User Tag List

Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
151 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: kiracı hakları ile ilgili destek

Bayrampaşalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi aksamlar arkadaslar

Tahliye tahhütnamesi var elimizde kontrat bitti yenilemedik fakat 1 ayı gecti simdi işe yaramaz vs. Diyenler oluyor
    Kiracidan nasil kurtulabiliriz fikir veren arkadaslar olursa cok sevinirim

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildiğim kadarı ile aksi belirtilmediği sürece kontrat kendini yeniliyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba bir evimiz var. Şu an kiracı oturuyor. 1. yılını doldurdu yani tekrar sözleşme yapmadık 2. yılını doldurmak üzere 3 ay kaldı. Sorun şu ki 600 liradan oturuyor. Aynı binadaki daireler 1500 ün altında değil. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Çıkmasını isteyebiliyor muyum? Veya şu kiradan oturmanı istiyorum kabul etmiyorsan kendine ev bakabilirsin diyebiliyor muyum? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seneca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba bir evimiz var. Şu an kiracı oturuyor. 1. yılını doldurdu yani tekrar sözleşme yapmadık 2. yılını doldurmak üzere 3 ay kaldı. Sorun şu ki 600 liradan oturuyor. Aynı binadaki daireler 1500 ün altında değil. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Çıkmasını isteyebiliyor muyum? Veya şu kiradan oturmanı istiyorum kabul etmiyorsan kendine ev bakabilirsin diyebiliyor muyum? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Direk çık diyemiyorsunuz kendiniz oturacaksanız çıkarabiliyorsunuz 3 yıl orada oturmak şartı ile

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onurkk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direk çık diyemiyorsunuz kendiniz oturacaksanız çıkarabiliyorsunuz 3 yıl orada oturmak şartı ile
    O zaman kendim oturacağım diyebilirim yani. Çünkü git gel yapacağım sürekli oraya en azından otele para vermem. Peki şunu sorayım 1 yılı bitmişti 2. yılının bitmesine 3 ay var. 3 ay beklemeden bunu diyebiliyor muyum?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman kendim oturacağım diyebilirim yani. Çünkü git gel yapacağım sürekli oraya en azından otele para vermem. Peki şunu sorayım 1 yılı bitmişti 2. yılının bitmesine 3 ay var. 3 ay beklemeden bunu diyebiliyor muyum?
    Belli bir süresi var. Siz 3 ay önceden ihtar çekin, aynı ilçe sınırlarında oturacak başka eviniz yoksa geçerli bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oturmayip tekrar kiraya verirseniz, bu sefer onun size dava açma hakkı olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oturmayip tekrar kiraya verirseniz, bu sefer onun size dava açma hakkı olur
    Anladım hocam çok teşekkür ederim. Böyle bir şansım olduğunu öğrenmem iyi oldu zaten sürekli işim gereği git gel yapacaktım polis evi veya otelde kalırım diye düşünüyordum bu şekilde kendim kalacağım deyip çıkartabilirim o halde. Hem de iki çekyat atıp gittiğimde kalırım otel masrafı yapmam.

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım hocam çok teşekkür ederim. Böyle bir şansım olduğunu öğrenmem iyi oldu zaten sürekli işim gereği git gel yapacaktım polis evi veya otelde kalırım diye düşünüyordum bu şekilde kendim kalacağım deyip çıkartabilirim o halde. Hem de iki çekyat atıp gittiğimde kalırım otel masrafı yapmam.
    Avukat arkadaşlar daha doğru bilir ama, benim hatırladığım ikametinizin o evde olması gerekiyor. Yani oturacak başka bir evim yok, burda oturacağım diyerek çıkartabiliyorsunuz. Aksini yaparsanız kiracınıza birhayli yüksek para ödemek durumunda kalabilirsiniz.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendim ve aile bireylerim için 3 kere enakliyat.com la çalıştım.Üçünde de gayet memnundum.Değerlendirilebilir.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde ev sahibi evi satacam çık diyor yılbaşında 5 yıl oluyor kontratı ilk yıl yaptık sonra yenilemedik kirayıda hep bankadan yatırdık. Çıkmammı gerek yoksa daha oturma hakkım varmı ?
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

tahliye kontratınız varsa çıkarabilirsiniz ,çok baglayıcı bişey benim yeni ev sahibim bu olayın bi tık mokunu çıkarıp tahliye kontratını bana noterden yaptırdı ve öle bi sözleşme yaptı ki tam 28 sayfa mıçmaya bile izin alcam ev sahibinden
    PROSTOCK GARAGE

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1500 verse senin git gel orada kalırım polisevinde kalmam düşünceleri yok oluyor anladığım kadarıyla.

Bakın bu bir yatırımın akar boyutu. Benim de kirada evim var, kiracım da şu anda apartmana göre üçte bir oranında bir kirada oturuyor. Bana kimse bu işi zorla yapacaksın demedi iki sene önce. Ben kendim karar verip evi o paraya kiraya verdim. Şimdi de verdiğim karardan dolayı daha az para kazanıyorum, hiç kiraya vermeyip şimdi kiraya versem 3 katı kazanacaktım.

Ama bu işlerde hep ben kar edeceğim diye bir olay yok. Piyasa şartları bu şekilde bir anda değişti, ben şimdi bir ay bile kirasını yatırmazlık etmemiş, bana laf söz getirmeyen kiracımı evden çıkaramam.

Aynı şekilde, ben kendim de kirada oturuyorum, çünkü benim evim bu şehirde değil. Benim ev sahibim de aramadı bile beni, hiç bir şey söylemedi. Ben de apartmana göre yarısı fiyattan oturuyorum.

Hep bana hep bana düşüncesiyle hareket edilmez.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1500 verse senin git gel orada kalırım polisevinde kalmam düşünceleri yok oluyor anladığım kadarıyla.

Bakın bu bir yatırımın akar boyutu. Benim de kirada evim var, kiracım da şu anda apartmana göre üçte bir oranında bir kirada oturuyor. Bana kimse bu işi zorla yapacaksın demedi iki sene önce. Ben kendim karar verip evi o paraya kiraya verdim. Şimdi de verdiğim karardan dolayı daha az para kazanıyorum, hiç kiraya vermeyip şimdi kiraya versem 3 katı kazanacaktım.

Ama bu işlerde hep ben kar edeceğim diye bir olay yok. Piyasa şartları bu şekilde bir anda değişti, ben şimdi bir ay bile kirasını yatırmazlık etmemiş, bana laf söz getirmeyen kiracımı evden çıkaramam.

Aynı şekilde, ben kendim de kirada oturuyorum, çünkü benim evim bu şehirde değil. Benim ev sahibim de aramadı bile beni, hiç bir şey söylemedi. Ben de apartmana göre yarısı fiyattan oturuyorum.

Hep bana hep bana düşüncesiyle hareket edilmez.
    Ülkenin en büyük sorunu bu zaten. Şuan adliyeler bu konuda davalar ile dolu. son 4-5 aydır yüksek fiyat ile kiraya verilen evlerin çok büyük bölümünde 1-2 ay ödeme sonrası kiralar ödenmez olmuş durumda. Yabancılar zaten direkt takıyormuş kira, aidat ve kullanım ücretleri ne varsa. Ara ki bulasın sonra adamı

Davalar zaten 1-2 yıl sürüyor. Ama zerre acımıyorum bir anda fiyatları yükselten ev sahiplerine valla.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de Ağustos'ta alacağım zamma göre bi karar verip mevcut ödediğim kiranın üzerine biraz eklemeyi düşünüyorum. Ev sahibi bize 2 sefer piyasanın üzerinde kalıyoruz diye kira artırımı yapmamıştı mesela, kıyak olsun diyorum ona karşılık. Yazın konuşuruz demiştik Mart'ta artırırken, piyasaya göre saçma kalmıştı çünkü. Ama ev sahibi zorlamadı sağ olsun.

Ancak şimdi de aklımı kurcalamaya başladı, acaba emrivaki mi yapmış olurum, yanlış anlar mı, açıp bu rakam olsun mu desem bu sefer de yok şu rakam olsun der mi diye korkuyorum

loiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz evi kiralarken ev sahibi çok net benim şartlarım bu kira bu yıllık artış %10 nokta dedi 50tl inmedi. Tamam dedik. Temmuzda kontrat yenilenecekti, nisan ayında arayıp görüşme talep etti. %38 zam yapalım temmuzda kira zam oranına bakarsak siz zararda olursunuz sizi düşünüyorum dedi. sözleşme %10 dedim, bari %25 olsun dedim. YİNE yok benim şartlarım bu piyasa ortada kiralar ortada bıdı bıdı dedi. Düşündük taşındık tamam dedik.

Sonra devlet %25 açıkladı. Aradım dedim devlet böyle diyor. Yok ona kimse uymayacak ta, yok konuştuk anlaştık ta, yok zaten şöför atladı lastik patladı bıdı bıdı kapattı telefonu. %38 zam yaptı. Hukuki haklarımı biliyorum. Ancak evden memnunum diye kabul ettim. Adam da evinin kıymetinin farkında. Budur diyor çekiliyor kenara. bide böyleleri var.

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamamen mülk sahibinin insiyatifiye alakalı ama bir okadarda sinir bozucu durum kendi işine geldiği gibi yazıp çiziyorlar resmi yoldan %25 üstü yapamaz 25i direk hesabına yatırıp geçerdm ben olsam uğraşsın dava vs. 2-3 yıl sürüyor zaten geçmişte benzer bir sorunum oldu öğrenciyken ev sahibim ile depozitomun üstüne yattı dava açtım 3 yıl sürdü ama dava giderleri harçlar avukatlık gideri vs belki 6-7 katı para ödedi .. benim ofisimin mülk sahibide kasım ayında kontrat bitiyor napıcaz vs dediğimde resmi zam oranı neyse onu yaparız evladım dedi sağolsun %25 yaptı zaten komik bir rakam ödüyordum şans işte . Allah herkese insaflı mal sahibi nasip etsin ...
    Hakkı Can Eryüzlü...

delyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babamın dükkan kiracısı kontratı yaparken zam oranını yüzde 10 yazmış, "sembolik yazdık abi, aramızda konuşuruz hallederiz" demiş. Ben buna dayanarak yüzde 10 diye zorlayacaklarını düşünüyorum. Makul bir oranda zam yapma şansımız nedir?
    Alıntı the "K" Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mkerim bey eğitime gitmiş, eğitmen yüksekten uçunca skerim diyip konuyu açmış...

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bu ay başı yeniledim ev sahibine yasal 25 dedim ama 35 yaptı yine, bende civardaki kiralar 35li zamdan bile 2 kat fazla olduğundan çok diretmedim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler