User Tag List

Sonuçlar: 2022 Maas Zam Oraniniz nedir?

Katılımcı sayısı
256. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • %15

14 5.47%
  • %25

33 12.89%
  • %35

51 19.92%
  • %40

33 12.89%
  • %45

23 8.98%
  • %50

31 12.11%
  • %50 üstü

71 27.73%
Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
133 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 2022 maas zammi

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçenlerde elektrik elektronik müh. 6-7 bin lira alıyoruz dedi maaşları.
    ki vasat bir elemanda değil. bu gidişle bir çoğu sektör eleman bulamaz.

yazılım yapanlar için çok daha kolay. yurtdışına bile gitmesine gerek yok. Amerikada bir firma burda elemana 3 bin dolar verse. Kaç tane türk firması buna karşılık benzer maaş verir merak ediyorum.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Asgarı ucretlılere hujumet %50 yaptı,onu ellıyemıyoruz. Sofor ve asgarı ucret ustu calısan ancak beyaz yaka olmayanlara %60
    Beyaz yakaya %36 yaptık.
    Buyuk sorun su;Bu artıs gectıgımız yılın enflasyonu ıdı,onumuzdekı 12 ay ıle bu maas ıle gecınılecek. Bu enflasyonıst ortamda bu bıle az ancak verırken cok zorlandık. Karlarımız bu oranda artmadıgı gıbı,ısletme sermaye acıgımız her gun buyuyor.
    Bızı bu duruma dusurenler ne yazıkkı cok rahatlar.....

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bazı firmalar şimdiden 6.ay ek maaş zammı olayını bütçelerine koydu , mecbur kalınırsa devreye alacaklar
    tabii ki mecbur kalınacaktır da , ne derece merhem olur orası ayrı

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçenlerde elektrik elektronik müh. 6-7 bin lira alıyoruz dedi maaşları.
    ki vasat bir elemanda değil. bu gidişle bir çoğu sektör eleman bulamaz.

yazılım yapanlar için çok daha kolay. yurtdışına bile gitmesine gerek yok. Amerikada bir firma burda elemana 3 bin dolar verse. Kaç tane türk firması buna karşılık benzer maaş verir merak ediyorum.
    eşim içerik yazarlığı yapıyor, uluslararası bir projede öyküsü vs yayınlandı. Yurt dışından 2 teklif geldi 1500 ve 2500 Usd civarında teklifler oldu. Rakamlar cezbedici ama güven ortamını tesis edemediğimiz için sıcak bakmadık, mevcut işinden hem memnuniyeti hem de kısa vadede iyi bir kadro değişikliği beklediğimiz için riske atmak istemdik.

Ama TR bu tür işler için şuan resmen ucuz iş gücü, orada vasıfsız elemandan daha ucuz ücrete burada vasıflı personel istihdam ediyorsun.

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada çeşitli sebeplerle fiyat artışı yapmak isteyen firmalar ya da örnek veriyorum site aidatı zammı için ezbere asgari ücret %50 arttı o yüzden %50 zam yaptık gibi ifadeler kullanıyor. Halbuki vergi desteği ile beraber asgari ücretlinin işverene maliyeti %39,8 arttı %50 değil. Belki pazarlık için işinize yarar diye ilave bilgi olarak paylaştım.
    @997TT neye göre bu bilgiyi paylaştın derse diye tedbir amaçlı linki aşağıya şimdiden bırakıyorum. Takılıyorum... Saygılar...

T.C. Calışma ve Sosyal Guvenlik Bakanlığı | .
    E90 330i

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada çeşitli sebeplerle fiyat artışı yapmak isteyen firmalar ya da örnek veriyorum site aidatı zammı için ezbere asgari ücret %50 arttı o yüzden %50 zam yaptık gibi ifadeler kullanıyor. Halbuki vergi desteği ile beraber asgari ücretlinin işverene maliyeti %39,8 arttı %50 değil. Belki pazarlık için işinize yarar diye ilave bilgi olarak paylaştım.
    @997TT neye göre bu bilgiyi paylaştın derse diye tedbir amaçlı linki aşağıya şimdiden bırakıyorum. Takılıyorum... Saygılar...

T.C. Calışma ve Sosyal Guvenlik Bakanlığı | .
    bizim site aidatı tam %39 arttı
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özel söktörde çalışıyorum iyileştirmeyle beraber %70 e yakın bir zam aldım çok şükür...

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eşim içerik yazarlığı yapıyor, uluslararası bir projede öyküsü vs yayınlandı. Yurt dışından 2 teklif geldi 1500 ve 2500 Usd civarında teklifler oldu. Rakamlar cezbedici ama güven ortamını tesis edemediğimiz için sıcak bakmadık, mevcut işinden hem memnuniyeti hem de kısa vadede iyi bir kadro değişikliği beklediğimiz için riske atmak istemdik.

Ama TR bu tür işler için şuan resmen ucuz iş gücü, orada vasıfsız elemandan daha ucuz ücrete burada vasıflı personel istihdam ediyorsun.

burda ufak bir sıkıntı var o da devlette calısmıyo gözüküp hesabınıza girecek yüksek miktarda döviz sizi kısa sürede masak gibi kurumlarda incelemeye düşmenize neden olabilir. çok keyifli sonları yok.
    belki şahıs şirketi kurup yurtdısına fatura ederseniz şeklinde ilerlenebilir ama ondada gördüğünüz rakamlardan vergiyi düşerek hesaplamak gerekir.

yurtdısı iş yaparım hesabıma yatırsınlar diye düşünüp girmemek lazım aman diyeyim

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rockford Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burda ufak bir sıkıntı var o da devlette calısmıyo gözüküp hesabınıza girecek yüksek miktarda döviz sizi kısa sürede masak gibi kurumlarda incelemeye düşmenize neden olabilir. çok keyifli sonları yok.
    belki şahıs şirketi kurup yurtdısına fatura ederseniz şeklinde ilerlenebilir ama ondada gördüğünüz rakamlardan vergiyi düşerek hesaplamak gerekir.

yurtdısı iş yaparım hesabıma yatırsınlar diye düşünüp girmemek lazım aman diyeyim
    Gelir vergisi kanununa göre dar mükellef olan kurumlardan elde edilen ücret kazançları vergiden istisna ediliyor. Buradan bir şeyler çıkarılabilirdi eğer iş ciddiye binseydi.

http://www.elitdenetim.com/dosyalar/659.pdf

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rockford Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İrtibat bürosu/rep ofis şeklinde bir oluşum ile olabilir sanki.
    Zaten kafadan gelir vergisi muafiyeti geliyor.
    Okumadan imzalamam.....

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Net maaş üzerine 40+50 diyorlar cuma günü görücez, özel sektör

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim site aidatı tam %39 arttı
    Ortak alan elektrik tüketimi dahil 475 TL iken elektriği hariç tutarak 725 TL ye ancak ayarlayabildik. Yönetimdeyim ama site sakinlerine anlatamıyorum minimum rakamın bu olduğuna.
    1 kapı. Bu kapıda tek güvenlik için ve vardiyalar ile 3 kişi. 1 temizlik toplam 4 personel. Asgari ücretten dolayı aidat'ın %55-60 ı maaş+sigorta+kıdem tazminatı fonu tutuyor.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oturduğum sitenin ortak kullanım daire başı bedeli 30 dan 80e çıkmış Ocakta, aidat hariç tahsil ediliyor.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortak alan elektrik tüketimi dahil 475 TL iken elektriği hariç tutarak 725 TL ye ancak ayarlayabildik. Yönetimdeyim ama site sakinlerine anlatamıyorum minimum rakamın bu olduğuna.
    1 kapı. Bu kapıda tek güvenlik için ve vardiyalar ile 3 kişi. 1 temizlik toplam 4 personel. Asgari ücretten dolayı aidat'ın %55-60 ı maaş+sigorta+kıdem tazminatı fonu tutuyor.
    7 blok 442 daire var bizde spor hocası, her blok için temizlik personeli, 1 kapı dönüşümlü 5 yada 6 güvenlik var sanırım. 105 m2 için 435 den 610'a çıktı bizim aidat. zaten 4 yıldır ortak alan elektrik ayrı geliyordu. Normalde 80-90 gelirdi. Artık 200 gelir herhalde ortak alan.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 blok 14 kat,52'şer daire

195 TL di, 305 TL yaptılar.

Çok itiraz gelmiş. 195 TL ye geri çektiler. Aylık gelen elektrik farkını ay bazında yansıtacaklar.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 aydır iş yapamadım birikimden dükkanı çeviriyorum eylüle kadar dayanırım sonra kapatırım yapacak bir şey yok.

Özellikle beni bu ay çok zorladı psikolojik olarak kendimi hazır hissediyordum değilmişim.
    Bir yandan vergiler, bir yandan birikmiş sigorta borcu, bir yandan odalara ödediğim aidat, belediyeye borç birikmiş haberimiz yok şans eseri yakaladım çok fazla faiz ödemeden kapattım. Yıl sonu defter tasdik işleri vs vs. Standart masrafları saymıyorum artık. Kısacası saydıklarımda son 8 ay da kazandığımın %60'ı gitti çok vergi var çoooook fazla çıktı var yatırıyorum yatırıyorum bir şey kalmıyor bana, bazen ben bunun için mi kaç aydır bir tarafımı yırttım diyorum.

Birinin yanında çalışaydım cebimde 2-3x daha fazla para olurdu. İş sahibi olmanın avantajı kalmamış hevesle açtık, ne heves kaldı ne iştah gidiyoz, geliyoz bakalım. Hee bu günde hiç bir işe yaramayan ticaret odası sms attı askıya almışlar beni ona da borcum varmış yarın yatırcaz.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Maaş zam anketi de ülkenin özeti gibi kendi işi harici beyaz yaka çalışanlar arasında da uçurum büyüyor bence.

Ya %50+ ya da enflasyon ve altı gibi bir senaryo çıkmış ortaya. Allah herkese geçim kolaylığı ve sabır versin.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelir vergisi kanununa göre dar mükellef olan kurumlardan elde edilen ücret kazançları vergiden istisna ediliyor. Buradan bir şeyler çıkarılabilirdi eğer iş ciddiye binseydi.

http://www.elitdenetim.com/dosyalar/659.pdf
    TransferWise hesabı açılır. Para orada biriktirilir. Her ay ihtiyaç miktarı çekilir. Gerektikçe 3-5 ayda bir toplu çekilir.
    Kimse de ne oluyor demez...
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Medikal bir firmada Servis Şefiyim % 40 civarı zam yaptılar tıcket 20 TL den 25 TL ye çıktı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler