User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
61 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Fırsatçı ifşa alanı

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zyxtellow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neye gore 582 istiyorlar abi bu aradaki fark ne sayesinde oldu, arada 167000 TL fark var bunun sebebi ne, gecerli bir sebebi olduktan sonra şahısların maddi kazançları kimseyi ilgilendirmez, ama keyfim öyle istedi gibi şeylerle gidiyorsak sayet birilerinin keyifleri benim bir kac yıllık çalışmanın karşılığı oluyor bu benim icin can sıkıcı bilmiyorum senin hislerin nasıl.
    Araba fiyatlarından daha önce sorgulamamız gereken şeyler var...Seni çok iyi anlıyorum, ama düz yazı ile insanın kendini ifade etmesi biraz zor bir durum.Art niyetli olduğunu düşünmüyorum.
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz kaça almıştınız da kaça sattınız?

zyxtellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba fiyatlarından daha önce sorgulamamız gereken şeyler var...Seni çok iyi anlıyorum, ama düz yazı ile insanın kendini ifade etmesi biraz zor bir durum.Art niyetli olduğunu düşünmüyorum.
    Umarım diğer arkadaslarda biraz olsun anlarlar, konu bir anda araç satıp pişmanlık yaşadığım benim elde edemediğim sözde kârın başkaları tarafından elde ediliyor olması ve benim bunu cekememem gibi bir duruma dönüştü, kendimi ifade edemediğim için üzgünüm.
    Konunun silinmesini talep ediyorum, çünkü niyetimin cok dışında bir ilerleyiş söz konusu.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Al-Sat yapan adamın amacı fırsatçılık zaten ya da güzel ifade biçimiyle para kazanmak, ticaret vb.

Ben al-sat üzerinden keyfiyen arabanın tadına bakanları hariç tutarak yazıyorum para kazanan herkesi fırsatçı gördüğüm ve şu an bütün Türkiye al-sat kralı ve uzmanı olduğu için ne arabamı satıyorum ne de araba bakıyorum. Ne kadar satılıyor o da tartışılır bu rakamlar ile. Şimdi biri yazar yahu şu fiyata şu gözümün önünde satıldı diye.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz kaça almıştınız da kaça sattınız?
    Ben 17500 USD aldım 2 yıl önce, hemen hemen aynı parayada sattım, 2 yıl icinde işlerimden dolayı nerdeyse hic kullanmadım ondan yıpranma payı pek olmadı, bugün satacak olsam bende 200e satmam evet böyle bir iddaam yok zaten ama dünden bugüne ne değişti diyorum konu nerelere geldi.

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 - 1.5 ay önce FK2 bakıyordum..400 - 450 bandında güzel arabalar vardı , hatta gözüme kestirdiğim bir araba vardı 440'lı rakamlara ama bütçemi ayarlayamadığım için alamadım..Şimdi aynı araba hala ilanda ama 2x oldu neredeyse. Yapacak birşey varmı , yok..Para benim mal satanın

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senden yalan hurda ile almamışki adam , bu kadar para demişsin almış.

ülkedeki oluşan devülasyondan dayımı sorumlu ?

hersey 2x yapmışken dayı 210namı versin arabayı.
    bence az bie yazmış 350bin tl fluence' e isteyen adam var

bende ağustosta ps5'i 6bin tlye aldım.
    gecen sattım 12 bin tl'ye..

sıfırı 15 olmuş ben napim ???

bence sen sorunu yanlış yerde yerde arıyorsun..

sorun sistemin millete kullandırmak zorunda olduğu zorbalıkta değil,

sistemin taa kendisinde...
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlana konulan araç sahibi sarı siteye bakmıştır aşağı yukarı bu fiyattadır bu rakamı yazmıştır, satılır satılmaz orası tartışılır. Gayrimenkul alacağınızı yazmışsınız örnek olarak 500 bin tlye aldığınız ev şuan ne kadar? En az 700 750 bin tl olmuştur. 282 bin tlden yakın bir abim courier ilanı açmıştı her gün ilanları takip etti ve her gün piyasa arttı ve her gün en az 3 4 bin zam yaptı aracına. 15 günün sonunda arabayı 335 bin tlye sattı. Yerine hemen aynı gün içerisinde araç aldı. Ben arabamı satayım paramı cebime koyayım elbet araba düşer kafasıyla şuan kimse araç alamaz arabasız kalır sattığına pişman olur. USD'nin 8 civarlarından birden peak yaparak 12 13 ü ordan 18 i bulması inanılmaz az bir zamanda oldu. 205 bin tlye sattığınız aracın fiyatıda tabi ki öyle kalmayacak bu artışlardan dolayı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8350 tlye Iphone 12 mini alacaktım grafikleri incelediğimde kasım ayında geçen yıl fiyatların düştüğünü görmüştüm biraz beklemek istedim belki daha düşer diye. Birden fiyatları usd'nin artmasıyla tavan yaptı şuan 14 bin civarlarında geziniyor. Koskoca Apple gibi bir şirkette o zaman fırsatçı mı oluyor sadece soruyorum?

evliya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes resmi sitesinde yeni c200 edition 1 amg fiyatı: 1.3m, güncel kurla belki 1.1-1.2m'e düşecek. Galeriler 2.2-2.3 yazmışlar, alın size fırsatçılık. Euro 20-25 lira olcak ya stoklayalım kafası. Şubat-Mart gibi arabalar gelirse bu stok muhabbeti komple bitecek. Geçen hafta araba için aradığımda benim arabam dolarla satılık 60.000 dolar getir al diyen adam bugün aradığımda kuru 15 hesaplarmış, böyle bir piyasa yok. Favori ilanların hepsinin fiyatı düşmeye başladı, daha da düşeceği aşikar. Kur kriziyle 450 den 700'e çıkaranlar anca 600'e çektiler, bu fiyatlarla alıcı bulamayınca seve seve düşürecekler.

Otto_Skorzeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstediğin rakamdan satmışsın işte aracını, problem nerede? Alanda istediği rakamı yazar kimi ilgilendirir? Fazla olduğunu düşünen almaz, uygun olduğunu düşünenen alır. Sen eğer aracını sattıktan sonra evini almış olsan şimdi gelip bu konuyu açıp adamı suçlayacak mıydın? Suçlunun kim/ney olduğunu bence gayet iyi biliyorsun...
    Hepiniz hızlısınız ama bayır aşağı

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ifşacı kardeşim adam 17.500dolara senden almış aracı geçtiğimiz pazartesi günü 300bine satsa dahi zarar etmiş oluyor , kar işin neresinde ? piyasa oturduğunda ihtiyacı var ise satmaya ,aşağı yönlü fiyatını günceller yada güncellemez. sen arabayı al kullan model yılı eskit dövizin artmasına rağmen değer kaybı olmadan hemen hemen aynı değere sattım de ozaman seninkide fırsatçılık eğer fırsatçılık değil ise türkiyede ikinci el otomotiv sektörü sürekli kendini güncelliyor o yüzden şu para bu para muhabbetini gecıceksın.

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum, "fırsatçı ifşa alanı" diye başlık açmışsın. Eski aracını paylaşmışsın ve şu kadara sattım şimdi bu kadar istiyor demişsin. Hiç boşuna niyetim yanlış anlaşıldı deme.

2 sene binip döviz bazlı aldığın paraya satmışsın ki kur yükseldiği için tl bazlı aldığının üzerine satmışsın. Normal şartlarda bırak tl yi, döviz bazlı aldığının altına satman lazım. Tıpkı dünyanın geri kalanında olduğu gibi. Sen de o zaman ifşa edilecek bir fırsatçılık yaptın ?

Herkes yazmış zaten. Problem 200 e alıp 300 e satan kişide değil, sistemde.

BYET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evliya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mercedes resmi sitesinde yeni c200 edition 1 amg fiyatı: 1.3m, güncel kurla belki 1.1-1.2m'e düşecek. Galeriler 2.2-2.3 yazmışlar, alın size fırsatçılık. Euro 20-25 lira olcak ya stoklayalım kafası. Şubat-Mart gibi arabalar gelirse bu stok muhabbeti komple bitecek. Geçen hafta araba için aradığımda benim arabam dolarla satılık 60.000 dolar getir al diyen adam bugün aradığımda kuru 15 hesaplarmış, böyle bir piyasa yok. Favori ilanların hepsinin fiyatı düşmeye başladı, daha da düşeceği aşikar. Kur kriziyle 450 den 700'e çıkaranlar anca 600'e çektiler, bu fiyatlarla alıcı bulamayınca seve seve düşürecekler.
    Amcacım ağzınıza sağlık bütün bu laf kalabalığına son verdiniz. Herkes iyi niyet gözeterek yorum yapmaya çalışmış ancak ortak yol bulunamamış. Ben başlığı açan abimize hak veriyorum neye göre fiyat belirleniyor abi? Ancak tabi ortam güven vermediği için herkes bir nebze malının değerini korumak - ya da kötü niyetle fırsatçılık yapmaya başladı. Durum tamamen bu.

emre.ates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen arabanı 205.000 TL ye satıp o günün kuruyla 17.850$ aldın, Adam 17.850$ nı satıp senden 205.000 TL arabanı aldı. Dolar 18 TL olunca senin cebindeki para 321.000 TL oldu. Adamın arabasının fiyatı çok az artıp 240.000 TL olsaydı. Senin yaptığın fırsatçılık için buraya ben bu kadar para kazandım iyi ki arabayı satıp dolar almışım diye başlık açar mıydın ?

Emin ol piyasa fiyatlarından kimse memnun değil satıcıda benim arabam 305 bin oldu çok iyi demiyor. O adam 205.000TL aldığı aracı 210.000 e satıp üzerine 30 40 bin koyup daha modelli araba alabilecekken almak istediği arabalar 100-150 koydu şu an aracını 305.000 e satmış olsa dahi almak istediği arabayı ala bilmek için en az 100-150 bin koyması lazım.
    Bu arabaların fiyatı niye bu kadar uçtu diye soran arkadaşlar.
    Enflasyonun şu an geldi noktaya baksın yağa şekere benzine baksın ne kadar olmuş.
    Dolar kurunun nereye geldiğine baksın kripto para gibi bir gün 15 bir gün 17
    Bayiler sıfır araç fiyatlarını hem dolar kurundan hem de 1 kişiye 300 tane 500 tane araba satıp şahışlara gelince 20 30tane aracı şahıslara satıp araç bitti malesef 3 ay sonra gelecek kapora da alamıyoruz fiyat da veremiyoruz diyor. Sonra 300-500 tane alan adam dolar kuruna göre üstüne karını da fazla fazla koyup bayi gibi çatır çatır satıyor arabalarını.Eleştirilecekse burda sitemin kendisini eleştirin serbest piyasa altında saplıyor herkes .

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şubat'ta Mart'ta veya Haziran'da da bitmeyecek bu çile beyler. Çip krizi 2023'e kadar düzelemeyecek deniyor. Üretim talebi karşılamayacak. Bizim 3-4 senedir yaşadığımız şeyi Batı'da pandemide yaşamaya başladılar. Tedarik sıkıntısından ötürü ikinci el otomobiller adamların hayatında ilk defa pahalılandı. Biz ayrıca kurdan yedik, kurdan yerken alım gücü giden geliri azalan herkes ek gelir peşine koştu araba al sat yapmaya başladı. Maalesef anormal bir durum göremiyorum. Bu kadar yüksek talebe arz yeterli gelmese bir yumurtaya 10 TL de veriyor olabilirdik şu an

Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum, "fırsatçı ifşa alanı" diye başlık açmışsın. Eski aracını paylaşmışsın ve şu kadara sattım şimdi bu kadar istiyor demişsin. Hiç boşuna niyetim yanlış anlaşıldı deme.

2 sene binip döviz bazlı aldığın paraya satmışsın ki kur yükseldiği için tl bazlı aldığının üzerine satmışsın. Normal şartlarda bırak tl yi, döviz bazlı aldığının altına satman lazım. Tıpkı dünyanın geri kalanında olduğu gibi. Sen de o zaman ifşa edilecek bir fırsatçılık yaptın ?

Herkes yazmış zaten. Problem 200 e alıp 300 e satan kişide değil, sistemde.
    Hislerime tercüman olmuşsunuz, en doğru yorum bu.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracımı satmak için biriyle anlastım ertesi gun için kaporasını yolladı ve ertesi gun geldi. Almaya niyetlendiğim arabalar aynı gun uzerine 10K ekledi ve ben 10K geriye düştüm otomatikmen. Alıcı arkadas 2. kez pazarlık yapmak istedi arkadasa soylediğim tek şey '' 2. kere pazarlık yapmıyorum alacagım arabalar üzerine bu sabah 10K ekledi almaktan vazgecersen benzin paranı vereyim vazgeçmen işime gelir. '' oldu. Satılanda gözümüz yok hayrını görsün rakamda anlaştık ama vazgeçseydi yada bugun gelemeyeceğim deseydi kaporasını direk geri gönderirdim. Almaya niyetlendiğim favorimdeki arabaların üzerine eklediği kadar ekleyip ilanı guncelleyip yeniden yayınlardım 2 3 gun boşa strese girmezdim. Oda durumu anladı hiç bişey demeden aldı gitti zaten. Alsatcıdan aldım yeni arabamı daha noterden cıkmadan 10K uzerini teklif ettiler satıyorsa hemen alalım diye. Yani piyasa böyle bi hale geldi kimseyi suclayamıyorum..

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Al-Sat yapan adamın amacı fırsatçılık zaten ya da güzel ifade biçimiyle para kazanmak, ticaret vb.

Ben al-sat üzerinden keyfiyen arabanın tadına bakanları hariç tutarak yazıyorum para kazanan herkesi fırsatçı gördüğüm ve şu an bütün Türkiye al-sat kralı ve uzmanı olduğu için ne arabamı satıyorum ne de araba bakıyorum. Ne kadar satılıyor o da tartışılır bu rakamlar ile. Şimdi biri yazar yahu şu fiyata şu gözümün önünde satıldı diye.
    Sen yine iyimser yazmışsın her arabanında tadına bakmak zorunda değil kimse ihtiyacı olandan fazlası alınıyor. Mobilyacı 4 mercedes alıyor. Her meslekten ek olarak araba alanlar var onların fazla tüketmesinin cezasını hepimiz çekiyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes bütün insanlar umarım her yeni gün refah seviyelerini daha da ileriye taşırlar bunda kimsenin gözü yok, en azından benim yok. Bugüne dek bende kar elde ettim otomobillerimden ama kar dediğim şey birim fiyat anlamındaki artış değildi, bu forumda çoğu üyenin bu ayrımı yapabileceğini öngörüyorum. Bugün geldiğimiz noktada isyanıma sebep olan benim sattığım aracın 300.000 birim etmesi değil isterse 1.000.000 etsin ama bu araçların nasıl olurda her şeye karşı değer kazanması kabul edilebilir, evet dolar 17 TL seviyelerini gördü ama dövize endeksli artmış fiyatlar bugün neden hala aynı noktadalar ? Ben burada aracımı satan kişiyi taşlamak için konu açmadım, bu durumdan muzdarip olan tek kişi değilim, bugün araç almayı düşünenlere kılavuz bilgiler içerecek bir alan olsun istedim, bugün her fiyat artışında döviz kuru bahane ediliyor ya hani ben size döviz karşılığı olarak üzerine eklenen tutardan bahsettim, bu fiyat artışının suni olduğunu düşündüğümü belirtmek istedim, otomobiller her ne kadar keyfimiz olsada aynı zamanda birer yatırım aracı halindeler en azından benim ekonomik durumum için böyle, bundan dolayı satın alırken kimsenin zarar etmesini istemem. Bilemiyorum sizlere düşüncelerimi ne kadar aktarabildim ama umarım beni birazda olsa anlamışsınızdır.

Not olarak; bende bugün aracımı satacak olsam şuan ki sahibinin yazdığı tutardan aşağı yazmazdım sattığımda yerine bişey alabilmek için, genel piyasayı somut olarak örneklendirmek için kendi sattığım araçtan örneklendirme yaptım, falancadan duyduklarıma veya görüp şahit olduklarıma dayanarak değil, bu davranışım belki de benim yanlış ifade biçimimle birleşerek bir şahsı taşlama eylemiymiş gibi algılandı niyetim kesinlikle bu değildi umarım daha iyi açıklayabilmişimdir kendimi, iyi forumlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler