User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Led Kontrol Cihazı / Deneyimliler Bekleniyor

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Led Kontrol Cihazı / Deneyimliler Bekleniyor

Şimdi dostlar siz değerli forum halkına bir sorum olacak. İçinden çıkamadığım belki de gözümün önünde bir soruya cevap bulamadım. Eve akıllı led sistemi yapmayı düşünüyorum salon, mutfak ve yatak odasına. Bunun için led kontrol cihazı almamız gerekli. Aşağıya 2 farklı tip kontrol cihazı görseli ekledim. Bu cihazların google asistana bağlanması 1. isteğim 2. olarakta wifi kumandası olması önemli. Telefon uygulama desteğini çoğu sunuyor.

Şimdi kafama takılan konu şu ki 1. görseldeki arkadaş neden bu kadar büyükken 2. görseldeki arkadaş bu kadar küçük. Küçücük alet bununla aynı işi yapabiliyorsa neden büyük olanı almalıyım bana sunduğu artısı nedir ?

İlk görseldeki cihazın çıkış portları daha fazla 5 farklı ledi yakabiliyor /rgbw/rgb+cct/dual white/single color gibi. Büyük olmasındaki tek farkı bu mu ? Yoksa 15A güç verebilmesinden de kaynaklanıyor olabilir mi ?

Bu işten anlayan arkadaşlar bir el atın lütfen.

DR. OWL

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ardiuno ile yapsana hacı? hem daha uygun hem daha esnek olur.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Povodu nun kanalında detaylı akıllandırma çözümleri mevcut, baktığınızdan daha uyguna gelecektir diye düşünüyorum.
    FOR US BY US

[/CENTER]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ardiuno ile yapsana hacı? hem daha uygun hem daha esnek olur.
    Şu aşamada oturup onla uğraşmak için hem vaktim yok hem de uğraşasım yok
    Alıntı skunk11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Povodu nun kanalında detaylı akıllandırma çözümleri mevcut, baktığınızdan daha uyguna gelecektir diye düşünüyorum.
    Evet o kanalı takip ediyorum ancak bu şekilde uğraşmanın yanı sıra hazır alacak olsam bu ikisi arasındaki fark nedir onu da öğrenmek istiyorum.
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani aslında sorunun cevabı içinde gizli 5 tane led kontrol eden cihazın daha büyük olması gayet doğal değil mi sizcede ? Amper ve volt değerleri farklı adaptör kısmı da farklı adaptörü kendi içinde dışında gibi bir farkda olabilir. alttaki ürün nerdeyse al tak kullan şeklinde diğerinde kablo bağlantılarını kendiniz yapacaksınız.

ben olsam altakini alırım neden; 5 tane ledi aynı yerden kontrol edecek bir dizayn yok evimde.
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    miboxer wl5 cihazının özelliklerini incelediğimde birden fazla cihazın kendi içinde oto senkron edildiğini gördüm. Bunu avantajı ise max 15A çıkışa max 10mt led bağlayabilirsiniz bu demek oluyorki bir oda içinde en az 2 modül bağlanacak. Bu durumda bu iki modülün eş zamanlı çalışması elzem oluyor ve bu cihaz bunu sağlıyor.
    Unutmadan elektrikçinizi uyarın her kanal max 6A çıkışa sahip yani gidipte 10mt ledi tek bir kanala bağlamasın (yaygın yapılan hata)
    Diğer yandan renkler arası geçişle birlikte kelvinler arası geçişte sağlıyor (2700-6000K) tabi buna uygun led bağlanması durumunda geçerli (tunable white)

bütün bu özellikleri barındıran bir cihazın küçük olmasını beklemeyin. Tercihim açık ara miboxer wl5 olurdu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    miboxer wl5 cihazının özelliklerini incelediğimde birden fazla cihazın kendi içinde oto senkron edildiğini gördüm. Bunu avantajı ise max 15A çıkışa max 10mt led bağlayabilirsiniz bu demek oluyorki bir oda içinde en az 2 modül bağlanacak. Bu durumda bu iki modülün eş zamanlı çalışması elzem oluyor ve bu cihaz bunu sağlıyor.
    Unutmadan elektrikçinizi uyarın her kanal max 6A çıkışa sahip yani gidipte 10mt ledi tek bir kanala bağlamasın (yaygın yapılan hata)
    Diğer yandan renkler arası geçişle birlikte kelvinler arası geçişte sağlıyor (2700-6000K) tabi buna uygun led bağlanması durumunda geçerli (tunable white)

bütün bu özellikleri barındıran bir cihazın küçük olmasını beklemeyin. Tercihim açık ara miboxer wl5 olurdu.
    Bu cihazın sıva üstü gibi duran pilli wifi kumandasını da çok beğeniyorum açıkçası. Tek kumanda ile 4 odayı kontrol edebilmesi çok güzel özellik. Birbiriyle eşleştiğini de fotoğraflarında görmüştüm.
    Evin elektrikçisi de benle babam ama bunu söylediğiniz iyi oldu bağlantısını yaparken bu duruma dikkat ederim
    DR. OWL

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim anladığım;

1) 220V A.C. girişi ledlere uygun D.C. akıma çeviriyor ve aynı zamanda wi-fi ile kumanda destekliyor.

2) D.C. girişten besliyorsun, Verdiğin gücü direk çıkışta veriyor. Arada wi-fi ile on/off yapmana müsade ediyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim anladığım;

1) 220V A.C. girişi ledlere uygun D.C. akıma çeviriyor ve aynı zamanda wi-fi ile kumanda destekliyor.

2) D.C. girişten besliyorsun, Verdiğin gücü direk çıkışta veriyor. Arada wi-fi ile on/off yapmana müsade ediyor.
    1. ürün ile 2. ürünün ikisi de 12v girişli. Dolayısıyla iki cihazda gücü çıkışa aktarıyor. İki cihazında kumandası wifi vs. mevcut ama ilk cihazın avantajlarını bir önceki arkadaş yazmış sağolsun
    DR. OWL

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu oem marka cihazları üstünde yazan kapasitenin tümüyle kullanmayın, max%75 yük bindirin. Aksi halde ömürleri çok kısa olur. Bence bunların eve dokunmatik buton olarak takılanları var wifili, özellikle ucuz olacaksa Ltech gibi düzgün markalar kullanılmalı. Bu tarz garip markaları ne üretiriz nede evimize sokarız biz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

gfb01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonoff markaya baktınızmı çok fazla çözümü var yeelight ürünleride işini görür

gfb01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende eve philips hue tarzı güzel bir setup yapacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu oem marka cihazları üstünde yazan kapasitenin tümüyle kullanmayın, max%75 yük bindirin. Aksi halde ömürleri çok kısa olur. Bence bunların eve dokunmatik buton olarak takılanları var wifili, özellikle ucuz olacaksa Ltech gibi düzgün markalar kullanılmalı. Bu tarz garip markaları ne üretiriz nede evimize sokarız biz.
    butonların kendi içlerinde röle mevcut mu yanı ister düğmeden istersek sesli veya telefondan açıp kapatabiliyormuyuz

Alıntı gfb01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonoff markaya baktınızmı çok fazla çözümü var yeelight ürünleride işini görür
    sonoff u biliyorum hatta onun ufak rölelerinden düşünüyorum ama gizleyemediğimiz için başka çözümler arıyorum ben evin neredeyse tüm ışıklarını kontrol edebilmek istiyorum
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    butonların kendi içlerinde röle mevcut mu yanı ister düğmeden istersek sesli veya telefondan açıp kapatabiliyormuyuz

sonoff u biliyorum hatta onun ufak rölelerinden düşünüyorum ama gizleyemediğimiz için başka çözümler arıyorum ben evin neredeyse tüm ışıklarını kontrol edebilmek istiyorum
    Evet, butonların içinde wifi role mevcut kimiside radio frekans, o zamanda alıcı gerekir kontrol için.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, butonların içinde wifi role mevcut kimiside radio frekans, o zamanda alıcı gerekir kontrol için.
    Araya ekstra röle koymadan direk anahtara bağlayıp çözmeyi düşünüyorum mümkünse tabi. Yoksa sonoff un rölelerini düşünüyorum ama bunları anahtarların yanına koymam lazım o zamanda kablo kirliliği olacak bir yerlere gizlesem bu sefer anahtarla ışıkları açamayacağım. Wifi koparsa karanlıkta oturucaz
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonoff un ürünleri güzel. Dokunmatik butonları güzel.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler