User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Mitsubishi Colt AMT hakkında?

dulger007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Mitsubishi Colt AMT hakkında?

Selamun aleyküm

Ortalama 70-80 bin TL bütçe ile dizel otomatik genelde ş.içi şirket aracı olarak kullanılacak bir araç arayışı içindeyiz. Corsa 1.3 cdti yarı otomatik ve fiesta 2 1.4 tdci yarı otomaik bakıyorduk ama dün Mitsubishi colt modelini gördüm araştırırken, coltları bilirdim ama dizelinin olduğunu bilmezdim görünce şaşırdım ve hoşuma gitti beğeniyorum coltları. Baktım corsa ve fiestaya göre artıları daha yüksek gibi hem 6 ileri hem japon üretim daha sorunsuz arıza ile karşılaşma oranı daha düşük gördüğüm kadarıyla ve hacim donanım olarak daha iyi.

1.5 dizel yada 1.5 benzin otomatikten kullanacaz hakkımızı çünkü benzinli modelininde baya az yaktığını gördüm araştırırken.

1.5 benzin veya 1.5 dizel otomatik olarak bu aracı tavsiye eder misiniz?
    1.5 dizel modeli 3 silindir olarak geçiyor mevcutta polo ve fabia 1.4 tdi 3 silindir kullanıyoruz bunlar baya sarsıntılı titreşimli çalışıyor bu 3 silindir dizel coltta bunlar gibimidir?

Genel olarak bu araçlar hakkında tavsiyeleriniz, bilmem gerekenler nelerdir?

SerkanKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzinlisini kullandık cz3 olan tek kapılı modelini, alt yapısı komple mercedes a serisidir. Motorlarında dizel olanını da Mercedes üretti. AMT şanzımandan kullandığım süre boyunca bir sıkıntı sorun çekmedik. Malzeme kalitesi falan diğer japonlara göre biraz geride bence ama onun haricinde motor mekanik iyi. Bütçe önemliyse alın kullanın derim.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 defa cz3'e sahip olup 50 bin + km yaptım az buçuk anlatayım.

1.5 bakıyorsanız araç 109 hp cz3 ler 1.3 lt 95 hp dir.

Ben dizeli ile ilgili çok iyi şeyler duymadım ama alıp memnun kalanlar da var. Ben alacak olsam 1.5 Benzinli alırdım.

Amt şanzıman robotize bir şanzımandır, şanzımanın üreticisi getrag. 6 ileri manuel olarak da kullanılabiliyor. Vites geçişleri ayak alıştıktan sonra hemen hemen tam otomatik konforunu sağlar.

araca hiç binmemiş ama aa robotize mi onlar tekme atıyor ya vites değiştirirken diyen arkadaşlar illa olacak kulak asma.

Şanzımanı bozman çok zor, bozulursa aktüatör bozulur o da ya tamir olur ya da değişir. Şanzıman içinde de klasik baskı balata var onlar değişir.

Çok teknolojik bir araç değil elektronik anlamda üzmez. Kliması yarı otomatiktir güzel soğutur ama kompresörünü iyi kontrol etmek lazımdır.

Cz3 için söylüyorum 45 yanak lastik gelir orj. bununla biraz serttir. 1.5'e binmedim daha doğrusu 4 kapılı olana binmedim. Ama onda da yanlış hatırlamıyor isem benzer bir lastik ölçüsü var. Güzel yol sesi alır. Mekanik olarak tipik japon otomobilleri gibi sahibini üzmez.

Kaporta parçası ihtiyacın olursa bir opel gibi görece uygun rakamlar olmayabilir.

Arka koltukları hareketlidir iç hacmi şaşırtıcı derecede büyüyebiliyor, keza bagaj da aynı şekilde.

Ben şahsen 4 kapı olanını almam tipini hiç sevemedim, ama mekanik olarak üzmeyecek bir araç aranıyorsa 2. el dez avantajı ve yedek parça pahalılığı da göz önüne alınarak tercih edilebilir.

Ben yağ su bakımı dışında masraf etmedim. Sürüş keyfi güzel bir araç, yalıtım yapılırsa kesinikle memnuniyet katlanarak artar.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit olmadığı için tekrar mesaj,

1.5 instyle da sunroof ve deri olan denk gelirse mutlaka öncelik verin. Koltuk ısıtma vs mevcut.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hem 1,3 hem 1,5 benzinli olanı kullandım. alacaksam kesinlikle 1,5 benzinli olanı al 109 hp olan modeli. yakıt hemen hemen aynı. 1,5 olanlar 16 jant 4 disk fren vs artıları var yol tutuşu daha iyi. ankara antalya klima açık 100/110 arası sabit hızla 6 litre lpg şle kullandım depo ölçümü. parça fiyatları biraz tuzludur. 2018 de servis tek bobine 250-300 arası fiyat .ıkarmıştı. kolay bozulmaz klasik japon arabası. içi geniştir. klima kompresörüne iyi baktırın gaz bitik diyenlere aldanmayın sağlam fatura çıkar yoksa karşınıza. yol bilgisayarı ekranı kroniktir birde yazılar gider o da tamir oluyor. başka kroniği yok denebilir. çok acemi sürürcü gibi arka arkaya silkeleme yapıyorsa debriyaj robot zamanı gelmiş demektir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SerkanKurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzinlisini kullandık cz3 olan tek kapılı modelini, alt yapısı komple mercedes a serisidir. Motorlarında dizel olanını da Mercedes üretti. AMT şanzımandan kullandığım süre boyunca bir sıkıntı sorun çekmedik. Malzeme kalitesi falan diğer japonlara göre biraz geride bence ama onun haricinde motor mekanik iyi. Bütçe önemliyse alın kullanın derim.
    Bütçe önemli evet, teşekkürler bilgiler için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 defa cz3'e sahip olup 50 bin + km yaptım az buçuk anlatayım.

1.5 bakıyorsanız araç 109 hp cz3 ler 1.3 lt 95 hp dir.

Ben dizeli ile ilgili çok iyi şeyler duymadım ama alıp memnun kalanlar da var. Ben alacak olsam 1.5 Benzinli alırdım.

Amt şanzıman robotize bir şanzımandır, şanzımanın üreticisi getrag. 6 ileri manuel olarak da kullanılabiliyor. Vites geçişleri ayak alıştıktan sonra hemen hemen tam otomatik konforunu sağlar.

araca hiç binmemiş ama aa robotize mi onlar tekme atıyor ya vites değiştirirken diyen arkadaşlar illa olacak kulak asma.

Şanzımanı bozman çok zor, bozulursa aktüatör bozulur o da ya tamir olur ya da değişir. Şanzıman içinde de klasik baskı balata var onlar değişir.

Çok teknolojik bir araç değil elektronik anlamda üzmez. Kliması yarı otomatiktir güzel soğutur ama kompresörünü iyi kontrol etmek lazımdır.

Cz3 için söylüyorum 45 yanak lastik gelir orj. bununla biraz serttir. 1.5'e binmedim daha doğrusu 4 kapılı olana binmedim. Ama onda da yanlış hatırlamıyor isem benzer bir lastik ölçüsü var. Güzel yol sesi alır. Mekanik olarak tipik japon otomobilleri gibi sahibini üzmez.

Kaporta parçası ihtiyacın olursa bir opel gibi görece uygun rakamlar olmayabilir.

Arka koltukları hareketlidir iç hacmi şaşırtıcı derecede büyüyebiliyor, keza bagaj da aynı şekilde.

Ben şahsen 4 kapı olanını almam tipini hiç sevemedim, ama mekanik olarak üzmeyecek bir araç aranıyorsa 2. el dez avantajı ve yedek parça pahalılığı da göz önüne alınarak tercih edilebilir.

Ben yağ su bakımı dışında masraf etmedim. Sürüş keyfi güzel bir araç, yalıtım yapılırsa kesinikle memnuniyet katlanarak artar.
    Bilgiler için teşekkürler, araştırdığım kadarıyla yarı otomatikler içinde bizim bütçe ile ulaşabileceğimiz en iyisi galiba hem markası hem 6 ileri oluşu büyük avantaj. Biraz sert oluşu ve kabine sesi biraz fazla alması üzücü ama bu bütçe ile kabul edilecek seviyededir eminim. Arka koltukların hareketli olması ve çıkması kolay olması benim için büyük avantaj.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı A.Kepez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hem 1,3 hem 1,5 benzinli olanı kullandım. alacaksam kesinlikle 1,5 benzinli olanı al 109 hp olan modeli. yakıt hemen hemen aynı. 1,5 olanlar 16 jant 4 disk fren vs artıları var yol tutuşu daha iyi. ankara antalya klima açık 100/110 arası sabit hızla 6 litre lpg şle kullandım depo ölçümü. parça fiyatları biraz tuzludur. 2018 de servis tek bobine 250-300 arası fiyat .ıkarmıştı. kolay bozulmaz klasik japon arabası. içi geniştir. klima kompresörüne iyi baktırın gaz bitik diyenlere aldanmayın sağlam fatura çıkar yoksa karşınıza. yol bilgisayarı ekranı kroniktir birde yazılar gider o da tamir oluyor. başka kroniği yok denebilir. çok acemi sürürcü gibi arka arkaya silkeleme yapıyorsa debriyaj robot zamanı gelmiş demektir
    Bilgiler için teşekkürler, benimde zaten aklımda sadece 1.5 var 1.3 benim. Parça arızalanma oranı düşük ama arızalanınca cep yakar gibi Klima önemli ben zaten hiç bir zaman gaz yok muhabbetine inanmıyorum gaz bastır öyle gel diyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üç dört yıldır 1.5 dizel AMT kullanıyorum. Galiba 208 bin km civarında aldım, şu an 250 bini geçti.
    Öyle sarsıntılı küt küt vuran bir şanzımanı yok, hele devri ayarlayıp hafif ayağını çekersen pamuk gibi oluyor vites geçişleri.
    Bir kez debriyaj aktüatör milini kırdı, 500 liraya yapıldı. Vites geçişleri yine manyaklaşınca şanzımanı söktüm, baskı, balata, rulman ve volanı değiştirdim (Volan çift kütleli yani oynar volan, boşluk vardı.)Malzeme 5000 lira tuttu, orijinal parçaları bence pahalı, iki aks keçesinin 300 lira olduğunu ekleyeyim.
    Motor biraz gürültülü, yalıtım ortanın altı.
    İyi yönleri: sorunsuz bir motor, motosiklet gibi fırlayan, anında hızlanan, yokuş dinlemeyen bir araba. Yakıtı gayet iyi dolu araba ve klima kullanımıyla uzun yolda 4,5 litre yaktığı oldu; aynı şartlarda umursamayıp basarsanız 6,5 litre gördüğüm de oldu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler