User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 20 ile 33 arası

Konu: İphone dan Xiaomi 11Tye geçtim İzlenimlerim

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iphone 6 bendede var twitter'a bile girmiyor neden bahsediyorsun sen

iphone alan adamın uzun süre kullanma sebebi yenisi çok pahalı olduğundan alamıyor millet
    médiocrité partout

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

iphone alan adamın uzun süre kullanma sebebi yenisi çok pahalı olduğundan alamıyor millet
    Buna katılıyorum. 2 sene ideal ömrü, 3. sene bitince artık yaşlanmış oluyor

bende 8plus var şirket telefonu, 3 yıl bitince yeni telefon gelecekti, bataryayı değiştirmemek için zor tutuyorum kendimi, şimdi dediler ki 4. sene de aynı telefonu kullanmaya devam edeceksiniz, kesinleşirse mecburen pil değiştiricem

ara ara saçmalamaları başladı kesinlikle ilk günleri gibi değil ama kanser ediyor da denemez tabii hakkını yemeyelim

annemde 6S babamda 6 var, babam geçen geldi senin telefon ne zaman yenilencek onu bana ver artık falan diyodu dayanılmaz noktaya gelmiş belli ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buna katılıyorum. 2 sene ideal ömrü, 3. sene bitince artık yaşlanmış oluyor

bende 8plus var şirket telefonu, 3 yıl bitince yeni telefon gelecekti, bataryayı değiştirmemek için zor tutuyorum kendimi, şimdi dediler ki 4. sene de aynı telefonu kullanmaya devam edeceksiniz, kesinleşirse mecburen pil değiştiricem

ara ara saçmalamaları başladı kesinlikle ilk günleri gibi değil ama kanser ediyor da denemez tabii hakkını yemeyelim

annemde 6S babamda 6 var, babam geçen geldi senin telefon ne zaman yenilencek onu bana ver artık falan diyodu dayanılmaz noktaya gelmiş belli ki
    aia iyi kullanılan mal her türlü hayatına devam ediyor

bende yedek telefon olarak LG G2 var 2013te çıkmış.
    roket gibi çalışıyor valla
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aia iyi kullanılan mal her türlü hayatına devam ediyor

bende yedek telefon olarak LG G2 var 2013te çıkmış.
    roket gibi çalışıyor valla
    g2 ayrı benim ekran filmi yanmıştı yanmasa hala g2 kullanıyor olurdum

Ama hala açılıyor 5-10 dk ekran gitmeden çalışabiliyor..

android iyi ama samsung vs çok kötü bilinçli yavaşlatma yaptığını açıkladılar, aynı durum huawei de de var. Xiaomi de kağıt üstünde süper ama aynı paralarda ki samsunglar kağıt üstünde daha kötü bile olsa çok daha kaliteli duruyor her şeyi ile.

Şuana kadar 2 tane akıllı telefon kullandım biri G2 ve halen kullanmakta olduğum mate10 lite, mate 10 lite da gitmeye başladı ömrü doluyor dolarsa iphone ' a geçicem kalite bariz belli oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    g2 ayrı benim ekran filmi yanmıştı yanmasa hala g2 kullanıyor olurdum

Ama hala açılıyor 5-10 dk ekran gitmeden çalışabiliyor..

android iyi ama samsung vs çok kötü bilinçli yavaşlatma yaptığını açıkladılar,

androidde tek olay ram.
    her gelen işletim sistemi biraz daha ram yiyor,4 gb 6gb ram olan androidler artık yetemiyor.
    ama tahminim bugun 12 gb ramli samsung s20 ultra kırılmadığı sürece çok net aplikasyonlar desteğini çekene kadar kullanılir 10 yıl.

iphone 6da twitter kalktı mesela...
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    androidde tek olay ram.
    her gelen işletim sistemi biraz daha ram yiyor,4 gb 6gb ram olan androidler artık yetemiyor.
    ama tahminim bugun 12 gb ramli samsung s20 ultra kırılmadığı sürece çok net aplikasyonlar desteğini çekene kadar kullanılir 10 yıl.

iphone 6da twitter kalktı mesela...
    Samsung telefonlar zor abi adam bilerek yavaşlattığını söylüyor normal samsung 2 sene gidiyorsa s20 anca 3 olsun olsun 3.5 sene gider

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Samsung telefonlar zor abi adam bilerek yavaşlattığını söylüyor normal samsung 2 sene gidiyorsa s20 anca 3 olsun olsun 3.5 sene gider
    bilerek yavaslatma bu işte diyorumya ; her yeni gelen android versiyonu daha fazla ram yiyor;
    misal şuan android 12 boş halde 3.7 gb ram yiyor samsung arayüzü ile beraber.
    telefonun rahat rahat çalışması için min 8 gb ram lazım.
    6 gb modele sahip samsung note 8'de artık donmalar yaşanıyor , haliyle yavaşlatılmış oluyor..
    médiocrité partout

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendi adıma, Bu hatayı iphne 11den şavmi note 10 pro 8gb olanına geçrek bende yaptım enfazla 4 ay dayanabildim..
    çin telefonlarında (şuan için belkileride değişir) istikrarsız yazılımlar var, birinde olan özellik ötekinde olmuyor sensörleri düzgün çalışmıyor, denilen kamera megapixel videoda kalite v.s v.s.. yok.
    tek iyi yanı pil şarj olayı.., he belki samsung derseniz o farklı..

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bilerek yavaslatma bu işte diyorumya ; her yeni gelen android versiyonu daha fazla ram yiyor;
    6 gb modele sahip samsung note 8'de artık donmalar yaşanıyor , haliyle yavaşlatılmış oluyor..
    Tam olarak boyle bendede ram kullanimi note20ultrada 3.7-3.8 muhtemelen dediklerin isiginda ram plus diye bir zimbirti getirdiler denemedim ama is yapar gibi duruyor.
    1881 - 193

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında şu anda piyasada 6gb veya 8gb ramli satılan sıfır orta kesim android telefonlar var ve iyi çalısıyorlar ama 2 sene. Ama 5 sene önceki yine 8gb ramli tepe model bir android ölmüş durumda. işlemci desen ozamanın en iyi işlemcisi ve şimdi bile testlerde orta kesim telefonlarla aynı puanları alıyor hatta daha fazlasını. Ben anlamlandıramıyorum android tarafını.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı melihyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında şu anda piyasada 6gb veya 8gb ramli satılan sıfır orta kesim android telefonlar var ve iyi çalısıyorlar ama 2 sene. Ama 5 sene önceki yine 8gb ramli tepe model bir android ölmüş durumda. işlemci desen ozamanın en iyi işlemcisi ve şimdi bile testlerde orta kesim telefonlarla aynı puanları alıyor hatta daha fazlasını. Ben anlamlandıramıyorum android tarafını.
    böyle yazınca evet doğru görünüyor ama atladığın şu nokta var 5 yıl önce 8 ramli tepe model bir android yoktu.
    çin mallarında olabilir , onları hiç dikkate almıyorum , ben android hakkında konuşurken sadece samsung'u baz alıyorum.

misal 8gb ramli tepe model en güzel örnek s10 serisi (2019) verilebilir.
    1 yıl öncesine kadar s10+ kullanıyordum.
    gayette tatmin edici idi , bugün alınsın rahat 2 yıl daha kullanılır diye düşünüyorum.

Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam olarak boyle bendede ram kullanimi note20ultrada 3.7-3.8 muhtemelen dediklerin isiginda ram plus diye bir zimbirti getirdiler denemedim ama is yapar gibi duruyor.
    evet bu ram plus olayını bende gecen gördüm, olay cihaz hafızasından feragat edip sanal ram oluşturma mantığı.
    faydalı olabilir
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk çıktığında Xiaomi Mi6 almıştım. İnanmazsınız hala aynı telefonu kullanıyorum. her gece şarjı fulleyip günü o şekilde geçiriyorum. Ve hala daha kasma donma sorunu yaşamıyorum. Bundan sonra xiaomi den devam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk çıktığında Xiaomi Mi6 almıştım. İnanmazsınız hala aynı telefonu kullanıyorum. her gece şarjı fulleyip günü o şekilde geçiriyorum. Ve hala daha kasma donma sorunu yaşamıyorum. Bundan sonra xiaomi den devam
    bende de mi note 3 var hala bi sıkıntı yok ama pil değişim zamanı geldi

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Android telefonlar artık iPhone'ları geçmiş vaziyette genel anlamda.

Şundan yalnızca bir kaç sene öncesine kadar iOS derdim, stabilite derdim, şu derdim bu derdim ama artık o "bariz" üstünlük yok. Orta segment bir telefon bile artık zorlanmadan, hızlı çalışabiliyor.

Xiaomi'de tek uyuz olduğum nokta, adamlar yeni modelleri pazarlama uğruna bazı telefonları hemen satışa getiriyorlar.

Xiaomi Mi Mix 3 kullandım mesela 2 sene boyunca, son dönemde adamlar sistem güncellemesi ile içine etti telefonun, aşırı bir pil tüketimi başladı. Atıyorum Miui 12.0.0.3 ise, adamlar Çin'de bunun 12.0.0.4'ünü çıkardı ve pil sorunu düzeldi. Aylarca globale vermediler bu sürümü.

O arada Miui 12.5 ve 13 gelecek haberleri çıkmaya başladı. Bakıyorum, Mix3'ten teknik olarak daha dandik telefonlar alacak görünüyor, Mix3 almayacak diyor. Ulan bari 12.0.4'ü verin, o da yok...

Herifler durduk yerde Snapdragon 845'li makineyi gömdüler. O arada baktım Mix4 geliyor haberleri çıktı, haaa dedim anlaşıldı olay zaten.

Elinizdeki telefonu çöp ediyor adamlar, aman dikkat.

En son aleti verdim birilerine, gittim Samsung Note 10 aldım geçen sene. Adamlar 3 sene güncellemeyi garanti etti, bu ara son Android güncellemesini aldı, 13'ü alamayacak. Gittiği yere kadar kullanırım artık bunu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler