User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Trafik Kazası Alkol Raporu

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Trafik Kazası Alkol Raporu

Başımıza ilginç bir kaza geldi,arkadaşım eğimli bi sokağa arabayı parkedip gidiyor.Yaklaşık 1 saat sonra polisten, aracınızın kazaya karıştığına dair sürekli ihbar geliyor aracınızı kontrol eder misiniz diye telefon geldi.Haliyle gidip baktık tablo şu : araba 20 metre kadar geri geri kaymış evin duvarına çarpıp durmuş.Bizim milletimiz krizi fırsata çevirmeyi sever ,bende o yüzden ev sahibinin ağzına bakmayalım ,kendimizi sağlama alalım ,kaza raporumuz olsun gerekirse sigortadan karşılatırız diye rapor tutturdum.Tahmin ettiğim gibide oldu ev sahibi hasarı onarmış 5 liralık masrafa 50 lira yazmışlar.Buraya kadar sorun yok.

Polis çağırıp tutanak tutturduk yalnız kaza sürücüsüz olduğu için polis alkol raporuna gerek olmadığını söyledi ve alkol testi yapmadı.Bugün sigorta gerekli evrakların olduğu bi mail yollamış alkol raporuda istiyorlar.Bu arada kasko yok zorunlu trafik sigortası var araçta, biz kendi hasarımızı hallettik evin hasarını sigorta karşılasın istiyoruz.

kaza sonrası sürücü olay yerini terkederse haliyle alkol raporu yoksa pürüz çıkıyor onu biliyorum ancak bizim kazada direk sürücüsüz gerçekleşiyor olaylar.

Sizce sigorta alkol raporu olmadan hasarı karşılar mı?
    Dr.Ecu

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Geçmiş olsun Etrafta ve/veya araçta kamera yok mu?

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Etrafta ve/veya araçta kamera yok mu?
    Sağol abi kamera yok ama sokak sakinleri olayı görmüş.Polisede belirttik sigorta için tutanak tutturuyoruz diye alkol raporuna gerek görmedi.
    Dr.Ecu

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigorta maili otomatik göndermiş bence.

Beyanla hasar karşılıyor olsanız alkol raporu mu isteyecek?
    Polis gerek görmedi deseniz ne diyecekler, pek bişey diyebileceklerini sanmıyorum.

Zamanında tam iftara gideceğim, arabaya bi geldim cam kırık, airbag çalınmış. Saçma sapan bi saatte rapor tutturduk ettirdik bilmemne, sigorta beni aramış diyor ki "şikayetçi olmamışsınız, neden?"... Ben ortağım dedim airbag çetesine, ondan şikayetçi olmadım, kendim çaldırdım yani iftara gitmek için evden çıktığım sırada dedim... Kısa süreli sessizlik oldu, efendim şeyyyy yanlış anlamayın da bilmemne de... Yaa dedim bırak, siz ödeyecek misiniz ödemeyecek misiniz, saçma sapan işlerle uğraşıp duruyoruz, yok ödenecek de değerlendirilecek de... Ödediler tabi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigorta maili otomatik göndermiş bence.

Beyanla hasar karşılıyor olsanız alkol raporu mu isteyecek?
    Polis gerek görmedi deseniz ne diyecekler, pek bişey diyebileceklerini sanmıyorum.

Zamanında tam iftara gideceğim, arabaya bi geldim cam kırık, airbag çalınmış. Saçma sapan bi saatte rapor tutturduk ettirdik bilmemne, sigorta beni aramış diyor ki "şikayetçi olmamışsınız, neden?"... Ben ortağım dedim airbag çetesine, ondan şikayetçi olmadım, kendim çaldırdım yani iftara gitmek için evden çıktığım sırada dedim... Kısa süreli sessizlik oldu, efendim şeyyyy yanlış anlamayın da bilmemne de... Yaa dedim bırak, siz ödeyecek misiniz ödemeyecek misiniz, saçma sapan işlerle uğraşıp duruyoruz, yok ödenecek de değerlendirilecek de... Ödediler tabi
    Malesef mallıkları bol. Annem-babam evdeyken hırsız girip otomobilin anahtarını alıyor ve zahmetsizce otomobili götürüyor, sigortanın dediği şu, ama anahtarı ile çalınmış, bunu ödeyemeyiz. Peder, küfür etmeden küfür etmişti. Uyurken anahtarları mabadımıza mı sokmamız lazımdı tadında bir cevap verince işlemler başlamıştı. Hoş, polisin bulamadığını da Jandarma bulmuştu o da ayrı nokta. Annem bize haber verdiğinde koşa koşa eve gitmiştik, eve girdiğimde bir baktım yolda görsen korkudan ne yapacağını bilemediğin insanlar var. Kim bunlar, sivil polismiş. Bir kimlik falan sorsaydınız demiştim, annem sus sus kızarlar demişti

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşımın aracına otoprkta yan komşusu çarptı yıllar önce, geceden de alkollü, polis çağırmışlardı her iki tarafı da alkol testine sokacağız dedi... yahu bunun bir mantığı var mı polise anlatamadık, ben gitmiyorum muayeneye alkollü yazın dedi... bir müşterimin benzin istasyonuna gece yarısı bir otomobil daldı, müdürünü gece alkol testine çağırmışlar... bu ülke hala nato kafa nato mermer (bir taşçı olarak bunun anlamı şu: eski Yunanda taş kafalı demek için, mermer bloğu gösterip; işte kafa işte mermer derlermiş)...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun öncelikle.
    Anladığım kadarıyla siz polis tutanağını iletmeden böyle bir talepte bulunmuşlar. Polis tutanağını ilettikten sonra sizden alkol raporu istemezler.
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

Okan.A.A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle geçmiş olsun. Kazadaki alkol raporu hiçbir işlerine yaramayacak sigorta işi yokuşa sürmeye çalışıyor gibime geldi. Trafik kazalarında alkol ve ehliyet asli kusur olmadığı için haklı olan taraf kurallara göre belirleniyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler