User Tag List

Sayfa 75/102 İlkİlk ... 2565737475767785 ... SonSon
1924 sonuçtan 1.407 ile 1.425 arası

Konu: 0 km Araç satış danışmanları

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sabah aklıma geldi
    bir zamanlar şöyle akıllar veriyordu herkes birbirine ;
    "boş yere sıfır araba alma , plakayı takar takmaz 10 milyon değeri düşecek (o zamana göre )
    en güzeli , 1-2 yaşında şöyle 10.000-20.000km'de ikinci el al çok daha uyguna alırsın"

neredeeeen nereye...

skati !!!
    bizi nereye ışınladım hocam?
    bizz eskiden su içerdikk testidenn
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sevo16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bursa doğuş bayisi ARCA olmuş ve kota güncellenmiş sanırım polo troc ge taigo bulunuyor ellerinde

Polo 1.0 tsi life dsg mercan kırmızı + koltuk opsiyonlu araç için 1.001.000 fiyat aldım +30 bin cam filmi kuaför isteniyor

Yalnız kafamı karıştıran bir konu var kasko yaptırırken bir madde ekliyoruz aracın 1 sene satış temsilcisinin onayı olmadan satılamaz diye . Al satçıların önünde geçmek içinmiş. Bu maddeyi koymasak bile ilk 6 ay satış yapamazsınız gibi şeyler söyledi.

Ben aracı nakit alıcam bemim bildiğim aracın üstüne herhangi bir satılamaz koyma hakları yok konu hakkında bilgisi olan bu durumu yaşayan var mı?
    Araçlar bugün gümrüğe giriş yapmış ama ne tesadüf fiyat güncelleniyor. Yine bilgilendirme yaparım.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araçlar bugün gümrüğe giriş yapmış ama ne tesadüf fiyat güncelleniyor. Yine bilgilendirme yaparım.

Ben öyle bir şart koymadan satış yaparım bana gel

Şaka bir yana ayaklı al-satçıların ayağı hafif kesildi, işlerimiz maşallah yoğun. Normal vatandaşlar araç alabiliyor artık. İhtiyaç dışı alım yapan kesim gelmiyor son günlerde.
    Ama tabi fiyatlar arşa çıktı.

Fiyatlar muhtemelen %5 gibi artış yapacak.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sabah gördüm
    harem limanında gemiden inmiş çok ciddi miktarda peugeot vardı her modelden saydım neredeyse

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    piyasa biraz sakinleşmişken eqa yada eqb 250 bulunabilme durumu varmı sanırım ağustos ayında teslim olacakmış araçlar

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben öyle bir şart koymadan satış yaparım bana gel

Şaka bir yana ayaklı al-satçıların ayağı hafif kesildi, işlerimiz maşallah yoğun. Normal vatandaşlar araç alabiliyor artık. İhtiyaç dışı alım yapan kesim gelmiyor son günlerde.
    Ama tabi fiyatlar arşa çıktı.

Fiyatlar muhtemelen %5 gibi artış yapacak.
    Otomatik polo bulabilirmiyiz? Donanım dizel benzin çok önemli değil tek şart otomatik olması.Tabi far sunroof falan olursa çiçek olur
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    piyasa biraz sakinleşmişken eqa yada eqb 250 bulunabilme durumu varmı sanırım ağustos ayında teslim olacakmış araçlar
    Bayadır bekliyorum gelmedi bu ayda eqb

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bir bayii nin sahibiyle görüştüm 1 ay önce. Ağustos sonu Eylül gibi bekliyoruz dedi.

By_Carizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün araba almak için atladım #Maraş'a geldim. Arabam eski idi sattım. Çok param yok yeni bişey alayım dedim. Bir araca karar verdim. Tabi anlaşma öncesi #Malatya'da başka bir kişiden aynı araca yüzyüze görüşerek fiyat almışım. Telefonda aynı fiyatı söylemiş. Hatta notere gidecez. Abi yedek anahtarı yok yarına kalsın" dedim ona. Maraş'taki araçta yedek anahtar var. Atladım Maraş'a geldim. Neyse Maraş otogarda buluştuk. Araca baktım. Anlaştık. Öğle arası yemek yedik. Notere gittik. Daha sonra telefonda benimle ve aynı zamanda hanımla belli bir fiyata anlaşan şahıs, abi 100 bin lira da komisyon var, aracın fiyatı 100 bin fazla demez mi noterin önünde? Bir anda tepem attı. Atlamışım yol gelmişim, masrafı geç, çocukları bırakmışım hanımın annesine.
    Dedim "Bak sen şu an dolandırıcılık peşindesin. Beni buraya kadar getirdin. Doktorsun bir de, bir yerlerden çakallık öğrenmişsin. Vazgeç bu muhabbetten... Ben araç bulmuştum zaten. Senin o istediğin 100 bin komisyon da yoktu. Yedek anahtarı yok diye almadım. "İşte abi istersen hiç kaçırma hemen onu al, çok iyi fiyat" dedi. Bak dedim. Sen gittikçe zıvanadan çıktın. Git al ne ya ? Madem getirttin buraya, dürüst ol. Gel emniyete gidelim. ETS kayıtları var. Her şey ortada. Dedi ki ben bu fiyatı verdim + bu da komisyon. Abi benim işim olmaz emniyetle falan, ben dediğimi biliyorum... Dedim bak "Seni dolandırıcılıktan ihbar ederim. Meslektaş olduğuna şükret bak". Annesi de yanında; emekli öğretmenmiş... Dedim "abla benim yol masrafımı verin, biletimi kesin, bana bu yaptığınız ayıp".
    Dedi ki "İşte bizim ahiret inancımız var, biz paraya tamah etmeyiz. Biz saygın bir aileyiz falan filan. Dedim ki " Ya ahiretle ne alakası var. Varsa bir kusur buyrun, emniyete gidelim HTS kayıtları var. Çıkarsınlar. Herşey çıksın ortaya. Mağdur edip sonra ahiret inancı ne alaka ? Komisyon ayağına beni buralara kadar getirdiniz, madem inancınız var:hakkımda haram olsun"... Döndüm gidiyorum şimdi. Yol biletimi onun kartı ile aldırdım, yol paramı da aldım, kapora vermiştim onu da aldım.
    ***Piyasa iyice zıvanadan çıkmış arkadaşlar. Araç alırken sorun komisyon alıyor mu almıyor mu ? Meslek sahibi olmuş, o olmuş bu olmuş farketmiyor. Enflasyon ciddi ahlaklı insan bırakmamış piyasa da. Başımıza her gün bir şey geliyor. Bu da yenisi. Bu da almaya niyetlendiğim komisyonlu araç. İhbar serbest. Yine arabasız kaldık.

Kaynak: https://twitter.com/forensicmedmd/st...hmfJ1HFnvuFzmQ

Belki daha sonradan kaldırılır diye yazısını buraya da eklemek istedim.
    Alıntı Crack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaputun altındaki beygirlere bile tecavüz etmişler. yok böyle birşey.

Alıntı Caesar; Nickli Üyeden Alıntı
    imam os.rmamış s.çmış cemaat ise dünyada bu güne kadar yapılmamış bir eylem yapiyor. hey maaşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay anasını vay anasını
    şoktayım şu an

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okumadan imzalamam.....

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_Carizma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün araba almak için atladım #Maraş'a geldim. Arabam eski idi sattım. Çok param yok yeni bişey alayım dedim. Bir araca karar verdim. Tabi anlaşma öncesi #Malatya'da başka bir kişiden aynı araca yüzyüze görüşerek fiyat almışım. Telefonda aynı fiyatı söylemiş. Hatta notere gidecez. Abi yedek anahtarı yok yarına kalsın" dedim ona. Maraş'taki araçta yedek anahtar var. Atladım Maraş'a geldim. Neyse Maraş otogarda buluştuk. Araca baktım. Anlaştık. Öğle arası yemek yedik. Notere gittik. Daha sonra telefonda benimle ve aynı zamanda hanımla belli bir fiyata anlaşan şahıs, abi 100 bin lira da komisyon var, aracın fiyatı 100 bin fazla demez mi noterin önünde? Bir anda tepem attı. Atlamışım yol gelmişim, masrafı geç, çocukları bırakmışım hanımın annesine.
    Dedim "Bak sen şu an dolandırıcılık peşindesin. Beni buraya kadar getirdin. Doktorsun bir de, bir yerlerden çakallık öğrenmişsin. Vazgeç bu muhabbetten... Ben araç bulmuştum zaten. Senin o istediğin 100 bin komisyon da yoktu. Yedek anahtarı yok diye almadım. "İşte abi istersen hiç kaçırma hemen onu al, çok iyi fiyat" dedi. Bak dedim. Sen gittikçe zıvanadan çıktın. Git al ne ya ? Madem getirttin buraya, dürüst ol. Gel emniyete gidelim. ETS kayıtları var. Her şey ortada. Dedi ki ben bu fiyatı verdim + bu da komisyon. Abi benim işim olmaz emniyetle falan, ben dediğimi biliyorum... Dedim bak "Seni dolandırıcılıktan ihbar ederim. Meslektaş olduğuna şükret bak". Annesi de yanında; emekli öğretmenmiş... Dedim "abla benim yol masrafımı verin, biletimi kesin, bana bu yaptığınız ayıp".
    Dedi ki "İşte bizim ahiret inancımız var, biz paraya tamah etmeyiz. Biz saygın bir aileyiz falan filan. Dedim ki " Ya ahiretle ne alakası var. Varsa bir kusur buyrun, emniyete gidelim HTS kayıtları var. Çıkarsınlar. Herşey çıksın ortaya. Mağdur edip sonra ahiret inancı ne alaka ? Komisyon ayağına beni buralara kadar getirdiniz, madem inancınız var:hakkımda haram olsun"... Döndüm gidiyorum şimdi. Yol biletimi onun kartı ile aldırdım, yol paramı da aldım, kapora vermiştim onu da aldım.
    ***Piyasa iyice zıvanadan çıkmış arkadaşlar. Araç alırken sorun komisyon alıyor mu almıyor mu ? Meslek sahibi olmuş, o olmuş bu olmuş farketmiyor. Enflasyon ciddi ahlaklı insan bırakmamış piyasa da. Başımıza her gün bir şey geliyor. Bu da yenisi. Bu da almaya niyetlendiğim komisyonlu araç. İhbar serbest. Yine arabasız kaldık.

Kaynak: https://twitter.com/forensicmedmd/st...hmfJ1HFnvuFzmQ

Belki daha sonradan kaldırılır diye yazısını buraya da eklemek istedim.
    Allah belanizi versin ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın güncel fiyatı metalik renk opsiyonuyla beraber 1.051.000 oldu. Fatura kesme aşamasına geldi ödeme yapmam bekleniyor.

Yalnı şöyle bir konu var netleştiremediğim. Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi aralık-ocak aylarında ev sahibi evden çıkmamı istiyor bu sebeple bir ev alma durumum olacak. ama bu ev alma durumu 1 ay sonra mı olur 6 ay sonra mı şuanki piyasada net bişey diyemiyorum. Ev alırkende mecbur satacağım aracı.

Dün birkaç noteri aradım. Kimisi 6 ay ve 6000 km olmadan satış yapmıyoruz yasa gereği diyor. Kimisi de satış yapıyoruz ama imzalı yazı alıyoruz yasal sorumluluğu kabul ediyorum diye. İnternetten araştırdığımda da bazı kaynaklar bireysel satışların 3 araca kadar yasal sıkıntı olmadığını söylüyor. kimiside direk ceza yersin diyor. Bu konu hakkında net bilgisi olan var mı. Ben şimdi barınma ihtiyacım için araç satışı gerçekleştirdiğimde cezai işleme maruz kalır mıyım.

3-5 gün içinde konuyu netleştirip aracın faturasını kestirmem gerekiyor yorumlarınızı merak ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben fabia montecarlo buldum Kamiq aldığım bayide.Ama aracı Nisan ayında aldığım için takas yapamayacaklarını söylediler ve dışarıda da satamazsınız dediler o yüzden dün işi bitiremedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca dün aracım ne eder diye bir kaç kişiye mesaj attım.Birtanesini paylaşıyorum
    Hayır fiyatını osunu busunu geçtim de..İnsan olmak bu kadar mı zor?

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın güncel fiyatı metalik renk opsiyonuyla beraber 1.051.000 oldu. Fatura kesme aşamasına geldi ödeme yapmam bekleniyor.

Yalnı şöyle bir konu var netleştiremediğim. Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi aralık-ocak aylarında ev sahibi evden çıkmamı istiyor bu sebeple bir ev alma durumum olacak. ama bu ev alma durumu 1 ay sonra mı olur 6 ay sonra mı şuanki piyasada net bişey diyemiyorum. Ev alırkende mecbur satacağım aracı.

Dün birkaç noteri aradım. Kimisi 6 ay ve 6000 km olmadan satış yapmıyoruz yasa gereği diyor. Kimisi de satış yapıyoruz ama imzalı yazı alıyoruz yasal sorumluluğu kabul ediyorum diye. İnternetten araştırdığımda da bazı kaynaklar bireysel satışların 3 araca kadar yasal sıkıntı olmadığını söylüyor. kimiside direk ceza yersin diyor. Bu konu hakkında net bilgisi olan var mı. Ben şimdi barınma ihtiyacım için araç satışı gerçekleştirdiğimde cezai işleme maruz kalır mıyım.

3-5 gün içinde konuyu netleştirip aracın faturasını kestirmem gerekiyor yorumlarınızı merak ediyorum.

Net bilgi veriyorum , bireysel satışlarda sorun yok alın aracınızı tekrar satarken sorun yaşamazsınız.

3 ve üzeri satış yapan bireysel kullanıcılar incelemeye takılırsa onlar için geçerli 6 ay 6000 km.

Bazı noterler kendileri sorumluluktan kurtulmak için satış bireysel veya ticari olsun iki tarafdan imza alıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu ne şimdi ya?
    normal mi bu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Şu ülkede 6 ay sonra yönetmelik nasıl olacak bilen adam varsa getirin ticaret yapalım

Şaka bir yana kimse size bu ülkede 6 ay gibi uzun bir süre için net konuşamaz. Paranızı korumaya çalışmanın riski de tam olarak burada.

exca- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suzuki/mg araç için tanıdığı olan, yardımcı olabilecek biri var mı aramızda?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Bu Konudaki Etiketler