User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: issizlik hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

issizlik hk.

abiler arkadaslar , ***** pandemi donemi
    gordugum kadari ile issiz kalan insanlar artmis durumda .
    acaba diyorum insanlara 3 dilde yayin yaparak meslegi bastan sona ince detaylariyla ogretsem nasil olur ? ev ekonomilerine katkidabulunmus olurmuyum ? yada yuksek iscilik istenen tamiratlari puf noktalariyla anlatsam ? sunu yap bunu et gibi fikirlerinizi alabilirmiyim .
    meslek oto tamiri , diller : ingilizce , turkce , bahasa indonesia .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendi garajim var tum ekipman var vede 3 arac var .
    araclardan biri sahin digeri 106 gti ve 1.3 doblo
    basit benzinli motor enjeksiyonlu motor ve common rail dizel
    isin temelini anlatmak icin 3 farkli motor tipi yani .

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tarz videolar yayınlayan kanallar görüyorum bazen youtube’da baya da izleyici kitlesi var gördüğüm kadarı ile. Bir yerden başlamaktan zarar gelmez diye düşünüyorum. DIY dediğimiz olay her geçen gün yaygınlaşıyor. insanlar sizin de dediğiniz gibi maliyetlerden tasarruf yapmaya çalışıyorlar sonuçta.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srknzfr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tarz videolar yayınlayan kanallar görüyorum bazen youtube’da baya da izleyici kitlesi var gördüğüm kadarı ile. Bir yerden başlamaktan zarar gelmez diye düşünüyorum. DIY dediğimiz olay her geçen gün yaygınlaşıyor. insanlar sizin de dediğiniz gibi maliyetlerden tasarruf yapmaya çalışıyorlar sonuçta.
    bende boyle dusunuyorum ama benim niyetim nasıl anlatsam bu 3 arac ile ornek verelim 1. arac olan sahin uzerinden benzer motor , sanzıman , elektrik aksamı , yuruyene sahip tum aracları tamir edebilsin insanlar . yada 2. arac olan 106 gti , tu5j4 makine . gunumuz aracları ile benzer sistem oldugundan gunumuz araclarını bile tamir edebilsinler .
    3 . arac olan doblo 1.3 jtd uzerinden commonrail dizel sistemi tamamen insanlara ogretebilmek insanlara . bu sayade tek model üzerinden benzer sistemleride nasıl tamir edilebilir ogrenmıs olunur . en azından hedefim bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sadece araclar degıl tum garaj ekipmanı misal oto bakım lifti nasıl kurulur , bu liftin bakımı nasıl yapılır ? kompresor nasıl kurulur ? nasıl bakımı yapılır ? arıza tespit cihazı nasıl kullanılır ? yazılımı nasıl kurulur ? tum alet edevatı nasıl kullanmak gerekir bunlarıda ogretmek istiyorum acıkcası .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pandemide sanayici olduk, arıza tespit cihazının ayrıntılı kullanımı ilgimi çeker.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence iş yapar

Bazı markaların ustaları websiteleri üzerinden soru-cevap yapıyor, interaktif olmasa da talep var baya.

Soru-cevap yapıp bir de o arabaların üstünde videolu anlatım olsa güzel sonuçlar alınabilir

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence çok iş yapar ufak tefek işler için sanayide ustanın nazını çekiyor millet en azından püf noktasını bilip kendi müdahale edebildiğini öğrenirse çok yardımcı olur
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şahsen en çok izlediğim videolar DIY ve tamir videoları.
    Türkiye'de ki problem apartman hayatından dolayı insanlar kendi evinin bahçesinde garajında alet alıp yapamıyor.
    ama yinede ilgi çekeceğini düşünüyorum, Özellikle Doblo 1,3 motoru bir çok arabada kullanılıyor.
    Anlatım ve çekimin youtube gibi mecralarda çok önemi var. istediğin kadar işi iyi yap, çekim kötü, anlatım akıcı değilse insanlar izlemiyor.
    M539 Restorations - YouTube
    bu kanalı belki izlemişsinizdir. Anlatımı Voice over ile yapıyor bu sayede akıcı oluyor. çekim açıları güzel net.

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Detaylı videolar değilde mesela doblo far ampülü nasış değiştirilir doblo polen filtresi değişimi gibi başlıklarla videolar iş yapar bence
    youtube videolarıyla çok parça değiştirdim bu zamana kadar hep yabancı videolar çıkıyor türkçe çok güzel izlenir

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu video işini yap, sonra kendine bir dükkan edin madem işsizlik var. Alet edevatta var anladığım kadarıyla. Elinden de geliyor, takipçi arttıkça müşterin de artar.

Ben geçen kendi arabamın emme manifoldunu tamir ettim. Usta bunu söküp takmaya 500 TL istiyor. Ha çok kolay mı oldu sökmek takmak dersen, değil zorlandım biraz.

Ama lift yok aracı kriko ile kaldırdım, lift olsa işim % 50 daha kolay olurdu. Lokma var ama uzun kol, büyük olduğu için dar alanda çalışmakta zorlandım.

Ben de arada video çekip atıyorum ama video işi başlı başına uğraşılması gereken bir iş. 2 saatte yaptığım işin videosunu edit medit derken daha uzun süre de anca yayınlayabildim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu video işini yap, sonra kendine bir dükkan edin madem işsizlik var. Alet edevatta var anladığım kadarıyla. Elinden de geliyor, takipçi arttıkça müşterin de artar.

Ben geçen kendi arabamın emme manifoldunu tamir ettim. Usta bunu söküp takmaya 500 TL istiyor. Ha çok kolay mı oldu sökmek takmak dersen, değil zorlandım biraz.

Ama lift yok aracı kriko ile kaldırdım, lift olsa işim % 50 daha kolay olurdu. Lokma var ama uzun kol, büyük olduğu için dar alanda çalışmakta zorlandım.

Ben de arada video çekip atıyorum ama video işi başlı başına uğraşılması gereken bir iş. 2 saatte yaptığım işin videosunu edit medit derken daha uzun süre de anca yayınlayabildim.
    hedefim bu acikcasi ama benim derdim 3 arac uzerinden isin mantigini anlatabilirmiyim sizce ? yani tofasi ogrettim diyelim tofas sistemine benzer diger araclari tamir edebilmeyi ogrenebilirmi insanlar acaba ?

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam merhaba yapın bence hem bizim hem sizin işinize yarayacaktır.
    Şüphe , tek gerçektir ...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gta1994 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hedefim bu acikcasi ama benim derdim 3 arac uzerinden isin mantigini anlatabilirmiyim sizce ? yani tofasi ogrettim diyelim tofas sistemine benzer diger araclari tamir edebilmeyi ogrenebilirmi insanlar acaba ?
    Ben hayatımda hiç emme manifoldu sökmemişitim, ya da külbütör kapak contası sökmemiştim. Ya da lpg rölesi bağlamamıştım, ordan bak burdan araştır derken yaptım hepsini.

Sökmek takmak onarmak isteyen adam onu bir şekilde çözer. Sen de bu insanlara faydalı olabilirsin.

Oto mekaniği öyle atla deve değil, üç aşağı beş yukarı benzer şeyler.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşin vergi dairesi kısmını da araştır şu sıralar YouTube içerik üreticilerine kol gibi vergi çıkıyor. İyilik yapayım derken sıkıntı yaşama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşin vergi dairesi kısmını da araştır şu sıralar YouTube içerik üreticilerine kol gibi vergi çıkıyor. İyilik yapayım derken sıkıntı yaşama
    eğer reklam geliri olursa, gelen paraya karşılık fatura kesmek gerekir. eğer reklam almaz ise problem yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sahis firmasi kurup vergi levhasi alinacak mecbur abi . bide ceza vs ugrasmamak icin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer reklam geliri olursa, gelen paraya karşılık fatura kesmek gerekir. eğer reklam almaz ise problem yok.
    faturayi kime kesecegiz ? youtube trye mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gta1994 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    faturayi kime kesecegiz ? youtube trye mi ?
    Muhtemelen TR ye değil, onların bir Irlanda adresi vardır, oraya kesiyorsunuz. TR de para tuttuklarını sanmıyorum. İrlanda vergi cenneti, o yüzden google gibi büyük tech firmaları Dublin'de merkez açıyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler