User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ev Dekorasyonu Hk. Yardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce yaptığı işler ile ilgili detaylı referans araştırması yapın mutlaka. Burada maliyetten ziyade önemli olan işin zamanında bitmesi, kalite sıkıntısı yaşanmaması ve telefonunu açan muhatap bulunması. %15 kar ettim derken sonunda pişman olmayın, gerekirse bir miktar pahalı olsun ama iş tam olsun. Ön ödeme yapmamaya özen gösterin.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiçbir firma gorunmeyen bir işe net fiyat veremez. fiyatı şişirir riski yazar verir.
    kervan biraz yolda düzülüyor.
    sadece 2 kablo değiştiricem dersin bir bakmışşın komple tesisatı değiştiriyosun.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @FaBeRgE net bilgiyi verir burada.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara'da aynı şekilde ben de güvenilir usta arıyorum işinin arkasında duracak tanıdık işi iş yapacak. Şu ana kadar hiç görüşmediysem 20 tane usta/mimar/anahtar teslim ev yapan firmalar ile görüştüm. İçime sinen hiç olmadı 3 aydır arıyorum ve bir an önce hallettirmem lazım. Takipteyim konuyu
    tam olarak ne ustası arıyorsunuz Elektirik,su,doğalgaz,dolapçı,fayansçı?
    Birde mesela usta 10 günde bitiririm dedi siz onu en iyi ihtimal 15 gün olarak hesap edin.Yok hafta sonu pandeminden dolayı çalışamıyoruz,yok şu yok bu diye mazeret sıralanır gider.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepsini arıyorum çünkü mutfak da salona taşınacak ve iki banyo dahil her yer baştan sona yapılacak.

BuRaK_eFe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya yorum yapan herkese teşekkür ederim
    Anlaştığım firma bir emlak firması çok kaçacak bir yerleri yok.
    Ay içerisinde kendilerine ait bir çok evi alıp bazen kot3 vs benim istediğim ayarda yapıp 80 90 bin fazlasına satıyorlar.
    Grup olarak çalıştıkları için ben yarıda bıraktım yok tesisatçı gelsin o gitsin elektirikçi gelsin vs dertlerim olmayacak

Şimdi aldığım fiyat ve işçilik ile alakalı bilgi veriyim
    100m2 ev için 3 odaya kartonpiyer ve parke
    salona parke
    7 adet lake kapı
    komple bütün ev elektrik ve su tesisatı yenilenmesi ve gizlenmesi
    1 adet komple 3 raf mutfak dolabı 3 raf yavaşlatmalı kapak sürgülü akrilik kapaklı
    kombi yeri değişimi ve dolap içine gizlenmesi
    mutfak için yarım duvar ölçülü sürgülü kapı
    çamaşır makinası dolabı ve banyo tesisatının hazırlanması
    wc ve banyo komple tavana kadar fayans döşenmesi
    antre kısmının parke ile döşenmesi
    80 lik süpürgelikler
    hilton banyo dolapları
    1 adet ekstra tuvalet için hilton tip lavobo ve ayna takımı
    banyo ve tuvalet yeni tip cam menfezi
    komple bütün evin boyanması
    90*90 duşa kabin
    mutfak tezgah dekapol
    tüm bataryalar ve elektirik düğmeleri değişimi
    yazmayı unuttuğum bir kaç nokta olabilir ama geneli bu

komple bütün ev için aldıgım fiyat 45.000 (daha pazarlık sünnettir tabiki )

Fiyat hakkında yorumlara açığım Bu işin zır cahiliyim

Gezdiğim örnek dairedeki herşey benim eve uygulanacak fiyatı bu daireye göre aldım.
    Sadece tavan spot olmayacak geri kalan herşey bu ev ile aynı yapılacak
    ankastrenin kendisi bana ait

#RenaultSport Clio-R

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @FaBeRgE net bilgiyi verir burada.
    Teşekkür ederim hacım danışmak istediğiniz bir şey varsa özelden ulaşabilirsiniz, Kütahya'da ikamet ediyorum ama proje vs. için destek verebilirim.

uluckaban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 110 m2 ev için 60 bin harcadım anahtar teslim minimum 100bin fiyat verdiler. Sizin fiyat bana çok uygun geldi. Sektörde değilim sadece kendimden ve çevremden pay biçiyorum.. bence ürün kalitelerini markalarını iyi sorun.. bugün sadece lake kapı adet fiyatı 1200-1300 tl diye biliyorum totalde 9 bin kapılar tutuyor zaten e mutfak dolabı tezgahı vs derken 7-8 binde ona gidiyor gerisini siz hesap edin.. ama dediğim gibi m2 si 10 tl yede fayans var 100 tl yede.. herşey in geçerli benim önerim bir kere yapıp yıllarca kullanacaksınız kaliteden ödün verdirmeyin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle aldığın fiyat çok iyi.
    ortalama olarak ben senin metrekarelerın fiyatlarını soylıcem
    elektrık ıscılık 2500
    boya ıscılık 3500
    parke ıscılık 750
    fayans ıscılık 3000
    su tesısat mlz ıscılık 2500
    fayans ort 75tl den yapıstırıcı m2 15tl den muhtemelen mın 40m2 : 3200tl fayans
    35tl den parke desen nerden baksan 50m2 kullanıyosun 1750tl
    elektrık prızler anahtarlar beyaz kullandıgını varsayıyuorum 750tl
    boyan nerden baksan 1000tl
    kartonpiyerlerın hıc tutmasa4000 tutacak.
    7 tane lake kapı. ben tanesını 650den asagıya boyatamıyorum ki tanesine 750 lıra desen kapı dahil takması makması 7000tl
    dusakabin 1250
    1banyo 2lavabo 1evye batarya ara musluklar en az 1000tl

burda dolapların yok. ortalama 32bın tuttu.
    daha dolap yapıcaz ve kar etmemiz lazım.
    ve ıişin en temel kısmı. ne dusakabinin modelini seçtik. ne parkede istediğimiz deseni nede aaa bu seramik cok güzelmiş diyip bir seramik aldık.
    ki vitrifiye grubunu listede görmedim. bugun bir tezgah evyesi min 400tl

No coffee!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bide ne olursa olsun o banyo aynalarını ebesinin tillahına asmasınlar. banyo aynasındaki kıstas elini yıkarken pantolon fermuarını göreceğin yükseklikte olmalı. sonra dükkan açık sokağa çıkıyor insanlar.
    tavsiyedir

No coffee!!!

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rakam fazla iyimser, lake kapı zaten başlı başına güzel para.

Mutfak demişsin ama ölçü yok, malzeme yok. Yavaşlatmalı dediğin şey eğer frenli menteşe kapak başı max 15 tl fark eder.

Elektrik su tesisatı yenilenmesi ucu açık bir kavram. Sigorta panelinden itibaren buat içlerindeki ve tesisattaki tüm kablolar mı değişecek ?

Su tesisatında kaydırma mı yapılacak ya da komple sıfırdan mı çekilecek ?

Parke normal parke mi derzli 10 mm parke mi ?

Kapılarda kullanılacak kilit kol menteşe ne kalitede ? 16 liraya da kapı kolu var 160 liraya da.

Mutfak tezgahı mermer mi ? granit mi ? Çimstone mu olacak ya da mermerit mi ? ( Mermerit en ucuzu)

Banyo dolapları kaç cm ? Görseldeki dolaplar her yerde uygun rakamlara bulabileceğin dolaplar.

Sen hangi marka model ne kullanacaklar yaz, fiyat konusunda daha net yorum yaparız.

Hayırlı olsun bu arada.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlamayın eğer yapsat yapacaksanız yaptırın kullancaksanız girmeyin derim.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyat çok iyi bence süphe uyandırıcı.
    Ya tamamen makyaj işi olacak ya da iş ortasında bir çok ilave getirecekler. İşten anlayan bir yakının ile birlikte işin üzerinden tek tek geçerek sözleşmesiz vermeyin derim.
    Bu arada fayansın üzerine fayans döşettirmeyin. Umarım eski fayansların sökümü vs de o fiyata dahildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek olarak elektrik tesisatı değişicekse ethernet kablosu da ekletin bence. Genelde gözdan kaçıyor sonra elektrik hattı üzerinden internet aktarımı yapan powerline denen zımbırtılara bir kablonun 5-10 katı para vermek zorunda kalabiliyorsunuz.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mutfak söküm takım işçilik+boya işçilik 17bin vermiştim ona göre fiyat iyi diyebilirim.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devlet ihalelerinde firmalar yaklaşık maaliyetin yüzde 30 düşüğüne fiyat verir, sonra o işten para kazanır.
    Özel işi bilen kişiye yapılan işlerde firmalar yüzde 20 kar marjı koyar, ama o işten sonunda zarar edebilir.
    Fikir paylaşımı tabi güzel ama bu işler öyle olmuyor, burda fiyat çok iyi uygun yazanlar olmuş ama neye göre uygun?
    Ölçü yok malzeme detayı yok. 150 bine polo aldım cümlesine, ucuza almışsın demeden önce modelini, kmsini, kazasını belasını soruyoruz *****

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet ihalelerinde firmalar yaklaşık maaliyetin yüzde 30 düşüğüne fiyat verir, sonra o işten para kazanır.
    Özel işi bilen kişiye yapılan işlerde firmalar yüzde 20 kar marjı koyar, ama o işten sonunda zarar edebilir.
    Fikir paylaşımı tabi güzel ama bu işler öyle olmuyor, burda fiyat çok iyi uygun yazanlar olmuş ama neye göre uygun?
    Ölçü yok malzeme detayı yok. 150 bine polo aldım cümlesine, ucuza almışsın demeden önce modelini, kmsini, kazasını belasını soruyoruz *****
    Cümlemin sonuna m a. l u m yazdım, hiç biryere bişey koymadım sanki öyle gibi oldu

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    profesyonel olarak yaptığım bu iş için yapılan yorumlar da, saydığın işlerin 45.000 TL ye yapılacak olmasına da şaşkınım.

Amerikan kapının renklendirilmesi ne zamandan beri LAKE sayılıyor ve insanlar LAKE nin ne olduğunu bilmeden LAKE'yi neden bu kadar övüyor anlamıyorum? LAKE nedir ya? İyi işçilikle yapılmış bir LAKE kapı 2500TL den aşağıya yapılmaz, kimse kendini kandırmasın!

Fiyat çıkaranlar diy uygulama fiyatı çıkarmış ama elektrikte karaköy, yapı malzemelerinde demirciler sitesi internetten aldığınız fiyatlardan çok daha makul.
    zaten esnaf taş yesin, her boku herkesten daha iyi biliyoruz ama en ucuza iş yaptırınca ve iş yarıda kalınca inşaatçılar üç kağıtçı, dolandırıcı. Hakkıyla işe fiyat verince kazıkçı oluyoruz. Bu kısır döngü ekonomik refaha ulaşıncaya kadar düzelmez.

Umarım evin çok güzel olur ama beklentini çokta yükseltmez isen işin sonucundan memnun olabilirsin. Şimdiden Hayırlı uğurlu olsun. Yukarıda yazdıklarım işimle alakalı çok bilenlere bir genelleme, zaten çok bilenler yüzünden işle alakası olmayan vatandaşların canı yanıyor.
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    profesyonel olarak yaptığım bu iş için yapılan yorumlar da, saydığın işlerin 45.000 TL ye yapılacak olmasına da şaşkınım.

Amerikan kapının renklendirilmesi ne zamandan beri LAKE sayılıyor ve insanlar LAKE nin ne olduğunu bilmeden LAKE'yi neden bu kadar övüyor anlamıyorum? LAKE nedir ya? İyi işçilikle yapılmış bir LAKE kapı 2500TL den aşağıya yapılmaz, kimse kendini kandırmasın!

Fiyat çıkaranlar diy uygulama fiyatı çıkarmış ama elektrikte karaköy, yapı malzemelerinde demirciler sitesi internetten aldığınız fiyatlardan çok daha makul.
    zaten esnaf taş yesin, her boku herkesten daha iyi biliyoruz ama en ucuza iş yaptırınca ve iş yarıda kalınca inşaatçılar üç kağıtçı, dolandırıcı. Hakkıyla işe fiyat verince kazıkçı oluyoruz. Bu kısır döngü ekonomik refaha ulaşıncaya kadar düzelmez.

Umarım evin çok güzel olur ama beklentini çokta yükseltmez isen işin sonucundan memnun olabilirsin. Şimdiden Hayırlı uğurlu olsun. Yukarıda yazdıklarım işimle alakalı çok bilenlere bir genelleme, zaten çok bilenler yüzünden işle alakası olmayan vatandaşların canı yanıyor.
    Bu işleri profesyonel olarak hakkıyla yapmak zor. Daha geçen yeni kurulan konut finansman şirketinin birinin ilk bayisinin işleri için fiyat verdik, ne malzeme belli ne ölçü. Çizimi yapan mimar var birde, gittik şartname istedik yok, detay istedik yok güç bela 120*120 olacak zeminler dediler, bir kaç detay alabildik. Fiyat verdik, bizde 100k eksik fiyat veren birisi aldı işi. Şans eseri bizim seramik ekiplerinden biri almış adamdan ordaki işi. Zeminler 80*80. Özel bir epoksi istenmişti 1 kat için o iptal seramik yapılmış. Yapılan işe göre bizden istenen işin maaliyeti arasında 150-200k oynuyor bir çok detayı birleştirince.
    Sonuç olarak biz profuz ya aldık havamızı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler