User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
61 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Fırsatçı ifşa alanı

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Ahmet.S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen yine iyimser yazmışsın her arabanında tadına bakmak zorunda değil kimse ihtiyacı olandan fazlası alınıyor. Mobilyacı 4 mercedes alıyor. Her meslekten ek olarak araba alanlar var onların fazla tüketmesinin cezasını hepimiz çekiyoruz.
    Ben kibarca yazdım forumda da bir sürü arkadaş var kimse üzerine alınmasın diye.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evliya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mercedes resmi sitesinde yeni c200 edition 1 amg fiyatı: 1.3m, güncel kurla belki 1.1-1.2m'e düşecek. Galeriler 2.2-2.3 yazmışlar, alın size fırsatçılık. Euro 20-25 lira olcak ya stoklayalım kafası. Şubat-Mart gibi arabalar gelirse bu stok muhabbeti komple bitecek. Geçen hafta araba için aradığımda benim arabam dolarla satılık 60.000 dolar getir al diyen adam bugün aradığımda kuru 15 hesaplarmış, böyle bir piyasa yok. Favori ilanların hepsinin fiyatı düşmeye başladı, daha da düşeceği aşikar. Kur kriziyle 450 den 700'e çıkaranlar anca 600'e çektiler, bu fiyatlarla alıcı bulamayınca seve seve düşürecekler.
    konu dışı bir bilgi vereyim, çip kirizi ve metal krizi az da olsa devam ediyor, yerli üretime parça üreten bir fabrikada çalışıyorum, adetlerin revize olduğunu görüyorum sürekli, yön aşağı doğru.

MB için tabi bir şey diyemem ama bir çok üretici de benzer durumlar söz konusu olabiliyor.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet.S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen yine iyimser yazmışsın her arabanında tadına bakmak zorunda değil kimse ihtiyacı olandan fazlası alınıyor. Mobilyacı 4 mercedes alıyor. Her meslekten ek olarak araba alanlar var onların fazla tüketmesinin cezasını hepimiz çekiyoruz.
    Abi vatandaşı suçlamak yersiz bence, herkes bir şekilde düşen refahını yukarıda tutmanın peşinde. Kimse fazla tüketti diye ceza çekmiyoruz, yanlışlık çok farklı bir yerde.
    123d

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fırsatcı da fırsatcı, fırsatcı da fırsatcı. Yemi ediyorum gına geldi artık. Facebookda her yerde " hahah bu paraya b.k satarsın, araba fiyatları düşecek, sen fırsatçısın, dolarla yükselttiniz dolarla düşürün fiyatları vs vs vs " Özellikle şu forumda bu tarz bi konu geleceği aklıma gelmezdi.

Ya kardeşim şunu anlayın, bir malın fiyatı piyasa şartlarına göre belirlenir. Fırsatçı olduğunu düşüyorsan ALMA. Eeee kimse sana ne zorla mal satıyor nede kafana silah dayayıp arabamı veya bu malı alacaksın demiyor. Bakın ben esnafım, en basiti örnek vereyim.

1-2 ay önce a4 kağıdının 1 topu 25-30 tl idi. Dolar kurunun artmasıyla 90 tl oldu. Adam geliyor bana diyorki eee bu kağıt 90 lira oldu hadi düşür fiyatını dolar düştü. Ben bu malı 20 tl'ye almadım ki; 85 tl ye aldım nasıl satayım geri 30 tl ye? Arabada böyle adam almış bu arabayı zam zamanı 500' verirmi sana 300'e? vermez acil sıkıştıysa kurtarır rakamı yazar sıkışmadıysada piyasa fiyatına göre yazar. Ölücülük bazılarının kanına işlemiş.
    AP Type-R

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ek olarak bu ülkede bir şeye zam geldimi anında gelir, indirim çok zor. WELCOME TO TURKEY Fırsatcı diyorsunuz ya millete, Eee kardeşim bu dolar kuru ile yakıtların fiyatı arttı, düşüyor hani indirim geldimi? Geldi ama ötv ye yansıyacak oldu hemşerim bana yansımayan indirimi nereme sokiim? Ha şöylede bi durum olur amenna adam o arabanın 0'ını 500 e satıyordıur 2.eline 600 yazmıştır dersinki b.k satarsın anlarım. Ama böyle herkese yok fırsatcı yok böyle demeye kimsenin hakkı yok.
    AP Type-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi vatandaşı suçlamak yersiz bence, herkes bir şekilde düşen refahını yukarıda tutmanın peşinde. Kimse fazla tüketti diye ceza çekmiyoruz, yanlışlık çok farklı bir yerde.
    Düşen refahtan farklı durumlar var. Fırsatçılık ve üç kağıt söz konusu.

Yukarıda birisi PS5 demiş ben 7 ye aldım şu an fiyatı 15 12 ye sattım demiş. PS5'in resmi fiyatı 5999TL ve 7499TL. Hatta bu kurlara rağmen geçen gün yine yayınladılar resmi fiyatları.

Sony PS5 Turkiye fiyatı ile ilgili resmi bilgilendirme - Teknoblog

Üzerine verilen her rakam fırsatçıların SATMAK İÇİN ALANLARIN OYNAMAK İÇİN DEĞİL cebine giden para. Şu anda da aynı. E piyasası böle... Kardeşim o piyasayı PS5'i oynamak için alanlar arttırmıyor, satmak için kar etmek için alanlar arttırıyor. Sonra sen de o fiyattan alıp stoklayanların ekmeğine yağ sürmek zorunda kalıyorsun ve sen de yükseğe satmak zorunda kalıyorsun. Aynısı otomobilde de var.

Golfu 560'a alan adam1 ay sonra 900'e hayırlı olsun yazıyor. Kardeş sen arabayı neden aldın? Neden 1 ay sonra satıyorsun? Arabanın liste fiyatı ne oldu 670 sen kaça satıyorsun 900 neden araba yokmuş martta gelcekmiş. Hass ordan derler adama biraz ekonomi bilgin varsa.

Alan memnun satan memnun, ticaret böle, piyasa böle, o şöle bu şöle.

Aç gözlü bir toplum, parasını çalışmadan katlama peşinde olan bir toplum kim ne derse desin. Üzerine de baya cahil bir toplum.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kibarca yazdım forumda da bir sürü arkadaş var kimse üzerine alınmasın diye.
    Ben alındım mesela
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşen refahtan farklı durumlar var. Fırsatçılık ve üç kağıt söz konusu.

Yukarıda birisi PS5 demiş ben 7 ye aldım şu an fiyatı 15 12 ye sattım demiş. PS5'in resmi fiyatı 5999TL ve 7499TL. Hatta bu kurlara rağmen geçen gün yine yayınladılar resmi fiyatları.

Sony PS5 Turkiye fiyatı ile ilgili resmi bilgilendirme - Teknoblog

Üzerine verilen her rakam fırsatçıların SATMAK İÇİN ALANLARIN OYNAMAK İÇİN DEĞİL cebine giden para. Şu anda da aynı. E piyasası böle... Kardeşim o piyasayı PS5'i oynamak için alanlar arttırmıyor, satmak için kar etmek için alanlar arttırıyor. Sonra sen de o fiyattan alıp stoklayanların ekmeğine yağ sürmek zorunda kalıyorsun ve sen de yükseğe satmak zorunda kalıyorsun. Aynısı otomobilde de var.

Golfu 560'a alan adam1 ay sonra 900'e hayırlı olsun yazıyor. Kardeş sen arabayı neden aldın? Neden 1 ay sonra satıyorsun? Arabanın liste fiyatı ne oldu 670 sen kaça satıyorsun 900 neden araba yokmuş martta gelcekmiş. Hass ordan derler adama biraz ekonomi bilgin varsa.

Alan memnun satan memnun, ticaret böle, piyasa böle, o şöle bu şöle.

Aç gözlü bir toplum, parasını çalışmadan katlama peşinde olan bir toplum kim ne derse desin. Üzerine de baya cahil bir toplum.
    Abi erişimin olmadığı yerde aç gözlülük olur. Ben her şey bir gecede değişme potansiyeline sahip olduğu için insanların böyle reflex verdiğini düşünüyorum.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben alındım mesela
    Aldığın arabalara harcadığınla ve yaptığın emekle alınmamalısın bence

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldığın arabalara harcadığınla ve yaptığın emekle alınmamalısın bence
    Takılıyorum
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evliya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mercedes resmi sitesinde yeni c200 edition 1 amg fiyatı: 1.3m, güncel kurla belki 1.1-1.2m'e düşecek. Galeriler 2.2-2.3 yazmışlar, alın size fırsatçılık. Euro 20-25 lira olcak ya stoklayalım kafası. Şubat-Mart gibi arabalar gelirse bu stok muhabbeti komple bitecek. Geçen hafta araba için aradığımda benim arabam dolarla satılık 60.000 dolar getir al diyen adam bugün aradığımda kuru 15 hesaplarmış, böyle bir piyasa yok. Favori ilanların hepsinin fiyatı düşmeye başladı, daha da düşeceği aşikar. Kur kriziyle 450 den 700'e çıkaranlar anca 600'e çektiler, bu fiyatlarla alıcı bulamayınca seve seve düşürecekler.
    Aynen öyle, artık sahibinden.com a giresim gelmiyor, araba bakasım gelmiyor, ya sıfır araç stoklamış sermaye sahibi çakma galericiler, ya da sahibinden ayağına ilan açan çakal al-satçı , başka hiç bir şey yok. Bayide 700 bin TL sahibindende 900-1000 bandında arabalar var, çıldırmamak elde değil. Fırsatçı arıyorsanız bu yamyamlara bakın işte. Bunun adı ticaret değil karaborsacılıktır. Buna artık bir şekilde dur demeleri lazım.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle, artık sahibinden.com a giresim gelmiyor, araba bakasım gelmiyor, ya sıfır araç stoklamış sermaye sahibi çakma galericiler, ya da sahibinden ayağına ilan açan çakal al-satçı , başka hiç bir şey yok. Bayide 700 bin TL sahibindende 900-1000 bandında arabalar var, çıldırmamak elde değil. Fırsatçı arıyorsanız bu yamyamlara bakın işte. Bunun adı ticaret değil karaborsacılıktır. Buna artık bir şekilde dur demeleri lazım.
    Kesinlikle katılıyorum her sektörde bu adamlardan türedi. Konsol, bilgisayar, telefon, araba dövize endeksli her şeyde karaborsacılık yapılıyor. Ama devletin de işine geliyor ki sesini çıkartmıyor heralde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle katılıyorum her sektörde bu adamlardan türedi. Konsol, bilgisayar, telefon, araba dövize endeksli her şeyde karaborsacılık yapılıyor. Ama devletin de işine geliyor ki sesini çıkartmıyor heralde.
    Bizim insanımızda yastık altı para çoktur, üretmek yok , hep tembellik, ancak böyle fırsatçılıkla işte. Enflasyon düşürmeye çalışıyorlar, şunları engelleseler zaten büyük oranda düşecek. Dediğin gibi resmen her ürünün bir blackmarketi oluştu mağazalarda hiçbir şey bulamıyorsun eskisi gibi. Farkedemedikleri şey, karaborsacılığını yaptığı ülkenin içinde yaşıyor bu geri zekalılar. Sanki kendi arabaya binmiyor, cep telefonu almıyor.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba piyasasının sahibindene göre değil bayi sıfır liste fiyatlarına göre şekillendiği günlere geri dönsek rahatlasak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim insanımızda yastık altı para çoktur, üretmek yok , hep tembellik, ancak böyle fırsatçılıkla işte. Enflasyon düşürmeye çalışıyorlar, şunları engelleseler zaten büyük oranda düşecek. Dediğin gibi resmen her ürünün bir blackmarketi oluştu mağazalarda hiçbir şey bulamıyorsun eskisi gibi. Farkedemedikleri şey, karaborsacılığını yaptığı ülkenin içinde yaşıyor bu geri zekalılar. Sanki kendi arabaya binmiyor, cep telefonu almıyor.
    bence asıl mesele uzun mesai saatleri. haftalık çalışma süresi 45' ten 30' a inse o zaman kim sahibindene oraya buraya girmeye vakit bulabilecek?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorun sarı sitede zaten fiyatları tavan yaptı arabası olana iyi olmayana kötü sonuç veriyor herkesin kendine göre fiyat belirleme durumu da olduğundan kim ne tutturursa heri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence asıl mesele uzun mesai saatleri. haftalık çalışma süresi 45' ten 30' a inse o zaman kim sahibindene oraya buraya girmeye vakit bulabilecek?
    bence asıl mesele internette, çekeceksin kabloyu kim bulacakta girecek sitelere dimi ?
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence asıl mesele internette, çekeceksin kabloyu kim bulacakta girecek sitelere dimi ?
    ooo tam oldskool, pazar günleri araç pazarlarında fiyatların lokal bir şekilde belirlendiği, pazara girişte ödenen ücret karşılığında ön cama koymalık verilen geri dönüşüm kartonlar, ustayı yanına götürmeler, pazardaki artizler...

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi gerçek fırsatçılıkla mecburiyetleri ayırmak lazım, adamlar bizde o mevsimde satılmayan ve depoda tutulan soğan için bile "vay amg stohçuuuuu" diye laf ediyor.

Atıyorum bayi almış otoparka Sorento'ları dizmiş, aha size stokçu diyor. Güya MV çıkıyor, yanlış beyanat ile haber yapmaya çalışıyor.
    Bari maymun olmayın.

Evet bu tip ürünlerdeki kesin kes fırsatçılık, kara borsacılık. Nedir, bayide araba yok deyip galeriye satanlar... Galeride de "sıfırı bayide yok" diye normal fiyatının üzerine 50-100 koyanlar. Bunlar fırsatçı, şerefsiz, adına her ne dersen de.

Veya yerli ürün, bunlara da saçma sapan çakıyor marketler şunlar bunlar.
    Ha bunun atıyorum taşıma maliyetidir şudur budur, ama bunlar %50 etkilemez değil mi bir malın fiyatını?

Bunları geçtim, satıcı, imalatçı, ara malını ithal edenler için düşünelim, adam 18 TL'lik kurdan mal almış çekmiş, ne yapsın, nasıl indirsin onun fiyatını şimdi? Bu gözle de bakmak lazım.

Ayırabilmek gerekiyor yani. Herkes suçlu değil, ama bunu kötüye kullanan çok. Pis milletiz pis, içimiz pis. Havalimanı saldırısında 100 euroya yolcu taşıyan taksici, araba yok diye 100 bin TL üzerine satmaya çalışan galerici, şu, bu, hepsi aynı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler