User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
47 sonuçtan 39 ile 47 arası

Konu: Ev Dekorasyonu Hk. Yardım

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı K0213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    profesyonel olarak yaptığım bu iş için yapılan yorumlar da, saydığın işlerin 45.000 TL ye yapılacak olmasına da şaşkınım.

Amerikan kapının renklendirilmesi ne zamandan beri LAKE sayılıyor ve insanlar LAKE nin ne olduğunu bilmeden LAKE'yi neden bu kadar övüyor anlamıyorum? LAKE nedir ya? İyi işçilikle yapılmış bir LAKE kapı 2500TL den aşağıya yapılmaz, kimse kendini kandırmasın!

Fiyat çıkaranlar diy uygulama fiyatı çıkarmış ama elektrikte karaköy, yapı malzemelerinde demirciler sitesi internetten aldığınız fiyatlardan çok daha makul.
    zaten esnaf taş yesin, her boku herkesten daha iyi biliyoruz ama en ucuza iş yaptırınca ve iş yarıda kalınca inşaatçılar üç kağıtçı, dolandırıcı. Hakkıyla işe fiyat verince kazıkçı oluyoruz. Bu kısır döngü ekonomik refaha ulaşıncaya kadar düzelmez.

Umarım evin çok güzel olur ama beklentini çokta yükseltmez isen işin sonucundan memnun olabilirsin. Şimdiden Hayırlı uğurlu olsun. Yukarıda yazdıklarım işimle alakalı çok bilenlere bir genelleme, zaten çok bilenler yüzünden işle alakası olmayan vatandaşların canı yanıyor.
    furkan tek fiyat cıkartan benim . lake serzenişi bana mıydı?
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işleri profesyonel olarak hakkıyla yapmak zor. Daha geçen yeni kurulan konut finansman şirketinin birinin ilk bayisinin işleri için fiyat verdik, ne malzeme belli ne ölçü. Çizimi yapan mimar var birde, gittik şartname istedik yok, detay istedik yok güç bela 120*120 olacak zeminler dediler, bir kaç detay alabildik. Fiyat verdik, bizde 100k eksik fiyat veren birisi aldı işi. Şans eseri bizim seramik ekiplerinden biri almış adamdan ordaki işi. Zeminler 80*80. Özel bir epoksi istenmişti 1 kat için o iptal seramik yapılmış. Yapılan işe göre bizden istenen işin maaliyeti arasında 150-200k oynuyor bir çok detayı birleştirince.
    Sonuç olarak biz profuz ya aldık havamızı
    Kardeşim tek dairede malzeme seçildikten sonra her şeyin fiyatı çıkıyor, ihale usuli işleri bilmem o nedenle konu tek daire üzerine olunca yorumum böyle oldu.

Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    furkan tek fiyat cıkartan benim . lake serzenişi bana mıydı?
    Rıdvan genel bi göz gezdirdim konuya şahsını hedef alarak yazmadım ama mesleki olarak çok karşılaştığım bir durum olduğu için gelenleme yapmış bulundum. Sen üstüne alınma kardeşim
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim tek dairede malzeme seçildikten sonra her şeyin fiyatı çıkıyor, ihale usuli işleri bilmem o nedenle konu tek daire üzerine olunca yorumum böyle oldu.

Rıdvan genel bi göz gezdirdim konuya şahsını hedef alarak yazmadım ama mesleki olarak çok karşılaştığım bir durum olduğu için gelenleme yapmış bulundum. Sen üstüne alınma kardeşim
    bende mesleki olarak çok şeyle karşılaşıyorum ama farkı anlayabilen müşteride var anlamayan müşteride.

No coffee!!!

K0213 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karşıya geçsem gelicem yanına, bende ucundan bu detay işlerine bulaşmış biri olarak iki lafın belini bükeriz
    Fiat's Are Faster Than You Think!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karşıya geçsem gelicem yanına, bende ucundan bu detay işlerine bulaşmış biri olarak iki lafın belini bükeriz
    olur herzaman beklerım.dudulludayım.

No coffee!!!

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bireysel işlerden hep kaçarım, bazen yakın arkadaşlarımın ricasını kıramadığım için özellikle villaların iç ve dışında doğaltaş uygulamaları yapıyorum, yaranabiliyor muyuz? HAYIR...

ülkede herkes usta, kendisi değilse bile bacanağı usta, emmoğlu mimarın yanında çaycı, bunların hepsi işi ehlinden daha iyi bilirler... siyah granit istenir, orj. Afrika menşeili mal için fiyat verirsin, 'aaaaaa bu adam ne kadar kazıkçı, bizim Satılmış Usta yarı fiyatına yapıyor!'... eh yaptır bacım, boyalı Çin malı graniti kullan, 6 ay sonra da bulursan Satılmış ustayı sorarsın, adam sana öyle bir çemkirir ki 'bu fiyata bu kadar oluyor' der, üstüne para veresin gelir... havuzunu yaparsın ama hem betonarmesi hem de bahçenin toprak eğimi o kadar berbattır ki, sonunda 'yamuk yapmışsın!' olur, anlatamazsın... şurayı da burayı da yapalım, şurayı da uzatalım vs diye lafla konuşursun, iş hesaba gelince 'ya iki adım yer uzattık, sen de bizi keriz sandın herhalde!' der, sen utanırsın...

insanlar bu tarz işleri mediamarkt tan laptop almak zannediyor, en ucuz neresiyse ordan alırım, kimse bana kazık atamaz diyor... Koçtaş'ta suntalam mutfak beğenip, aynı paraya çok daha kalitelisinin getirilip evimize kurulmasını bekliyoruz, çünkü fiyat biliyoruz ya? ne gerek var ki bu işi bilen birinin evde anahtar teslim fiyat vermesine, alırız bacanakla haftasonu kurarız ne var ki? eh buyrun bir kurun bi zahmet...

neyse çok uzatmayayım, bu iş tamamen güven işi, en güzeli malzemeyi beraber seçin ama malzemeli olarak belli bir kar oranında anlaşın, mal 10 liraysa hesabını 13 lira olarak görün, kimse bedava know how yapmak zorunda değil, 100 bin tl lik malı gidin beraber alın, evsahibi olarak ödeyin, kalitesini kendiniz görün, işçiliğiyle 150 bin tl tutuyorsa bu işler, %30 karını koyun 195 bin verin istediğiniz gibi çıksın ev...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende İstanbuldaki Ev için Boya işine gireceğim sadece boya ancak. Öyle güzel ustalar varki. İşini sevdiğim Tekirdağdaki ustama konaklama imkanı sağlayıp ona yaptırıyorum işi.
    İyi ustaya denk gelmek bence maliyetten daha önemli.
    Tadilat işi sadece şurası diye başlayıp oldukça ucu açık devam eden bir şey.
    Kendi oturacağınız ev içinse eğer maliyeti bi tık arttırmak şartları zorlamak daha sonrasında iyi ki demenize sebep olur. Yoksa ofis için bir tadilat yaptırdık lanet gelsin 2 yıldır ustalara sövüyoruz

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konusu geçmişken bu işi Bursa'da yapan tanıdık var mı? Kayınpeder evin banyoyu komple yaptıracak. Yabancıya gitmesin. İşten hiç anlamaz zaten döşeyip geçmesinler adama

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tadilat işini yaparken hep tek kısıtım, kendi evimde görmek istemeyeceğim işçiliği malzemeyi satmamaktı, yaptığım dönem de de bunu oldukça başardım.

Usta hatasından kaynaklı bir çocuk odasını 2. defa yaptım mesela.

Ama her yere hükmedemiyorsunuz bi su işini yapan ustam çok iyiydi hiç üzmedi. Elektrikçi fayanscı ile az da olsa sorun yaşıyorduk.

Projeyi çizip yerleri işaretliyordum, fayansçı gidip başka akıl veriyordu müşteriye şurası şöyle olsun.

Ya mübarek karışma sen işini yap geç, yok çok biliyor ya onu illa aktaracak. Adamın işi ip gibi idi öyle olmasa çekilecek çile değildi örneğin.

Ama müşteri de çok enteresan yaklaşımlarda bulunuyor, sözleşmedeki model kapıyı takmışım adamın evine, kapılar köpüklenmiş, bu benim istediğim kapı değil, ya abi bak sözleşme burda mağaza da da gördün kapıyı nasıl değil. Yok değil, lanet olsun tamam sökelim diyorsun, e tamam madem kalsın diyor.

Ya madem kalacak neden bizi sinir stres yapıyorsun arkadaş.

Ölçü almadan ve malzeme belirlemeden verilen fiyata kesinlikle itibar etmemek lazım. En basiti mdf gövde istersin adam ldf kullanır, son tüketici bunu anlamaz.

Ya da arkalık 3mm de var 8mm de var hangisi ? Ya da gövde pvc 0.40 da var 1mm de var. 0.40 metre maliyeti 1 TL ise 1mm nin maliyeti 2 tl.

Kulp, std kulp 10 tl dir, sen bir model beğenirsin 30 tl çıkar adet fiyatı. Ya da aventos istersin kapakları maliyet uçar.

Kapı işi özellikle ayrı bir dünya, lake kapı için arkadaş yazmış kesinlikle katılıyorum. Beyaz boyanmış her kapı lake değildir.

2018 de kendi mutfağımı fayans-elektrik-dolap tek başıma kendim yaptım, ortalama malzeme ile 10+ harcadım, sıfır işçilik ile.

Rakamlar çok değişken o yüzden referanslı bir yere gitmekte fayda var bu işlerde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler