User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
60 sonuçtan 58 ile 60 arası

Konu: Eski araç algısı ,,, Size de öyle oluyor mu?

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tasarım diline göre değişiyor bende. Mesela 99 model bir new beetle ya da 2002 model bir mini bana eski gelmiyor çünkü retro bir tasarım. Aynısı 2005 2006 dodge challenger veya camaro veya mustang için de geçerli.
    Mesela F10 artık benim gözüme eski geliyor garip bir şekilde. Ama 5 serisi GT sanki yeni gibi. Çünkü tasarım dili şimdiki bmwler ile aynı GTnin, kambur ve çirkin.
    Mercedes resmen bütün kullanıcılarını mağdur etti, her yeni çıkan bir öncekinden çok başka çıktı. Şu anda bile mesela 2021 model C serisini görünce 2019 model C serisi sahibine üzülüyorum.
    Audide de durum tam tersi, 2007 model bir TT görsen dökük değilse yeni sanırsın. Zaten yenisi de onun şasi olarak aynısı olduğundan dolayı muhtemelen öyle.
    Yani eski ya da yeni gibi genel bir görüşüm yok, bence eski görünen veya yeni gibi görünen araçlar var. Mesela golf 5 çok eski görünüyor scirocco aynı aracın iki kapısı olmasına rağmen 3-4 yaşında araç. Golf 6 cabrio mesela Golf 8den daha yeni görünüyor led stop varsa, halbuki eosta aynı model yılına sahip ama eski duruyor.
    Gibi işte...
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tasarım diline göre değişiyor bende. Mesela 99 model bir new beetle ya da 2002 model bir mini bana eski gelmiyor çünkü retro bir tasarım. Aynısı 2005 2006 dodge challenger veya camaro veya mustang için de geçerli.
    Mesela F10 artık benim gözüme eski geliyor garip bir şekilde. Ama 5 serisi GT sanki yeni gibi. Çünkü tasarım dili şimdiki bmwler ile aynı GTnin, kambur ve çirkin.
    Mercedes resmen bütün kullanıcılarını mağdur etti, her yeni çıkan bir öncekinden çok başka çıktı. Şu anda bile mesela 2021 model C serisini görünce 2019 model C serisi sahibine üzülüyorum.
    Audide de durum tam tersi, 2007 model bir TT görsen dökük değilse yeni sanırsın. Zaten yenisi de onun şasi olarak aynısı olduğundan dolayı muhtemelen öyle.
    Yani eski ya da yeni gibi genel bir görüşüm yok, bence eski görünen veya yeni gibi görünen araçlar var. Mesela golf 5 çok eski görünüyor scirocco aynı aracın iki kapısı olmasına rağmen 3-4 yaşında araç. Golf 6 cabrio mesela Golf 8den daha yeni görünüyor led stop varsa, halbuki eosta aynı model yılına sahip ama eski duruyor.
    Gibi işte...
    Benim de hissiyatım ve görüşüm buna paralel.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gibi işte...

önce buna tamamen katıldım ama sonradan kendi kendime dedimki:

1) değil 2022 yılında bana 2009 yılında bile 2005 mustang basit,çirkin ve demode duruyordu hele 99 beetle aman yarabbim (ben kanada'da yaşarken) ama ilginç şekilde şu an cidden banada daha yeni durur oldu

2) Audi TT, BMW GT hakkındaki olumlu F10 hakkındaki olumsuz düşüncelerinizin tamamını bende paylaşıyorum

ama durdum durdum kendi kendime dedimki bunun sebebi tasarım değil bence şahsi fikrim bence ne kadar sık karşılaştığınızla alakalı. düşünsenize:

3) Kaç fena new beetle görüyor gözünüz yolda? 100binde 1? yada 2005 stang vs
    4) F10 kaç defa görüyor gözünüz? muhtemelen her mahalleden 1 tane çıkar hele F30 direk corolla gibi araç oldu memleketde ama aynı aracı ona erişemeyen Pakistanlıya sor muhtemelen dün çıkmış gibi yeni algısı vardır onda.

90lar corolla,civic çokkk sık görüyorduk yıllarca (artık kusacaktık) ve muhtemelen halen piyasadaki en çok bulunan 90lar araçları deli dehşet eski duruyorken çok daha nadir gördüğümüz bir 2003 SAAB 9-3 çok daha yeni duruyor ama aralarında max 3-4 yıl var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler