User Tag List

Sayfa 15/102 İlkİlk ... 513141516172565 ... SonSon
1924 sonuçtan 267 ile 285 arası

Konu: 0 km Araç satış danışmanları

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olanları tenzih ederim. Ama sessizce izleyen arkadaşların tahminen sölediğim zamanlarda yazacağını düşünüyorum. Ağustosta piyasa beklentisi pek tatlı değil, naktin başka yeni yatırım araçlarına kayacağını bu nedenle şimdi olduğu gibi yok satılmayacağı kanaatindeyim.
    Bilgim kadarını ve öngörümü belirteyim bende.

Araç tedariği aynı sıkıntıyla sene sonuna kadar devam eder, Hatta Ağustos ayında daha da az gelecek diye hatırlıyorum.
    Mercedes, Bmw, Audi de araç bulmak oldukça sıkıntılı.
    Mercedes 2023 diyor, Bmw 75.000 TL kapora ile sipariş alıyor teslim tarihi net değil, Audi ise minör modeller az sayıda da olsa bulunuyor ama major modeller A6,A5,A4 sıkıntılı.

Diğer markalarda 1-1,5 ay beklemeyle araç bulunabiliyor.

Vw için söyleyeyim. Neredeyse her modelden geliyor ama model içi paket çeşitliliği ve adet az geliyor.

Piyasa içinse piyasada dönen parada azalma olacağı kanaatindeyim. Şuan bile araç fiyatlarını müşterilere söylediğimize şok olan insanlar var. B segmenti 600.000 TL ye yerleşti. C Segmenti 1 Milyon a yerleşti. D Segmenti 1-1.500.000 TL arası.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgim kadarını ve öngörümü belirteyim bende.

Araç tedariği aynı sıkıntıyla sene sonuna kadar devam eder, Hatta Ağustos ayında daha da az gelecek diye hatırlıyorum.
    Mercedes, Bmw, Audi de araç bulmak oldukça sıkıntılı.
    Mercedes 2023 diyor, Bmw 75.000 TL kapora ile sipariş alıyor teslim tarihi net değil, Audi ise minör modeller az sayıda da olsa bulunuyor ama major modeller A6,A5,A4 sıkıntılı.

Diğer markalarda 1-1,5 ay beklemeyle araç bulunabiliyor.

Vw için söyleyeyim. Neredeyse her modelden geliyor ama model içi paket çeşitliliği ve adet az geliyor.

Piyasa içinse piyasada dönen parada azalma olacağı kanaatindeyim. Şuan bile araç fiyatlarını müşterilere söylediğimize şok olan insanlar var. B segmenti 600.000 TL ye yerleşti. C Segmenti 1 Milyon a yerleşti. D Segmenti 1-1.500.000 TL arası.
    Doğuş otoyu arayınca kapora almıyoruz, tarih vermiyoruz vs. burnundan kıl aldırmıyor. Bizi koparıyorlar demek.
    Dünyanın her yerinde tedarik krizi var da bizdeki gibi arabaların eşe dosta galeriye satılıp normal alacak adama araba kalmayan var mıdır onu bilmiyorum.
    Tedarik krizinden Türk sanayicisi olarak memnunuz Avrupalılar hala teslim veremiyor, siparişler de mecburi bize dönüyor.
    Savaş MotorSports

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yahu ismimi yazdırdım param hazır dedim, alıcam dedim arayın dedim ne arayan var ne soran, sorduğumda belli değil, ne zaman gelicek şu bu o haziran sonu ağustos vs diyorlar.

Ama evvelki gün arkadaşım bana whatsapptan video atıyor aynı arabayı dün teslim almışlar sıfır km olarak Doğuştan diye.

Bence bunun adı şerefsizliktir.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğuş otoyu arayınca kapora almıyoruz, tarih vermiyoruz vs. burnundan kıl aldırmıyor. Bizi koparıyorlar demek.
    Dünyanın her yerinde tedarik krizi var da bizdeki gibi arabaların eşe dosta galeriye satılıp normal alacak adama araba kalmayan var mıdır onu bilmiyorum.
    Tedarik krizinden Türk sanayicisi olarak memnunuz Avrupalılar hala teslim veremiyor, siparişler de mecburi bize dönüyor.

Al satçıya verme konusu ciddi araştırma konusu. Ama herkes alsatçı artık.

Burada yazamadığım bazı işler dönüyor İstanbul da özellikle.

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konular 2 yöndende garipleşti. Firmalar her nekadar biz galeriye araba satmıyoruz desede , müdürler ppf kaplamaya 50-70 bin yazmasını bildiler . Bunu ne yazıkki biniciye yapamazlar pandemi döneminde yaptılar kasko sigorta cam filmi kaplama zorunlu tutuldu , buda 10bin lik işlerdi. Galerilerden açık açık 50-100 bin aldılar, alıyolarda. Durum böyle olunca ne yazıkki bayide biniciye satacagına esnafa veriyor. Diğer tarafta binicidede sacmalık var kışın 21 model pololar 380-380 bınden satmaya calısıyodu doğuş , binici ite kaka arac alıyordu şimdi malın fiyatı 600 olmuş deli gibi araba arıyorlar , aynısı başka araçlardada geçerli yada ikinci eldede geçerli. İşte binicinin uyanıklığı rakam düşme eylemine girdiğinde daha düşer daha düşer diye diye uyanıklığa gidiyor sonra boyle karaborsa

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerika özelinde şöyle bir durum var. yetkili bayi, arabayı liste fiyatı üzerinde satabilir. Mark up dedikleri ekstra ücreti koyuyorlar, bu eskiden özel az üretilen ve çok talep gören arabalarda olurdu.
    Şuan düz civic alıcaksın adam mark up diyor, 30 bin dolarlık araba oluyor 35.

Kardeşim liste fiyatına Hyundai alabilmek için, 4-5 farklı bayi aradı ve en sonunda başka bir eyaletteki bayiden aldı.

marka ismi vermiyeyim ama istanbul da bir bayi müdürü, %10 luk bir eksik var arz da daha fazla değil demiş. yani şuan gelen arabalar talebin %90nını karşılıyormuş.
    bana çok inandırıcı gelmedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sahibinden.com gibi sitelere, alım-satıma büyük bir denetim mekanizması gelmedikten sonra bu işin terazisi kaçtı.

Ve bu işlerin düzeleceği yok, enflasyon daha da kötüye gidecek gibi. Devlet hala asgari ücret iyileştirmesi, ek gösterge vs konuşuyor.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    otomobil yatırım aracı olarak görülüyor türkiyede son yıllarda.bu durumdan dolayı'da bayiye araç gelmeden daha yolda satılıyor.abi sen 500.000Poloyu al 1 hafta sonra 650.000 satarsın.bu kazancı ne dovizden en altın'dan ne faiz'den kazanırsın olayı olduğu sürece araba bulmak imkansız olur.

kredi faizleri yükselsin devlet mevduat faizlerini yükseltsin.enflasyon karşısında bir faiz verirse o zaman işte bayilerde araçlar yığılmaya başlar.tercih eden olmaz.
    Seat IBIZA FR

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bazı markalarda satış temsicileri öylesine koltukta oturuyor, araçların hepsi müdürler üstünden galeriye elden ciddi nakit paralarla gidiyor. Böyle bayilerinde keyfi yerinde tabi, hepsine kasko sigorta çakma ppf cam filmi kitle üstüne elden paranı al arabayı ver, listesi 1m olan araba bayiden çıkana kadar 1.1 civarına geliyor sırf araba alabilmek için..

bizim insanımızda ne tutturursak diyip alıp satmaya çalışıyor, durumun düzeleceğide yok zaten 500lük araba krediyle 2ye gelse ***** sitede hepsi 2.5 civarına ilana girer bayide araba olmaz yine satarlar, bizim insanımızda alır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazı markalarda satış temsicileri öylesine koltukta oturuyor, araçların hepsi müdürler üstünden galeriye elden ciddi nakit paralarla gidiyor. Böyle bayilerinde keyfi yerinde tabi, hepsine kasko sigorta çakma ppf cam filmi kitle üstüne elden paranı al arabayı ver, listesi 1m olan araba bayiden çıkana kadar 1.1 civarına geliyor sırf araba alabilmek için..

bizim insanımızda ne tutturursak diyip alıp satmaya çalışıyor, durumun düzeleceğide yok zaten 500lük araba krediyle 2ye gelse ***** sitede hepsi 2.5 civarına ilana girer bayide araba olmaz yine satarlar, bizim insanımızda alır
    2.5 milyonluk araca 3.5 milyon ödeyen ve ödeyecek var İstanbul da bayide … nasıl olacak…

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    i20n için aradım sonraki ayın 5inde arayın diyor. Sanırım gidip fabrikadaki üretim bantını ya da çalışanların dağıtımı yapanların ağzını yoklasan bunlardan daha net bilgi alırsın. 100 km ötede üretilen araç için bu kadar bilgisiz olmaları mümkün değil, zerre kadar masum gelmiyor şu tavırları bana.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i20n için aradım sonraki ayın 5inde arayın diyor. Sanırım gidip fabrikadaki üretim bantını ya da çalışanların dağıtımı yapanların ağzını yoklasan bunlardan daha net bilgi alırsın. 100 km ötede üretilen araç için bu kadar bilgisiz olmaları mümkün değil, zerre kadar masum gelmiyor şu tavırları bana.
    Şu ana kadar satılan hiçbir i20n için "hasbelkader" satış olmadı sanırım.. Yani x bi şahıs showroom.da öylesine gezerken denk gelip de almadı etmedi. Tanıdık, vb. olmadan olmayacak gibi bi durum söz konusu benim anladığım.
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu ana kadar satılan hiçbir i20n için "hasbelkader" satış olmadı sanırım.. Yani x bi şahıs showroom.da öylesine gezerken denk gelip de almadı etmedi. Tanıdık, vb. olmadan olmayacak gibi bi durum söz konusu benim anladığım.
    biri diyor 9 aydır sıra bekliyorum, diğeri 4 aydır. Biz arıyoruz sonraki ay stoğa girme ihtimali olan araç için sonraki ay ara diyorlar. Kimse bu işleyişin masum olduğuna beni ikna edemez, piyasanın da öyle bir şey umrunda değil zaten. Herkes ekmeğinin peşine düşmüş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işler o kadar kötü bi hal aldı ki artık gerçekten midem bulanıyor. Sen yeme içme bi şekilde para biriktir denkle bu seferde sıfır araç bulamama durumun olsun gerçekten inanilmaz bi olay ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorsan hiçbir bayide stok yok, ilk gelen modellerin lansman araçları filolara( kullanıcı bu sebeple lansman fiyatından bir b*k alamaz), sorsan kismede araç yok, isim de yazamıyoruz, ama filo firmalar yüzlerce sıfır araç çekip, kurumsal firmalara teslim eder, sorsan kimsede stok yok son 10 yılın ortalaması üstünde 65bin araç satılır. Bu mesaj Yersen kirschen'den atılmıştır.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abicim araç yok. Seneye belki...

Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filo tarafındaki iş ayrı, filo ile perakendeyi kıyaslamayalım.

Filo müşterileri mesele Ekim Turizm ( İntercity ) Hangi tarihte kaç tane alacağını çok önceden bildiriyor, fabrika ile Distribütör buna göre araç tedarik ediyor.

Perakende için gelen araçlar kiralamaya, kiralama için gelen araçlar perakendeye verilmiyor istisnalar dışında.

Fiat yada Renault olması gerekli. 3 hafta üretim durdurdu bildiğim kadarıyla.

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu ismimi yazdırdım param hazır dedim, alıcam dedim arayın dedim ne arayan var ne soran, sorduğumda belli değil, ne zaman gelicek şu bu o haziran sonu ağustos vs diyorlar.

Ama evvelki gün arkadaşım bana whatsapptan video atıyor aynı arabayı dün teslim almışlar sıfır km olarak Doğuştan diye.

Bence bunun adı şerefsizliktir.
    Herkes parasına bakıyor sende 15/20 ateslersen sanada hemen araba bulurlar.. bunu Buyuk mercedes Bmw bayileri 100k/150k var ıle yapıyor yüzden normaldır bu tarz serefsızlıkler..
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

dj ugurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    marka nedir ?
    ssangyong ve seres elektrikli. pick-up ve c-suv segmentinde araçlarımız mevcut

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler