User Tag List

Sayfa 11/101 İlkİlk ... 9101112132161 ... SonSon
1918 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: 0 km Araç satış danışmanları

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet birde bu takaslı satma olayı çıkmış, anlayamıyorum gerçekten. Açıkcası ticari maksatla almayı düşünüyordum. İkinci elde şöyle bir saçmalık var sport ile m fiyatları neredeyse aynı olmuş. 1.2m bandında temiz arabalar iki paket içinde. Eylül ayına kadar dolar 18-20 olursa makyajlı seri 1.5m civarına gelir diye düşünüyorum. Biz de bakarız artık
    şu an sarı sitede 2022 m paket ilanlar 1.5-1.9 milyon arası. harman kardon ve m koltuklu olanlara 1.9 milyon yazmışlar. Borusan'dan bulunursa almak mantıklı.
    E90 330i

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu an sarı sitede 2022 m paket ilanlar 1.5-1.9 milyon arası. harman kardon ve m koltuklu olanlara 1.9 milyon yazmışlar. Borusan'dan bulunursa almak mantıklı.
    Abi Borusan'ı arıyorum bana Türkiye'de bütün bayilerin stok durumunu söylemiyor. Tek tek arayıp soracakmışım bayileri. Tanıdık olmadan çok zor geldi bana.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes hücüm etmiş modda araba arıyor zaten adam niye bir tarafına taksın ki

Ben telefonu bile açmam isteyen gelsin alsın zaten kapıdan adam da eksik olmuyordur

Alıp satma işine 1 sene yasak gelecek, ticari vasıflı adama sıfır araba satılmayacak

Belki öyle çözülür biraz da, gerçekten ihtiyacı olan biniciye nasip olur

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ticari vasıflı adamlara sıfır araç satılmazsa bayilerde araba bulunur.

Esnaf uyandı artık enflasyonda para ve sermaye erimesin diye sıfır arabaları alıp 20-30 lira farkla ilana giriyorlar.

Geçen bir galerinin sarı site sayfasına girdim adamda 2. el araba yok. Hepsi sıfır km.

Ama şunu da söyleyeyim alan kazanır. Bugün aldığınızı yarın daha çok para ödeyerek alırsınız.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlaşılma olmasın ticari maksatla demişken, elimdeki TL'yi değerlendirmek maksatlı almak istiyorum. Yoksa arabaya ben bineceğim yine.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet birde bu takaslı satma olayı çıkmış, anlayamıyorum gerçekten. Açıkcası ticari maksatla almayı düşünüyordum. İkinci elde şöyle bir saçmalık var sport ile m fiyatları neredeyse aynı olmuş. 1.2m bandında temiz arabalar iki paket içinde. Eylül ayına kadar dolar 18-20 olursa makyajlı seri 1.5m civarına gelir diye düşünüyorum. Biz de bakarız artık
    Aslında marka açısından son derece mantıklı. Eldeki stok az olunca elindeki aracı satarken bir de ikinci el havuzuna yine kendi müşteri kitlesine önerebileceği araçlar eklemiş oluyor. 50 sıfır araç 50 de ikinci el yapıp hacmini arttırıyor. En önemlisi de araba ihtiyacı olana yok demek yerine en azından kısa bir süre daha ikinci el havuzundan araç önerebiliyor.

Mevcut liste ile standart m paket 1,35m , 50. yıl donanımlı olanı ise 1,55m civarlarında bitti. Yeni araçlar güncel fiyatlamalar ile gelecektir. Hatta lci olacağı için g20 nin fiyatı yeni c kasanın listesine göre fiyatlanacaktır.

Ülkemizde fiyatlara yansır mı bilinmez ancak metallerde ciddi geri çekilme var. Zam için ellerindeki tek bahane kur kalmış oluyor

Bu da bonus olsun

2023 BMW 3 Series LCI M340i in BMW Individual Frozen Pure Grey II by AutoTopNL - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında marka açısından son derece mantıklı. Eldeki stok az olunca elindeki aracı satarken bir de ikinci el havuzuna yine kendi müşteri kitlesine önerebileceği araçlar eklemiş oluyor. 50 sıfır araç 50 de ikinci el yapıp hacmini arttırıyor. En önemlisi de araba ihtiyacı olana yok demek yerine en azından kısa bir süre daha ikinci el havuzundan araç önerebiliyor.

Mevcut liste ile standart m paket 1,35m , 50. yıl donanımlı olanı ise 1,55m civarlarında bitti. Yeni araçlar güncel fiyatlamalar ile gelecektir. Hatta lci olacağı için g20 nin fiyatı yeni c kasanın listesine göre fiyatlanacaktır.

Ülkemizde fiyatlara yansır mı bilinmez ancak metallerde ciddi geri çekilme var. Zam için ellerindeki tek bahane kur kalmış oluyor

Bu da bonus olsun

2023 BMW 3 Series LCI M340i in BMW Individual Frozen Pure Grey II by AutoTopNL - YouTube

Yeni C'ye göre gelirse geçmiş olsun 3 serisi de hayal oldu demektir. Gerçi C 4matic olarak geldi o yüzden pahalı sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu da bonus olsun

LCI M340i`nin renk harikaymış gerçekten
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Rezalet ya, bayide araba yok gidiyorum bomboş. Sahibindene bakıyorsun galeride ve al-satçı vatandaşlarda sıfır km gırla. Farka bakıyorsun, 100-150.000tl en kötü arabada. Arabalara bakıyorum satılmıyor.

Araç almak istiyorum alamıyorum böle saçma bişey var mı ya...
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes satış danışmanları var mı aramızda. Gelecek araç var mı hiç E 350 cabrio falan

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Black_Eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mercedes satış danışmanları var mı aramızda. Gelecek araç var mı hiç E 350 cabrio falan
    Bulunabileceğini sanmıyorum ama Yılmazlar da favorim olan araçlar var.

Donanımı çok beğendim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...5001139/detay/
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulunabileceğini sanmıyorum ama Yılmazlar da favorim olan araçlar var.

Donanımı çok beğendim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...5001139/detay/
    İşte 2. El saçma oluyor mercedes sitesindeki fiyatlara göre. Bu araba e300 ve 2020 model adamlar 3500 yazmış. Mercedes sitesinde E350 2022 model 2900 yazıyor. 600k donanım eklesek daha iyisine daha yenisine sahip olunuyor. Bilginiz var mı peki cls 400 falan da olur gelecek araç var mı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vw Polo 1.0 Tsi Life Dsg 529.000 TL açıklandı, zam açıklandı...

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım geçen ay 450.500 bandındaydı. Ötv muafiyetine giren en mantıklı araçtı.
    Bu da geçti. Hayırlısı olsun.

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiat egea 1.5 longue paket hybrıt ıcın fıyat veren varmı?
    doğuştan araba manyağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sektörü bir taşıt satın almaktan farklı olarak bir değer saklama aracı yarışına çeviren işte tam da bu sarmal. Durulduğu gün yaşanacaklara yüksek kar ederken hazırlanıyorlardır umarım

Örneğin borsada işlem gördüğü için Doğuş un yayınladığı veriler var elimizde. Ama kısa yoldan özetlemek gerekirse 2021 yılında skoda hariç önceki yıla kıyasla 5291 araç daha az satmışlar ancak buna rağmen 1 milyar TL kar ederken 2,3 milyar TL kar etmeyi başaracak bir yol bulmuşlar

2019 Net Kar Marjı %0,8
    2020 Net Kar Marjı %5,5
    2021 Net Kar Marjı %9,6

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sektörü bir taşıt satın almaktan farklı olarak bir değer saklama aracı yarışına çeviren işte tam da bu sarmal. Durulduğu gün yaşanacaklara yüksek kar ederken hazırlanıyorlardır umarım

Örneğin borsada işlem gördüğü için Doğuş un yayınladığı veriler var elimizde. Ama kısa yoldan özetlemek gerekirse 2021 yılında skoda hariç önceki yıla kıyasla 5291 araç daha az satmışlar ancak buna rağmen 1 milyar TL kar ederken 2,3 milyar TL kar etmeyi başaracak bir yol bulmuşlar

2019 Net Kar Marjı %0,8
    2020 Net Kar Marjı %5,5
    2021 Net Kar Marjı %9,6
    Distibütor'ü asla savunmuyorum, ancak şöyle bir durum var.

Önceki yıllarda bayiler %1-2 kar etme hedefindeyken Doğuş maliyetine, hatta zam geldi ve elinde zamdan önce gelmiş araç varsa zamsız fiyattan satıyordu.

Ancak şuan bence olması gerektiği gibi ortalama kar marjını koruyup mümkün mertebe eski fiyattan araç vermiyorlar. Buda kar oluşumuna sebep oldu.

Birde şu var tabi. Misal kur 10 seviyesindeyken yurtdışından araç getirdin, aracı satacağın dönem kur 12 oldu, ve satışları 12 ye göre fiyatladın ve sattın.

Şimdi alıştan kar ettin, ancak bir sonraki sevkiyatta getireceğin arabayı 13 kurdan aldın.

Şimdi 10 dan getirip 12 den sattığın maldan kar ettin, ama yenisi 13 ten geldi

Böyle hesabı kıtabı dıştan kolay gibi olan ama finasını yönetmenin zor olduğu bir durum.

tabiki de tüm araç firmaları kar durumunu yükseltmiştir onun aksini iddia etmiyorum.
    Ama işletme maliyetleri eskiden 1000x araçla döneren şimdi 500x araçla dönüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2019 Net Kar Marjı %0,8
    2020 Net Kar Marjı %5,5
    2021 Net Kar Marjı %9,6
    Son dönemde gördüğüm bir olay şu

Bu tarz sürekli fiyatı yükselen ve talebi yüksek olan araçlar Bireysel ve ticari al-satçılar arasında geziyor.

1.alıcı alıyor başkasına satıyor o alan kişise al-satçı, oda başka bir al-satçıya satıyor.

Araba nihai kullanıcıya ulaşana kadar 2-3 ticari elde geziyor. İlk alığındğın 500.000 TL olan bir araba son kullanıcıya ulaşana kadar bayi fiyatı 600.000 TL oluyor ayrıca tedarik sıkıntısı olduğu için 650.000 TL ye piyasada alıcı buluyor.

Aradaki kişiler kar ettiğini düşünüyor ama aslında hayali bir kar var. Yerine emsal bir rakama benzerini koyamıyor vs vs

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğruluğu nedir bilmiyorum ?

resim paylaş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler