User Tag List

Sayfa 92/102 ÝlkÝlk ... 42829091929394 ... SonSon
1924 sonuçtan 1.730 ile 1.748 arasý

Konu: 0 km Araç satýþ danýþmanlarý

Yaþ
    40
    Þehir
    Türkiye/Adana01
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý ceratoniaorg Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Audi a3 sedan sline hakkýnda hiç bilgisi olan var mý? Almaya niyetlenme arifesindeyim de, pug 408 ile formentor arasýnda gidip geliyorum audi ye kaysam mý diye düþünüyorum.
    17 Ekim salý günü doðuþ oto kartalda a3 sorduk, talebe göre geliyor, belli deðil dedi. içerisi lüks modellerle doluyudu. yan tarafta vw'de ne isterseniz var hatta %2 indirim yapýyoruz dedi. Audi bence biraz saçmalýyor, her taraf araba dolu, hala yok çekiyor. Bana mantýklý gelmedi bu durum.
    Alýntý .CeM. Nickli Üyeden Alýntý
    99 yaþýnda bi amcada vardý 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazým aslýnda çok deðerli

eminkilic61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý umut01 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    17 Ekim salý günü doðuþ oto kartalda a3 sorduk, talebe göre geliyor, belli deðil dedi. içerisi lüks modellerle doluyudu. yan tarafta vw'de ne isterseniz var hatta %2 indirim yapýyoruz dedi. Audi bence biraz saçmalýyor, her taraf araba dolu, hala yok çekiyor. Bana mantýklý gelmedi bu durum.
    Audi, üst modeller için hala elden para istiyormuþ, alt modellere yok çekmesini garipsemedim

ByKazim - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    28
    Þehir
    Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Piyasayı iyi özetleyen bir video olmuş, umarım otomobil yatırım aracı olmaktan çıkar.

Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý ByKazim Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Piyasayı iyi özetleyen bir video olmuş, umarım otomobil yatırım aracı olmaktan çıkar.
    yedikleri günlere saysýnlar...

furkane - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý eminkilic61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yedikleri günlere saysınlar...
    Galericiler büyük götürdü … Allah galericilerin belasını versin … Abi hep bu galericiler piyasayı yükseltti …Bu gibi cümleleri ne yazıkki her ortamda duyuyorumda , insan ne diyeceğini bilmiyor , işin mantıgı 50 kere anlatmısızdır ya cahillik var yada kafa basmıyor . Bu zihniyette olan kardeşim , arkadaşım var ise oku lütfen.
    - GALERİCİ , Bu işin ticaretini yapan adam piyasanın yükselmesini istemez ! Kısa vadeli bu işi düşünmeyen , uzun vadeli şekilde ticaretini sürdürcek adam piyasanın yükselmesini istemez . Gerçek galericiler için al-sat önemlidir ( yeni müşteri çok ama çok önemlidir) . 300e alıp , 500e sattıgımızda , gerye donuk tekrar emsal aracı 300e alabiliyorsak gercekten 200 bin kazanmıs oluyoruz . Öyle bi dönemler geldiki 500 e sattıgını 550e geri aldık bu durumda 50 bin durup dururken zarar ettin .
    + her arac fiyatlarının artışında sermayen eriyor , galericiler için adet önemlidir . 1 milyona 10 araba alabiliyorken şimdi 2 araba alabiliyor . Keşke fiyatlar düşsede sermaye daha güçlü olsa .
    !! Demekki neymiş uzun vadeli şekilde bu işi yapan değil , anlık aylık bu işi yapmaya çalışanlara piyasanın yükselmesi güzel geliyormuş .
    - Galericiler bu rakama araba sattılar ! Arz - talep meselesi talep olmasa nasıl satabilirdi ? O paraya alan adam 1 ay sonra iyiki almışım dedi her süreçte . Galericiler araç üretmiyor , üretlmiş aracı alıp piyasaya sürüyor . Bu süreçteki bana göre en büyük sıkıntı bayilerdi , stoğunda araba olupta satamayan bayi kim ise bu süreçe destek oldu. Yeri geldi biz ihalelerden dışarda 1milyona giden aracı 1050e aldık, yükseliş sürecinde esnaf piyasası arasında binicye göre artış daha hızlı oluyor .
    - bugun en kötü galerinin sermayesi 10 milyon - orta ölcekli bi galericinin 30-70 milyon - büyük ölçek 70+ , ya arkadaş böyle bi paranın riskini alan adama kalkıpta şöyle kazandın böyle kazandın diyemezsin. Sırf paraylada bu işler olmuyor, her türlü bilgiye sahip olman gerekiyor , gelebilecek her türlü riski önceden bilmen gerekiyor ve karşılık verebilecek gücünün ve mantıgınn olması gerekiyor .sadece ben bu işe para koydum öyle iş olsun mantıgı yok …
    - 2020 yılından beri hiç bir galerici şunu demedi , ya bu köylünün m2’sı 1 dolar olan arazi 7 dolar oldu . Ninesinden dedesinden süt oğlana miras kalan ev 300bin tl’den 3milyon tl oldu , bunlar artarken araba fiyatlarının artmamasını düşünmek cahillik .
    - bankada faiz ! Şuan bankada ortalama %40 faiz var. Örneğin 50 milyonluk bi galeri bugun bu prayı bankaya yatırdığında 20 milyon hiç bir çaba harcamadan kazanabiliyor 12 ayda . Bu şuan paranın maliyetidir . İşe başlarken kısaca -20 milyon ile başlıyorsun . + %10-15 bu büyüklükte bi galerinin gideri olur . Kısaca 12 ayda toplamda 25 milyon maliyet + giderin var . Bunuda aylığa vurdugunda 2 milyona denk geliyor . İşin özü ne ? 50 tane risk alacaksın ayda 3 milyon kazanman gerekiyorkı 1 milyonu işletmeye kalsın . O yüzden bu iş dışarsan bakıldıgı gibi 300a aldın 500e sattın kadar basit değil , daha çok hesabı var bu işlerin işin özünü mantıgı anlatmaya çalıştım … umarım anlaşılmıştır

Þehir
    Türkiye/Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý furkane Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Galericiler
    font bozukluðundan dolayý okuyamadým ama Borusan'ýn paketine göre indirimsiz 6.5/8.5 milyon arasý sattýðý 2023 model 0km M2, þu an bir galeride 10.5 milyon'a ilanda. bence savunulacak yanlarý yok.
    bayiden indirimli alýrsan, dediðim rakamlarýnda altýna geliyor.

tequila818 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    izmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý ceratoniaorg Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Audi a3 sedan sline hakkýnda hiç bilgisi olan var mý? Almaya niyetlenme arifesindeyim de, pug 408 ile formentor arasýnda gidip geliyorum audi ye kaysam mý diye düþünüyorum.
    Hocam 2023 model 2. el almayý düþünürseniz sarý sitede vakit geçirmenizi öneririm. Hýzlý nakde dönmek isteyen sedan a3 3-4 tane denk geldim. 1.9 milyon ve altý rakamlara hýzlý satýþ oldu. Millet dala opsiyonlarla 2.2 milyon istiyor.
    E90 330i

d3n1s - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    font bozukluðundan dolayý okuyamadým ama Borusan'ýn paketine göre indirimsiz 6.5/8.5 milyon arasý sattýðý 2023 model 0km M2, þu an bir galeride 10.5 milyon'a ilanda. bence savunulacak yanlarý yok.
    dogru hatirliyorsam o arkadas galerici. Kendini savunmasi kadar dogal bir sey yok haliyle
    öyle iþte.

Yaþ
    36
    Þehir
    ÝST
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o zaman borusan araç varken galericiden araç alan MAL olmassa Galerici araba satmaz.

82 den beri iþim galeri baba meslegi.

galericiler tüüü kaka *** kelimelere okadar alýþtým ki. su anda HERKES GALERÝCÝ çünkü.

o yuzden çok ta takmayin gerek yok.

Galeri den almassýn satmassýn olur biter.

Þunu da unutmayýn Bayiler de GALERÝDÝR.
    Alýntý DENON Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    dün akþamki yarýþtan önce start verecek olan hatun dediki elimi bý yerýne götürüp : kazansanda kaybetsende bu senýn ama kazanýrsan hepsi senýn , iliðimi guruttu gevurun gýzý yarýþý kazandýktan sonra

drago - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben galeri ile, hatta geniþleteyim; herhangi bir sektörde herhangi bir aracý ile iþ yapmayý sevmem.

Lakin, vergisini veren bir iþletmenin de al-satçýyla bir tutulmasýný da doðru bulmuyorum.

Toplum olarak bir çok þeyde yozlaþtýðýmýz gibi ticarette de yozlaþtýk; hepsi bu.

Mesleðimi bilenler var ; sektörüm otomotiv deðil ama son 3 yýlda yapmýþ olduðum farklý kalemlerden milyarlarca liralýk satýnalmanýn özeti olarak þunu söyleyebilirim; tencerenin dibi gelince, yaþadýklarýmýz turnusol kaðýdý gibi kimin ne olduðunu çýkardý ortaya.

Yaþ
    36
    Þehir
    ÝST
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý drago Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben galeri ile, hatta geniþleteyim; herhangi bir sektörde herhangi bir aracý ile iþ yapmayý sevmem.

Lakin, vergisini veren bir iþletmenin de al-satçýyla bir tutulmasýný da doðru bulmuyorum.

Toplum olarak bir çok þeyde yozlaþtýðýmýz gibi ticarette de yozlaþtýk; hepsi bu.

Mesleðimi bilenler var ; sektörüm otomotiv deðil ama son 3 yýlda yapmýþ olduðum farklý kalemlerden milyarlarca liralýk satýnalmanýn özeti olarak þunu söyleyebilirim; tencerenin dibi gelince, yaþadýklarýmýz turnusol kaðýdý gibi kimin ne olduðunu çýkardý ortaya.
    kesinlikle okuduðum en mantýklý yorum.

galericilere sallaya bi tayfa var geçmiþlerine baksan en az 15-20 araç almýþ satmýþ sonra tövbe etmiþ para bulduðu için ama ahkam kesmek te sallamakta üstlerine yok.
    Alýntý DENON Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    dün akþamki yarýþtan önce start verecek olan hatun dediki elimi bý yerýne götürüp : kazansanda kaybetsende bu senýn ama kazanýrsan hepsi senýn , iliðimi guruttu gevurun gýzý yarýþý kazandýktan sonra

aybarsdnr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Ramcho® Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kesinlikle okuduðum en mantýklý yorum.

galericilere sallaya bi tayfa var geçmiþlerine baksan en az 15-20 araç almýþ satmýþ sonra tövbe etmiþ para bulduðu için ama ahkam kesmek te sallamakta üstlerine yok.
    Sizin meslektaþlardaki asýl sýkýntý, %90 ýnýn mafya babasý triplerinde olmasý. Yoksa al-satçý ile galericiyi ayný kefeye koymamak lazým bence de. Ufak da olsa büyük de olsa bir dükkan var, çalýþanlar var, giderler var, ödenen vergiler var vs. Meslek en nihayetinde. Ama bitirim, mafyavari tavýrlar ayný taksiciler gibi insanlarý genelleme yapmaya sevk ediyor.

Cimmeria - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43
    Þehir
    London
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    galerilerin bayilerdeki satis danismanlarini prime bagladigini, normal vatandasin bayi bayi gezip araba aradigi donemde galerilere cekicilerle bayilerden araba indigini bilmesek uzulucez galericiler icin...

drago - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Cimmeria Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    galerilerin bayilerdeki satis danismanlarini prime bagladigini, normal vatandasin bayi bayi gezip araba aradigi donemde galerilere cekicilerle bayilerden araba indigini bilmesek uzulucez galericiler icin...
    Galericiyi savunuyormuþ gibi olacaðým ama öyle deðil diyerek niyetimle giriþ yapayým:

Ben bayii sahibi olacaðým, benim satýþ temsilcim bu þekilde kendine çalýþacak ve benim haberim olmayacak?

Mümkün mü hocam

1e listelenen bir aracýn, arz talep dengesizliðinden 1.5a kendi kendine satýlabildiði bir ortamda, herkes o pastadan payýný alýr.

Örneðin, anlaþýr bir galeriyle, sen bunu 1.5a sat, beni baðlayan liste fiyatý var, benim payým þu der, bitti gitti.

O yüzden ben insan seçmeden hiçbirine üzülmemeyi tercih ediyorum

Ama en çok, mesaiden yarým saat geç çýktýðýmda kapalý garajda yer bulamamama sebep olan vergi levhasýz “ayaklý” galerilere inþallah plaka taktýðýn o sýfýr araçlar þu dönemde elinde patlamýþtýr diyorum

Cimmeria - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43
    Þehir
    London
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý drago Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Galericiyi savunuyormuþ gibi olacaðým ama öyle deðil diyerek niyetimle giriþ yapayým:

Ben bayii sahibi olacaðým, benim satýþ temsilcim bu þekilde kendine çalýþacak ve benim haberim olmayacak?

Mümkün mü hocam

1e listelenen bir aracýn, arz talep dengesizliðinden 1.5a kendi kendine satýlabildiði bir ortamda, herkes o pastadan payýný alýr.

Örneðin, anlaþýr bir galeriyle, sen bunu 1.5a sat, beni baðlayan liste fiyatý var, benim payým þu der, bitti gitti.

O yüzden ben insan seçmeden hiçbirine üzülmemeyi tercih ediyorum

Ama en çok, mesaiden yarým saat geç çýktýðýmda kapalý garajda yer bulamamama sebep olan vergi levhasýz “ayaklý” galerilere inþallah plaka taktýðýn o sýfýr araçlar þu dönemde elinde patlamýþtýr diyorum
    bayi sahibinin bunu yapmasi galericinin yaptigini degistirmez ki, vatandas olarak sen yine bayiden araba bulamiyorsun. bu mantikla baktigimizda normal olan namuslu bayinin ve satis danismaninin bunu yapmamasi ve namuslu galerinin de bunu kabul etmemesi

ama ne demis unlu dusunur

Yaþ
    34
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun MG bayisini gezdim. Muazzam bir ilgi alaka var
    Mg4 ellerinde hazir arac. Liste fiyati uzerinden indirim.
    2022 308 gt yi satip gecsem mi bilemedim.
    Bazý tsi lar doðuþtan þanslý

fussy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ýstanbul - Beylikdüzü
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý 5500 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bugun MG bayisini gezdim. Muazzam bir ilgi alaka var
    Mg4 ellerinde hazir arac. Liste fiyati uzerinden indirim.
    2022 308 gt yi satip gecsem mi bilemedim.
    luxury paketi kaça býrakýyorlar ? Arkadaþ almýþ çok hoþuma gitti benimde

Yaþ
    29
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün öyle bugün böyle çokta þey yapmamak lazým. Sanki alan son kullanýcý karý görünce satmadý.

CloudGrey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    .: Beþiktaþ :.
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar danýþman arkadaþlar ;

Þuan dizel otomatik þirket spec ne modeller üretiliyor ?
    6 ay sonra yüklü bir kiralama yapacaðým (ortalama 200 adet)

bildiklerim ; egea cross , sanýyorum focus var .. baþka neler var ?
    médiocrité partout

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler