User Tag List

Sayfa 5/8 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
151 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: kiracı hakları ile ilgili destek

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde ev sahibi evi satacam çık diyor yılbaşında 5 yıl oluyor kontratı ilk yıl yaptık sonra yenilemedik kirayıda hep bankadan yatırdık. Çıkmammı gerek yoksa daha oturma hakkım varmı ?
    Bugün noterden kağıt geldi tahliye etmek için 9. Ayda ama taahüt kağıdında benim adımı imzamı taklit edip noterden tasdik ettirmiş yani evrakta sahtecilik yapmış olmuyormu ?
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün noterden kağıt geldi tahliye etmek için 9. Ayda ama taahüt kağıdında benim adımı imzamı taklit edip noterden tasdik ettirmiş yani evrakta sahtecilik yapmış olmuyormu ?
    Evrakta sahtecilik suç. Direkt dava edin. Uğraşsın dursun.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel. Harika bir haber bence. Başkasının imzasını menfaat sağlamak için taklit etme. Niyeti bozarsanız ufak şantajlarla zamanaşımı süresine kadar bedavaya oturabilirsiniz o evde Gerek yok derseniz direkt avukatla görüşün. Havada kapacaktır böyle bir davayı.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel. Harika bir haber bence. Başkasının imzasını menfaat sağlamak için taklit etme. Niyeti bozarsanız ufak şantajlarla zamanaşımı süresine kadar bedavaya oturabilirsiniz o evde Gerek yok derseniz direkt avukatla görüşün. Havada kapacaktır böyle bir davayı.
    Pazartesi avukatla görüşeceğim. Hayır anlamadığım 5 vakit namaz kılıyor camiden çıkmıyor bizide kendisi gibi gerizekalı zannediyor galiba kuyruğumuzu kısıp evi boşaltacağız zannediyor...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piyango çıkmış sana. Direk avukat.

aqustic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2019 Ağustosta girdiğim eve sözleşmede her yıl yüzde 10 zam yazıldı.
    2020-2021 ağustosunda hep bu yüzde 10'a uyarak ödeme yaptım.
    Geçen ay ev sahibini aradım.Ağustostaki teklifiniz nedir diye sordum.Yüzde 10 'a uyarsam piyasanın çok altında kalacagını ve buna da gönlünüzün olmayacagını düşündügüm için aradıgımı ve ona göre hazırlık yapacagımı söyledim.
    Ev sahibi benden çok memnun oldugunu ve çıkmamı asla istemedigini söyleyerek yüzde 60 zam yaparak 1750₺ olan kiramı 2800₺ yaptı.(Zaten benım de beklentim o ÅŸekildeydi) kabul ettim.Çünkü yapılan zamdan sonraki fiyat oturdugum bölgedeki kira fiyatlarının yine biraz altında kalıyor.
    Aynı şekilde bizimde kirada olan dairelerimiz var.Bizimde yaptıgımız zamlar çok çok az gerçekten.Kimseye gidip herşeyin fiyatı 2 katına çıktı sen de 2 kat ödemelisin demedik.
    Burda kiracıyı evi satcam,oğlum oturcak vs bahanesiyle çıkartmaya çalışan da var.
    Yukarda arkadaşın yazdıgı gibi herkes kendini düşünürse olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1500 verse senin git gel orada kalırım polisevinde kalmam düşünceleri yok oluyor anladığım kadarıyla.

Bakın bu bir yatırımın akar boyutu. Benim de kirada evim var, kiracım da şu anda apartmana göre üçte bir oranında bir kirada oturuyor. Bana kimse bu işi zorla yapacaksın demedi iki sene önce. Ben kendim karar verip evi o paraya kiraya verdim. Şimdi de verdiğim karardan dolayı daha az para kazanıyorum, hiç kiraya vermeyip şimdi kiraya versem 3 katı kazanacaktım.

Ama bu işlerde hep ben kar edeceğim diye bir olay yok. Piyasa şartları bu şekilde bir anda değişti, ben şimdi bir ay bile kirasını yatırmazlık etmemiş, bana laf söz getirmeyen kiracımı evden çıkaramam.

Aynı şekilde, ben kendim de kirada oturuyorum, çünkü benim evim bu şehirde değil. Benim ev sahibim de aramadı bile beni, hiç bir şey söylemedi. Ben de apartmana göre yarısı fiyattan oturuyorum.

Hep bana hep bana düşüncesiyle hareket edilmez.
    Hocam oklar neden bana evrildi anlamadım lakin 3 binde verse bu saatten sonra kiralamıyorum kimseye evi. Zaten kiracı da çıktı ben bir şey demeye kalmadan.

100 bin liraya aldığınız araba 3 ayda 500 bin lira olduğu zaman banane kardeşim ben 100 150 den koyuyorum sarı siteye diyor musunuz? araba forumu burası kimse arabasını ölü parasına vermez. eve gelince neden herkes bir olmuş ev sahiplerine laf yapıyor onu anlamıyorum. Adamın aldığı ev olmuş kaç milyon lira aylık alacağı parayı çarpın bakalım kaç yılda amorti edecek?

Hep bana hep bana diye bir şey yok bu durumda karşı tarafı korumuş oluyorsunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca ben zaten kira sözleşmesinde tefe tüfe oranlarına göre zam yapacağımı belirtmişim zaten. Kalmaya devam etseydi devletin belirlediği orandan oturacaktı yine yükselecekti kira. Burda bana yüklenilmesine anlam veremiyorum açıkcası. Tüik'in açıkladığı enflasyon olmuş %70..

İğneden ipliğe her şeye zam gelmiş ekmek olmuş 5 lira, ev sahibinin hakkı olan kirayı (yasal belirlenen oranlara göre) neden sanki yasa dışıymış gibi eleştiriyorsunuz onu anlamıyorum yani.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seneca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam oklar neden bana evrildi anlamadım lakin 3 binde verse bu saatten sonra kiralamıyorum kimseye evi. Zaten kiracı da çıktı ben bir şey demeye kalmadan.

100 bin liraya aldığınız araba 3 ayda 500 bin lira olduğu zaman banane kardeşim ben 100 150 den koyuyorum sarı siteye diyor musunuz? araba forumu burası kimse arabasını ölü parasına vermez. eve gelince neden herkes bir olmuş ev sahiplerine laf yapıyor onu anlamıyorum. Adamın aldığı ev olmuş kaç milyon lira aylık alacağı parayı çarpın bakalım kaç yılda amorti edecek?

Hep bana hep bana diye bir şey yok bu durumda karşı tarafı korumuş oluyorsunuz.
    Ev barınma hakkı kardeş. Araba olmasa da olur.

Yazdığım gibi kendi evimi üçte bir fiyata kiralamaya devam ediyorum aynı şahsa. Kendi rızasıyla çıkarsa tabi güncel fiyattan kiraya veririm. Sırf güncel fiyata kiraya vereceğim diye adamı çıkarmam ama. Arada büyük bir fark var.

İlk cümlede ne yazıyor? Millet şu paraya oturuyor benim kiracı bu paraya oturuyor ben bunu nasıl çıkarabilirim yazıyor.

Sonra da şirinlik olsun diye ben oraya arada gidiyorum aslında, ev boş olsa da polisevinde kalmama gerek kalmaz yazmışsın.

Benim dünyamda artık köylü kurnazlığına tahammül yok, kusura bakma.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Depremde evi yıkılan anne babam içün eşyalı ev tuttuk kiralık 2 aydır sürekli çıkın diyorlar mayısa kadar kagıt imzaladık böyle bir hakları varmı çıcuk oyuncagı gibi bir oturun bir çıkın diyorlar yaşlı insanlar sonuçta
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 4LaRKaD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Görüyorum ki aynı konudan tek muzdarip ben değilim. Yaklaşık 15 yıldır oturduğumuz ve yöneticisi olduğumuz binanın sahibi (ev sahibi) yaklaşık %80'lik bir zam talebinde bulundu. Bizde haliyle bir anda böyle bir kira artışını yapamıyacağımızı ilettik, kendisi 5 yıllık kiracılık süresini aştığımız için istediği oranda zam yapacağını ve kabul etmiyorsak çıkmamız gerektiğini söyledi. Açıkcası kendisine kızamıyorum, piyasanın bu duruma gelmesinde ki tek suçlu kendisi değil. Ancak bizimde şu şartlarda çıkıp ev bulmamız taşınmamız neredeyse 20bin tl civarı, nasıl bir yol izlememiz konusunda tavsiye verebilecek arkadaşımız var mı ? Şimdiden teşekkür ederim.
    Sorunu nasıl çözdünüz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lan annemin Yeşilyurtta ki evinden kiracıyı çıkartamıyoruz bir türlü. Herifle davalık durumdayız kirayı ödemediği için. 3+1 de 4000 liraya oturuyor yepyeni apartmanda. Duruşmaya gelmeden kira yatırıyor 2-3 kira bir sonraki davaya kadar ödemiyor. Hakimde görüp bak kiranızı yatırıyor diyor avukat itiraz ediyor hakim ödemek için iyi niyet var diye öteliyor. 3 senedir 4000 lira yatırıyor. Hakim ona da bakıp olm neden 4000 yatırıyorsun diye de sormuyor. Bela yaw. Herifin kapısına dayanıyorum çık diye canımı mı alacan param yok diyor Merc E coupe ile geziyor. Kapıcı abi eve kimin girip çıktığı belli değil sürekli değişik değişik kadınlar girip çıkıyor diyo.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu zamanda iyi kiracı bulmakta zor
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Leader01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaklaşık 2,5 yıl önce eve kiracı girdi, kira ödemelerinde sıkıntı yok ancak karaktersiz bir adam, devletin belirlediği rakam deyip kafasıne göre cüzi artış yapıyor 2 yıldır ne söylesen kabul etmiyor yasal hakkım deyip geçiştiriyor, şuan ki dönem 3.yılın içi, ilk sene sözleşme yapıldı, bir daha sözleşme yapılmadı, bu adamı evden yasal olarak nasıl çıkarabiliriz, bilgisi olanlar var mıdır bu konularla ilgili ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmirde bizde kiralık daire arıyoruz anne baba için �� memur style
    www.honda-tech.com

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Leader01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 2,5 yıl önce eve kiracı girdi, kira ödemelerinde sıkıntı yok ancak karaktersiz bir adam, devletin belirlediği rakam deyip kafasıne göre cüzi artış yapıyor 2 yıldır ne söylesen kabul etmiyor yasal hakkım deyip geçiştiriyor, şuan ki dönem 3.yılın içi, ilk sene sözleşme yapıldı, bir daha sözleşme yapılmadı, bu adamı evden yasal olarak nasıl çıkarabiliriz, bilgisi olanlar var mıdır bu konularla ilgili ?
    tahliye kontratınız var mı ? varsa çıkarabilirsiniz tabi ne gibi şartlar koydunuz onu bilmiyorum
    PROSTOCK GARAGE

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farklı illerde ev sahibiyim, İstanbul'da da kiracıyım.

Tahliye kontratı yoksa 5 seneden önce bişey yapamazsınız. Kaldı ki şuan dava açmaya kalksanız minimum 2 sene adamı çıkartmanız(belki avukatlar gerekçeleriyle söyler, bu bize avukatımızın verdiği bilgi, davalarda çok birikme olduğu için ilk duruşma min. 1 yıl sonra görülür diyorlar) onda da adam düzenli ödüyorsa çıkartamazsınız. Ayrıca kiracınız yasal oranı yapmış, kafasına göre yapmamış. Bu işin sorumlusu kiracı değil.

Sen bugün adamı çıkart evini 15 liradan ver, 2 ay sonra 15 lira değersizleştiğinde, piyasa 45 olduğunda yine aynısı olacak. Bu sefer de 45 liralık evimde 18500e oturuyor karaktersiz diyeceksin. Kiracı olarak yasal oran üstünde zammı bende kabul etmedim, çünkü devlet bana böyle bir hak tanımış, 5 yılım dolana kadar da devletin koyduğu limitin üstünü vermem. Mülk sahibi olarak da düzenli ödeyen, yasal zam oranına uyan, parayı kesiklemeyenleri hiç bir şekilde rahatsız etmiyoruz çünkü 1.5 sene önce 3000den kiraya(o zaman piyasaya göre iyi rakamdı) verdiğim evin civarı 4 ay önce 8di, şuan 12, muhtemelen önümüdeki aylarda 15-20 gidecek. Sonu yok. Her 2 ayda bir kiracı kovacak halimiz de yok.

Şuan mülk sahibi olarak evin kendi değer artışına odaklanıp, kira getirisini görmezden gelmek lazım çünkü bu kadar enflasyon varken senin yasal artış limitin %25, hadi devlet %50 yapsın, yapsa ne olacak, kirayı %100 zamlasan da getirdiği artık evin fiyatının yanında hiç bir şey, sen kiracıyı taciz etsende hiç bişey, etmesen de hiç bişey.
    123d

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılanlara göre kiracıda bir sorun yok. 5 sene çıkartamazsınız. 5. sene kontrat dolmasına 3 ay kala (Yanlış bilmiyorsam) ihtar çekmeniz lazım. Kontrat yenilenmeyecek diye.

Yasal oranda zammı verip 5 sene kirasını düzenli ödeyerek oturabilir.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 sene sonunda rayiç bedel isteyebilir ev sahibi, peki 6. sene de 7. senede vs vs hersene mi isteyecek rayiç bedel?
    5 senede bir taşıncakmı bu millet?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler