User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Tv den sinema sistemine ses geçişi sorunsalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tv den sinema sistemine ses geçişi sorunsalı.

Evimde telefunken marka kıytırık bir smart televizyonum var. Menüde netflix vs özelliği yok mevcut laptoptan hdmi kablo ile tvden netflix izliyorum ve kulaklık çıkışından da 2+1 ses sistemi eminden ses alıyorum.
    Sormak istediğim soru şu, harman kardon, denon, yamaha gibi avr anfili 5+1 sinema sistemi alsam mevcut durumda kullandığım kulaklık çıkışlı ses çıkışından ne kadar verim alabilirim. İllaki tv yi mi değiştirmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim
    Memuration

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5+1'ler genelde optik olarak bağlanmayınca tam randumanlı ses vermiyor 2+1 şeklinde çalışıyor gene
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TV degistirmene gerek yok.

sinyal (ses+goruntu) PC'den AVR'a HDMI uzerinden gider. ses AVR'in kulaklik cikisindan 2.1 hoparlor sistemine gider.

AVR'daki kulaklik cikisi 3.5mm veya 6.35mm TRS disi soket oluyor. eger 6.35mm ise elektrikciden 6.35/3.5 icin adaptor alman gerekebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5+1'ler genelde optik olarak bağlanmayınca tam randumanlı ses vermiyor 2+1 şeklinde çalışıyor gene
    Görüntüyü hdmi ile laptoptan aldıyoruz onda tamamız peki seside tvden optik kablo yerinden çıkışvalıp avr anfiye giriş yapsak 5+1 ses özelliğini aktif olur mu acaba filmlerde.
    Memuration

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TV degistirmene gerek yok.

sinyal (ses+goruntu) PC'den AVR'a HDMI uzerinden gider. ses AVR'in kulaklik cikisindan 2.1 hoparlor sistemine gider.

AVR'daki kulaklik cikisi 3.5mm veya 6.35mm TRS disi soket oluyor. eger 6.35mm ise elektrikciden 6.35/3.5 icin adaptor alman gerekebilir.
    Pcden hdmi ile avr ses için gittik peki görüntü için nasıl yol izleyeceğiz orda tıkanıp kalırız pc de tek hdmi çıkışı var
    Memuration

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazdigimi dikkatli okumamissin, teessuf .

sinyal (ses+goruntu) PC'den AVR'a HDMI uzerinden gider.
    HDMI'in temel amaclarindan biri sesi/goruntuyu/sunu bunu carsi pazardan toplama yerine tek baglanti ile iletmesidir. PC'den ayri ayri baglantiya gerek yok.

hoparlor sistemin 2.1. bu tip aletlerin "5.1 sesi dijital olarak alip kanallara ayristiracak" kabiliyeti olmaz. o yuzden 5.1 ses olur mu diye sorarsan: olmaz.

filmler/diziler hep 5.1 (toplam 6 kanal), tum kanallari nasil dinlerim diye sorarsan; o ayri bir konu oluyor.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolby dts vs.. 5.1 sesler için filmleri 6 kanal ses kayıtlı olanlardan seçip indirmen lazım.. netten film yada youtube felan stereo alırsın sesi.. yani 5 - 6 hoparlörden ses gelmesi 5.1 kanal ses aldığın anlamına gelmez

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orkuteren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görüntüyü hdmi ile laptoptan aldıyoruz onda tamamız peki seside tvden optik kablo yerinden çıkışvalıp avr anfiye giriş yapsak 5+1 ses özelliğini aktif olur mu acaba filmlerde.
    Olur. 5.1 Dolby Digital ve Dts ses optikden gönderilebiliyor. Ben öyle kullanıyorum şu an. Şöyle yapacaksınız herzmana ki gibi Laptop dan hdmi ile tv ye göndereceksiniz. Tv nin arkasından optik çıkıştan optik kablosu ile 5.1 sisteme gireceksiniz bu kadar. Tv ses ayarlarından çıkış biçimini "digital/optik" olarak seçmeyi unutmayın.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olur. 5.1 Dolby Digital ve Dts ses optikden gönderilebiliyor. Ben öyle kullanıyorum şu an. Şöyle yapacaksınız herzmana ki gibi Laptop dan hdmi ile tv ye göndereceksiniz. Tv nin arkasından optik çıkıştan optik kablosu ile 5.1 sisteme gireceksiniz bu kadar. Tv ses ayarlarından çıkış biçimini "digital/optik" olarak seçmeyi unutmayın.
    Bu durumda HDMI dan 5+1 kaynak gidiyor olmalı. Aksi takdirde sanal 5+1 olur. Laptoplarda genelde HDMI üzerinden 5+1 çıkışı da olmaz.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hdmi 1.3 versionu ve sonrasinda dolbu digital destegi var.
    Seat IBIZA FR

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu durumda HDMI dan 5+1 kaynak gidiyor olmalı. Aksi takdirde sanal 5+1 olur. Laptoplarda genelde HDMI üzerinden 5+1 çıkışı da olmaz.

2006 sonrası 1.3 hdmi olan tüm laptoplarda 5.1 digital gider. Arkadaş ilk mesajda avr istiyorum demiş yapacağı kısacı budur. Ben 2013-2014 yıllarında yılında bu şekide Dolby Digital, Dts digital hatta 7.1 olarak kullanıyordum pioneer avr sistemimde.

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 sonrası 1.3 hdmi olan tüm laptoplarda 5.1 digital gider. Arkadaş ilk mesajda avr istiyorum demiş yapacağı kısacı budur. Ben 2013-2014 yıllarında yılında bu şekide Dolby Digital, Dts digital hatta 7.1 olarak kullanıyordum pioneer avr sistemimde.

aradığım cevap tamda buydu teşekkürler.
    Memuration

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler