User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
40 sonuçtan 39 ile 40 arası

Konu: Oto kuaför açmak mantıklı mı ?

4LaRKaD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ERK_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben de İstanbul'da yaşıyordum ve 2019 yılı sonunda işimden istifa ederek Ankara'da kendi iş yerimi açtım hiç bir çevrem olmadan.
    Ben de butik bir işletmeyim ve eşimle birlikte çalıyoruz. kapasitemiz 2 araç.
    instagram'da gizadetailing aratarak inceleyebilirsin.

Açtığım günden beri hiç bir zaman ucuz işçilik yapmadım. isteyen çok oldu ama ben kabul etmedim.
    yeri geldiğinde ucuza iş yaptığım tabiki oldu ama yine de elimden gelenin en iyisini yaptım.
    Başka türlü isim oluşturabilmen mümkün değil.
    Bu arada polisaj makinasının kullanımı için uzun soluklu tecrübelere ve güzel bir eğitime ihtiyacın olacak.

İlk sene zor geçti doğal olarak, Çevre konusu bu işte çok önemli, dediğim gibi bende hiç yoktu ve bu yüzden bir miktar zorlandım.
    İstanbuldan bir sürü insan bana aracını emanet etmek istiyor ama git-gel yüzünden ve zamandan dolayı olmuyor tabi.

İkinci sene ise düzen oturdu ve belirli prensiplerin olup o şekilde hareket ettiğin zaman da çevrede adın duyuluyor.
    En basiti mal satmaya gelen malzemeci bile senin farklı olduğunu görüp anlayınca etrafta olumlu dedikodunu yapıyor.
    Bu arada dükkanın kesinlikle kozmetik olarak güzel olmalı, çünkü insanların ilk etapta dikkat ettikleri bu oluyor.
    Benim dükkanıma giren müşteri yüzüme bakana kadar 10 dakika resmen dükkanı inceliyor.
    Sonrasında tek başıma çalıştığımı öğrenince iyice tav oluyor.

Dediğim gibi ilk senesi biraz zor ama ikinci sene her anlamda işler rayına oturuyor.
    senin kendine olan özgüvenin artıyor, bu özgüven müşeteri ile olan konuşmana da yansıyor doğal olarak.
    Neredeyse kimseyle pazarlık etmiyorum. fiyatım ağızımdan bir kere çıkıyor ama düzgün fiyat veriyorum.
    Bir çok insan zaten pazarlık etme ihtiyacı hissetmiyor ya da pazarlık edemeyeceğini anlıyor.

bugünkü şartlarda insanlar benden yıkama istediğinde aracın duruma ve ebadına göre 350-400 TL'ye yıkama yapıyorum (eğer müsaitliğim var ise);
    ilk başta bu fiyat herkese çok geliyor ve " sen ne yapıyorsun ki" diye soruyorlar,
    ben de "farklı bir şey yapmıyorum sadece işimi iyi yapıyorum" diye cevap veriyorum insanlara.
    Ve yine beni tercih ediyorlar, bir kere yıkatan bir daha başka yeri tercih etmem ayda bir kere sana gelirim diyor ve nitekim geliyor da.

Yani diyeceğim şu, işini en başından beri en iyi şekilde yapacaksın, tavizlerin olmayacak, çevreni güzel değerlendireceksin (:

Bugünkü piyasa koşullarında ihtiyacın olan makina, lift, alet, kompresör, ıvır zıvırlar da takribi olarak 120-130 bin tl tutar.
    bunun üzerine de tadilat rakamını eklemen lazım.

Bu rakamları gözün kesiyor ve 1 sene sadece kira ödeyerek yaşamayı kabul ediyor isen, ayrıca fiziksek olarak da sıcak soğuk demeden, haftanın o günü bu günü demeden çalışmayı kabul ediyorsan bence sevmediğin işlerde vakit kaybetme.

Ben daha öncelerde bu işe geçmediğim için çok pişmanım.
    baştan sona soluksuz okudum , aslında aradığım cevap buydu. Şu an hevesimin üstüne heves kattım diyebilirim , ancak şunu sormak istiyorum. Sadece kuaför yaparak ayakta kalabilir miyim ?

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 4LaRKaD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    baştan sona soluksuz okudum , aslında aradığım cevap buydu. Şu an hevesimin üstüne heves kattım diyebilirim , ancak şunu sormak istiyorum. Sadece kuaför yaparak ayakta kalabilir miyim ?
    ne kaddar hızlı olduğunuz burada çok önemli, yani bir haftada ne kadar iş yapabildiğiniz.
    Bunun haricinde cam filmi ve boya koruma filmleri de uygulamanızı tavsiye ederim.
    Cam filmi uygulamak pek kolay değil ama öğreniliyor, kaput filmleri ise daha rahat öğreniliyor.

boya koruma filmlerinde kaliteli ve kalitesiz olarak alternatifler mevcut ve bu filmlerin arasında çok büyük fiyat farkları var.
    Şunu görüyorum ki, ucuz ve kalitesiz film kullananlar pazarlamasını yaparken olduğu kadar kalitesiz ve ucuz olduğunu belirtmedikleri için çok iyi paralar kazanıyorlar..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler