User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Araç renk değişimi muayene ve ruhsat işlemleri ( 2021 Güncel )

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Araç renk değişimi muayene ve ruhsat işlemleri ( 2021 Güncel )

Merhaba
    Forumda bu konu ile alakalı bir kaç konu var ama hep eski bilgiler.

Şu an aracımızın rengini değiştirmek istediğimizde veya çift renk ruhsata işletmek istediğimizde güncel olarak işlem nasıl oluyor ?
    Tuvturk sitesinde artık renk değişimi için tespit muayenesi yapılmadığı, tekrar normal muayene yenilenmesi gerektiği yazıyor ( egzoz dahil ).

Aracın yeni rengiyle normal muayene mi yaptıracağız ? ek-1 belgesi,boya faturası vs istenmiyor mu artık ? Eski renkli ruhsatla muayene yaptırıp daha sonra noterden yeni renk işlenmiş ruhsat mı çıkartıcaz ?

Bilgisi olanlar güncel bilgileri yazarsa bilgilenelim.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Komple renk işini bilmiyorum ama aynaları farklı renk boyadığım için reklamcı dan fatura kestirdim.

O şekilde gittim muayeneye bir dert olmadı, ha şuan ruhsata işletmedim. Lpg yi de işletecektim ama zaten işlem süresini kaçırdığım için ek masraf etmemek için noter de işlem yapmadım.

Ama muhtemelen araca ait fenk değişim faturasını götürünce ruhsata o renk ile işlem yapacaklar.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çift renkte 2.renk ana rengin %40ını geçmiyor ise işletme yada birşey yapma zorunluğunuz yok.

bir bi araçta karbon parçalar yüzünden arabaya ruhsatta sarı + siyah yaptırdık ondada fatura falan vermedik , has bizim işi muameleci yapmıştı oda nası yaptı bilmiyom ruhsatı verdik ertesi gün renk kısmında sarı - siyah yazıyodu.

kendimi yazdı naptıysa artık
    médiocrité partout

Ultraleggera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ikuybu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Forumda bu konu ile alakalı bir kaç konu var ama hep eski bilgiler.

Şu an aracımızın rengini değiştirmek istediğimizde veya çift renk ruhsata işletmek istediğimizde güncel olarak işlem nasıl oluyor ?
    Tuvturk sitesinde artık renk değişimi için tespit muayenesi yapılmadığı, tekrar normal muayene yenilenmesi gerektiği yazıyor ( egzoz dahil ).

Aracın yeni rengiyle normal muayene mi yaptıracağız ? ek-1 belgesi,boya faturası vs istenmiyor mu artık ? Eski renkli ruhsatla muayene yaptırıp daha sonra noterden yeni renk işlenmiş ruhsat mı çıkartıcaz ?

Bilgisi olanlar güncel bilgileri yazarsa bilgilenelim.
    İlk olarak tadilat muayenesine randevu alıyorsun sonrasında senden muayene istasyonunda işlem açtırırken ne için tadilata geldiğini soruyorlar renk değişimi için diyorsun bunun için boya faturanı istiyorlar sonrasında sıfırdan muayeneye giriyorsun egzoz da dahil muayene bitiminde sana aracın renginin değiştiğine dair belge veriyorlar o belge ile notere gidip yeni ruhsat çıkarttırıyorsun eğer belge vermezlersede genel muayene ve egzoz muayene kağıdındada aracının yeni rengi yazılmış oluyor o evraklarlada götürüp ruhsatı değiştirtebilirsin.
    MGN TypeR.

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çift renkte 2.renk ana rengin %40ını geçmiyor ise işletme yada birşey yapma zorunluğunuz yok.

bir bi araçta karbon parçalar yüzünden arabaya ruhsatta sarı + siyah yaptırdık ondada fatura falan vermedik , has bizim işi muameleci yapmıştı oda nası yaptı bilmiyom ruhsatı verdik ertesi gün renk kısmında sarı - siyah yazıyodu.

kendimi yazdı naptıysa artık
    çift renk işleteceğim yüzde 40 ını geçmiyor ama muayene sıkıntı yapıyor diye biliyorum tabi bir de polislerde ben anlamam çift renk yazacak diyebilir.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ikuybu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çift renk işleteceğim yüzde 40 ını geçmiyor ama muayene sıkıntı yapıyor diye biliyorum tabi bir de polislerde ben anlamam çift renk yazacak diyebilir.
    sarı s2000le karbon kaput, siyah tente ile geçiyodu araba tek renk sarı yazılı ruhsatta.

sonra biz arabanın üstündeki parçaları kaskoya ekletirken sorun oldu.
    o zaman ruhsatta sarı-siyaha çevirdik.

yoksa muayenede yada polisle hiç çift renk sorunu olmadı.

has polis direk type one egsozdan j's tamponda plaka olmamasından yazıyordu, renge sıra gelene kadar net 5 tane ofsayt vardı
    médiocrité partout

erdielkoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aracım orijinal olarak sarı siyah ruhsatta sarı yazıyor,jantlar aynalar tavan olarak %40 ı geçmiyor ama ilk muayeneden geçmedi. Muayeneye girmeden önce boya faturası ile giderseniz hafif kusur olarak geçiyor, sonra muayene kağıdı ile notere gidip ruhsata işletebiliyorsunuz yeni rengini,benim renk orijinal olduğu için opel müşteri hizmetlerini aradım; Aracın sıfır alındığında verilen uygunluk belgesini istedim o belge ile notere gidip ARTES araç tescil kayıtlarına sarı siyah işlettim,sonra 2. muayeneye girdim (muayene tekrarı) ordakilere de evrağı gösterip durumu anlattım o şekilde geçti sonra notere gidip sarı siyah yazdırdım kurtuldum bu dertten.baya uğraştırdı,siz muayeneye girmeden faturanızı hazır ederseniz bu kadar uğraşmazsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılar bozuk çıkmış. o kadar uzun yazmışım ki ne yazdığımı unuttum
    muayeneden önce boya faturası ile giderseniz işiniz daha kolay olur o şekilde geçebiliyorsunuz direkt hafif kusur yazıyolar sonra muayene kağıdı ile notere gidip yeni rengi yazdırabiliyorsunuz ruhsat yenileme adı altında

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erdielkoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracım orijinal olarak sarı siyah ruhsatta sarı yazıyor,jantlar aynalar tavan olarak %40 ı geçmiyor ama ilk muayeneden geçmedi. Muayeneye girmeden önce boya faturası ile giderseniz hafif kusur olarak geçiyor, sonra muayene kağıdı ile notere gidip ruhsata işletebiliyorsunuz yeni rengini,benim renk orijinal olduğu için opel müşteri hizmetlerini aradım; Aracın sıfır alındığında verilen uygunluk belgesini istedim o belge ile notere gidip ARTES araç tescil kayıtlarına sarı siyah işlettim,sonra 2. muayeneye girdim (muayene tekrarı) ordakilere de evrağı gösterip durumu anlattım o şekilde geçti sonra notere gidip sarı siyah yazdırdım kurtuldum bu dertten.baya uğraştırdı,siz muayeneye girmeden faturanızı hazır ederseniz bu kadar uğraşmazsınız.
    ''Benim aracım orijinal olarak sarı siyah ruhsatta sarı yazıyor,jantlar aynalar tavan olarak %40 ı geçmiyor ama ilk muayeneden geçmedi. Muayeneye girmeden önce boya faturası ile giderseniz hafif kusur olarak geçiyor, sonra muayene kağıdı ile notere gidip ruhsata işletebiliyorsunuz yeni rengini,benim renk orijinal olduğu için opel müşteri hizmetlerini aradım; Aracın sıfır alındığında verilen uygunluk belgesini istedim o belge ile notere gidip ARTES araç tescil kayıtlarına sarı siyah işlettim,sonra 2. muayeneye girdim (muayene tekrarı) ordakilere de evrağı gösterip durumu anlattım o şekilde geçti sonra notere gidip sarı siyah yazdırdım kurtuldum bu dertten.baya uğraştırdı,siz muayeneye girmeden faturanızı hazır ederseniz bu kadar uğraşmazsınız.''
    Yazmışsınız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @VETTE teşekkür ederim abi çeviri için

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim arabanında tavan yarım kaplı aklımda 2 soru var

1. Muayene de bu yüzden kalır mıyım geçme ihtimalim var mı
    2.Çift renk için fatura alıp gitsem başka bir işleme gerek var mı yani orda bütün işlemleri halledip sonra noterden gidip ruhsat alabilir miyim acaba

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2.Çift renk için fatura alıp gitsem başka bir işleme gerek var mı yani orda bütün işlemleri halledip sonra noterden gidip ruhsat alabilir miyim acaba
    Fatura alıp muayene ye gidersen hiç bir problem yaşamazsın. Muayene ni bitirince sana sana tespit raporu vericek onunla mnoterden yeni ruhsat çıkacak.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatura alıp muayene ye gidersen hiç bir problem yaşamazsın. Muayene ni bitirince sana sana tespit raporu vericek onunla mnoterden yeni ruhsat çıkacak.
    Teşekkür ederim

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

SmokeMotion ın youtube a attığı bi video vardı abi onu da bi inceleyebilirsin istersen tüm süreci anlatıyor.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SmokeMotion ın youtube a attığı bi video vardı abi onu da bi inceleyebilirsin istersen tüm süreci anlatıyor.
    Sağolasın Ozan akşam eve gidince bakayım

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Valla kanka ben de yarım kaplatayım diyorum güzel duruyor fakat sırf şu muayene işleri yüzünden çekiniyorum. Sen gir çık muayeneye bakalım ne diyecekler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla kanka ben de yarım kaplatayım diyorum güzel duruyor fakat sırf şu muayene işleri yüzünden çekiniyorum. Sen gir çık muayeneye bakalım ne diyecekler.
    Tamam kanka ben bir halledeyim haber ederim

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu demeye geldim, demişsiniz, bari link bırakayım;

Farklı Renk Ruhsata Nasıl İşletilir ? Tekrar Muayene Zorunlu Mu? Ruhsat Noterde Mi Değişir? Maliyet - YouTube

güncel olarak renk değişime dair bilgilere buradan bakabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok kolaymış faturayla gittim muayene istasyonuna ödeme yaparken söyledim faturayı aldılar bitiminde muayene kağıdında beyaz siyah yazıyordu notere gttim onla faturayla ruhsatıda aldım verdim değiştirdiler 300 TL de ruhsata ödedim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler