User Tag List

Sayfa 6/9 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
159 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Forum baya sessiz olmuş

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence forumun en büyük kan kaybı nedeni çıkan ceza ve ban yemeler oldu diye düşünüyorum
    Ben gecmıste kac defa banlandım hatırlamıyorum, ama hala burdayım

Evet forum oldukca hareketlıydı. Hormonlar tavanda gezınıyorduk . F5 tuşları bozuktu herkesın. Ama hem yeni jenerasyon un farklı zevkleri hem de ekonomik sıkıntılar torpuledı bu isleri. Yoksa yaşlıların hepsı burda hala
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni jenerasyonun forum kültürü yok. 2 yazı okumaya,kendini düzgün ifade edecek kadar düzgün yazı yazmaya, daha önce açılmış konuları araştırmaya,özen göstermeye,emek vermeye vakti,sabrı,ilgisi yok. Facebookta,instagramda,Twitter’da kalıcı şekilde,takip edilebilir,uzun soluklu paylaşım yapılmıyor zaten doğasına ve arayüzüne ters. Bilgi paylaşımı bitip iş 3-5 foto ve 3-5 kelime ile gösteriş yapmaya dönünce de böyle oldu. Ben forumcuyum, 99 yalından beri de böyle benim için.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni jenerasyonun forum kültürü yok. 2 yazı okumaya,kendini düzgün ifade edecek kadar düzgün yazı yazmaya, daha önce açılmış konuları araştırmaya,özen göstermeye,emek vermeye vakti,sabrı,ilgisi yok. Facebookta,instagramda,Twitter’da kalıcı şekilde,takip edilebilir,uzun soluklu paylaşım yapılmıyor zaten doğasına ve arayüzüne ters. Bilgi paylaşımı bitip iş 3-5 foto ve 3-5 kelime ile gösteriş yapmaya dönünce de böyle oldu. Ben forumcuyum, 99 yalından beri de böyle benim için.
    +1 katılıyorum yeni jenerasyon araştırma olayına kapalı aynı konudan 10 tane olsun yenisini açıp tekrar sorup hızlı şekilde cevabı öğrenip formu terk ediyor
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah affetsin facebook grupları da ayrı rezillik içerisinde. Marka model yazmış, arıza lambası yanıyor neden? Soru bu başka detay yok
    Egzoz rulmanındandır diyorum, enjeksiyonlu arabaya platindendir diyorum

aithx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni jenerasyona yönelik mesajlardan beni en çok üzen senin mesajın oldu abi Yeni jenerasyon hakkındaki genel kanıya katılıyorum, forum kültürü çoğumuzda yok; özellikle de günümüz sosyal medyasının aktifliği göz önünde bulundurulduğunda merakını foruma yönlendiren çok akranım da yok. Fakat ben kendi adıma konuşmam gerekirse, kendimi bildim bileli forumları hep çok sevmişimdir; vaktim oldukça da girip gezinirim, bir konu hakkında araştırıyorsam teche mutlaka bakarım. Aktif olan çoğu kullanıcıyı biliyorum, takip ediyorum fakat biraz daha takipçi tarafında kaldığım için çok tanındığım söylenemez Bir iki buluşmaya da katıldım, hatta bir dönem tt whatsapp grubunda da vardım fakat hem bölümümün yoğunluğu sebebiyle aşırı aktif olamadım hem de çok sonradan katılmış olduğum için herkes birbirini tanırken bir nebze daha zor olabiliyor ortama dahil olmak; bu sebeple de bi iki defa grup kapatılıp yenisi kurulduğunda en son karambole gittim, alınmadım

Forumda aktif olamama sebebi olarak yoğunluk bahanesini bir kenara koyarsak, bunun yanında sizler arabacılığın en güzel zamanlarını yaşamışsınız gibi geliyor bana, geçmiş konularda ne projeler, ne arabalar var. Araba fiyatları malumunuz, bir de üstüne aldığın arabanın yarısının ekleme olma ihtimali gibi saçma şeyler karşına çıkıyor Parça fiyatları da arabalardan farksız durumda. Hal böyleyken siz abilerimi kenardan köşeden okumak bana daha yakın geliyor biraz
    W204C

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de eskiden her şey farklıydı. Burası teknik bir forum. Küçük detaylara kadar anlatılırdı. Şimdi çakallıklar dönüyor. Araçların ufak detayları sır gibi saklanıyor. O zaman gerçekten paylaşımlar kaliteliydi. Şöyle söyleyeyim yolda kalıp konu açan arkadaşlara çözüm bulup aracını yürüterek evine getirdik.
    Güzel bir konuya değindiniz hocam, eskiden bende hatırlarım adam yola çıkar belli bir bölgede yolda kalır bir şey olurdu.

Gece saat kaç olursa olsun burası hele ki hafta sonu full aktifti. Adam yolda kalmış gece bilmem kaç kaldığı yere yakın oturan bir kaç arkadaş yardıma gitmiş hatta bir tanesi evinde ağırlamıştı arkadaşı.

Ertesi gün kahvaltı fotoğrafı paylaşıp teşekkür mesajı yayınlamışlardı.

Bu forum böyle dostluklar kazandı hep hey gidi günler hey..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üzülecek bir durum yok, çağın gereği diyelim. Ayrıca bu durum sadece otomobil forumu ile ilgili değil, başka hobi forumlarında yöneticilik yapıyorum, oralarda da aynı durumlar var. Konuyu jenerasyona bağlamak istemezdim ama durum feci gerçekten forum kültürü ve bilgi paylaşımı açısından. Burası iyi yine diyelim.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yeni jenerasyonun derdi Yutuptan Instadan takipçi kasmak veya gösteriş yapmak araçlarıyla başka dertleri yok.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özet geçelim
    bizim zamanımızda arabalarımızın kendilerinin blogları veya web siteleri yoktu
    şimdi arabaların instagramları var

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    özet geçelim
    bizim zamanımızda arabalarımızın kendilerinin blogları veya web siteleri yoktu
    şimdi arabaların instagramları var
    Yahu benim de Instagram sayfam var, ama amacı kolay ulaşım. Aynı paylaşımı burada açıklayarak veya yazarak yapmak çok çok daha keyifli oluyor. Olay biraz da foto edit, upload gibi şeylerle milletin artık uğraşmak istememesi. Ama forumun keyfini okuması goygoyu Instada vs yok.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forum işi biraz kültür galiba, eskiden sosyal medya bu kadar aktif değildi, eski konularıma baktımda katalizör için bile konu açmışım, öğrendiğim her bilgiyi techturkeyden öğrenmişim.
    Şuan bile google'da birşey arattığımda konu ismi + techturkey diye aratıyorum
    Jenerasyon farkı mutlaka var bence, facebook ve instagram ile doğup büyüyen kişiler ister istemez oralarda sorularına cevap arıyor veya kulaktan dolma bilgiler ile bir takım işler yapıp pahalıda tecrübe edebiliyor.

Birde işin maddi boyutu var eskisi gibi alım gücü yok, insanlar geçim derdine düştüğünden araba zaruri arıza ve ihtiyaçları dışında ulaşım aracı kaldı. Sorunu halledip güne devam ediliyor modifiye kısmıda geri planda kaldı biraz, yukarıki postlarda da bahsedildiği gibi yaşlanan bir kesim var. Evlenen, çocuk sahibi olan önceliği değişen.

Kıssadan hisse forumun pek aktif kişi sayısı olmaması normal bu hayat seyrinde
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnstegram, Facebook gibi platformlar çok entegre arayüzleri çok düzgün ve kullanıcı dostu. Forumda bir resim ekliyeceksin 40 takla attırıyor. Baska yere upload ediyorsun onu linkliyosun foruma yapıştırıyorsun. Çözünürlüğü fazla olsa forumdan fırça yiyiyorsun internetimi bitirdin diye. 20 sene önce forum neyse hala aynı kaldı hiç gelişmedi. Değişim ve gelişim olmayan her platform aynı seneryoda kaybolup gidiyor.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar! Ben de uzun zamandır yoktum, forum ortamını o kadar çok özledim ki, cuma günü izinli olduğum için bu gece girmeyi fırsat bildim.

Sebeplere gelirsek, maalesef hayatımızı idame ettirebilmek için, elimizdeki işi kaybetmemek için, değersiz paramızı kazabilmek için eşek gibi çalışıyorum. Akşam bir şeylere uğraşmaya zaten enerji kalmıyor, hadi onu da geçtim ay sonu aldığımız paranın bi kıymeti olmadığı için arabamıza keyfiyle bir şeyler yapamıyoruz, bir şeyler yapamayınca da paylaşamıyoruz haliyle, geriye kalan ekonomi, gündemsel konular vs de whatsapp gruplarında dönüyor zaten. Ama özlemişim burayı vallahi, yine eskisi gibi aktif olmaya çalışacağım.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arada bir detailing bölümüne de bakın olur mu? Zira ben hep oradayım
    Konuya yazanlar arasında bakarsak @MeRtCaN benden önce üye olmuş. Ama ona da ben yaştan fark atmışım (ben daha fosilim ) 2005'ten beri buradayız şükür.

Dynatech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok mesaj yazmasamda yıllardır hergün girip bakmayınca rahat edemeyenlerdenim 😊😊
    Forum tabiki eskisi kadar renkli degil ama olsun, biz forum insaniyiz, yeni nesil sosyal medya zevk vermiyor.

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her gün girip bakan ama çok aktif yazmayanlardanım , aksiyon yapan proje yapan adamlar çekildiği için bence duruldu gibi gözüküyor , ama eskilerin hepsi girip bakıyordur
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

AEAlmas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 ayda 1 bakıyorum yorum pek yazdıgım yok eskiden F5 ler yanardı

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu anki Jenerasyonun Forum okumasına gerek yokki.

Youtube var Çok dogru guzel bilgilerde var ama Çok yanlıi bilgi kirliligi de var.
    Oradan video izleyip en basit orneği k&n hava filtresini yıkayıp üzerine wd40 sıkabılırsın dıye ıdda eden kisiler denk geldi bana
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı wolrath Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben gecmıste kac defa banlandım hatırlamıyorum, ama hala burdayım

Evet forum oldukca hareketlıydı. Hormonlar tavanda gezınıyorduk . F5 tuşları bozuktu herkesın. Ama hem yeni jenerasyon un farklı zevkleri hem de ekonomik sıkıntılar torpuledı bu isleri. Yoksa yaşlıların hepsı burda hala
    Komutanım, hoşgeldiniz, aile salonumuz üst kattadır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler