User Tag List

Sayfa 22/102 İlkİlk ... 1220212223243272 ... SonSon
1924 sonuçtan 400 ile 418 arası

Konu: 0 km Araç satış danışmanları

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonunda R kozasını yırtıp kelebek oluyor

Rezerve ettiğiniz aracı da güncel fiyattan alıyorsunuz zaten. 75k TRY ile fiyat sabitlemiyorlar yani. Sektör beklentisi ağustos sonrası üretim kapasitelerinin ve dış tedarik kısıntılarının daha da azalacağı yönünde. Araç sayısı artacaktır ancak firmalar bunu müşteriye ne kadar az hissettirirse bu çılgın karlı dönemleri o kadar uzun sürecek.

Borsaya kote olduğu için en net Doğuş'u görüyoruz ama diğerleri de böyledir mutlaka. Rolex gibi bir satış modeline geçmekten nasıl mutlu olduklarını hayal edemiyorum...

Esas Faaliyet Karı

2022 / 6 3.458.517.000 TL Skoda hariç satış adeti 41.100
    2021 / 6 1.201.028.000 TL Skoda hariç satış adeti 60.796
    2020 / 6 404.475.000 TL

Kredi ile araç bekleyenlere minik sürprizler var piyasada. Dün yapılan faiz düşüşü sonrası para politikası değişir mi bunu bekleyip göreceğiz. Hiç mi kredi veren yok var tabi ama tahta 14 iken 32-40 maliyetli para ile araba almak orta vadede fazla lüks olabilir
    Bence suan en etkisiz eleman kredi,
    500bin ustune cok azbi para veriyor, onuda cok kisa vadeli, oranlarda inanilmaz yuksege geliyor.
    Okadar pesinat verince kredi cikmasa bile o arabalara binen tafya es dost bulur yada tuketici cikarir bi sekilde,
    Anca manuel joy clio i10 gurubunu etkiler.

Gecenlerde benimde basima geldi, 4 ay once kapora veridigim araba geldi yana done bugun kapatin hesabi dediler,
    Ufak bi kredi olacakti oda tasit degil,
    Banka sorumlusu yok diye kredi cikmicak seklinde telasa girmisler.
    Bayiiye gittim araba basinda bi kadin hazir olda duruyo
    Birde benim proformadan daha yuksek rakama, kredi cikmadi gun sonunda mal sizin demsiler.
    Heycan yapmayin bosuna diyince kadin yikildi.

Ayni sekilde gecen hafta 5i beklerken cagirdilar i4 var 2 banka krediyi onaylanadi bugun oderseniz ho,
    Yormayin dedim bosuna yok illa gelin, proforma hazirlayalim, ben gidene kadar zaten sahibi odedi.

Suan sikinti il disi bayiler cok iyi satis yapiyor, avcilar bmw havuza arabaya koyamiyor,
    Ben arabami alirken satamadiklari jcw clubmen vardi, teklif vs konusurken gaziantep/adana biyer bayi kut satti.
    Bende sonra stokta gorunmeyen arabayi onlardan aldim.

Fiyat sabitleme zaten bugune kadar ben hic duymadim,
    Ama bolluk zamnetmiyorum, ayni sekilde olsa bile hazuva dusmeden gizli kapakli kalir cunku yeni uretimler ocak/subat araba olmayacak,

Ve gercekten gecen haftalarda araba teslim alirken eksik donanim ile teslim alip evrak imzalattilar donanimda var savas sebebiyle tedarik duzelince servis tarafindan ucretsiz montajlanacak.
    Normal seri arabalar bayide zaten girla var ama donanimli kuponlar seneye daha kotu olacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heralde gelen gelmekte olan arabalarin kaporalarindan vaz gecirip, stoktan kendileri guncel rakamdan satma gibi filir olustu.
    Bence suan en etkisiz eleman kredi,
    500bin ustune cok azbi para veriyor, onuda cok kisa vadeli, oranlarda inanilmaz yuksege geliyor.
    Okadar pesinat verince kredi cikmasa bile o arabalara binen tafya es dost bulur yada tuketici cikarir bi sekilde,
    Anca manuel joy clio i10 gurubunu etkiler.

Gecenlerde benimde basima geldi, 4 ay once kapora veridigim araba geldi yana done bugun kapatin hesabi dediler,
    Ufak bi kredi olacakti oda tasit degil,
    Banka sorumlusu yok diye kredi cikmicak seklinde telasa girmisler.
    Bayiiye gittim araba basinda bi kadin hazir olda duruyo
    Birde benim proformadan daha yuksek rakama, kredi cikmadi gun sonunda mal sizin demsiler.
    Heycan yapmayin bosuna diyince kadin yikildi.

Ayni sekilde gecen hafta 5i beklerken cagirdilar i4 var 2 banka krediyi onaylanadi bugun oderseniz ho,
    Yormayin dedim bosuna yok illa gelin, proforma hazirlayalim, ben gidene kadar zaten sahibi odedi.

Suan sikinti il disi bayiler cok iyi satis yapiyor, avcilar bmw havuza arabaya koyamiyor,
    Ben arabami alirken satamadiklari jcw clubmen vardi, teklif vs konusurken gaziantep/adana biyer bayi kut satti.
    Bende sonra stokta gorunmeyen arabayi onlardan aldim.

Fiyat sabitleme zaten bugune kadar ben hic duymadim,
    Ama bolluk zamnetmiyorum, ayni sekilde olsa bile hazuva dusmeden gizli kapakli kalir cunku yeni uretimler ocak/subat araba olmayacak,

Ve gercekten gecen haftalarda araba teslim alirken eksik donanim ile teslim alip evrak imzalattilar donanimda var savas sebebiyle tedarik duzelince servis tarafindan ucretsiz montajlanacak.
    Normal seri arabalar bayide zaten girla var ama donanimli kuponlar seneye daha kotu olacak
    Bold yaptığım satır fiyat sabitlemeyi getiriyor akla Ben farklı yorumladım demek ki.

Neyse önemli olan binmek için alacak insanların kredi alanlarının daralması. Al - sat için alanın ticari ürünü olduğu için onu alacak parası yoksa zaten geçmiş olsun. Lüks segmentte herkes nakit alıyor gibi gözüküyor ama orada da minik bir nüans var. Devlet bankaları krediyi kısmadan önce işletme giderleri / hammadde ve makina gibi zaten nakit dönen giderleri göstergeye çok yakın faiz oranları ile fonluyordu. Firmalar zaten nakit dönen işleri bu ucuz kredi ile döndürüp o işe harcamadıkları nakitleri ile de bu tip satın alımlarını finanse etti.

Para ve tedarik ağı su gibidir. İki gün yağmur yağmasa hemen kaybolmaz. O yüzden sektörel etkilerin görülmesi için bir süre daha bekleyip 2023 mart ayında açıklanacak 2022 yılının son iki çeyreğinde adetler ne olmuş görüp karar veririz. Yoksa markalara kalsa bu sattığı son araba, yarın da mesleği bırakıyorlar Ama üretim tarafının içinden biri olarak ucuzlayıp bollanan hammadde ve kısıt yaşanan parçaların bollanmasını direkt olarak gördüğüm için benim öngörümü bir tık insider sayabiliriz

Bir önceki mesajımda doğuş otonun verilerini görmüş olmanız lazım. Yaklaşık %30 daha az araç satıp elde edilen esas faaliyet karı ortada. Hiçbir marka veya sektörden pay alan firma bu bal börek günleri bitsin istemiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bold yaptığım satır fiyat sabitlemeyi getiriyor akla Ben farklı yorumladım demek ki.

Neyse önemli olan binmek için alacak insanların kredi alanlarının daralması. Al - sat için alanın ticari ürünü olduğu için onu alacak parası yoksa zaten geçmiş olsun. Lüks segmentte herkes nakit alıyor gibi gözüküyor ama orada da minik bir nüans var. Devlet bankaları krediyi kısmadan önce işletme giderleri / hammadde ve makina gibi zaten nakit dönen giderleri göstergeye çok yakın faiz oranları ile fonluyordu. Firmalar zaten nakit dönen işleri bu ucuz kredi ile döndürüp o işe harcamadıkları nakitleri ile de bu tip satın alımlarını finanse etti.

Para ve tedarik ağı su gibidir. İki gün yağmur yağmasa hemen kaybolmaz. O yüzden sektörel etkilerin görülmesi için bir süre daha bekleyip 2023 mart ayında açıklanacak 2022 yılının son iki çeyreğinde adetler ne olmuş görüp karar veririz. Yoksa markalara kalsa bu sattığı son araba, yarın da mesleği bırakıyorlar Ama üretim tarafının içinden biri olarak ucuzlayıp bollanan hammadde ve kısıt yaşanan parçaların bollanmasını direkt olarak gördüğüm için benim öngörümü bir tık insider sayabiliriz

Bir önceki mesajımda doğuş otonun verilerini görmüş olmanız lazım. Yaklaşık %30 daha az araç satıp elde edilen esas faaliyet karı ortada. Hiçbir marka veya sektörden pay alan firma bu bal börek günleri bitsin istemiyor.
    Bugun ugradim
    1.800luk arabaya max 350/500 gibi bir kredi cikabiliyor oda cok dusuk ay,
    Sahis olursa 2 uzeri hic kredi oluyor.
    Ticari olursa min 2.59 gibi ama geri odemesi cok buyuk cikiyor.

Bu sene eylul ekim teslim sadece mini countrman gorunuyor.
    Cok iptaller oluyor diyolar ama iptal olanlar nerde alalim diyince araba yok.
    Eylul ekim de bir anda suana kadar gelen arabanin 2 kati gelmez.
    Herkes kapora iptal edip stok elde patlarsada kapora iade etmiyoruz diye yasa cikarirlar
    Kasa herzaman kazanir gibi bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun ugradim
    1.800luk arabaya max 350/500 gibi bir kredi cikabiliyor oda cok dusuk ay,
    Sahis olursa 2 uzeri hic kredi oluyor.
    Ticari olursa min 2.59 gibi ama geri odemesi cok buyuk cikiyor.

Bu sene eylul ekim teslim sadece mini countrman gorunuyor.
    Cok iptaller oluyor diyolar ama iptal olanlar nerde alalim diyince araba yok.
    Eylul ekim de bir anda suana kadar gelen arabanin 2 kati gelmez.
    Herkes kapora iptal edip stok elde patlarsada kapora iade etmiyoruz diye yasa cikarirlar
    Kasa herzaman kazanir gibi bence
    Zaten kredi kullanan imalatçı ve teknoloji şirketleri otomobil diye kullanmıyordu ki... Hammadde / kira / maaş / makina alımı gibi zaten nakit yapılan harcamaları miktarında düşük faizli kredi alıyordu. ( %14,65 12ay veya TL ref + % x ile uzun vade ) Nakit dönen bu masrafları kredi ile çevirince boşta kalan nakit ile otomobil alıyordu. Şimdi bu giderlere karşılık alınabilen kredinin musluğu kısıldı hatta kapandı bile denebilir. Etkilerini bir süre sonra göreceğiz.

Bütün bunların yanında sektörde kullanılan çoğu hammadde usd bazda yaklaşık %50 geri geldi. Marka ile dist. arasındaki ticarete yansıyıp yansımadığını da 3. çeyrek finansallarında takip edebiliriz.

İptallerin direkt ekrana düşmemesi de dist. tercihi. Mal bollandı algısının piyasada yayılmasını, bu piyasadan ekmek yemekte olan kimse istemiyor. Sürdürebildikleri kadar bu algıya oynayacaklar. İnşaatçının bitmeyen son dairesi, borsada tahtayı yapanın tahtayı yukarı sürerken verdiği azar azar mal gibi.

Kapora iade etmiyoruz deme kısmı ise bmw özelinde konuştuğumuz için yok. Çünkü online rez. yapılırken eksiksiz iade edileceği yazıyordu.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BMW bayiden alacağınız arabaya bile online kapora yatırtıyor ha ödemiyoruz şöyle böyle falan saçmalayabiliyorlar ama genelde 2 ay içerisinde o ödeme verdiğiniz hesaba yatıyor. Kredi kartı ile ödeniyor mu kapora bilmiyorum ama ödeniyorsa muhtemelen o da karta iade oluyordur.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes kaporayi iade etmiyor ama yakmiyorda,
    Vaz gecme durumunda birdaha araba alinacagi zaman tl cinsinden ondan duseceklermis,
    Yakiyoruz dese daha iyi
    Bunun yaninda ruhsat sahibini ufak meada borclandirip noterden 1 sene rehin/haciz gibi gosterip satilamaz kaydi koyacaklarmis.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes kaporayi iade etmiyor ama yakmiyorda,
    Vaz gecme durumunda birdaha araba alinacagi zaman tl cinsinden ondan duseceklermis,
    Yakiyoruz dese daha iyi
    Bunun yaninda ruhsat sahibini ufak meada borclandirip noterden 1 sene rehin/haciz gibi gosterip satilamaz kaydi koyacaklarmis.
    Mercedes'in çözümü, devletin çözümünden etkili olur

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes gerçekten çok ince eliyor özellikle küçük şehirlerde dikkat ediyorlar satışları galerici veya al satçılara yapmamak adına.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapora iade edilmek zorunda

Mercedes ince eleyip sık dokumuyor ama bazı bayiler hassas davranıyor.

Dün bir G serisi teklifi aldım. 1 yıl rehin koyuyor, seramik paketi zorunlu vs.

Lİste üstü fena dönüyor Mercedes ve Audi de.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BMW bayiden alacağınız arabaya bile online kapora yatırtıyor ha ödemiyoruz şöyle böyle falan saçmalayabiliyorlar ama genelde 2 ay içerisinde o ödeme verdiğiniz hesaba yatıyor. Kredi kartı ile ödeniyor mu kapora bilmiyorum ama ödeniyorsa muhtemelen o da karta iade oluyordur.
    salı ve perşembe günleri kapora iade günüymüş
    Borusan böyle bir şey çıkartmış yeni..
    Arkadaş Ticareri Defender'a yazıldı da kapora vererek, bakalım nasıl olacak bekleyip göreceğiz.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    75.000tl kapora için makul görünüyor ama 100.000€luk bir araçta 17.98den tekrar 18.73e çıksa € (ki 3-4 ay sonraya süre verildiği sürece çok muhtemel ) stok yoklugundan hiç olacak bir para.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapora iade edilmek zorunda

Mercedes ince eleyip sık dokumuyor ama bazı bayiler hassas davranıyor.

Dün bir G serisi teklifi aldım. 1 yıl rehin koyuyor, seramik paketi zorunlu vs.

Lİste üstü fena dönüyor Mercedes ve Audi de.
    Mercedes 1 yıl rehin koyup %6 daha yüksek fiyata satıyor bir de.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

I4 leri teslim edemiyorlar. Araçlar geldi ama batarya probleminden dolayı değişim için bekleniyor.
    Satılmış olanlarından servise geldiğinde geri çağırması var. Batarya değişimi için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı johnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mercedes 1 yıl rehin koyup %6 daha yüksek fiyata satıyor bir de.
    Şuan piyasada 1 bayi ( şubesi fazla ) liste üstü satıyor.

nineleven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden kimse Opel bakmıyor Ya evet son zamanlardaki Motor - şanzıman kombinasyonları , el değiştirmesi falan korkutuyor ama ne bileyim. Sorulan araçlar da çok üst düzey araçlar değil.
    Fiyat olarak ta bayiilerin çakallıkları yüzünden mantıksız paralara alınıyorlar. Polo için Corsa'nın üzerine +200.000TL verdikten sonra yemişim ''piyasası var'' muhabbetini.

Ya da C200'ün liste fiyatı 1.5M olmasına rağmen 2.5M'a ilanlara girilirken , liste fiyatı 900.000TL olan İnsignia en fazla 1.1M'a ilana giriliyor ''0''KM olarak.

Galericiye 1M kaptırdıktan sonra , Mercedes'in istediği kadar piyasası olsun ne fayda..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cupra Formentor arayan var mı ?

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @BARR ariyordu
    öyle işte.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Elektrikli koltuk var mı renk nedir
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Formentor Doğuş'un elinde de bollandı. Listeden satıyorlar. Fyi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler