User Tag List

Sonuçlar: 2022 Maas Zam Oraniniz nedir?

Katılımcı sayısı
256. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • %15

14 5.47%
  • %25

33 12.89%
  • %35

51 19.92%
  • %40

33 12.89%
  • %45

23 8.98%
  • %50

31 12.11%
  • %50 üstü

71 27.73%
Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
133 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: 2022 maas zammi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edit geri gelsin.
    Hem azami hem de asgari tutar yok aslında
    Benim eski şirket devlet limitinin 3 katı veriyordu günlük.
    Ben de hem yemek yiyordum hem de market alışverişi yapıyordum. Bir nevi gizli zam gibiydi.
    Okumadan imzalamam.....

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortak alan elektrik tüketimi dahil 475 TL iken elektriği hariç tutarak 725 TL ye ancak ayarlayabildik. Yönetimdeyim ama site sakinlerine anlatamıyorum minimum rakamın bu olduğuna.
    1 kapı. Bu kapıda tek güvenlik için ve vardiyalar ile 3 kişi. 1 temizlik toplam 4 personel. Asgari ücretten dolayı aidat'ın %55-60 ı maaş+sigorta+kıdem tazminatı fonu tutuyor.
    Hocam selam kıdem tazminatını aylık peşin olarak güvenlik firmasına ödüyor musunuz yoksa bir hesapta biriktiriyor musunuz? eğer aylık olarak ödeniyorsa ve personel kıdem hak etmeden (istifa, yüz kızartıcı suç vb.) çıkarsa daha önceden aylık olarak ödediğiniz tutarı hakedişten düşmek lazım. Gözden kaçabilir diye yazdım.
    E90 330i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anketdeki rakamlar şimdilik son bulmamış olsada bence tablo çalışanlar lehine çokta kötü değil

şimdilik katılanların %46sı zam olarak %45 ve üstü almış hatta grubun %25i zam olarak %50 üstü almış (ucu açık)

bu esasında bildirilen enflasyona ne kadar inanmadığımızı gerek çalışan gerek iş veren net göstergesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sözleşme zammi %28 aldik... Nisan ve ekimde de enflasyon oraninda alicaz... Enflasyon bu sekilde yuksek cikmaya devam ederse 2022 yilinda %100den fazla zam almis olucam

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke çalışanlarımızdaki bu "ayıp olur düşüncesinin" sadece %3ünü firmalarda bu rakamları belirleyen arkadaşlar sahip olsa. Böyle limit altı rakamlar çıkmaz o zaman ortaya.
    aynen öyle , çok uzağa gitmek istemiyorum ; kendi çalıştığım şirkette bile böyle dertler var.

öyleki çalıştığım şirket milenyum yıllarında üst üste bir kaç defa "dünyanın en saygın şirketi" seçilmiş ve halada top 100de...

neyse ya ortadoğu bura , fazla beklenti bünyeye zarar...
    médiocrité partout

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam selam kıdem tazminatını aylık peşin olarak güvenlik firmasına ödüyor musunuz yoksa bir hesapta biriktiriyor musunuz? eğer aylık olarak ödeniyorsa ve personel kıdem hak etmeden (istifa, yüz kızartıcı suç vb.) çıkarsa daha önceden aylık olarak ödediğiniz tutarı hakedişten düşmek lazım. Gözden kaçabilir diye yazdım.
    Bankada biriktiriliyor. Her ay ödenmiyor. Zaten kanunen öyle birşey yok. Son işten çıktığı zaman o anki maaş üzerinden hesap ister. Bu sefer dava açsa toplam ödemeden aradaki farkı isteyebilir. Birde güvenlik firması yok. Muhitimize yakın emekli kişileri kapıya danışman olarak koyduk. Usülüne uygun tam olarak sigortaları ve 8 saati aştığı için ekstra mesailerini ödüyoruz. Buna rağmen en uygun güvenlik firmasından daha uygun ve KDV ödemiyoruz. Teşekkür ederim uyarınız için.

Ben kullanmadım ama bu arada kendi işini yapıp maaşlı olmayanlarda ankette oy kullanmış. Onu anlamadım.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün yatan maaş ile %40 zam aldığımı öğrenmiş bulunmaktayım özel sektör bu konuda biraz pinti
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim maaşlar henüz kesinleşmedi ayın 15 inde göreceğiz. Benim öngörüm % 20 - 25 seviyesinde olacağı yönünde. 6 Aylık
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    %25 - Legal Sektör - İstanbul. İhbarımı verdim, Nisan'da çıkıyorum.

Borcum, kredim yok, evli değilim, ev geçindirme derdim yok, maalesef ama güncel şartlarda başka şansım olmadığı için aile evinde yaşıyorum. Ama artık kazandığım para hayat standartlarımı yükseltmiyorsa, çalışıp mutsuz olacağıma, çalışmam mutsuz olurum kafasındayım. En azından kendimi yormam. 3-5 freelance işlerle ayda 1000-1500 kazanır, sigara vs paramı çıkarırım. Gerisi umurumda değil. Çünkü cebime giren para miktarı beni hiç paramın olmamasından daha mutsuz ediyor.
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Borcum, kredim yok, evli değilim, ev geçindirme derdim yok, maalesef ama güncel şartlarda başka şansım olmadığı için aile evinde yaşıyorum. Ama artık kazandığım para hayat standartlarımı yükseltmiyorsa, çalışıp mutsuz olacağıma, çalışmam mutsuz olurum kafasındayım. En azından kendimi yormam. 3-5 freelance işlerle ayda 1000-1500 kazanır, sigara vs paramı çıkarırım. Gerisi umurumda değil. Çünkü cebime giren para miktarı beni hiç paramın olmamasından daha mutsuz ediyor.

2022 yılı kuşkusuz şirketler arası transferin,sirkülasyonun tavan yaptığı bir yıl olacak

1) maaşını gerek olduğu seviye gerek yapılan zam oranı sebebiyle insanlar çıkmak isteyecek

2) çalışanını üzmeyeyim eldeki kuş kaçmasın deyip anlık iyi zam yapıp kendine yeni daha uyguna eleman arayışı olacak iş verenlerde

şahsi fikrim tamda böylesi bir yıldayken aaa istifa etmiş, işsiz damgası yemeyin dişinizi sıkın ama çalış haldeyken bir yerde aktifken iş arayışına girin emin olun sizin koltuğunuzda bende oldum sonu bende pişmanlık oldu ve hangi arkadaşım benzer adım attı ise pişman oldu.

antipatik,çok biliyor gibi olmak istemem ama emin olun sevgili forumdaşlarımıza,size sevgim saygım olmasa umursamam,sizi samimi şekilde düşündüğüm için yorumumu yapıyorum, bırakın işi sallamayın biraz,daha free takılın iş yerinde (3 maymun vs) ve daha dingin,sakinken kararlar alın

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sürprizi bozulmasın diye sormadım cuma günü yatacak min. %40 bekliyorum.
    setcard 28 den 35e çıktı.
    hayaller yıkıldı %37.5 da kaldık. 35 i işaretledim.

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bir miktar kredim var onu bitirene kadar dişimi sıkayım diyorum. Hisler ve durum birebir aynı. Çalışıyorum ama mutlu değilim işyerinin bokluğu-insanların piçliği-paranın azlığı.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arkadaşlar,

İş işte bulunur. İş bulmadan işinizi falan aman diyim bırakmayın. Aynı haltı yiyip 8 ay evde oturdum işsiz kaldım.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2022 yılı kuşkusuz şirketler arası transferin,sirkülasyonun tavan yaptığı bir yıl olacak

1) maaşını gerek olduğu seviye gerek yapılan zam oranı sebebiyle insanlar çıkmak isteyecek

2) çalışanını üzmeyeyim eldeki kuş kaçmasın deyip anlık iyi zam yapıp kendine yeni daha uyguna eleman arayışı olacak iş verenlerde

şahsi fikrim tamda böylesi bir yıldayken aaa istifa etmiş, işsiz damgası yemeyin dişinizi sıkın ama çalış haldeyken bir yerde aktifken iş arayışına girin emin olun sizin koltuğunuzda bende oldum sonu bende pişmanlık oldu ve hangi arkadaşım benzer adım attı ise pişman oldu.

antipatik,çok biliyor gibi olmak istemem ama emin olun sevgili forumdaşlarımıza,size sevgim saygım olmasa umursamam,sizi samimi şekilde düşündüğüm için yorumumu yapıyorum, bırakın işi sallamayın biraz,daha free takılın iş yerinde (3 maymun vs) ve daha dingin,sakinken kararlar alın
    Estağfurullah, antipatiklik vs yok. Önemsemeniz bu kadar yazmazdınız hatta diye düşünüyorum. Kişisel olarak büyüklerin tecrübelerine de önem veren birisiyim.

Fakat şunun farkındayım: TR gibi nüfusun çok ancak kaynakların az olduğu toplumlarda, çalışanlar daha iyi standartlara sahip olmak için değil, daha kötü hale gelmemek için çalışmak zorunda bırakılır. Bunun için de tüketim pompalanır, insanlar “bir kere alıyorsun, almışken en iyisi al”, “bir kere evleniyorum her şeyin en iyisi olmalı” , “cazip faiz oranları”, "senin ondan neyin eksik" telkinleriyle lüks tüketime teşvik edilerek borçlanma suretiyle kırılgan hale getirilip, sisteme bağlanır. Böylelikle kişinin baş kaldırarak daha fazlasını isteme riski bertaraf edilmiş ve haciz vs. korkusuyla çalışmaya motive edilerek çarkın dönmesi sağlanır. Ancak güncel ekonomi de artık "edinilecek mal vs ödeme süresi" oranı afaki derecede bozuldu, dolayısıyla kimse zaruri ihtiyaçlar haricinde para harcamıyor.

Bundan ötürü ben geleceğimi ipotek eder yada daha kendimi kırılgan hale getirir hiç bir işe girmedim. Kapıma gelecek icra memuru ya da "olmaz olsun senin gibi adam" diyecek bir hatun korkum yok. Dolayısıyla güncel ekonomik durumda da sistemin elinde beni çalışmaya motive edecek ya da çalışmazsam daha kötü hale getirmekle tehdit edebilecek enstrümanı mevcut değil. Sadece 2.300 TL’lik bir kredi kartım var, onu kapattıktan sonra tek borcum Allah’a can borcu olur Benim kaybedecek bir şeyim yok, işveren düşünsün bu saatten sonra diyeceğim ama tabi bu durum sorumluluğu da işverende değil; tamamen ekonomiyi yönetenlerde.

İş başvurusu konusunda ise zaten başladım ama amacım tamamen piyasadaki değerimi görmek. Bir kaç yerde görüşmeye çağırdı ancak en erken başlama tarihim Nisan sonu olduğu için, maaş konuşma aşamasına gelemedik. Mayıs'a doğru bir şeyler netleşmeye başlar, cezbedici teklif olursa kendi dinamiklerimce değerlendiririm.

Keşke kadınlarla tamamen eşit olsakta, ana-babanın maaşı erkeklere de kalsa.
    "Korkmadık, savaştık"

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hafta bitti
    zamlar halen belirsiz bizde
    haliyle maaşlar da yatmadı
    öneri verdim , herkese 4.000 TL avans yatıralım dedim , prosedürsüz , İK'nın da işi kolay olur...
    o da olmadı...

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fussy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir miktar kredim var onu bitirene kadar dişimi sıkayım diyorum. Hisler ve durum birebir aynı. Çalışıyorum ama mutlu değilim işyerinin bokluğu-insanların piçliği-paranın azlığı.
    Dedim ve tartıştığım şef, müdür olmuş zamlı maaşı yatırdı görüşmeye çağırdı. İş veriyorum yapmıyorsun bu böyle gitmez dedi ******* işini diyemedim ama bakalım nasıl bir süreç olacak. İş bulmadan bırakmayın ��

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bankada biriktiriliyor. Her ay ödenmiyor. Zaten kanunen öyle birşey yok. Son işten çıktığı zaman o anki maaş üzerinden hesap ister. Bu sefer dava açsa toplam ödemeden aradaki farkı isteyebilir. Birde güvenlik firması yok. Muhitimize yakın emekli kişileri kapıya danışman olarak koyduk. Usülüne uygun tam olarak sigortaları ve 8 saati aştığı için ekstra mesailerini ödüyoruz. Buna rağmen en uygun güvenlik firmasından daha uygun ve KDV ödemiyoruz. Teşekkür ederim uyarınız için.

Ben kullanmadım ama bu arada kendi işini yapıp maaşlı olmayanlarda ankette oy kullanmış. Onu anlamadım.
    Abi şöyle oluyor

Kendi işini yapıyor yada freelance çalışıyor olsan bile aylık maaş ödemen gerekiyor aslında kendine. Kalan tutar varsa birikim hesabına, eksik tutar varsa kendi kendine borçlanıyorsun günün sonunda. Dönem dönem birikim hesabından kar ödemesi yapıyorsun yada işler kötüyse zarar ettiğini kolay anlayabiliyorsun.

Genelde küçük esnafta gözlemleyebilirsin. Dükkanın hem mülk sahibi olup hem kendi iş yapanlar kendi çalışmasını göz ardı edip, dükkandan gelecek rant gelirini hesap etmeyip zarar ettiğinin farkına varmakta zorlanır mesela.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

6 aydır kafama göre bir iş arıyordum içinde bulunduğum şirkette kalıplaşmış durumların gelecekte değişeceğine dair hiç umudum kalmamıştı. neyse 2 hafta önce teklif aldım farklı bir firmaya geçiyorum pazartesi günü, bu süreçte istifa ettim dediğim arkadaşlarım bile nedense işten çıkarılmışım gibi bir tepki verdi önce sonrasında farklı yerle anlaştım deyince haaa oluyor herkes. işsiz damgası yemeyin derken direk bu duruma örnek oluyor sanırım, insanlar bi ilginç. söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum, iş işte bulunur diye boşa dememişler
    her işte usta olmaya çalışan, her işin çırağı kalır.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ulusal veya global şirketlerin özellikle belli bir gelirin üstünde bulunan şirketlerde zam oranları tatmin edici duruyor. Fakat küçük çaplı veya yeni kurumsal adımlar atan şirketlerde zam oranları düşük kalıyor...

İşsizlik dalgası is coming.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler