üreticiler çok sorunlu. Büyükler devasa ölçeklerde üretim isterler o yüzden ulaşmanız imkansız. Küçüklerde iş ahlakı denen şey yoktur. Bir numune yollar Almanya’dan geldi sanırsın. Ürünler gelmeye başlar başka bir dünya. Aklınıza gelmeyecek itlikleri yaparlar. İmkanı olsa yer adamı bunlar

Üreticilerden bahsediyorum, perakendeciler nispeten insaflıdır.

Doğru aracıyı bulup iş çözmek en güzel yöntem bence. En azından kötü ingilizceleriyle uğraşmak zorunda kalmazsın
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba genelde populer olan araçlar,

Vag bmw ve mercedes grubu

Range rover dönüşümleride yapılıyor.

Bir golfü R line yapmak Bmw M paket yapmak müşteri bulacağınız işlemler.

Piyasada satış sonrası işlemler için açık var.

Boya rengi tutması kaporta montaj ayarları ve diğer işlemler için iyi bir ekip kurarsanız. Getirisi uzun vadede çok fazla olacaktır.

Numune gelmesine gerek yok çoğu ABS plastik parça malesef orjinal gibi tam oturmuyor.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba ;
    Gümrük mevzuatına hakimsiniz sanırım. Fiberden el yapımı komple body kitlerde bu belgeler gerekli mi ? Araya kaynak yaptım ama.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çin'den konteynır durumu doğru, tanıdığım firmalar şuan mallarını bekletiyorlar. 2 binlik konteynır 10 bin olmuş dediler.
    benim birader büyük çaplı bir lojistik firmasında deniz operasyoncusu, kafayı yiyor şuan forwarder olarak konteyner ve gemi bulamıyoruz, bulduklarımız da tavan fiyatı geçiyor diyordu. anladığım kadarıyla tüm sektör aynı problemi yaşıyor.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

fevzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gümrük mevzuatına hakimsiniz sanırım. Fiberden el yapımı komple body kitlerde bu belgeler gerekli mi ? Araya kaynak yaptım ama.
    Abi tam emin olmamakla beraber fiber/karbonfiber ürünlerde herhangi bir uygunluk belgesi istenmiyor diye biliyorum ama tam emin değilim m alum her an herşey olabiliyor.

Biz özellikle far-stop-amortisör-dişli-rulman gruplarında sıkıntı yaşıyoruz TSE ve E-mark CE E7 belgelerinden bundan ötürü bu tarz uygunluk belgeleri gerçek olan firmalarla çalışıyoruz.
    Çünkü Çinde çok fazla sahte belge olayı da dönüyor ürünler gümrüğe geldiğinde sahte belge ibraz edersek bu sefer bizim için kötü sonuçlar meydana geliyor.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karoser aksamina giren urunlerde tse denetimi yok. Elektronik ve yuruyende var agirlikli olarak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba ;
    Merhaba,
    Tavsiyeniz için teşekkürler. Şu an için parsiyel taşıma düşünüyorum yani benim için şu an komple konteynır kapatmak büyük risk olur.
    E Mark belgesini bir araştırayım firmaya da bir sorayım, bunu öğrendiğim iyi oldu.
    Navlun fiyatları gerçekten yüksek ama şu an için pekte bir düşüş beklentisi yok..

Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanında imalat sektöründeyken bir parça için temasa geçmek zorunda kalmıştık. Uzak doğulu üreticiler çok sorunlu. Büyükler devasa ölçeklerde üretim isterler o yüzden ulaşmanız imkansız. Küçüklerde iş ahlakı denen şey yoktur. Bir numune yollar Almanya’dan geldi sanırsın. Ürünler gelmeye başlar başka bir dünya. Aklınıza gelmeyecek itlikleri yaparlar. İmkanı olsa yer adamı bunlar

Üreticilerden bahsediyorum, perakendeciler nispeten insaflıdır.

Doğru aracıyı bulup iş çözmek en güzel yöntem bence. En azından kötü ingilizceleriyle uğraşmak zorunda kalmazsın
    tavsiye için teşekkürler.
    ben şu an aracı ile çalışırsam eğer piyasanın üzerindeki fiyatlara ürün satmak zorunda kalırım..

Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba genelde populer olan araçlar,

Vag bmw ve mercedes grubu

Range rover dönüşümleride yapılıyor.

Bir golfü R line yapmak Bmw M paket yapmak müşteri bulacağınız işlemler.

Piyasada satış sonrası işlemler için açık var.

Boya rengi tutması kaporta montaj ayarları ve diğer işlemler için iyi bir ekip kurarsanız. Getirisi uzun vadede çok fazla olacaktır.

Numune gelmesine gerek yok çoğu ABS plastik parça malesef orjinal gibi tam oturmuyor.
    piyasadaki malzemelerin aynı emsalini getirsem benim için iyidir.

Abi tam emin olmamakla beraber fiber/karbonfiber ürünlerde herhangi bir uygunluk belgesi istenmiyor diye biliyorum ama tam emin değilim m alum her an herşey olabiliyor.

Biz özellikle far-stop-amortisör-dişli-rulman gruplarında sıkıntı yaşıyoruz TSE ve E-mark CE E7 belgelerinden bundan ötürü bu tarz uygunluk belgeleri gerçek olan firmalarla çalışıyoruz.
    Çünkü Çinde çok fazla sahte belge olayı da dönüyor ürünler gümrüğe geldiğinde sahte belge ibraz edersek bu sefer bizim için kötü sonuçlar meydana geliyor.
    İhracatçı bana far ve stop ürünleri almanı tavsiye etmem, Türkiye'de ki müşterilerim sorun yaşadılar dedi. Şimdi anlıyorum ki bu belgelerden dolayı bir sorun yaşanmış olabilir.
    Ben size özelden yazayım en iyisi hocam.

Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karoser aksamina giren urunlerde tse denetimi yok. Elektronik ve yuruyende var agirlikli olarak
    Hocam peki karoser aksamında başka herhangi bir izin-denetim söz konusu mudur acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hocam peki karoser aksamında başka herhangi bir izin-denetim söz konusu mudur acaba?
    Valla gtip cetveli yüzlerce malı ayırıyor. ben genel olarak karoser aksamlarında tse denetımı yok dıye yazdım. ama getırecegınız urunlere gore tek tek bakılması lazım.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Modifiye olarak ne düşündüğünü de söyler misin?
    Yani şöyle ki, standart araçlara standart üst trim parçaları getirirsen belki satış yaparsın, m paket tampon amg paket tampon r line vs gibi.
    Tutup 350z'ye amuse body kit getirirsen, sciroccoya aspec body kit getirirsen, audilere mtm body kit getirirsen iki yılda bir bir adet kit ya satarsın ya satamazsın.
    Burası hindistanın bir adım yukarısı oldu artık 'car culture'da çünkü.
    Küçük çaplı herkesin alacağı malları getirirsen de pek büyüme imkanın yok, ez liptir universal spoylerdir folyodur vs gibi.
    Bence pek şeyetme derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla gtip cetveli yüzlerce malı ayırıyor. ben genel olarak karoser aksamlarında tse denetımı yok dıye yazdım. ama getırecegınız urunlere gore tek tek bakılması lazım.
    Malzemenin tarifesi belli zaten

İlgili tarifenin açıklamasını yazıyorum;

Motorlu kara taşıtları, traktörler, bisikletler, motosikletler ve diğer kara taşıtları; bunların aksam, parça ve aksesuarları.

Getireceğim ürünlere tabi Denetim-İzin var mı onları araştıracağım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Modifiye olarak ne düşündüğünü de söyler misin?
    Yani şöyle ki, standart araçlara standart üst trim parçaları getirirsen belki satış yaparsın, m paket tampon amg paket tampon r line vs gibi.
    Tutup 350z'ye amuse body kit getirirsen, sciroccoya aspec body kit getirirsen, audilere mtm body kit getirirsen iki yılda bir bir adet kit ya satarsın ya satamazsın.
    Burası hindistanın bir adım yukarısı oldu artık 'car culture'da çünkü.
    Küçük çaplı herkesin alacağı malları getirirsen de pek büyüme imkanın yok, ez liptir universal spoylerdir folyodur vs gibi.
    Bence pek şeyetme derim.
    ilk mesajımda belirttiğim gibi piyasada yaygın olarak kullanılan parçaları getireceğim, tabiki de tutupta 350Z ye parça-aksesuar getirecek halim yok.
    VW grubu için R-GTI, Seat için FR, Bmw için M paket aksesuarları-parçaları gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malzemenin tarifesi belli zaten

İlgili tarifenin açıklamasını yazıyorum;

Motorlu kara taşıtları, traktörler, bisikletler, motosikletler ve diğer kara taşıtları; bunların aksam, parça ve aksesuarları.

Getireceğim ürünlere tabi Denetim-İzin var mı onları araştıracağım..
    Valla hocam bu 8708 tarifesinin aksamlari icin genel fasil ismidir. Ne getireceksin bilmiyorum ama elektronik parcalari bu siniflandirmaya sokamazsin. Veya yurur aksami bu fasil altinda degerlendiremezsin, aklinda olsun iyi bi musavirlik sirketi ile calismalisin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler