User Tag List

Sayfa 8/9 İlkİlk ... 6789 SonSon
159 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Forum baya sessiz olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forum kültürü farklı bir kültürdü ve her güzel şey gibi ne yazık ki bitti aslında uzun bile sürdü dünyada 20 yıldan fazla oldu genel olarak forum kültürü ve techturkey iyi bile dayandı. Bu işin faturasını yeni jenerasyona kesmişler ama aslında çok ilginçtir forum kültürü genç nesil sosyal medya ile tanıştığı zaman değil, orta yaş ve üstü insanlar tanışınca bitmeye başladı bunuda düşünün bence her şeyi gençlere yıkmadan önce

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence temel sıkıntı kolaycılık, bir röle bağlantısını şurada 1 sayfa yazarsın, ama bir video da 5 dk da görerek öğrenirsin. Dolayısıyla kolaycılık gibi geliyor bana, okumayı sevmiyoruz.

sayfayı yukarı kaydırmak, çift tıkalyıp kalp yollamak, yoruma "ateş" simgesi ve "alkış" bırakmak varken kim pc başına geçip de uzun uzun yorum yapacak, foto upload edip linkini alacak konu açacak.

Plakaya bir hesap açıyosun, şak çekip 5 saniye de yüklüyorsun, altına da bir #xxxx şeklinde etiket devam.

Ben hala çok keyif alıyorum, çünkü okumayı da yazmayı da çok seviyorum. Özellikle yazma kısmını daha çok. Çok bilgi aldım buradan, öğrendiklerimi de bir çok kişiye aktardım sorununu çözdüm kafamda hep bir kendi butik garajımı açayım fikri var. Bu işlerin reklam kısmı da artık forumlar da değil sosyal medya da hayat buluyor.

Ben forumu seviyorum bir sürü güzel insan tanıdım buradan. Ama sistem telefonlara evrildike ben gibi eski nesil insanlar azaldı ve azalıyor.

Gittiği yere kadar yazmaya okumaya incelemeye devam.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octavia RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forum kültürü farklı bir kültürdü ve her güzel şey gibi ne yazık ki bitti aslında uzun bile sürdü dünyada 20 yıldan fazla oldu genel olarak forum kültürü ve techturkey iyi bile dayandı. Bu işin faturasını yeni jenerasyona kesmişler ama aslında çok ilginçtir forum kültürü genç nesil sosyal medya ile tanıştığı zaman değil, orta yaş ve üstü insanlar tanışınca bitmeye başladı bunuda düşünün bence her şeyi gençlere yıkmadan önce
    benim burda demek istediğim aslen şu, bak sanırım 17 yaşında falandın ilk girdiğinde, pist günleri vs bir sürü yazıyordun, bilgi ediniyordun değil mi? ben 25 yaşındaydım bmwteam.net oluşumunda bulunduğumda, 10 sene boyunca resmen forse ettik bmw forumlarını ve de etkinliklerini... 40 yaşşını geçtik ben şu anda gençlerin konularını okumak istiyorum, var mı? yok maalesef... potansiyel yok mu peki? elbette ki var ama insanlar sosyal medyada biir iki foto atalım, mekanda nargile çekerken beğeni alalım bir de aracı yıkatalım onun piyasasını yapalım derdindeler... biraz araç konusu açın, yaptırdıklarınızı buraya da koyun, bilgi paylaşın teknik mekanik konuşalım vs., bilmiyorum çok mu şey istiyorum...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim burda demek istediğim aslen şu, bak sanırım 17 yaşında falandın ilk girdiğinde, pist günleri vs bir sürü yazıyordun, bilgi ediniyordun değil mi? ben 25 yaşındaydım bmwteam.net oluşumunda bulunduğumda, 10 sene boyunca resmen forse ettik bmw forumlarını ve de etkinliklerini... 40 yaşşını geçtik ben şu anda gençlerin konularını okumak istiyorum, var mı? yok maalesef... potansiyel yok mu peki? elbette ki var ama insanlar sosyal medyada biir iki foto atalım, mekanda nargile çekerken beğeni alalım bir de aracı yıkatalım onun piyasasını yapalım derdindeler... biraz araç konusu açın, yaptırdıklarınızı buraya da koyun, bilgi paylaşın teknik mekanik konuşalım vs., bilmiyorum çok mu şey istiyorum...
    Abi ben forumcu adamım, bana kalsa sadece forum olsun sosyal medya çok umrumda değil açıkçası. Bakın muhtemelen kimse inanmayacak ama ben 2006 senesinde daha 10 yaşındayken ismini vermiyim o zaman için büyük sayılabilecek bir forumda 2 yıl moderatörlük yaptım. Dikkatinizi çekerim yaşım daha 10. 2008 senesinde sbs sınavı gerekçesiyle kendi isteğimle bıraktım modluğu. Yönetim istemedi bırakmamı memnundular çünkü çalışmalarımdan çabamdan, pc başından kalkmıyordum resmen. Sadece o da değil 2010 öncesi daha bir sürü forum sitesinde oldukça aktif üyeydim. Sadece arabalar üzerine de değil mesela türkiyede demiryolu ile ilgili ne kadar forum varsa yöneticilerinin aktif üyelerinin hepsi tanır beni yıllarımı çocukluğumu verdim o forumlara ben.

Yani ben bu forum kültürünün ta en göbeğinden gelen birisi olarak yazdım onları ve hala da arkasındayım yazdıklarımın çünkü çok erken çocukluk yaşlarımdan itibaren forumlar içerisinde yetişmiş birisi olarak forumların neden bittiği üzerine çok kafa patlatmış birisiyim aynı zamanda. Burada farklı bir olay var yani olay sadece sosyal medya çıktı forum bitti değil sosyal medya ismi yeni sadece yoksa bundan 15 sene önce de facebook vardı? Fakat 2010 lu yıllardan sonra instagram, twitter daha basit arayüzleri ile forumlara rakip oldu. 2010 ların ikinci yarısından itibarende orta yaş ve üstü grup ne olduysa birden bire facebook'a akın etti forumlar unutulur oldu. Yani bunu hepimiz el birliğiyle yaptık tek bir kişi veya grup değil bunun sorumlusu. Yarın öbür gün sosyal medya sitelerinden daha iyi bir alternatif çıkarsa o zamanda sosyal medya için ruhuna el fatiha diyeceğiz düzen bu yapacak bişey yok hızlıca tüket ve yok et.

Ayrıca, yazmayacaktım ama yazayım madem önceki sayfalarda bahsedilmiş çünkü. Bakın bu forumu seviyorum, az çok bilgi edindim burası sayesinde çok insan tanıdım ama techturkey üye yapısı itibariyle öyle dışarıdan yeni gelenlere çok açık hoşgörülü bir forum falan değil bunu kabul edin. Ben hatırlıyorum buraya ilk üye olduğumda bazıları yaşın küçük sen ne anlarsın bu işlerden diye saçma sapan ithamlarda bulunmuşlardı yukarıda bahsettim benim hayatım forumlarda geçti ben burada ilk başlarda gördüğüm o kötü muameleyi başka hiç bir forumda görmedim mesela. Ulan benim arkadaşlarım futbolcu kartları biriktirirken ben 10 yaşındayken binlerce üyesi olan forumda modluk yapmışım, 13-14 lü yaşlarımda 2.0 turbo fsi makinanın şanzımanını ustamla indirip açmışım benim o dönem yaşıtlarımın %99'unun yapamadığı her şeyi yapmışım şimdi de beni itham eden o insanlara sorarım o zaman sen 10-15 yaşındayken napıyordun diye?
    Konu ef186 tarafından (07-09-2022 Saat 08:42 ) değiştirilmiştir.

zyxtellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi öncelikle düşüncelerinde oldukça haklısın beklenti anlamında da eleştiride bulunduğun noktadada. Kendimden örnek verecek olursam son zamanlarda mali açıdan herkesi bir şekilde etkileyen dönemlerden geçiyoruz ve ben şahsım adına bunu yoğun bir şekilde hissediyorum. Örneğin hayatındaki tek hobisi otomobil kullanmak olan ben bir süredir zorunlu ihtiyaçlar harici aracımı kullanmıyorum çünkü gerçekten bütçem buna müsaade etmiyor, şirket araçları da olmasa ne yaparız bilemiyorum. Mesela öncelerde sürekli deneme videoları gelirdi herkesin kendi çabasıyla ve mali gücüyle düzenlenen kimi zaman amatörce kimi zaman daha profesyonel etkinlikler ama şimdilerde insanlar buna ne bütçe ayırabiliyor ne de zaman. Kullandığım otomobil 1.6t bir opel astra ama inanın artık bu bile ağır geliyor, öncelerde bir yerlerden tasarruf eder ve otomobillerimize bütçe ayırabilirdik şimdi ne tasarruf edebilecek bir alan kaldı ne de aklımızda bu kadar soru işareti varken odak noktamızda otomobiller. Maalesef durumlar böyleyken forumda sessizleşiyor haliyle çünkü eminim bu yalnızca benim problemim değil insanlar geçinmenin derdinde deyim yerindeyse. Umarım bu günleri de geride bırakacağız tek temennim bu.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haftasonu çok genç bir arkadaş ile sohbetteydik
    arabacı
    ufak tefek modifiye müdahaleleri..
    kendi arkadaş çevresinde roll falan yapıyorlar..
    ama teknik bilgi yetersiz , testi geçemedi..
    dedim bak biz yıllardır teknik bilgi teknik bilgi diye yırttık kendimizi , forumlar var , en büyüğü en dolusu en kalitelisi bizim forum falan anlattım...
    abi dedi forum okuyamam ben üşenirim dedi
    arabasının instagram sayfası bile var
    tüm çevresi de aynı mantıkta
    yani olay başka yere gitmiş durumda
    ymek kitabı okumuyor , sağlıklı yemek pişirmiyor şimdiki gençler
    fast food tıkınıyor , yola devam ediyor

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haftasonu çok genç bir arkadaş ile sohbetteydik
    arabacı
    ufak tefek modifiye müdahaleleri..
    kendi arkadaş çevresinde roll falan yapıyorlar..
    ama teknik bilgi yetersiz , testi geçemedi..
    dedim bak biz yıllardır teknik bilgi teknik bilgi diye yırttık kendimizi , forumlar var , en büyüğü en dolusu en kalitelisi bizim forum falan anlattım...
    abi dedi forum okuyamam ben üşenirim dedi
    arabasının instagram sayfası bile var
    tüm çevresi de aynı mantıkta
    yani olay başka yere gitmiş durumda
    ymek kitabı okumuyor , sağlıklı yemek pişirmiyor şimdiki gençler
    fast food tıkınıyor , yola devam ediyor
    Bim'den çiğköfte alıp kaldırıma oturup tüketiyor, onu da çöp olarak yollara saçıyor.
    imzasız..

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ben forumcu adamım, bana kalsa sadece forum olsun sosyal medya çok umrumda değil açıkçası. Bakın muhtemelen kimse inanmayacak ama ben 2006 senesinde daha 10 yaşındayken ismini vermiyim o zaman için büyük sayılabilecek bir forumda 2 yıl moderatörlük yaptım. Dikkatinizi çekerim yaşım daha 10. 2008 senesinde sbs sınavı gerekçesiyle kendi isteğimle bıraktım modluğu. Yönetim istemedi bırakmamı memnundular çünkü çalışmalarımdan çabamdan, pc başından kalkmıyordum resmen. Sadece o da değil 2010 öncesi daha bir sürü forum sitesinde oldukça aktif üyeydim. Sadece arabalar üzerine de değil mesela türkiyede demiryolu ile ilgili ne kadar forum varsa yöneticilerinin aktif üyelerinin hepsi tanır beni yıllarımı çocukluğumu verdim o forumlara ben.

Yani ben bu forum kültürünün ta en göbeğinden gelen birisi olarak yazdım onları ve hala da arkasındayım yazdıklarımın çünkü çok erken çocukluk yaşlarımdan itibaren forumlar içerisinde yetişmiş birisi olarak forumların neden bittiği üzerine çok kafa patlatmış birisiyim aynı zamanda. Burada farklı bir olay var yani olay sadece sosyal medya çıktı forum bitti değil sosyal medya ismi yeni sadece yoksa bundan 15 sene önce de facebook vardı? Fakat 2010 lu yıllardan sonra instagram, twitter daha basit arayüzleri ile forumlara rakip oldu. 2010 ların ikinci yarısından itibarende orta yaş ve üstü grup ne olduysa birden bire facebook'a akın etti forumlar unutulur oldu. Yani bunu hepimiz el birliğiyle yaptık tek bir kişi veya grup değil bunun sorumlusu. Yarın öbür gün sosyal medya sitelerinden daha iyi bir alternatif çıkarsa o zamanda sosyal medya için ruhuna el fatiha diyeceğiz düzen bu yapacak bişey yok hızlıca tüket ve yok et.

Ayrıca, yazmayacaktım ama yazayım madem önceki sayfalarda bahsedilmiş çünkü. Bakın bu forumu seviyorum, az çok bilgi edindim burası sayesinde çok insan tanıdım ama techturkey üye yapısı itibariyle öyle dışarıdan yeni gelenlere çok açık hoşgörülü bir forum falan değil bunu kabul edin. Ben hatırlıyorum buraya ilk üye olduğumda bazıları yaşın küçük sen ne anlarsın bu işlerden diye saçma sapan ithamlarda bulunmuşlardı yukarıda bahsettim benim hayatım forumlarda geçti ben burada ilk başlarda gördüğüm o kötü muameleyi başka hiç bir forumda görmedim mesela. Ulan benim arkadaşlarım futbolcu kartları biriktirirken ben 10 yaşındayken binlerce üyesi olan forumda modluk yapmışım, 13-14 lü yaşlarımda 2.0 turbo fsi makinanın şanzımanını ustamla indirip açmışım benim o dönem yaşıtlarımın %99'unun yapamadığı her şeyi yapmışım şimdi de beni itham eden o insanlara sorarım o zaman sen 10-15 yaşındayken napıyordun diye?
    Ben kalinla isaretledigim yere takildim. Alintiladigin kisi senden yasca cok buyuk biri, akranin degil.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zyxtellow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şirket araçları da olmasa ne yaparız bilemiyorum.
    Şöyle oluyor aylık akbil yüklüyorsun 602 TL..
    Kağıthane' de oturuyorum Maltepe'de çalışıyorum.. Şahsi aracımla her gün köprü parası - yakıt ve diğer giderler 2bin TL civarı na denk gelir..
    Maddi yönünü geçtim şirket aracımda olsa ruhen insanı hırpalar.. Metro iyidir..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tech Turkey yapısı itibariyle bilgili kişileri sever, eskiden bilgi sahibi olmadan yazanlar vardı, 15 yaşında olup 30 yaşında gibi yazanlar da vardı, onu geçmiş şununla gazladim vs... O yıllardan beri bu tarz bir linç var evet, eskiden haklı olan bu tavır şimdilerde farklı farklı üyelere haksızlık durumuna kadar gitti... Teknik mekanik konuşan kimse olmayınca boş muhabbetler saçma sapan yerlere gidiyor simdi, o sebeple gerekli gereksiz atarlar da yapılıyor... Olması gerekeni yazdım, daha çok paylaşım daha çok bilgi...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kalinla isaretledigim yere takildim. Alintiladigin kisi senden yasca cok buyuk biri, akranin degil.
    O yazının ilk iki paragrafı Bülent abi'ye ithafen yazdım son paragraf geneldi tabikide Bülent abi'ye değildi o kelime, 10 yıl olacak neredeyse burada büyük küçük kimseye bir saygısızlığım olmamıştır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahh o bmwteam.net yok mu, usta etti hepimizi abi

Oconner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocukluğum bu forumda geçti,forum sayesinde çok insan tanıdım ve bu zamana kadar ki edindiğim bilgiler bu forum sayesindedir.Biz bu forumda çok teknik bilgi edindik,çok yardımcı olduk ama malesef şuan herkes para peşinde..Eskiden bir sorun vardı herkez çözmek için çabalardı şimdi destek bitti köstek olma devri.Sosyal medya platformları,maliyetler,değişken sorumluluklar herkezi etkiledi malesef..Eskiler eskiden güzeldi derlerdi öylede oldu..
    53 RİZE KADER GÜLMEDİ BİZE

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben hala hergün olmasa da 2 günde bir kontrol ediyorum. Ama ilgimi çeken konu sayısı fazlasıyla azaldı. Örnek veriyorum, 2014 yılımda gelirimle baktığım zaman c segmenti sıfır araçlar ilgimi çekiyordu, çünkü o zamanlar 15 -20 aylık gelirimle ve düşük faiz oranlarıyla neredeyse sıfırdan bunları edinebiliyordum. Şuan bu durumdan çok uzak durumdayız ve yaş ilerledikçe alamayacağın şeyler ilgi radarından da çıkıyor... Umarım bir gün kurlar ve Tr alım gücü istenilen seviyelere gelirse, yine renkli günlerine döner forum...
    Instagram: mutusgarage

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arabacı gençde kalmadı pek eskisi gibi şimdiki araçlarda play station gibi led ekran koy , led gösterge koy , kapı içlerine şerit led koy bunlar fabrikasyon tabiki genelde ucuz sert plastik , artık deri koltuk bile kalmadı fazla kumaş koltuğu çak ..
    Bunu premium markalar bile yapar oldu araçlarda kalite çıtası da malzeme kalitesi olarak çok düştü ..

Artık araçlarda oynamaya çok müsait değil zaten 900cc ,1.0 motorlar rövaşda yazılımsal ne yapılabilirse yapıyor insanlar
    Bu işlerden keyif alan insanlar hala eski makinelere yöneliyor dikkat edilirse İstanbul’da e36 e46 2.5,2.8,3.0 lar falan çok görülür olmaya başlandı millet alıp üst blok falan bulgardan ordan burdan getirtip 3.2 falan yapıyor ..

Araba dünyasının içeriğide çok değişti .. şimdi yeni nesil araçlarda en ufak şeyde ya arıza ışığı yakıyor ya araba kendini korumaya alıyor gençler eski araçlara girmeye gözleri korkuyor maliyetlerden eli ekmek tutan ve buna bütçe ayırabilecek insanlar giriyor bu işlere ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabacı gençde kalmadı pek eskisi gibi şimdiki araçlarda play station gibi led ekran koy , led gösterge koy , kapı içlerine şerit led koy bunlar fabrikasyon tabiki genelde ucuz sert plastik , artık deri koltuk bile kalmadı fazla kumaş koltuğu çak ..
    Bunu premium markalar bile yapar oldu araçlarda kalite çıtası da malzeme kalitesi olarak çok düştü ..

Artık araçlarda oynamaya çok müsait değil zaten 900cc ,1.0 motorlar rövaşda yazılımsal ne yapılabilirse yapıyor insanlar
    Bu işlerden keyif alan insanlar hala eski makinelere yöneliyor dikkat edilirse İstanbul’da e36 e46 2.5,2.8,3.0 lar falan çok görülür olmaya başlandı millet alıp üst blok falan bulgardan ordan burdan getirtip 3.2 falan yapıyor ..

Araba dünyasının içeriğide çok değişti .. şimdi yeni nesil araçlarda en ufak şeyde ya arıza ışığı yakıyor ya araba kendini korumaya alıyor gençler eski araçlara girmeye gözleri korkuyor maliyetlerden eli ekmek tutan ve buna bütçe ayırabilecek insanlar giriyor bu işlere ..
    Gelir düzeyimiz belli, zengin arkadaşları es geçersek ortalama maaşla çalışan ve araç hobisi olan adam adam artık o hobiyi devam ettiremiyor.

Ben kendi bakımımı onarımımı %90 kendim yapıyorum. Ama geçen arca dp yaptıracağım zaman travers sökülmesi gerekti, toplam 10+ cıvata var yok.

20 dk sök 20dk tak iş için 700 TL ücret ödedim. Egz. 1 güne yakın uğraştı dp ı yaparken bu adam da 700 tl ücret aldı. Selam vermek 300-500 TL den başlıyor.

Dün 2.0 hdi aracıma bakım malzemesi aldım, filtreler bosch + yağ liqui 1500 TL normal vatandaş için bu rakamlar ciddi rakamlar. Asgari ücretin 4 te 1 ine biz burada bakım malzemesi alıyorken adam benim arabamı aynı birim yabancı para ile komple alıyor.

Örnek: Citroen C5 Sedan in Grey used in Arese - Milano - Mi for € 1,550.-

Böyle olunca araç hobisi maalesef sadece maddi imkanları geniş insanların tekelinde kalıyor. İşte biz de lip alıp / yıkayıp ufak tefek işler yapıp keyif almaya çalışıyoruz.

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bencede biraz wp face instagram kısımına kaydı olaylar bir çok kişi evde pc açmıyor artık arabalar gene yapılıyor sanayilerde dükkanlar proje araçlarıyla dolu bence kalitede bi hayli arttı artık millet araba yaparken frene de para harcıyor tabii yaş geçti bi çogumuzda evlendik bende 2 çocuk var 2 side okuyor onların masrafları falan derken artanlarlada artık bişe yapılmıyor

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu iş artık hobi olmaktan çıktı hobi olarak gören ilgi duyan nesil büyüdü artık çoluk çocuk belki o yaşlara yaklaştı ee tabii öncelikler değişince arabalar belki eskisi kadar önemli gelmemeye başladı.
    Bunun yanı sıra artık araçlar eskisi gibi değil direkt fabrikasyon 1.0 0.9 hatta şöyle söylesek yeridir 1.6 üstü motor araçlar sadece makam için kullanılır hale geldi kişisel tercihten çok bunun etkisi de azalttı tabii bu durumları artık insanlar sadece daha iyi bir multimedya daha iyi bir far vs. gibi ufak dokunuşlar hariç başka bir şeye yönelmiyorlar.
    Maliyetlerin artışı en büyük etkenlerden biri bence bugün ufak eklemeler yapılsa yarı profesyonel bile olsa 3 hanelere çıkıyor herkesin maddi gücü kendine göre tabii ama genele yayınca kimse bu maliyetlere katlanmak istemiyor yeni iş başı yapan nesil zaten hayalinde bile araba bakmıyor sonuç forumlara azalan ilginin yanı sıra araçlara olan ilgi de azalınca sessizlik artıyor maalesef...

Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biliyorum hiç üstüme vazife değil ama gerçekten o yazıyı okurken buna mı takıldınız ve bunu nasıl o kişiye saygısızlık daha doğrusu ona söylenmiş olarak algıladınız? Tek derdiniz bu olsun gerçekten okuduğum en " boş " yorumdu.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ChuckBartowsKi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iş artık hobi olmaktan çıktı hobi olarak gören ilgi duyan nesil büyüdü artık çoluk çocuk belki o yaşlara yaklaştı ee tabii öncelikler değişince arabalar belki eskisi kadar önemli gelmemeye başladı.
    Bunun yanı sıra artık araçlar eskisi gibi değil direkt fabrikasyon 1.0 0.9 hatta şöyle söylesek yeridir 1.6 üstü motor araçlar sadece makam için kullanılır hale geldi kişisel tercihten çok bunun etkisi de azalttı tabii bu durumları artık insanlar sadece daha iyi bir multimedya daha iyi bir far vs. gibi ufak dokunuşlar hariç başka bir şeye yönelmiyorlar.
    Maliyetlerin artışı en büyük etkenlerden biri bence bugün ufak eklemeler yapılsa yarı profesyonel bile olsa 3 hanelere çıkıyor herkesin maddi gücü kendine göre tabii ama genele yayınca kimse bu maliyetlere katlanmak istemiyor yeni iş başı yapan nesil zaten hayalinde bile araba bakmıyor sonuç forumlara azalan ilginin yanı sıra araçlara olan ilgi de azalınca sessizlik artıyor maalesef...

Biliyorum hiç üstüme vazife değil ama gerçekten o yazıyı okurken buna mı takıldınız ve bunu nasıl o kişiye saygısızlık daha doğrusu ona söylenmiş olarak algıladınız? Tek derdiniz bu olsun gerçekten okuduğum en " boş " yorumdu.
    Gercek hayatta o isaretledigim laf yuzunden kavga ciktigina sahit oldum. Forum ortaminda her sey yazili, kimse kimseyi gormuyor, haliyle nasil bir ruh haliyle yazildigini veya okundugunu bilmiyoruz. Cogumuz birbirimizi gercek hayatta tanimiyoruz. Usluba dikkat edilmesi gerektigini dusunuyorum. Kaldi ki bu konuda, o yazilanlar konusuluyorken asil parmak basilan nokta "gencler" olunca, ve o "genc" lafini ustune alinan biri boyle bir sey yazinca dikkatimi cekti, ve takildim.

O kisiye soylenmis olarak algilama sebebim de o kisiyi alintilamasi. Ben simdi sizin yazdiginizi alintiladim, burada yazdiklarim size cevaben veya ithafen olur, bir baskasina degil.
    öyle işte.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler