User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Alanya'ya tayinim çıktı

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alanya'ya tayinim çıktı

6 yıllık Mardin'deki şark görevi sonrası Alanya'ya tayinim çıktı. Ev kiraları malesef 8k TL civarında.
    Siz değerli ağabeylerime bir kaç sorum olacaktı.
    1- Alanya'da nerelerde oturulur.
    2- Kira ücretleri hangi fiyata kadar normal.
    3- Nakliye için mardinden alanya'ya 14k fiyat aldım evden eve
    4- sosyal yaşantı ne durumda. yaz kış değişen nüfusun şehre etkisi ne durumda
    bunlar gibi bazı şeyleri merak ediyorum. orda yaşayan ya da bilen varsa yorum yaparsa çok mutlu olurum
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı uğurlu olsun, egm maaş miktarı kadar nakliye ücretini karşılayacak sanırım bu yıl , şarkçılar o şekilde konuşuyordu.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 polis arkadasimda daha tayin sıkıntısı var. Adamlar batiya tayinleri ciktigi icin kan agliyor
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk olarak yeni tayin yeriniz hayırlı olsun. Eğer yardımcı olabilecek kimse yoksa bir asker arkadaşım orada ikamet etmekte.Yine Alanya da görevli Bi polis arkadaşta vardı ama uzun zamandır görüşmüyoruz.
    İşinize yardımcı olabilmek adına isterseniz görüşür, sizinle görüşmesini sağlayabilirim

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam gelmem alanyaya (antalyada yaşıyorum) şöyle izah edecek olursak kiralık ev için arıyorsunız ve türk olduğunuz için evi size vermiyorlar faiş fiyat istiyorlar bu fiyatlarıda yabancılar yıllık peşin olarak ödüyorlar. Millet olarak fırsatçı olduğumuz için malesef barınma bile zorlaştı bu topraklarda hükümet 1 tekme atıyorsa vatandaş 10 tekme atıyor... allah kolaylık versin inşallah düzgün bi ev sahibine denk gelirsiniz.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi bu kiralar ile Allah yardımcınız olsun.Kendimi sizin yerinize koydum yakın bi ilçe köy kasabada güzel ufak bir ev tutardım git gel yapardım.En azından sakin bir yerde yaşamış olurdum.

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun öncelikle.
    Yazları dikkat et Türk'ten çok turist veya almancı görürsün. Yazları fena sıcak olur, kışlar ılık ama yağmurlu geçer. Hele bir yağmur yağar öyle şemsiye falan işe yaramaz resmen döver adamı. Fırtınası da çoktur dikkat etmek lazım. Nerede oturulur bilemem ama kiralar 8 binden aşağı bulursan şanslı sayılırsın. Ben de memurum Antalya da yaşıyorum. Ev sahipleri fiyatları arttırmak için baya iş çevirirler. Lojman varsa taşın derim. Gece hayatı yazın çok hareketli. Kışın daha rahat edersin. Nüfus yazın 2 veya 3 katına çıkar Antalya merkez gibi olur. Bizim proje şefine sorayım nerede oturulur diye, 5 yıl falan kalmıştı o Alanya'da. Gezilecek yer çoktur. Merkezde denize girerim diye düşünme aşırı kalabalık olur çünkü.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi şefle konuştum, diyor ki; ev bulmak zor olur diyor oradan tayini çıkan bir meslektaşını bulsun onlar evi boşaltırken oraya gelecek olan yerleşir diyor, benim de polis arkadaşım vardı öyle yapıyorlar dedi. Yani nerede oturulur sorusundan önce ev bulabilecek misin onu düşünmek gerek diyor.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @levent Alanya konusunda yardımcı olabilir
    #eksikpazar

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2005-2006 da Alanya da çalışmıştım. Eminim yapısı çok değişmiştir.
    Ben çok severim Alanya'yı. Ancak dedikleri gibi yoğun talep gören bir bölge. Barlar bölgesi liman tarafı deli gibi işlek
    Güzel işletmelerde var.

Tabi size lazım olan yukarıda yazdıklarım değil

Fiyatlar nasıl bilmiyorum yada Şehir ne tarafa kaydı bilmiyorum ama ulaşım sıkıntısı olmazsa Kestel bölgesi yada yarım saat mesafedeki yerlerde de ev tutulabilir.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

anamur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun
    mahalle olarak cikcilli, oba, mahmutlar ve konaklı civarı olabilir sehir merkezinde aşırı pahalı kiralar ve yabancı uykurklu kişiler daha çok tercih ediyor.
    kira fiyatları savaş yüzünden aşırı yükseldi ve fiyat belirlemek aşırı zor. sosyal yaşantı ise oldukça yüksek. sıkıntı yaşamazsınızz.
    Renault Sport

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun.

Alanya konusunda Levent yardımcı olabilir.

Antalya ile çok bağımsız yerler ama faydası dokunabilirse Antalya'da motorlu trafik polisi bir abimiz var ona bir sorayım, iletişim bilgilerini de senle paylaşırım.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun . 12 senedir Alanya'da yaşıyorum.
    Türkiyenin en güzel ilçelerinden birine geliyorsunuz. Doğası havası ve iklimi ( temmuz ağustos harici) gayet güzeldir.
    Fakat Rus ukrayna savaşı sonrası inanılmaz bir göç aldı. Hem ev fiyatları hem kiraları katladı. 8 10 bin tl den başlayan kiralar var ve bu kiralar alanyanın her bölgesi için geçerli. Hatta yeni tayin olan kamu ve devlet çalışanları alanyadan bu sebepten gitmek istediklerini bildirmişler.
    Emlakçı cevrem var fakat dediğim gibi Ukraynalılar ve ruslar resmen deli gibi emlak alıyor. Arkadaşlarım evlerini 1500 2000 euro arası kiraya verdikleri oluyor. 2-3 bin tl kiraya oturanlar 3-4 senelik kiracılar onun harici malesef bende bulamadım.

Alanyanın bir ucundan bir ucu zaten maks 20 km dir . Oba cikcilli merkez tosmur mahmutlara kadar oturabilirsiniz.
    Şu an türkiyede en fazla göç alan ilçe konumunda alanya. Önceden kışları cok boş oluyordu fakat artık öyle değil.
    Açıkcası ev olsaydı yaşanıcak biryer fakat şu kira fiyatlarıyla Allah kolaylık versin. İnş dilediğiniz ve istediğiniz evi bulabilrisiniz.

Geldiğinizde haber verirseniz bu arada genel olarak şehir konusnda yardımcı olabilirim.
    Elleme Sekelesin...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence dilekçe verip doğuda kalmam mümkün değil mi diye sor.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun, egm maaş miktarı kadar nakliye ücretini karşılayacak sanırım bu yıl , şarkçılar o şekilde konuşuyordu.
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 polis arkadasimda daha tayin sıkıntısı var. Adamlar batiya tayinleri ciktigi icin kan agliyor
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk olarak yeni tayin yeriniz hayırlı olsun. Eğer yardımcı olabilecek kimse yoksa bir asker arkadaşım orada ikamet etmekte.Yine Alanya da görevli Bi polis arkadaşta vardı ama uzun zamandır görüşmüyoruz.
    İşinize yardımcı olabilmek adına isterseniz görüşür, sizinle görüşmesini sağlayabilirim
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam gelmem alanyaya (antalyada yaşıyorum) şöyle izah edecek olursak kiralık ev için arıyorsunız ve türk olduğunuz için evi size vermiyorlar faiş fiyat istiyorlar bu fiyatlarıda yabancılar yıllık peşin olarak ödüyorlar. Millet olarak fırsatçı olduğumuz için malesef barınma bile zorlaştı bu topraklarda hükümet 1 tekme atıyorsa vatandaş 10 tekme atıyor... allah kolaylık versin inşallah düzgün bi ev sahibine denk gelirsiniz.
    Alıntı calamityeas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi bu kiralar ile Allah yardımcınız olsun.Kendimi sizin yerinize koydum yakın bi ilçe köy kasabada güzel ufak bir ev tutardım git gel yapardım.En azından sakin bir yerde yaşamış olurdum.
    Alıntı naci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun öncelikle.
    Yazları dikkat et Türk'ten çok turist veya almancı görürsün. Yazları fena sıcak olur, kışlar ılık ama yağmurlu geçer. Hele bir yağmur yağar öyle şemsiye falan işe yaramaz resmen döver adamı. Fırtınası da çoktur dikkat etmek lazım. Nerede oturulur bilemem ama kiralar 8 binden aşağı bulursan şanslı sayılırsın. Ben de memurum Antalya da yaşıyorum. Ev sahipleri fiyatları arttırmak için baya iş çevirirler. Lojman varsa taşın derim. Gece hayatı yazın çok hareketli. Kışın daha rahat edersin. Nüfus yazın 2 veya 3 katına çıkar Antalya merkez gibi olur. Bizim proje şefine sorayım nerede oturulur diye, 5 yıl falan kalmıştı o Alanya'da. Gezilecek yer çoktur. Merkezde denize girerim diye düşünme aşırı kalabalık olur çünkü.
    Alıntı naci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi şefle konuştum, diyor ki; ev bulmak zor olur diyor oradan tayini çıkan bir meslektaşını bulsun onlar evi boşaltırken oraya gelecek olan yerleşir diyor, benim de polis arkadaşım vardı öyle yapıyorlar dedi. Yani nerede oturulur sorusundan önce ev bulabilecek misin onu düşünmek gerek diyor.
    Alıntı Jön Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @levent Alanya konusunda yardımcı olabilir
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2005-2006 da Alanya da çalışmıştım. Eminim yapısı çok değişmiştir.
    Ben çok severim Alanya'yı. Ancak dedikleri gibi yoğun talep gören bir bölge. Barlar bölgesi liman tarafı deli gibi işlek
    Güzel işletmelerde var.

Tabi size lazım olan yukarıda yazdıklarım değil

Fiyatlar nasıl bilmiyorum yada Şehir ne tarafa kaydı bilmiyorum ama ulaşım sıkıntısı olmazsa Kestel bölgesi yada yarım saat mesafedeki yerlerde de ev tutulabilir.
    Alıntı anamur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun
    mahalle olarak cikcilli, oba, mahmutlar ve konaklı civarı olabilir sehir merkezinde aşırı pahalı kiralar ve yabancı uykurklu kişiler daha çok tercih ediyor.
    kira fiyatları savaş yüzünden aşırı yükseldi ve fiyat belirlemek aşırı zor. sosyal yaşantı ise oldukça yüksek. sıkıntı yaşamazsınızz.
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun.

Alanya konusunda Levent yardımcı olabilir.

Antalya ile çok bağımsız yerler ama faydası dokunabilirse Antalya'da motorlu trafik polisi bir abimiz var ona bir sorayım, iletişim bilgilerini de senle paylaşırım.
    Alıntı Canselmo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun . 12 senedir Alanya'da yaşıyorum.
    Türkiyenin en güzel ilçelerinden birine geliyorsunuz. Doğası havası ve iklimi ( temmuz ağustos harici) gayet güzeldir.
    Fakat Rus ukrayna savaşı sonrası inanılmaz bir göç aldı. Hem ev fiyatları hem kiraları katladı. 8 10 bin tl den başlayan kiralar var ve bu kiralar alanyanın her bölgesi için geçerli. Hatta yeni tayin olan kamu ve devlet çalışanları alanyadan bu sebepten gitmek istediklerini bildirmişler.
    Emlakçı cevrem var fakat dediğim gibi Ukraynalılar ve ruslar resmen deli gibi emlak alıyor. Arkadaşlarım evlerini 1500 2000 euro arası kiraya verdikleri oluyor. 2-3 bin tl kiraya oturanlar 3-4 senelik kiracılar onun harici malesef bende bulamadım.

Alanyanın bir ucundan bir ucu zaten maks 20 km dir . Oba cikcilli merkez tosmur mahmutlara kadar oturabilirsiniz.
    Şu an türkiyede en fazla göç alan ilçe konumunda alanya. Önceden kışları cok boş oluyordu fakat artık öyle değil.
    Açıkcası ev olsaydı yaşanıcak biryer fakat şu kira fiyatlarıyla Allah kolaylık versin. İnş dilediğiniz ve istediğiniz evi bulabilrisiniz.

Geldiğinizde haber verirseniz bu arada genel olarak şehir konusnda yardımcı olabilirim.
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence dilekçe verip doğuda kalmam mümkün değil mi diye sor.
    Değerli abilerim. Payallarda yani Alanya nın batı çıkışı civarında Alanya kalesine 13 km uzakta diş hekimliği fakültesi karşısında 1. Katta bakımlı ve temiz 2+1 daire tuttum. Ev sahibine biraz acitasyon yaparak biraz da milliyetçilik derken 8 den 4 e düştük kirayı. Sagolsun depozito flan da istemedi. Kendisi de 2 yan apt. Da oturuyormuş.
    1000cc motosiklet ile işe gidip gelicem. Günlük ortalama 30 km sadece iş için kullanacağım. Eğer yakıt ve bakım beni yorarsa ufak bi scooter alıp tasarruf mode on yapmayı planlıyorum. ( halbuki batıya tayinim çıktığında özellikle iş yerine uzak bi yerden ev tutup günde 50 km gider gelirim yolda gazlarım diyordum ( benzin 8 tl iken) ama artık uzak bi hayal galiba ). Siz degerli abilerimin yorumlarını okudum. Alanyaya yerlestikten sonra kimin ne işi varsa burda halledebilirim. Gelişmeleri de burada paylaşacağım. Tekrar herkese teşekkürler
    SWAT

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok iyi olmuş hayirli olsun

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun gerçekten zor iş bu devirde ev taşımak tayin o şuan piyasa çok saçma kim kimi tutarsa modunda gidiyor. önce istanbul sonrasında büyükşehir olan iller gerçekten çok zor tanıdığım asker ve polisler şarktan dönmek istemiyor lojmanlar zaten gitti şansı olan azınlık polisler lojmanda kalıyordu o da yok artık

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Konuştunuzmu bilmiyorum ama Kiranızı bankadan yatırın elden vermeyin ilerki zamanda faiş bi artış yapamasın diye. Bizim ev sahibide yapamıyor bankadan yatırdığım için 4 yıldır,ancak yılbaşında evi boşalt diyor
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlısı olsun. çok zor cidden bu devir de. kardeşim de memur. tam memur olduk rahat edicez derken bu sorunlar çıktı. memurluğun bile en boqtan dönemi bana geldi abi diyor. çok zor geçiniyorlar.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler