User Tag List

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789
159 sonuçtan 153 ile 159 arası

Konu: Forum baya sessiz olmuş

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekonomik durumlar için kendi adıma konuşmak gerekirse, kendi maaşım direkt olarak cebime kalıyor yani kira vs yok.

Aracıma 1 jant lastik + komple egzoz + yazılım + filtre + yay kombinasyonunu yapmam 40k gibi bir rakamı buldu. Kendimden kıstım vs vs bir şekilde yaptım ama diğerleri ne yapacak ciddi zor bi durum. Hadi onu da geçtim yaptım arabayı sıkıntı yok gayet keyifli vs vs. E kullanamıyorum, 1 depo doldurmam 1000-1200TL tutuyor e bu depoyla ortalama üstü tempoyla kullanırsam zaten 500km zor görüyorum. E gazlamıyorsun egzozun yazılımın anlamı kalmıyor. Aylık 3 depo harcasam sadece 3000 küsür TL buna param gidiyor. E kafeye gitmeyecek miyim ya da yemek yemeyecek miyim? Yaptığım arabaya bile binmek istemiyorum bazen çünkü artık hobiden çok yürüyen bi maliyet haline geliyor gözümde.

Ek olarak söylemek gerekirse arabaya hatırı sayılır parayı harcadım ama hala aklımdaki gibi değil , bugün araca ön arka RS tampon , Coilover , Hayalet gösterge üstüne bir de ortalama bi fren eklemesi yapsam burdan da bi 100k TL basket atacak bana. E heveslenecek bir şey de olmuyor bu maliyetleri görünce. Satarken 1-1 de karşılamayacak. Bindiğimize sayarız diycem ama öyle bi toto yok bindiğimize sayalım.

Yani konunun özü, ben ve çevremdeki yakınlarım için arabayı yapmak bela, yaptıktan sonra binmek bela, hepimiz bir vida değiştirecek olsak geceden uykusu kaçıp ''ulan nasıl olacak acaba'' '' sorun olacak mı'' vs. şeklinde hevesle koşturan insanlarız ama şu anki ekonomide gerçekten hevesli bile kalmak çok çok zor.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel olarak maddi zorluklar insanların hobilerinden uzaklaşmasına sebep oluyor. Ben hala okuyorum ama eskisi gibi değil, içimden bir ses zaten binemeyeceksin zaten yapamayacaksın diyor sürekli. En son ne zaman yazdığımı da hatırlamıyorum mesajımı buraya. Bir şey danışmak istiyorum ama ne danışayım diyorum. Yazılım yaptırmak bile neredeyse asgari ücret olmuş. 10 yıl önce, 2-3 yıla alırım dediğim otomobiller inanılmaz paralara geldi, ki zaten artık nasıl binerim diye düşünmekten binemiyorsun da. Bir tık keyifli olsun, donanımlı olsun, yeni olsun kafam rahat olsun moduna girdim. Yine de eskilerin az çok bir yerlerden bağlantısı oluyor, yüz yüze tanışmadan bile bir çok insan etkileşimde bir şekilde. Daha genç arkadaşlar da denildiği gibi bilgi bulabilecek çok fazla platform var ve çoğu da zaten araştırayım demek yerine sorumu sorayım cevap gelsin modunda. Bir çok sosyal mecrada soru sorulan yerlere bakın, hep aynı sorular tekrar tekrar soruluyor. Buradan bir çok insanı tanıdığım için mutluyum. Herkese selam olsun
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kim kullanacak basık arabayı ben şahsen artık girmiyorum o işlere ahaha
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler sıkıntı burada işte, araba alamıyorsak ya da parçalar uçtuysa, ilgi alaka da mı bitti? yıllardır diyoruz ki, aldığınız bindiğiniz araba kişiliğiniz değildir, arabadır, alınır satılır ya da hiç olmaz, ne fark eder ki? siz arkadaşlarınızı arabalarına göre mi seçiyorsunuz? paylaşım yapılacak bir dünya konu var... ben genelde yapıcı yazarım ama bana bile atarlanan gençler var... biz moruklar daha yapıcı olmalıyız, yaşça küçük olanlar da saygılı.. bu kadar basit yani, değil mi?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler sıkıntı burada işte, araba alamıyorsak ya da parçalar uçtuysa, ilgi alaka da mı bitti? yıllardır diyoruz ki, aldığınız bindiğiniz araba kişiliğiniz değildir, arabadır, alınır satılır ya da hiç olmaz, ne fark eder ki? siz arkadaşlarınızı arabalarına göre mi seçiyorsunuz? paylaşım yapılacak bir dünya konu var... ben genelde yapıcı yazarım ama bana bile atarlanan gençler var... biz moruklar daha yapıcı olmalıyız, yaşça küçük olanlar da saygılı.. bu kadar basit yani, değil mi?
    Abi ilgi alaka da saygı da aslına bakılırsa büyük çoğunlukta hala var. Yani parça takamadığım için arabadan soğuyorum ama foruma her gün girip yeni konulara ya da teknik konularda yeni bir şey var mı diye bakıyorum. Kendi bindiğin arabaya bile hevesin olmayınca insanı biraz geri çekiyor ister istemez.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ırgatlıktan hobiye vakitmi kalıyor , kendimce uğraşıyorum ama vakit inanılmaz sınırlı hayat zorlaştıkca hobiye vakit ayıramaz olduk

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabası stok diye internetten bulduğu gruba alınmayan arkadaşım var. Konunun kalanında belirtildiği gibi yeni nesil mi denir günün trendi mi denir artık dostluk arkadaşlık yerine gereksiz şekilcilik peşinde çoğunluk gibi geliyor bana da.Bu iş sidik yarışına ne ara döndü, motorundan şuyundan buyundan çok kaç takipçi yapmışına bakmaya doğru gidiliyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler