User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İphone dan Xiaomi 11Tye geçtim İzlenimlerim

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İphone dan Xiaomi 11Tye geçtim İzlenimlerim

Merhaba arkadaşlar
    1 aydır Xiaomi 11T kullanıyorum. Normalde konu açmazdım ama bu kadar memnun olacağımı tahmin etmezdim.

Tabiri caizse tam bir İphone katili🤣
    Mediatek 1200 işlemci çok iyi iş yapıyor.
    8gb ram 256 gb hafıza var. 120hz ekran yenileme ve herşeyden önemlisi 67w şarj aleti. Tam 37dkda 0-100 yapıyor. 😁
    Ve 1 günü rahat çıkartıyor. İphone 7 plusda en büyük sorunum geç şarj olması yaklaşık 3 saat ve çabuk pil bitmesiydi. Pili değiştirdim gene farketmedi.

Bilmiyorum tekrar İphone döner miyim?
    Ama alınacak iphone 12 olmuş 15 bin tl. Ki iphone 12de ne şarj süresinde ne de batarya süresinde tatmin etmeyecek. Ancak 13 pro max ve 30 bin fiyatıyla.

10 bin tl bütçesi olan birine şiddetle tavsiyemdir 11T.
    Bilmiyorum ilerde donmalar takılmalar olur mu?
    Ama makine çok hızlı olamayacak gibi.
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bemde yaklaşık 4 senedir iphone 8 kullanıyorum ama artık ömrünü tamamladı elimde şarj cihazıyla geziyorum ve donmalar takılmalar vs arttı fiyatlardan dolayı bu markadan ayrılıcam sanırım , xioami bende bakıyorum hoşuma gidiyor özellikle pil’i telefonda zaten hiç oyun oynamayan birisiyim
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende katlanan samsung z flip 3 aldım geçen , çok soru işareti vardı kafamda ama çok memnunum
    telefonu az kullanan biriyim - sosyol medyada sadece twitterda haberlere bakarım..
    yarım saat konuşurum, günde 40 - 50 de whataspp mesajım vardır.

eski kapaklı telefon severler için yeni bir heyecan
    médiocrité partout

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şarjın hızlı bitmesi geç dolması vs büyük sıkıntı günümüzde artık ıphone iyi hoş stabil cihazda telefonu alıyosun batarya 5 6 ay sonra günü çıkarmamaya başlıyor normal kullanımda bile.

Bende 4 senedir samsung kullanıyorum. Şarj bitecek mi derdim yok kafam rahat 4 yıldır. Gün içinde bitmeyince şarja takma bekleme sıkıntısı da yok gece tak sabah al.
    Barış

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 yıldır mi6 kullanıyorum hala pili 1 günü çok rahat cıkarıyor en ufak donma kasma yok mi candır

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bemde yaklaşık 4 senedir iphone 8 kullanıyorum ama artık ömrünü tamamladı elimde şarj cihazıyla geziyorum ve donmalar takılmalar vs arttı fiyatlardan dolayı bu markadan ayrılıcam sanırım , xioami bende bakıyorum hoşuma gidiyor özellikle pil’i telefonda zaten hiç oyun oynamayan birisiyim
    donmalar ve takılmaların nedeni bataryanızın ömrünün bitmesinden dolayı.bataryanızı yenilerseniz 2-3 sene daha kullanabilirsiniz.

şuan bende 6Splus var 1 sene önce pil ömrü %80'deydi ara ara takılma donma birden kapanma sorunları vardı.bataryasınız değiştirdim sıfır takılma donma.
    Seat IBIZA FR

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende kişisel yorumumu ekliyeyim. İp6s Plus vardı ekranı kırılıdı. Bütçede yoktu android aldım realme üst seviye bir cihaz. Şimdi İp13 aldım. Dedimki nalet olsun bir daha geçersem androide. İp pahalı ama hakediyor. Ama androidler eskisi kadar kötü değil. Ama iphone da eski iphone değil. Oled ekranla geliyor. Şarjı çok uzun gidiyor benimki 1.5 gün ki çok aktif kullanırım. Hızlı şarj olayıda 20w yetiyor ama şöyle 40w civarı birşey olsa tadından yenmez. Androidler 100w a ulaşmışken bence rezil bir durum. Birde airpods airtag gibi aksesuarlara ihtiyacınız varsa tek seçenek ip oluyor.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 2013 de android e geçtim ve dikkatli kullanmama rağmen her 2.5 senede telefon patates oldu değiştirdim.Ya ekran dokunmatiği bozuldu ya pili bozuldu şişti ya da küçük darbelerden sağı solu kırıldı. Harcadığım telefonlarda Note 3 note 5 Huawei Mate 20 PRO. 5 ay önce iphone 11 aldım. Iphone a dönme nedenimde sağlamlığı 3 çıktı aldım 4.5 aldım 5 aldım eşim senelerdir 8 kullanıyor. Bunların hiç birine bişey olmadı şarj yetememe dışında. Batarya bozulursa değiştirirsin. Bundan sonra androide le devam edipp 2.5 sene sonra yenisini almak zorunda kalmamak için aldım. Fiziki olarak dayanmıyorlar. Iphone o konuda çok daha sağlam. Şarj konusuna gelince. 2 gün rahat yetiyor hızlı şarj özelliği var zırt diye doluyor.
    İphone 6 dan yeni androide geçerseniz tabii ki çağ atlamış gibi olursunuz. Biri kaç yıl öncesinin teknolojisi diğer yeni teknoloji. Iphone u senelerce kullanırsınız ama androidler dayanamıyor o kadar uzun kullanıma o kesin.
    IN BOOST WE TRUST

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burda marka model fanatikliği yapmak istemiyorum ama 2010 yılında aldığım new ipad bataryası hala aynı kırılma çatlama patlama falan olmadı bu sene başına kadar kullanıyordum taki apple store artık youtube yazılımına güncelleme almamaya başladı.ondan dolayı yenisine geçesim var.Güncelleme alsa hala daha giderdi.

2010 yılından 2022 yılına kadar dayanmış android tablet varmı ? telefon içinde geçerli.android iyi güzel ama 2 sene sonra başlıyor nazlanmaya kardeşimde iphone 5 var hala çalışıyor takılma donma restart olayı istemiyor.
    Seat IBIZA FR

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iPhone 7 çıkış tarihine bakın. O tarihte olan bir android telefonu elinize alın yine aktif kullanılan iPhone 7 neymiş ya dersiniz Maalesef stabilizasyon ve kalite farkı çok ciddi işletim sistemi sadece kendine özel olduğu için minimum donanım ile maksimum performans alabiliyor iPhone. Fakat iPhone X ve altı modellerde maalesef Apple biraz cimri ve geri dönüşü kolay ürünler yapmış. iPhone X benim düşünceme göre 10-15 yıl f/p olarak en iyi telefon olarak kalır. Yeni serilerinden hiç bahsetmiyorum bile iPhone 13 Pro Max rakipsiz bir telefon şarj stabilizasyon vs. olarak.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iPhone 7 çıkış tarihine bakın. O tarihte olan bir android telefonu elinize alın yine aktif kullanılan iPhone 7 neymiş ya dersiniz Maalesef stabilizasyon ve kalite farkı çok ciddi işletim sistemi sadece kendine özel olduğu için minimum donanım ile maksimum performans alabiliyor iPhone. Fakat iPhone X ve altı modellerde maalesef Apple biraz cimri ve geri dönüşü kolay ürünler yapmış. iPhone X benim düşünceme göre 10-15 yıl f/p olarak en iyi telefon olarak kalır. Yeni serilerinden hiç bahsetmiyorum bile iPhone 13 Pro Max rakipsiz bir telefon şarj stabilizasyon vs. olarak.
    iphone 7 2016da çıktığından iphoncular yağmurda telefonu çıkarmıyordu birşey olucak diye , bende samsung s7 ile denizde havuzda video çekiyordum
    médiocrité partout

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene kadar note5 sonrasında şuan 3 Seneyi aşkındır Huawei Mate 20 Pro kullanıyorum ve gün içerisinde çok aktif şekilde her türlü uygulama dahil ne bir yavaşlama takılma ne de bir problem söz konusu ki öyle üstüne de titremem. Son zamanlarda sadece ara ara pil ömrünüz azalıyor diye uyarı veriyor ki o da 1 günü hala fazlasıyla geçiyor şarjı şuan mate50pro'yu bekliyorum ayarlayabilirsem ona geçeceğim üst segment bir modelde kesinlikle sorun yaşanacağını düşünmüyorum.

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çıktığı günden bu yana Samsung Galaxy Note 8 Kullanıyorum , halen orjinal pil , orjinal ekran , şarj tam günü güle oynaya geçiyor , ben oyuna dalmasam kesinlikle 2 gün halen gider. Androidleri genellememek lazım ,üst segment cihazlarda bir sorun yaşamazsınız , android var 2000 lira android var 15binlira, o aradaki fark neylerden kaynaklanıyordur onu düşünmek lazım. kaldıki bilişim uzmanıyım ve işim gereği pek çok cihazla muhattap oluyorum ve etkin şekilde kullanıyorum. iphone larada kötü demiyorum katiyen o şekilde algılanmasın , lakin net şu yorumu yapabilirim şu anda 30 bine yakın iphone alacağınıza 15 bin civarlarına alacağınız android emin olun kullanım gereksinimlerinize ve size hizmet kalitesinde sorun yaşatmaz.
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mr.korhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çıktığı günden bu yana Samsung Galaxy Note 8 Kullanıyorum , halen orjinal pil , orjinal ekran , şarj tam günü güle oynaya geçiyor , ben oyuna dalmasam kesinlikle 2 gün halen gider. Androidleri genellememek lazım ,üst segment cihazlarda bir sorun yaşamazsınız , android var 2000 lira android var 15binlira, o aradaki fark neylerden kaynaklanıyordur onu düşünmek lazım. kaldıki bilişim uzmanıyım ve işim gereği pek çok cihazla muhattap oluyorum ve etkin şekilde kullanıyorum. iphone larada kötü demiyorum katiyen o şekilde algılanmasın , lakin net şu yorumu yapabilirim şu anda 30 bine yakın iphone alacağınıza 15 bin civarlarına alacağınız android emin olun kullanım gereksinimlerinize ve size hizmet kalitesinde sorun yaşatmaz.

Uzun sürelilik telefon ne kadar ucuzlarsa, kullanılan komponentlerde de ucuza kaçılmasıyla alakalı zaten.

Note serisi ile a70 arasındaki dayanıklılık farkı da bundan kaynaklanıyor.
    Instagram: mutusgarage

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016da cikan telefonu 2016daki androidlerle kiyaslamanizi oneririm, samsung s7 mesela

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 yıl önce iphone 12 den s21 ultraya geçtim.

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. elde her zaman iphone daha değerli, marka fanatikliği yapmıyorum iphone babamızın değil en nihayetinde, 2010 senesinden beri aktif iphone kullanıyorum 3g 4 4s 5 5s 6 6s 6s plus se 2014 se 2020 ve şuan 11. İphone çok değer kaybetmiyor ilana koyduğum hiçbir iphone 1 haftadan fazla durmadı. 2014 senesinde aldığım iphone se 2014 (5s kasasında 6s özelliklerine sahip) hala en güncel sürüm ios alıyor. 2014de çıkan hangi android telefon şuan kullanılıyor ya da yazılım desteği alıyor. iphone > all

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. elde her zaman iphone daha değerli, marka fanatikliği yapmıyorum iphone babamızın değil en nihayetinde, 2010 senesinden beri aktif iphone kullanıyorum 3g 4 4s 5 5s 6 6s 6s plus se 2014 se 2020 ve şuan 11. İphone çok değer kaybetmiyor ilana koyduğum hiçbir iphone 1 haftadan fazla durmadı. 2014 senesinde aldığım iphone se 2014 (5s kasasında 6s özelliklerine sahip) hala en güncel sürüm ios alıyor. 2014de çıkan hangi android telefon şuan kullanılıyor ya da yazılım desteği alıyor. iphone > all
    reiz 2014te sen nasıl iphone se alıyorsun telefonun release date'i 2016

2.elde iphone daha değerli diye birşey yok üst seviye androidlerde aynı paraya gidiyor.
    6 ay önce s20 ultrayı 10K'ya aldım , geçen 1 hafta önce 10.5 K' ya sattım 5 günde..
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    reiz 2014te sen nasıl iphone se alıyorsun telefonun release date'i 2016

2.elde iphone daha değerli diye birşey yok üst seviye androidlerde aynı paraya gidiyor.
    6 ay önce s20 ultrayı 10K'ya aldım , geçen 1 hafta önce 10.5 K' ya sattım 5 günde..

haklısın abi ben 2014 diye hatırlıyodum 2016ymış , 2014de sıfır 6 almıştım onunla karıştırdım sanırım , gene de tezimi çürüten bir durum söz konusu değil 2016da sıfır üretilen android telefon-tablet dahil hiçbiri stabilize çalışmıyor, ben kimsenin elinde iphone 6 ile aynı anda çıkan s5 görmedim mesela, ama çevremde ( annem-babam dahil) onlarca iphone 6 kullanıcısı var, aslında oldum olası marka fanatikliğine karşıyım, hangisi f/p öndeyse o tercih edilmeli , ben kendi kar zarar eğrimde iphone > all diyorum geri kalan görüşlere de saygı duyarım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler