User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Bir Garip Olay Geldi Başıma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Bir Garip Olay Geldi Başıma

Arkadaşlar merhaba,

Geçen sene ( 22.10.2021 ) tarihinde 2015 model seat leon bir araç aldım.

Egzoz ve Genel Muayenesi 22 Temmuz'da bitti.

Bugün 10:30 ' a randevu aldım Edremit Tüv - Türk'e gittim herşey yolunda aracı teslim ettim bitsin biran önce işe döneceğim diye beklerken Tüv'de çalışan arkadaş gülerek " abi araç muayenede kaldı 2 problemin var dedi " Ben farlar amerikan park felan diye beklerken;

"ilk olarak Dizel araçların egzoz emisyon ölçen cihazımız arızalı ikinci olarak senin araç ruhsatta siyah beyaz gözüküyor bu araç beyaz dedi"

Ne olduğunu anlayana kadar Anan baban diyene kadar elimde evrakla kaldım. Aracın eski plaka , ruhsat örneğine ve muayene evrağına baktım beyaz renk ile ilgili bir değişim söz konusu değil.

Aracı alırken noter yanlış girmiş bende aldığım günden bu yana hiç kontrol etmedim eşim kullandığı için çok ihtiyaç olmadı.

Sizce bu durumu en hızlı nasıl çözebilirim ?

Yeniden renk değişimi diye başvuru yapıp noterde ruhsat yenilemek mi veya Bursa devir aldığım noter ile görüşüp işlemi yanlış yapıldığını beyan edip değişiklik talebinde mi bulunayım

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acaba tavan falan folyo mu kaplandı bi dönem siyah beyaz işlendi

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi madem evrak siyah-beyaz geçici bi çözüm olarak tavanı siyah folyo kaplayabilirsin bence.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi madem evrak siyah-beyaz geçici bi çözüm olarak tavanı siyah folyo kaplayabilirsin bence.
    +1 aynen en hızlı çözüm bu olur tavanı işlettim dersin geçer gidersin
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    +1
    500 tl fatura kestirirsiniz kaplatıığınız yerden
    ama kaplanınca tespit muayenesi değil, tam muayane yapmanız lazım ki
    zaten muayeneden de kaldığına göre ekstra iş çıkmamış olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiat 500 L araç sahibi abim, araç beyaz tavan siyah olan modellerden. Fiat yada bayi aracı getirirken faturada beyaz olarak göstermişler bu sebeple ruhsatta da sadece beyaz olarak görünüyor. Muayeneden kalmıştı,bayiden resmi yazı alarak geçirebilmişti.
    Aracı satan kişi daha önce folyo kaplamış veya yukarıda bahsettiğim durumun tersi olmuş olabilir.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evrağı araca uydurmak değil , aracı evrağa uydurmak yani
    en hızlı çözüm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba tavan falan folyo mu kaplandı bi dönem siyah beyaz işlendi
    Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1 aynen en hızlı çözüm bu olur tavanı işlettim dersin geçer gidersin
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1
    500 tl fatura kestirirsiniz kaplatıığınız yerden
    ama kaplanınca tespit muayenesi değil, tam muayane yapmanız lazım ki
    zaten muayeneden de kaldığına göre ekstra iş çıkmamış olur
    Alıntı |KaAn| Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat 500 L araç sahibi abim, araç beyaz tavan siyah olan modellerden. Fiat yada bayi aracı getirirken faturada beyaz olarak göstermişler bu sebeple ruhsatta da sadece beyaz olarak görünüyor. Muayeneden kalmıştı,bayiden resmi yazı alarak geçirebilmişti.
    Aracı satan kişi daha önce folyo kaplamış veya yukarıda bahsettiğim durumun tersi olmuş olabilir.
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evrağı araca uydurmak değil , aracı evrağa uydurmak yani
    en hızlı çözüm

Tekrar ruhsat vs git gel işleri ile uğraşmak yerine sizin de belirttiğiniz gibi folyo yapıp muayene sonrası söktürmek. Teşekkür Ederim önerileriniz için Cuma günü son durumu paylaşacağım

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunun tam tersi durumu seat forumda olmuştu.aracınız cift renk olması gerekiyor tavan siyah demişler.bu arada araçda sadece cam tavan var full standart 3 yaşını doldurduğu için tüvtürk'e gidiyor.aracı bırakmışlar sonra forum'a konu açtı sizde'de çift renkmi yazıyor diye tabi herkes hayır tek renk geçiyor diyince aynı istasyona gidip biraz tartışınca aracına bakan kişinin yeni başladığını ve acemi olduğunu söylemişler aracı geçmişti.

sizin durumda mmpower'da videosu var onlarda yanlarında folya ile gidiyordu.eğer aracınız çift renk olması gerekiyor derlerse tavana yeşil folya yapıp geçiyordu.

m4 tavanı karbon olduğu için sorun çıkartıyorlarmış bmw'de tek renk bu diyormuş ama garip işler bizde düzgün birşey olmaz.
    Seat IBIZA FR

Keeper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında sıfır aldığımız ibiza cupra bocanegra ilk muayenesinde kalmıştı. Bayiiden aldığımız bordo-siyah aracın ruhsatında bordo-gri yazıyordu. Yeni baştan ruhsat çıkarttırmıştık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunun tam tersi durumu seat forumda olmuştu.aracınız cift renk olması gerekiyor tavan siyah demişler.bu arada araçda sadece cam tavan var full standart 3 yaşını doldurduğu için tüvtürk'e gidiyor.aracı bırakmışlar sonra forum'a konu açtı sizde'de çift renkmi yazıyor diye tabi herkes hayır tek renk geçiyor diyince aynı istasyona gidip biraz tartışınca aracına bakan kişinin yeni başladığını ve acemi olduğunu söylemişler aracı geçmişti.

sizin durumda mmpower'da videosu var onlarda yanlarında folya ile gidiyordu.eğer aracınız çift renk olması gerekiyor derlerse tavana yeşil folya yapıp geçiyordu.

m4 tavanı karbon olduğu için sorun çıkartıyorlarmış bmw'de tek renk bu diyormuş ama garip işler bizde düzgün birşey olmaz.
    Bende eski ruhsatın görselide var araç beyaz yazıyor tamamen noter hatası bende kontrol etmemişim folyo çektirip devam edeceğim.

Alıntı Keeper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanında sıfır aldığımız ibiza cupra bocanegra ilk muayenesinde kalmıştı. Bayiiden aldığımız bordo-siyah aracın ruhsatında bordo-gri yazıyordu. Yeni baştan ruhsat çıkarttırmıştık

iş yoğunluğundan o kadar fazla zamanım yok en güzeli folyo ile yola devam edeceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim 156nın arka sinyaller Amerikan gibi kırmızı yanıyordu. Zonguldak TUV bıraktı sinyalde folyo var diye. Lan yok diyorum adam var bak ispat edeyim dedi falçata ile sinyalı kazıyıp zarar verdi. Baktı folyo yok yokmuş ama olsun geçmez dedi. Arandım sarı folyo buldum üstüne koyduk hala kırmızı yandı. TUV e geri döndüm dedim müdürünü çağır. Müdürü geldi adama izah ettim internette resimlerinii gösterdim amerikan modellerinde kırmızı diye. Corvette ler kırmızı onlar nasıl geçiyor dedim. Resim çekti merkeze sorayim dedi merkez geçebilir dedi sadece sinyal için bakmaları gerekirken arabayı bırakmak için yeniden herşeyine baktılar bırakamadılar hafif kusurla geçirdiler.
    Sonra ben arka stopları led yapmak için söktüğümde anladık ki mal eski sahibi sinyal kısmına içeriden oje dökmüş. Onları temizlerken sinyallen çatladı komple arka sinyalleri değiştirdim.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim 156nın arka sinyaller Amerikan gibi kırmızı yanıyordu. Zonguldak TUV bıraktı sinyalde folyo var diye. Lan yok diyorum adam var bak ispat edeyim dedi falçata ile sinyalı kazıyıp zarar verdi. Baktı folyo yok yokmuş ama olsun geçmez dedi. Arandım sarı folyo buldum üstüne koyduk hala kırmızı yandı. TUV e geri döndüm dedim müdürünü çağır. Müdürü geldi adama izah ettim internette resimlerinii gösterdim amerikan modellerinde kırmızı diye. Corvette ler kırmızı onlar nasıl geçiyor dedim. Resim çekti merkeze sorayim dedi merkez geçebilir dedi sadece sinyal için bakmaları gerekirken arabayı bırakmak için yeniden herşeyine baktılar bırakamadılar hafif kusurla geçirdiler.
    Sonra ben arka stopları led yapmak için söktüğümde anladık ki mal eski sahibi sinyal kısmına içeriden oje dökmüş. Onları temizlerken sinyallen çatladı komple arka sinyalleri değiştirdim.
    Abi seninki daha fena olmuş şansıma bakalım yarın ne yapacağız

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler