User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 32/3 Egsoz Ceza

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tespit için otoparkta bilirkişi aracı inceledikten sonra çıkartıp dava sürecinin devam etme durumu olur mu sence abi yoksa dava süresi boyunca araç orada kalır mı?
    itiraz edeceksin hakim değerlendirmesi olacak da bilirkişi atanmasına karar verecek de sonra o adam gelecek de

çok güveniyorsan orjinal olduğuna polis ceza yazarken fotoğraflamaya başlar itiraz dilekçene eklersin kendi kendi ispatını yapmış olursun

arabayı otoparka gönderdin mi çıkması uzun sürer itirazla şunla bunla

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar ,

Bu 32/3 egsoz cezasını polis kesip elimize verdi aracı bağlamadı , bizde çıktık geldik.
    Buna birdaha cevre şehircilikten ceza geliyormu ?

yoksa bunu ödeyince helalleşiyormuyuz ?
    Polis aracı bağlamayarak güzelliğini yapmış zaten. Aracı bağlaması bir 3-4 bin daha harcamanızı gerektirirdi.

Çevre ve şehircilikten kesin ceza geliyor. Ben 3 kere yedim, mazdayla, ttyle ve megane ile. Üçünde de geldi kol gibi. O yüzden artık ateş açsalar durmuyorum.

Kanun belli, belli bir desibelden yukarı ses çıkaramaz, belli bir emisyondan fazla kirlilik yayamaz. Adam geliyor benim egzoz ucum krom diye egzozdan ceza yazıyor. Ölçüm mölçüm yok.

O yüzden duranı sevsinler, bir tarafı yeten de yetişsin de durdursun beni. Her şey layığıyla yapılsa eyvallah duralım ama o başka konu.

Burak-Akın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabada men edilince aracı çekerek almıyolarmı ?
    biz arabayı aldık geldik geri hiç men falan denmedi..

bana muayane yok diye madde yazdı 7 gün için izin yazısı verdi..
    birde bu gürültü zımpırtısını yazdı.
    almazlar, ocağın ilk haftası egzozdan ceza yedim. varex kapalı iken durduk yere durdurup bakıp egzoz cezası yazdı. trafikten men ediyorlar ve 1 hafta süre için izin belgesi veriyor. trafik şubeden kağıt alıp tespit muayenesine gidiyorsun, orjinale çevirdiğine dair kağıt veriyor ve trafik şube o belge ile men'i kaldırıyor. eğer çevre ve şehirciliğe yollamamışsa oradan ceza gelmez. sadece sana yazdığını öder kurtulursun
    Honda Civic İes, Nissan 200sx s14, Honda Civic eg6 si, Citroen c2 VTS

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 4LaRKaD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artık men edilince çekiciyle almıyor , çok ters düşersen alabilir. Aracını men ediyor , aracı uygun hale getirip tespit muayenesine giriyorsun. Muayene istasyonu da herşeyine ayrıntılı bakıyor, umarım çevre ve şehircilik bakanlığından ceza gelmez meblağı çok yüksek.
    varmı rakam hakkında bilgin
    birde cevre ce sehircilik bakanlığı ruhsat sahibinemi ehliye sahibinemi yazıyor cezayı ?
    médiocrité partout

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlız beyler atladığınız bir şey var.
    bana verilen 7 gün izin kağıdı "arabanın muayanesi olmadığı için(34/a)" egsoz gürültü çıkartıyor git düzelt diye değil.

bence ben az kullanılan bir muayene istasyonundan bu arabayı bu egsozla muayeneden geçirir , hayarıtıma devam ederim gibi duruyor
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu durumu defalarca tecrübe etmiş birisi olarak opsiyonlar şöyle:
    - Memur isterse men edip aracı bağlar, isterse mühlet verir
    - İsterse aracı bağlamaz ya komple muayene ister yada sadece egsoz için tespite çağırır(artık bununla uğraşmıyorlar direk muayeneye gönderiyor haliyle araçta teknik değişiklikleri sökmek durumunda kalıyorsunuz)
    - Aracı bağlayıp egzosu yedieminde söktür getir diyene de denk geldim. Egsozcudan şahin egsozu alıp şubeye götürüp öylece izin almıştım.
    Sizin durum sil baştan muayene ama çevre ve şehircilik kısmı muamma, biraz da şans.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bana verilen 7 gün izin kağıdı "arabanın muayanesi olmadığı için(34/a)" egsoz gürültü çıkartıyor git düzelt diye değil.

bence ben az kullanılan bir muayene istasyonundan bu arabayı bu egsozla muayeneden geçirir , hayarıtıma devam ederim gibi duruyor
    Valla abi o ceza işleri bi enteresan bizim arkadaşın golfü yolda siviller çeviriyor arkada 100 lük akrepleri görünce ceza uyguluyorlar çocuğa da git o egzozu söktür sonra meni kaldır diyorlar 1 hafta süre verip. Gittik egzozu söktürdük ettik meni kaldırmak için trafik şubeye gittik egzoz tespite geldik diye kağıda baktı cam filminden men edilmiş bu araba egzozluk bir şey yok ki dedi. Gittik birde cam filmi söktürdük. Bi teyit etmek iyi olabilir.

Tespit muayenesi de kalkmış artık komple baştan giriyor araç muayeneye. 3-5 ateşleyip arabayı dümdüz geçirtenler var ama meni kaldırmak için şubeye gittiğinde yine kontrol edeceklerdir video çekmek için. Onda da birebir aynı başka bir araç bulup plaka değiştirenler vardı nasıl olsa şase vs bakılmıyor diye.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

eğer son susturucu vanalı değilse orta susturucu da varsa tüm istasyonlardan kesin geçersin. kat iptal olması sorun değil. egzoz pulu istiyorlarsa pulu dışarıdan al devam.

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pekiii orjinalinde spor egzoz olupda fazla ses çıkaran arabamız varsa ne yapacağız? delinin biri çıkıp yarın bir gün durdurup ceza meza yazmaya kalktığında ne yapmalı? sonra uğraş dur işin gücün yokmuş gibi bilirkişisiydi ölçümüydü adliyesiydi evrağıydı vs.
    e60 535d & THE A45 AMG

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pekiii orjinalinde spor egzoz olupda fazla ses çıkaran arabamız varsa ne yapacağız? delinin biri çıkıp yarın bir gün durdurup ceza meza yazmaya kalktığında ne yapmalı? sonra uğraş dur işin gücün yokmuş gibi bilirkişisiydi ölçümüydü adliyesiydi evrağıydı vs.
    ya polisi ikna edeceksiniz yada dediğiniz gibi uğraş dur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,

Bugün egzoz kapalıyken polisin yanından geçtim gittim arkamdan üşenmeyip motora binip geldi. Durdurup egzozdan ceza yazdı ve aracı trafikten men etti. 30/1-b'den işlem uyguladı. 7 günlük izin belgesi verdi.

Şimdi tam olarak ne yapmam lazım ? Orjinal egzozu takıp muayneye mi gireceğim yoksa direk emliyete gidip gösterek miyim ? O kadar karışık yorumlar varki ne yapacağımı bilemedim.
    Sultan SAKA

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Saka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Bugün egzoz kapalıyken polisin yanından geçtim gittim arkamdan üşenmeyip motora binip geldi. Durdurup egzozdan ceza yazdı ve aracı trafikten men etti. 30/1-b'den işlem uyguladı. 7 günlük izin belgesi verdi.

Şimdi tam olarak ne yapmam lazım ? Orjinal egzozu takıp muayneye mi gireceğim yoksa direk emliyete gidip gösterek miyim ? O kadar karışık yorumlar varki ne yapacağımı bilemedim.
    Geçmiş olsun kardeşim. Süreç adımları;

Orijinal ekzoz yada aç kapa varex tarzı egzoz motorunu sökerek tüvtürk tespit muyanesine gireceksin.

Verilen kağıt ile Emniyet müdürlüğüne gidip men kaldırma işlemi yapacaksın.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ülke ve İstanbul Ankara İzmir trafiğinin tek derdi egsoz anasını satayım.

Taksi, dolmuş, halk otobüsü, minibüs gibi onun bunun çocuklarına bulaşmak yok. Trafiği çözeyim edeyim yok. Tek sorunumuz egzoz. Ondan sonra polise laf etti oluyoruz.

Oconner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arefe günü bayram hediyesi 4064 tl
    53 RİZE KADER GÜLMEDİ BİZE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Diyadin sağolasın abi. Egzozu taktırdım emliyete gittim muayne olmadan belki kaldırırlar diye memur men etmemiş dedi. 7 gün izin vermiş sadece egzozla gezebilir orjinale dönmesi gerek diye ama tekrar yakanırsan bağlar filan dediler.

@Ormanci akşama kadar seçim otobüsleri milletin kafasının içine etsin sıkıntı yok ben egzoz kapalı olduğu halde ceza yiyorum. Bir kişiyi rahatsız etsem dicem ki hak ettin sus otur ama kimseyide rahatsız etmiyorum. Eve giderken belediye otobüsü önümden gidiyor abi inan warex açık olsa o kadar ses çıkmaz ona kimsenin birşey dediği yok.

@Ocanner yok o kadar değil çok şükür 951TL ile yırttım. Ama egzoz değişim filan hepsi yine 1500lük olduk
    Sultan SAKA

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit geri gelsinn
    @Oconner yok o kadar değil çok şükür 951TL ile yırttım. Ama egzoz değişim filan hepsi yine 1500lük olduk
    Sultan SAKA

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Saka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edit geri gelsinn
    @Oconner yok o kadar değil çok şükür 951TL ile yırttım. Ama egzoz değişim filan hepsi yine 1500lük olduk
    Büyük şans bence, şanssızlık olarak bakmamak gerek.

Geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük şans bence, şanssızlık olarak bakmamak gerek.

Geçmiş olsun
    Kesinlikle allah beterinden korusun
    Sultan SAKA

TahaKaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam geçmiş olsun.

Egzoz konusunda otomobil sevdalısı arkadaşlar genelde devlete kızıyor ama inanın bu egzoz konusu özellikle varoş bölgelerde çok can sıkıyor. Devletin denetimleri bırakın sıkı olmayı oldukça yetersiz. Örneğin Bursa Osmangazi'de şuan daha yaz gelmemesine rağmen gece cam açık yatmak mümkün değil. Gecenin ikisinde egzoz şov yapan mı istersin yüksek sesle müzik açıp uykumuzun içine eden mi...Özellikle çocuğu olan anlar demek istediğimi ama çocuk olmasa da çoğumuz, sevdiklerimiz sonuçta çalışıyoruz, sabah işe gitmek zorundayız.

Bu arada polise şikayet inanın bazı bölgelerde çözüm değil. Ekipleri yönlendiriyorum dedikten sonra başka bir şey yaptıkları yok. Adamlar polis karakolu önünde egzoz şov yapıyorlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler