User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Vadeli Araç Satış Platformları HK.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vadeli Araç Satış Platformları HK.

Merhaba,

Araç satış işlerimizi profesyonel duruma taşımak için yeni bir yer açıyoruz.
    Yeni kuracağımız şirkete aldığımız müdürümüz vadeli araç satış sistemlerine girmemiz gerektiğini tavsiye etti fakat biz çok mesafeliyiz bu duruma karşı.
    Bu platformların satıcı için hiç bir riski olmadığını ve satışları ciddi oranda arttırdığını 4-5 şirketten bayilik almamız gerektiğini söyledi tavsiyeler genelde olumlu fakat siz ne düşünüyorsunuz bu durum hakkında bilgisi olanlar var mı?

Ortalama orta ve lüks segment araçlar olacak bu satış sistemlerinde araç model yıl gibi kriterler var mı? Genel anlamda araştırdım fakat daha önce bu platformları deneyen alıcı veya satıcılar varsa tecrübeleri çok önemli bizim için bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim teşekkürler
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

dj ugurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 yıldır otomotiv ticaretinin içindeyim. Üniversitede kredi çekerek başladım. yeri geldi zorlandım yeri geldi 20 yıllık iş tecrübesi olan abilerimden destek aldım. Vadeli vereni de tanıdım babasının çekini kabul etmeyini de gördüm. Kendi prensibim her zaman para bir yana araba bir yanadır. İşinde dürüst olduğun sürece her zaman kazanırsın. "Araç satış işlerimizi profesyonel duruma taşımak" derken hali hazırda bir portföyün olduğunu düşünüyorum. Sadece biraz zamana bırakıp müşteri memnuniyetlerinle portföyünü genişletmek. Şu anda beni arayıp "Arabamı değiştireceğim sende bana göre ne var" diyen müşterilerim mevcut. İnsanlar karşılıklı güveni o kadar arar oldular ki bu dönemde marka gözetmeksizin araç alabilir hale geldiler. Pek soruna cevap verememiş oldum ama

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koçfinans gibi 1 dk da müşterine kredi çıkarabildiğiniz sistemlerden bahsediyorsan bence çok mantıklı. Zira gerçekten anında kredi sorgulayıp çıkarabildiğin sistemlerle bayi olursan işleri ciddi etkiler. Kredi olduktan sonra, verseler tank bile alır bu millet.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Araç satış işlerimizi profesyonel duruma taşımak için yeni bir yer açıyoruz.
    Yeni kuracağımız şirkete aldığımız müdürümüz vadeli araç satış sistemlerine girmemiz gerektiğini tavsiye etti fakat biz çok mesafeliyiz bu duruma karşı.
    Bu platformların satıcı için hiç bir riski olmadığını ve satışları ciddi oranda arttırdığını 4-5 şirketten bayilik almamız gerektiğini söyledi tavsiyeler genelde olumlu fakat siz ne düşünüyorsunuz bu durum hakkında bilgisi olanlar var mı?

Ortalama orta ve lüks segment araçlar olacak bu satış sistemlerinde araç model yıl gibi kriterler var mı? Genel anlamda araştırdım fakat daha önce bu platformları deneyen alıcı veya satıcılar varsa tecrübeleri çok önemli bizim için bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim teşekkürler
    Hocam profesyonel bir şekilde iş yapmak için yetkili personel alıp, sonra ona güvenmeyip, cevabı forumda mı arıyorsunuz

Sistemi başarılı şekilde uygulayan bir firmadan, ücreti mukabilinde destek alırsanız yatırımınızdan daha sağlıklı getiri alırsınız.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam profesyonel bir şekilde iş yapmak için yetkili personel alıp, sonra ona güvenmeyip, cevabı forumda mı arıyorsunuz

Sistemi başarılı şekilde uygulayan bir firmadan, ücreti mukabilinde destek alırsanız yatırımınızdan daha sağlıklı getiri alırsınız.
    Hocam şu şekilde kendisi tavsiye ediyor fakat biz çok uzağız. Danışman şirketlerden tabii destek alabiliriz kafamızda soru işareti kalmasını istemiyoruz lütfen yanlış anlaşılmasın tabii ki güveniyoruz karşılıklı fakat sistemi siz de bir araştırın dedi bize o yüzden burada bilenlere sormak istedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dj ugurcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 yıldır otomotiv ticaretinin içindeyim. Üniversitede kredi çekerek başladım. yeri geldi zorlandım yeri geldi 20 yıllık iş tecrübesi olan abilerimden destek aldım. Vadeli vereni de tanıdım babasının çekini kabul etmeyini de gördüm. Kendi prensibim her zaman para bir yana araba bir yanadır. İşinde dürüst olduğun sürece her zaman kazanırsın. "Araç satış işlerimizi profesyonel duruma taşımak" derken hali hazırda bir portföyün olduğunu düşünüyorum. Sadece biraz zamana bırakıp müşteri memnuniyetlerinle portföyünü genişletmek. Şu anda beni arayıp "Arabamı değiştireceğim sende bana göre ne var" diyen müşterilerim mevcut. İnsanlar karşılıklı güveni o kadar arar oldular ki bu dönemde marka gözetmeksizin araç alabilir hale geldiler. Pek soruna cevap verememiş oldum ama
    Kesinlikle vadeli satış yapmayacağız fakat bu sistemlerde araç bedeli atıyorum 300.000 TL vadeli 350.000 TL ye satıldı diyelim 300.000 TL direkt hesabımıza geliyormuş satış yapılınca fakat bir sıkıntı yaşayan oldu mu ya da geniş bilgisi olan var mı diye sormuştum hocam.

Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koçfinans gibi 1 dk da müşterine kredi çıkarabildiğiniz sistemlerden bahsediyorsan bence çok mantıklı. Zira gerçekten anında kredi sorgulayıp çıkarabildiğin sistemlerle bayi olursan işleri ciddi etkiler. Kredi olduktan sonra, verseler tank bile alır bu millet.
    Evet bu tarz sistemlere girmemizi tavsiye ettiler bunu denemek istiyoruz.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle vadeli satış yapmayacağız fakat bu sistemlerde araç bedeli atıyorum 300.000 TL vadeli 350.000 TL ye satıldı diyelim 300.000 TL direkt hesabımıza geliyormuş satış yapılınca fakat bir sıkıntı yaşayan oldu mu ya da geniş bilgisi olan var mı diye sormuştum hocam.

Evet bu tarz sistemlere girmemizi tavsiye ettiler bunu denemek istiyoruz.
    Başka bir ülkede olsak sorun olmaz derdim ama ülke insanının durumu ortada. Misal vovvo dan araba sattın adam ödemedi haciz geldi ben arabayı senden aldım deyip sıkıntı çıkartabilir topuğuna sıkabilir dükkanını yakabilir vs vs vs

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam şu şekilde kendisi tavsiye ediyor fakat biz çok uzağız. Danışman şirketlerden tabii destek alabiliriz kafamızda soru işareti kalmasını istemiyoruz lütfen yanlış anlaşılmasın tabii ki güveniyoruz karşılıklı fakat sistemi siz de bir araştırın dedi bize o yüzden burada bilenlere sormak istedim.
    Yanlış anlamadığın için teşekkür ederim

Koç finans tarzı iş ortaklığından bahsediyormuşsunuz. Ben başka bir şey anladım ilk başta.

Koç finansta siz acentasınız, önünüzde panel açık. Müşteri geliyor. Onun bilgisini, ruhsat bilgisini girip adama 2. el otomobil için kredi başvurusu yapıyorsunuz sadece. Kredili satıştan hiç bir farkı yok. Bir galeriye gidin koçfinans tabelası olan. Araç alacağım bu iş nasıl oluyor diyin anlatırlar zaten

Satışa çok etkisi var. Bir kaç yıl önce arkadaşım almak için çok uğraşmıştı. Şimdi fiyatlar bu kadar yüksek, krediye bu kadar çok ihtiyaç varken çok daha fazla fayda sağlar diye düşünüyorum.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

ErenErdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koç finans için sistem şu şekilde işliyor;
    Kredi ön onayı için alıcı ve araç bilgileri girilir.
    Ön onay sonrası, müşteri ve araç bilgileri (imzalı sayfalar) taratılır ya da okostan gönderilir.
    Ön rehin şase motor no ile konulur, bir örneği noterde kesin rehine dönüştürülmek üzere satış esnasında notere götürülür.
    En son aşamada ya evrakları koç finans adına belli bir süre arşivlersiniz ya da onlara kargo ile gönderebilirsiniz.
    Kesin rehin konulan araç (kasko şartı olabilir) evraklarda gönderilmiş ya da arşivlenmesi tamamlanmışsa ödeme firmanıza geçer.
    We’re the middle children of history...

Aps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motosiklet bayisiyim, ona uygun paketi olduğu Türkiye Finans Hızlı Finansman' ı kullanıyorum.

Bankada çalışan arkadaş 0-2.el araba satışı yapan yerlerin aktif kullandığını ve başarılı olduklarını söylemişti. Fakat bana gelen müşteri portföyünde krediye başvurmak isteyenlerin sicilleri %90 bozuk çıkınca kimseye bir şey çıkartamadım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler