User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Şeffaf koruma filmi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şeffaf koruma filmi

İstanbul Avrupa yakasında aracıma ön kaput ve çamurluklara film yaptırıcam 3 bin fiyat çekiyorlar daha makul fiyata yaptırabileceğimiz eş dost var mı?

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha makul rakamlar olduğunda ucuz etin yahnisine dönüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onurkk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul Avrupa yakasında aracıma ön kaput ve çamurluklara film yaptırıcam 3 bin fiyat çekiyorlar daha makul fiyata yaptırabileceğimiz eş dost var mı?
    Daha uygun fiyat veren yerler muhakkak olur ama ön 3 parçadan bahsediyorsunuz bu fiyatın bi tık altı 2500 tl olur o da arabanın boyutuna bağlı olarak. Bunun altında fiyat vericek yerlerden zaten uzak durun. 1 1.5 sene sonra o kaplamayı sökmeye kalktığınızda altındaki görüntüyü görünce vermediğiniz 1000 tl için pişman olabilirsiniz. Stek vs gibi markalar zaten bu fiyatta genel olarak.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malesef genel rakamlar bu şekilde,şehirdışında daha uygun rakamlar bulabilirsin ama

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne işe yarıyor bu olay hala çözemedim.

arkadaşımın babasının mercedesine yaptırdık , sarardı.
    sökek dedik boyayı aldı.
    gidip kaput boyattık bida
    médiocrité partout

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar hayata bu kadar olumsuz bakmayın ben kendime pesimist derdim hayat felsefesi gömme olarak yaşamak işinizi zorlaştırır..

ben tavsiye etmiyorum, işe yaradığına inanmıyorum de geç.. 2018 de CR-V nin kaputunu kaplattım tamamını kaplatmadığıma pişman oldum.. 2019 da 5008 in tamamını kaplattım.. iki araçta dolu yedi ikisini de tamamen kaplattım.. dolu hasarı yapılırken kaplama sökük şekilde 2 hafta gittim geldim baktım ne solma, ne boya atması ne ton farkı ne bir çizik.. şimdi baksan kaplamanın üzeri hare hare, kedi patisi çiziği vs vs ama altı tertemiz duruyor..

kimisinin işine yaramaz memnun kalmaz saygı duyarım ben memnunum araban değerliyse senin için ve sokaktaysa kaplamayı öneriyorum..
    @Onurkk06 dilersen anadolu yakasında faturalı garantili bilindik bir marka için tel verebilirim.. sor fikir-fiyat almış olursun

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PVC - TPH - TPU olarak 3 kategoride boya koruma şeffaf filmlerini değerlendirebiliriz. Hepsi PPF yani paint protection film. Ancak ülkemizde yalnızca parlak, sararıp solması çok zor olan, ısı ile kendini iyileştirebilen kategorideki ürünlere bu ad veriliyor.

PVC tamamen plastik, kimlik kartlarımızı eskiden kaplattığımız deformasyona son derece açık olan bir malzeme.

TPH - içine plastik karıştırılmış poliüretan boya koruma filmleridir. Fiyatlarını nispeten uygun bulduğunuz ürünler bunlardır. Çoğunlukla Noname veya fason üretim markalarından oluşur. Yaklaşık 3-4 yıl sonra deformasyonlar , sararmalar başlar. Sökerkenki tepkileri için henüz konuşamıyoruz ama PVC karakteri verecektir sanıyorum.

TPU - içi çok yüksek oranda poliüretan barındıran, çok parlak, çok sağlıklı ve yüksek mikronlu koruma filmleridir. Bilindik tüm markalı ürünler TPU ürünler üretirler. Fiyatları pahalıdır, pahalı olmakta haklıdır. Yaklaşık 8-10 yıl boyunca sorunsuzluk vaat ederler.

Temel fark olarak TPH ve TPU ayrımını siz kullanıcı olarak henüz araca uygulanmamış film üzerinden küçük bir parça keserek delici bir aletle veya çakmakla küçük bir kısmını yakarak ayırt edebilirsiniz. TPH lar yanarken plastik gibi kokar ve kararırlar. TPH lar kolayca delinebilirken TPU lar oldukça zor delinirler.

Video yabancı dilde ama çok detaylı anlatım sağlayan bir video bulamadım. Belki bu hafta bir video çekerim.

TPH
    ?????????—TPH?TPU - YouTube

TPU
    ?????????—TPH?TPU - YouTube

Şahsi kanım hiç bir koruma olmamasındansa en azından TPH kısa vade için değerlendirilir ama maksimum efor için TPU on gömlek üstündür.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bostancı Sonax'ta yaptırdım geçen hafta..
    Sadece kaput, 1500 TL
    PVC değil Polüteran dedikleri sanırım. 5 Sene de garanti verdi.

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya sız ucuz veya araştırmadan yaptırdınız yada sızı kandırdılar..

tum arabalarımda kafandan 3 parcayı yaptıyorum,cızıldıgı zaman sıcak su ıle düzeliyor. 1 araba yaptırmadım kaput tas izinden bir hal oldu.
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En kral kaput koruma filmi bir kaput için maliyeti 250 tl yi geçmez resmen milleti kandırıyorlar 2015 yılında vosvogen bayide uygulama yapıyordum oraguard marka 7 yıl garanti veriyordu servis müşteriye 600 tl idi o zaman. Ne ara 1500-3000 bandına çıkmış. Geçen sene sıfır passat kapladım komple 4500 tlye. Fırsatçılığın böylesi valla helal olsun. Piyasanında aq lar sanayide tostçu bile aksesuar yaparsa olacağı bu...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En kral kaput koruma filmi bir kaput için maliyeti 250 tl yi geçmez resmen milleti kandırıyorlar 2015 yılında vosvogen bayide uygulama yapıyordum oraguard marka 7 yıl garanti veriyordu servis müşteriye 600 tl idi o zaman. Ne ara 1500-3000 bandına çıkmış. Geçen sene sıfır passat kapladım komple 4500 tlye. Fırsatçılığın böylesi valla helal olsun. Piyasanında aq lar sanayide tostçu bile aksesuar yaparsa olacağı bu...
    Turkiyede hayat sartlari zor
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChtArdARSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkiyede hayat sartlari zor
    Türkiyede yaşamak zor oldu artık sıkıyor,bunaltıyor. 3 vakte kadar abbas yolcu zayen
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herşey öyle.
    Cam filminin kendisi kaç TL, uygulanmış hali kaç TL?
    Pasta-cilanın kendisi kaç TL, uygulanmış hali kaç TL?
    İşçilik olarak istiyor uygulama firmaları bu ücretleri.
    Fiyatlarda tekel gibi, biri arttırınca öteki ben de arttırıyorum diyor.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla hocam sorma ben 2015 de 200 TLye kapatmıştım kaputu 1 yıl falan kullandım gayet de sağlamdı oraguard marka şimdi deli fiyat çekiyorlar arkadaş yardımcı oldu bakalım en ucuz 1700 e bulduk ön 3 parça ve farlar kaplama 5 yıl garanti kendini yenileyen şekilde film

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangi malzeme ile bir passatı 4500 tl gibi bir maliyete kapladınız merak ettim doğrusu. B kalite TPU bir filmin bile maliyeti 5000-6000 tl gibi bir fiyat çıkarken işçilik koymadan - yazarak kapladıysanız helal olsun. 2015 yılında arkadaşlar sıfır golf highline 75.000 tl idi. Ordan buraya 6 yıl var 6 yıl içinde ülkede neler değişti fark edemiyorsanız konuşmayalım zaten. Oraguard dediğiniz markayı ilk defa duyuyorum adını, passatı kapladığınız ürünün markasını verirseniz aydınlanmış olurum. X Marka ne olduğu belli olmayan filmler ile 1000 tlye 3 parça da kaplayabilirsiniz, 200 tlye cam filmide yaptırabilirsiniz. İşin içinde olan @grkm abi daha açıklayıcı şekilde yazar. Kimseye saygısızlık yapmak gibi bir amacım yok sadece maliyetler sizin sandığınız gibi ucuz değil kaliteli markalarda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi malzeme ile bir passatı 4500 tl gibi bir maliyete kapladınız merak ettim doğrusu. B kalite TPU bir filmin bile maliyeti 5000-6000 tl gibi bir fiyat çıkarken işçilik koymadan - yazarak kapladıysanız helal olsun. 2015 yılında arkadaşlar sıfır golf highline 75.000 tl idi. Ordan buraya 6 yıl var 6 yıl içinde ülkede neler değişti fark edemiyorsanız konuşmayalım zaten. Oraguard dediğiniz markayı ilk defa duyuyorum adını, passatı kapladığınız ürünün markasını verirseniz aydınlanmış olurum. X Marka ne olduğu belli olmayan filmler ile 1000 tlye 3 parça da kaplayabilirsiniz, 200 tlye cam filmide yaptırabilirsiniz. İşin içinde olan @grkm abi daha açıklayıcı şekilde yazar. Kimseye saygısızlık yapmak gibi bir amacım yok sadece maliyetler sizin sandığınız gibi ucuz değil kaliteli markalarda.
    Kardeşim 2005 ten beri işin içindeyim. Uygulamasını ben yaptım passata markasıda oraguard idi mikron olarak kalın ve solmaya karşı garantili malzemedir internete yazarsan ulaşabilirsin kalite ve marka hakkında bilgi alırsın. Bizim millet fırsatçıdır aksini iddaa eden görmedim 200 liraya yaptıkları filmin maliyeti 4 kapı 1 arkacam için 50 tl dir. Bu tpu ppf yok bilmemne seramikli kaplamalı yani demek istediğim aynı mala bi kulp takıyorlar hopp ön kaput 2000 tl yani kendin kıyasla yazsam buraya bu sektörde dönen dolapları hem esnaf olarak hem itahalatçı boyutu hem toptancı boyutu olarak. Son 6 aydır başka iş yapıyorum hem sektördeki iniş çıkışlar hem pandemi hemde biraz sıkılmamdan dolayı.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim 2005 ten beri işin içindeyim. Uygulamasını ben yaptım passata markasıda oraguard idi mikron olarak kalın ve solmaya karşı garantili malzemedir internete yazarsan ulaşabilirsin kalite ve marka hakkında bilgi alırsın. Bizim millet fırsatçıdır aksini iddaa eden görmedim 200 liraya yaptıkları filmin maliyeti 4 kapı 1 arkacam için 50 tl dir. Bu tpu ppf yok bilmemne seramikli kaplamalı yani demek istediğim aynı mala bi kulp takıyorlar hopp ön kaput 2000 tl yani kendin kıyasla yazsam buraya bu sektörde dönen dolapları hem esnaf olarak hem itahalatçı boyutu hem toptancı boyutu olarak. Son 6 aydır başka iş yapıyorum hem sektördeki iniş çıkışlar hem pandemi hemde biraz sıkılmamdan dolayı.
    Oraguard Pvc galiba,
    Kaput filmini 1500 TL ye yapıyoruz biz kendi bayimizde ( Williams Yocar isimli firma taşeron )
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tarabaya da hakan akdeniz var duymuştursun belki istersen irtibat kurarız , ben cam filminden tut seramiğine kadar orada yaptırırım
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgilendirirsen memnun oluruz.
    Okumadan imzalamam.....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler