User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Bursa Doğuş Oto Servis Sorunu Hk.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bursa Doğuş Oto Servis Sorunu Hk.

Arkadaşlar Merhaba konu hakkında desteklerinize ihtiyacım var.

2018 model Vw Polo kullanıcısıyım. 0 km olarak aldığım aracımı 3.5 yıldır Bursa Doğuş Otomotiv'de servise götürmekteyim.

Geçen ay 58.000 Km. bakımında disk ve balatalarında değişmesi gerektiğini söyleyerek 3800 TL tutarında bakım parası ödedim.

Şimdi ise sıkışık trafikte 5 km /saat hıza kadar disk ve balatalarımdan müthiş bir uğultu gelmekte.

Bursa Doğuş Oto ile yaptığım görüşmede hatalı işlem yaptıklarını ve yoğun çalıştığımız için gelip aracımı servise götürmelerini ve sorunu düzeltmelerini rica ettim. Aldığım cevaplar

Aracınızı alamayız öyle bir hizmetimiz yok. Siz getirin
    Yakın zamanda randevu yok
    Express servis e getirin yardımcı olmaya çalışalım. Sorun bizde mi diye. Sonuçta şuan disklerin öttüğünü sadece siz duyuyorsunuz. ( Bunu Aynen Dedi )
    Vw den kaynaklı hata var ise İkame araç verilmesini talep ettim. 10 gün ve üzeri olmadıkça ikame veremiyoruz dedi.
    Geçtiğimiz bakım 4 gün sürdüğünde ikame verdiklerini ilettim, Şuan ikamem yok çok iyi biliyorum diye dönüş aldım.

Ki aynı doğuş Oto Bursa seramik kaplama yaptıracağım zaman aracımı evimden alıp , evime bırakmıştı.

Nasıl bir yol izlenmeli. Bu kadar ufak sorunlarda bile böyle bir tavır sergileyen bir firmanın aracını uzun süre kullanmaktan vazgeçtim. Daha ciddi bir sorun olsa demek ki Doğuş Otomotiv Bursa yardımcı olmayacak.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her şeyden önce, otobana çıkıp, yaklaşık 150 ile giderken dip fren yapıp yaklaşık 70km'ye kadar düşme şeklinde, aralarda kesinlikle durmadan üst üste 5 kez balata ve disk yataklaması yapmayı denemelisiniz.

Söz konusu 5 kez sonrasında da en az 5-10dk kadar da yine kesinlikle durmadan, frene mümkün olduğunca az dokunacak şekilde soğutma yapmayı da sakın ihmal etmeyin.

Bahsettiğiniz sorun çok yüksek ihtimalle balata ve diskin bir birine yataklama yapmamış olmasından ötürü. Bunu yapıp, hala sorun devam ediyorsa, servis ile o vakit görüşün.

NOT: bahsettiğim freneme olaylarını yaparken yolun oldukca boş olduğuna özen gösterin.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç uğraşma Doğuş İlgi Merkezi ara. şikayet var'da şikayet bırak. Danışman ismini vererek. Sonra arkanı yasla ve izle...
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet Doğuş Merkez i ara yeterli.
    Kötü bir danışmana denk gelmişsin.

Bugün kendi servisimizde bir Polo müşterimizin kilit sorunu vardı. Kapı kilitlenmiyordu.

Sorunu giderdik ama müşteri tatile gideceği için Passat ikame verdik. Polo nun komple kilit mekanizmasını ileride sorun yaşamaması için değiştireceğiz.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yetkili servislerde fiyatlar Avrupa seviyesinde, hizmet ve saygı Afrika seviyesinde
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Öncelikle sorunun gerçekten sorun olduğuna inanmıyorum.
    Rahmi arkadaşın dediği gibi yapar ve yeni disk balataya biraz zaman tanırsanız zaten ses sorunu ortadan kalkacaktır. Buna servisin de yapabileceği bir şey yok..

Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her şeyden önce, otobana çıkıp, yaklaşık 150 ile giderken dip fren yapıp yaklaşık 70km'ye kadar düşme şeklinde, aralarda kesinlikle durmadan üst üste 5 kez balata ve disk yataklaması yapmayı denemelisiniz.

Söz konusu 5 kez sonrasında da en az 5-10dk kadar da yine kesinlikle durmadan, frene mümkün olduğunca az dokunacak şekilde soğutma yapmayı da sakın ihmal etmeyin.

Bahsettiğiniz sorun çok yüksek ihtimalle balata ve diskin bir birine yataklama yapmamış olmasından ötürü. Bunu yapıp, hala sorun devam ediyorsa, servis ile o vakit görüşün.

NOT: bahsettiğim freneme olaylarını yaparken yolun oldukca boş olduğuna özen gösterin.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ortada muhtemelen bir sorun yok, biraz kullanım ve alışma sonrası ses kesilir ama;

Servisteki danışmanın bu kadar umursamaz, baştan savma, gevşekçe konuşması en sakin adamı bile delirtir. Böyle edepsizce dik başlılık ediyorlar ondan sonra müşteri neden zıvanadan çıktı, neden danışmana saldırdı.
    Adam gibi söyle, biraz alışması lazım ya siz alıştırın ya getirin biz alıştıralım diye olsun bitsin. Yok randevu yok bilmemne. Ulan öğle paydosunda yola çıksan alıştırman 10 dakika sürer ne randevusu...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunlar nasil servis danismani oluyor. Balatada sorun yok ama bu tavirlar cok sacma ve olmamasi gerekiyor.

Linkedinden dogru kisiyi bulun ve/veya dogus center'i arayip danismanin ismi ve plaka ile geri donus yapin.

Musteri surekliligi en onemli gelir kalemi, o yuzden aksiyonun alinacagini dusunuyorum.

Mert Safa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğuş'da iyi servis danışmanına denk gelince gercekten yardımcı olunuyor, rot balans için bıraktığım araç için bile ikame almıştım işe gitmek için

Sizin sorunu da birebir yaşamıştım, arkadasların dediği gibi sorun balata-disk alışmasından kaynaklı. hatta benim araca verilen taktiği serviste yapmışlardı. ozellikle yeni balataların bunu yaptığıda heryerde yazıyor. ama sizin danışmanı şikayet etmeniz şart orası ayrı bir konu

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bence de ortada bir sorun yok, bir süre kullandıktan sonra ses kesilecektir ancak eskiler yeni disk balatada alışana kadar sert fren yapmayın derler. Önerdiğiniz yöntem sağlıklı olmayabilir, konuyu daha iyi bilenler varsa duzeltsinler tabi...
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de ortada bir sorun yok, bir süre kullandıktan sonra ses kesilecektir ancak eskiler yeni disk balatada alışana kadar sert fren yapmayın derler. Önerdiğiniz yöntem sağlıklı olmayabilir, konuyu daha iyi bilenler varsa duzeltsinler tabi...
    Bahsettigim yontem dogru. Kendi aracimda hep uygularim.

Yeni disk ile sert fren yapmayin derler, cunku frenler iyi tutmayacagindan, sert fren gerektirecek duruma kendinizi dusurmeyin seklinde bunu soylerler.

Ama bahsettigim alistirma yonteminde sogutma detayi cok onemli. Dogru sogutma yapamazsaniz, bu sefer de balatayi yakabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    150 ile giderken freni köklemek yalnız mecburiyet durumunda yapılacak tehlikeli bir iş.
    Diskler eski, balatalar yeni olsa yataklama için birkaç yüz km gerekir, bu sürede freniniz tam randımanlı çalışmaz. Hatta diskte aşınmayan kısım (fatura) varsa ve balata tıraşlanmamışsa ötme yapar. Sizde ikisi de yeni olduğu için ya hiç ses yapmamalı ya da çok kısa sürede normale dönmeli. Geçecek kısa süre, takılmadan önce paslanmasın diye genellikle yağlı korunan disklerin tam temizlenemeden takılmasından kaynaklanabilir.
    Sözün özü ya çok sert bir balata taktılar ya pistonlar basık kalıyor ya da kaliper pimlerinden biri ya da ikisi sıkışmış.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren rodajı nasıl yapılmalı? Videodaki gibi mi yoksa sakin kullanarak mı?
    2CR Garage - Teknik Bilgi - Fren Rodajı Nasıl Yapılır - YouTube

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

https://i.hizliresim.com/EU1yjW.jpg

Yeni fren diskleri ve balatalar takıldık'dan sonra sıcak iken aracınızı yıkamaya verdinizmi.

özetle diskler ve frenler sıcak iken disklere soğuk su tutuldumu ?

sorununuz bundan kaynaklanıyor olabilir.
    Seat IBIZA FR

mKc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski bir VW servis danışmanı olarak şöyle söyleyeyim;

-Aracınızı alamayız öyle bir hizmetimiz yok siz getirin.
    Yerinden alım - Yerine teslim diye bir hizmet mevcut, servis bunda ekstra ücret talep edemez. Ancak servis yoğunluğu sebebiyle iş yokuşa sürülebilir.
    Bkz. Mobilite Hizmetleri | Volkswagen

-Yakın zamanda randevu yok.
    Telefonla servis danışmanı yerine resepsiyonu arayıp aracınızda balata işareti çıktığını ve serviste değiştirmek istediğinizi söyleyerek randevu talep edin.
    Randevu olup olmadığı daha iyi anlaşılır.

-Express servis e getirin yardımcı olmaya çalışalım. Sorun bizde mi diye. Sonuçta şuan disklerin öttüğünü sadece siz duyuyorsunuz.
    Express servise gidip, aracın incelenmesi lazım ama randevu yok cevabıyla tekrar baştan savılabilirsiniz.

-Vw den kaynaklı hata var ise İkame araç verilmesini talep ettim. 10 gün ve üzeri olmadıkça ikame veremiyoruz dedi.
    15.000 Km bakımında bile ikame araç talep etme hakkınız var, müsait araç var ise ve canları isterse yardımcı olabilirler.

Balatadan gelen sesin sebebi büyük ihtimalle değişim sonrası test sürüşüyle araca "alıştırma" yapılmamış olması.
    Arkadaşların tavsiye ettiği gibi kendiniz alıştırabilirsiniz.

Ama ben bir hizmet aldım parasını da ödedim hizmetimin tam karşılığını istiyorum derseniz;
    İyi niyetli olarak, doğuş otomotive şikayet kaydı oluşturmadan önce başka bir servis danışmanıyla şansınızı deneyebilirsiniz.
    Yok ben uğraşamam derseniz "Doğuş Otomotiv Satış Sonrası Müşteri hizmetlerini" arayıp şikayet kaydı oluşturun, servis sizin peşinizden koşsun.
    M.Kürşat COŞKUN
    Metalurji ve Malzeme Müh.

In between Cars

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğuş'a şaşırdık mı, yooo?

Ben o bahsi geçen "iyi" danışmana denk gelememişim hiç yav, kimi duysak kötüsüne denk geliyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler