User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Tezsiz Yüksek Lisans Bölüm Tavsiyesi

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow Tezsiz Yüksek Lisans Bölüm Tavsiyesi

Herkese selam, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Lisans mezunuyum.

Üzerine tezsiz yüksek lisans yapmak istiyorum tavsiye edebileceğiniz kolay bölümler (sözel olmak şartı ile) var mıdır ?

Başka üniversite tavsiyeleriniz varsa onlarda olur.

Anadolu Üniversitesinin açmış olduğu bölümler şu şekilde;

ÇALIŞMA EKONOMİSİ ve ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ
    Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları
    (II. Öğretim)
    Tezsiz Yüksek Lisans
    HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK
    Kurumsal İletişim
    (Uzaktan Öğretim)
    (Tezsiz Yüksek Lisans)
    İKTİSAT
    Para ve Banka
    (II. Öğretim)
    (Tezsiz Yüksek Lisans)
    Bankacılık ve Finans
    (Uzaktan Öğretim)
    (Tezsiz Yüksek Lisans)
    Girişimcilik ve Inovasyon
    (Uzaktan Öğretim) (Tezsiz Yüksek Lisans)
    İŞLETME
    İşletme Yönetimi
    (II. Öğretim)
    İşletme Yönetimi
    (Uzaktan Öğretim)
    (Tezsiz Yüksek Lisans)
    Lojistik Yönetimi
    (Uzaktan Öğretim)
    (Tezsiz Yüksek Lisans)
    Pazarlama Yönetimi
    (Uzaktan Öğretim)
    (Tezsiz Yüksek Lisans)
    KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ
    KONAKLAMA
    İŞLETMECİLİĞİ

(Uzaktan Öğretim)
    (Tezsiz Yüksek Lisans)
    MALİYE
    Kamu Mali Yönetimi (Uzaktan Öğretim) (Tezsiz Yüksek Lisans)
    SİVİL HAVACILIK YONETİMİ
    Havacılık Yönetimi
    (II. Öğretim)
    (Tezsiz Yüksek Lisans)
    TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI
    Türk Dili ve Edebiyatı
    (Uzaktan Öğretim)
    (Tezsiz Yüksek Lisans)
    UZAKTAN EĞİTİM
    Ölçme ve Veri Analitiği
    (Uzaktan Öğretim)
    (Tezsiz Yüksek Lisans)
    Uzaktan Öğretim
    (Uzaktan Öğretim)
    (Tezsiz Yüksek Lisans)
    GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI
    Görsel İletişim Tasarımı
    (Uzaktan Öğretim)
    (Tezsiz Yüksek Lisans)
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sizin tercihiniz ancak tezli yapsanız daha iyi olmaz mı? şuan ben de tezli yüksek lisans yapıyorum, yapacağınız bölümün derslerinin uzaktan eğitim / online eğitim olmasına göre tercih ederseniz daha iyi olur ödevler/sınavlar vb direkt sistem üzerinden halledersiniz.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin tercihiniz ancak tezli yapsanız daha iyi olmaz mı? şuan ben de tezli yüksek lisans yapıyorum, yapacağınız bölümün derslerinin uzaktan eğitim / online eğitim olmasına göre tercih ederseniz daha iyi olur ödevler/sınavlar vb direkt sistem üzerinden halledersiniz.
    akademik düşünülmüyorsa sektörel gelişim olarak bakılıyorsa tezli yapmanın alemi yok. Çalışan insan derslere notlara zor katılım sağlar iken bir tez süreci çokta zorlayıcı oluyor.

diye düşünüyorum.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    akademik düşünülmüyorsa sektörel gelişim olarak bakılıyorsa tezli yapmanın alemi yok. Çalışan insan derslere notlara zor katılım sağlar iken bir tez süreci çokta zorlayıcı oluyor.

diye düşünüyorum.
    bende çalışıyorum hem de kendime bile doğru düzgün zaman ayıramayacak kadar saçma bir çalışma sistemim var , ama dediğim gibi dersler online/uzaktan eğitim olunca çok sorun olmuyor, yoksa devam zorunluluğu olan bir yüksek lisans programına zaten kayıt yapmazdım, yapılmışken tezli yapılsın dememin sebebi şu belki iyi bir yds puanı falan vardır doktora da yapayım ister ama doktora için tezli y.l şart bu sefer baştan bir kez daha aynı süreç işleyecek

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yuksek yapmıs olmak icin yapmaktansa isinizle ve/veya uzun vadede yurumeye niyetiniz olan sektorle alakalı bisey secin, en azından kulak bilgisi olsun.
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle lisansüstü bir programa kayıt yapmanın bir anlamı olmalı. Anlamlandırdıktan sonra sağlıklı bir karar verilebilirsiniz. Hadi yapacağım rastgele deyip doğru bir sonuç alamazsınız.

Mesela Mali müşavirlik stajınız vardır. İlgili alanda yüksek lisans yapıp stajdan sayarsınız... gibi gibi.

Mesleki ve akademik getirilerini düşünüp, uygun bir programda yapmayacaksanız 2 yıl boyunca hedeflediğiniz konu ile ilgili kitap okuyun daha çok yol alırsınız
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günaydınlar,

Benim de benzer bir sorum olacak, yeni konu açmaktansa buraya yazayım dedim, konu sahibi arkadaş için inşallah bir sakınca olmaz.

2 yıllık tarım mezunuyum, lisans tamamla yapmak istiyorum, memurum. Amacım Mühendisliğe geçiş yapmak, yaş oldu 50 emeklilik yakın zaten. Sizin veya çevrenizde Tarım bölümü için uzaktan eğitim alan veya bu konuda bilgisi olan var mı? yurt içi veya dışı online sınav eğitim imkanlarını nette araştırdım ama düzgün bir bilgi bulamadım. İşim gereği örgün öğretime gidemiyorum. Tavsiyenizi bekliyorum.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tezsiz demek hiçbir çalışma yapmıyorsun demek değil bildiğim.
    Tez kadar kapsamlı olmasa da yine sağlam bir proje yapıyorsun diye biliyorum.
    Yönünü hangi sektörde çizmek istiyorsan oan göre bölüm seçmelisin bence. "Kolay" diye bir seçenek masada olmamalı. Senin geleceğin bu neticede.
    Okumadan imzalamam.....

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yönünü hangi sektörde çizmek istiyorsan oan göre bölüm seçmelisin bence. "Kolay" diye bir seçenek masada olmamalı. Senin geleceğin bu neticede.
    Dediğiniz doğru. Ben tez yok diye tezsiz yüksek lisans yaptım fakat dönem projesi adı altında birşey tamamlattılar. Bizzat tez yazmaktan farkı yoktu. Kriterleri dahi tez ile aynıydı. Savunma yaptırdılar ve senatodan geçti vs vs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

diye düşünüyorum.
    bende çalışıyorum hem de kendime bile doğru düzgün zaman ayıramayacak kadar saçma bir çalışma sistemim var , ama dediğim gibi dersler online/uzaktan eğitim olunca çok sorun olmuyor, yoksa devam zorunluluğu olan bir yüksek lisans programına zaten kayıt yapmazdım, yapılmışken tezli yapılsın dememin sebebi şu belki iyi bir yds puanı falan vardır doktora da yapayım ister ama doktora için tezli y.l şart bu sefer baştan bir kez daha aynı süreç işleyecek
    Alıntı mrtysn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yuksek yapmıs olmak icin yapmaktansa isinizle ve/veya uzun vadede yurumeye niyetiniz olan sektorle alakalı bisey secin, en azından kulak bilgisi olsun.
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle lisansüstü bir programa kayıt yapmanın bir anlamı olmalı. Anlamlandırdıktan sonra sağlıklı bir karar verilebilirsiniz. Hadi yapacağım rastgele deyip doğru bir sonuç alamazsınız.

Mesela Mali müşavirlik stajınız vardır. İlgili alanda yüksek lisans yapıp stajdan sayarsınız... gibi gibi.

Mesleki ve akademik getirilerini düşünüp, uygun bir programda yapmayacaksanız 2 yıl boyunca hedeflediğiniz konu ile ilgili kitap okuyun daha çok yol alırsınız
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Emre Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz doğru. Ben tez yok diye tezsiz yüksek lisans yaptım fakat dönem projesi adı altında birşey tamamlattılar. Bizzat tez yazmaktan farkı yoktu. Kriterleri dahi tez ile aynıydı. Savunma yaptırdılar ve senatodan geçti vs vs.
    Alıntı naci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydınlar,

Benim de benzer bir sorum olacak, yeni konu açmaktansa buraya yazayım dedim, konu sahibi arkadaş için inşallah bir sakınca olmaz.

2 yıllık tarım mezunuyum, lisans tamamla yapmak istiyorum, memurum. Amacım Mühendisliğe geçiş yapmak, yaş oldu 50 emeklilik yakın zaten. Sizin veya çevrenizde Tarım bölümü için uzaktan eğitim alan veya bu konuda bilgisi olan var mı? yurt içi veya dışı online sınav eğitim imkanlarını nette araştırdım ama düzgün bir bilgi bulamadım. İşim gereği örgün öğretime gidemiyorum. Tavsiyenizi bekliyorum.

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Kamu da çalışıyorum amacım ileride yükselmek ve şimdiden kenarda dursun isterim.

Maksadım biran önce yapıyım bitsin onun için tezsiz ve kolay bir bölüm seçmek istedim.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Kamu da çalışıyorum amacım ileride yükselmek ve şimdiden kenarda dursun isterim.

Maksadım biran önce yapıyım bitsin onun için tezsiz ve kolay bir bölüm seçmek istedim.
    ben özel sektör olarak düşündüm. Kamu ise tezli olması daha avantaj olarak durur diye düşünüyorum.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben özel sektör olarak düşündüm. Kamu ise tezli olması daha avantaj olarak durur diye düşünüyorum.
    Yok hocam kamudayım.

Onu bende merak ediyorum ama tam olarak araştırıp yapan kişilere detaylıca soracağım.

Öğrendiğim bilgileri burada paylaşıp bilmek isteyen arkadaşlara da yardımcı olmuş olurum diye düşünüyorum..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler