User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Evde kullanılacak internet hakkında.

Selim.Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evde kullanılacak internet hakkında.

Yeni eve taşındık fakat taşındığımız bölgede alt yapı yok. Türk Telekoma başvuru yaptık. Yaklaşık 5 ay oldu lakin hala bir gelişme yok . Müşteri hizmetleri ile görüşme sağladığımda max 24 aya kadar altyapı çalışmalarının sürebileceğini ilettiler. Bu nedenle altyapıya ihtiyacı olmayan alternatif internet tercih etmem gerekiyor. Kullanıp memnun kaldığınız internet firmalaarını önerir misiniz ? Standart ev kullanıcısıyım. Netflix, youtube, insta vb. Sosyal medyaları kullanacağım. Hızlı olsun, kesinti olmasın, donmasın video izlerken yeterli.

Tavsiyelerini beklemekteyim.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz pahali ancak oyle durumda en iyisi turkcell superbox tlfnun cektigi heryerde internet sagliyor.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz pahali ancak oyle durumda en iyisi turkcell superbox tlfnun cektigi heryerde internet sagliyor.
    superbox haricinde uydu internetlere de bakilabilir.

Bir de bolgede TT altyapisi olmayabilir ancak diger internet saglayicilarin altyapisi olabilir, mesela kablonet. Pahali alternatiflere yonelmeden standart servis saglayicilarin hepsiyle gorusmek faydali olacaktir diye dusunuyorum.
    öyle işte.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    superbox haricinde uydu internetlere de bakilabilir.

Bir de bolgede TT altyapisi olmayabilir ancak diger internet saglayicilarin altyapisi olabilir, mesela kablonet. Pahali alternatiflere yonelmeden standart servis saglayicilarin hepsiyle gorusmek faydali olacaktir diye dusunuyorum.
    Bölgede eski kablo tv hattı varsa Kablonet mutlaka vardır çünkü kablo tv altyapısı üzerinden internet sağlıyor Turksat Kablonet.

İstanbul'da yaşarken şahane internetim vardı bir gün bile problem yaşamadım Kablonet ile.

https://www.turksatkablo.com.tr/inte...kaApPVEALw_wcB

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kablonet varsa turksat direk onu bağlatın.hız olarak zaten turktelekom'dan çok iyi.ama yoksa tek çözüm şuan vodafone yada turkcell box işinizi görücektir ama fiyatları diğer kablolu internet fiyatlarına göre biraz yüksek kalır.
    Seat IBIZA FR

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum fakat telefonun çekmediği yerde bile superboxla donmadan maç izledim. Şirketten almıştım ekip arkadaşlarım telefonun çektiği her yerde çeker dediklerinde bir şüpheye düşmüştüm.
    Aynı yerde telefonum çekmiyor, biri arasa ulaşılmıyor çalıyor kendi internetimle zar zor bağlanıyorum hatta bağlanamıyorum ama superboxla bütün gün çalışmama rağmen hiç sıkıntı yaşamadım.
    Geçtiğimiz 2-3 hafta boyunca yazlıktan çalışmıştım, acayip memnun kaldım.

Gerçekten güzel bir kalitesi var.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BAT9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum fakat telefonun çekmediği yerde bile superboxla donmadan maç izledim. Şirketten almıştım ekip arkadaşlarım telefonun çektiği her yerde çeker dediklerinde bir şüpheye düşmüştüm.
    Aynı yerde telefonum çekmiyor, biri arasa ulaşılmıyor çalıyor kendi internetimle zar zor bağlanıyorum hatta bağlanamıyorum ama superboxla bütün gün çalışmama rağmen hiç sıkıntı yaşamadım.
    Geçtiğimiz 2-3 hafta boyunca yazlıktan çalışmıştım, acayip memnun kaldım.

Gerçekten güzel bir kalitesi var.
    Superbox'ın üzerindeki antenler sizin telefonunuzun antenlerinden daha verimlidir. Bende tersini yaşadım. Müşterimin deposuna Superbox aldırdım. Turkcell telefonlar daha hızlı çalışırken Superbox kağnı hızındaydı. Paket olarak üst düzeydi ama ilk kez karşılaştım bu sorun ile. Hemde Şişli'nin göbeğinde. Başka yerlerde gayet iyi çalıştığına şahit oldum ama.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiyat olarak bir çıt daha uygun olarak türk telekom magnet var Turkcell superbox ile aynı mantık ben kullandım memnun kaldım. Bu tarz hizmetlerde tek bulaşılmaması gereken tek firma vodafone
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende de turknet 35mb e kadar var. fakat yoğun saatlerde 720p bile izleyemiyorum genelde akşam 20:00 saatlerinde.
    altyapım 100mb e kadar destekliyormuş.turk telekom altyapısından hizmet veriyorlar.
    kablonet’e geçsem mi diye kararsız kaldım, çünkü tahahhüt istiyorlar.
    diğer alternatif de paketi 100mb e kadar yükseltme seçeneğim var turknet’te.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de turknet 35mb e kadar var. fakat yoğun saatlerde 720p bile izleyemiyorum genelde akşam 20:00 saatlerinde.
    altyapım 100mb e kadar destekliyormuş.turk telekom altyapısından hizmet veriyorlar.
    kablonet’e geçsem mi diye kararsız kaldım, çünkü tahahhüt istiyorlar.
    diğer alternatif de paketi 100mb e kadar yükseltme seçeneğim var turknet’te.
    nacizane tavsiyem altyapi kiminse ona gecmeniz olacak. Neyi nasil yapiyorlar bilmiyorum ama X firmasinin altyapisiyla Y firmasini kullandiginizda isler bir turlu yolunda gitmiyor, ya taahhut edilen hizi alamiyorsunuz, ya baglanti problemleri yasaniyor, ya surekli kesinti yasaniyor, ya da size internet hizmeti vermeye calisirken evin sabit telefon hattini kullanilamaz hale getiriyorlar. Ankara'da da Istanbul'da da Giresun'da da bunlari yasadim.
    öyle işte.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kablonet bakın bencede.

Ben istanbulda 2 farklı adreste ve Ankarada son 5 senedir kullanıyorum. Hepsi aynı performansta çalışıyor.
    ayrıca alt yapısı kendisine ait.

Tek problem şu, modemi onlardan kiralamak zorundasınız, çünkü Coaxial giriş gerekli.
    NetMaster artık kendisi satmıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı said_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kablonet bakın bencede.

Ben istanbulda 2 farklı adreste ve Ankarada son 5 senedir kullanıyorum. Hepsi aynı performansta çalışıyor.
    ayrıca alt yapısı kendisine ait.

Tek problem şu, modemi onlardan kiralamak zorundasınız, çünkü Coaxial giriş gerekli.
    NetMaster artık kendisi satmıyor.
    Cok dogru. KabloNet'in size kiralayacagi modemin router ozellikleri cok cok iyi degil. Benim evim ince uzun bir mimariye sahip, KabloNet'in (veya herhangi bir servis saglayicinin) modemi evde tam kapsama saglayamiyordu, bu sorunu da duzgun bir ikinci el router alarak cozdum. KabloNet'in modemi sadece modem gorevini yapiyor, kalan butun dagitim Asus Router ustunden gerceklesiyor. Kablolu veya normal baglanti fark etmeksizin bana vaadedilen 100 mbps hizi evin her yerinde en fazla %1 dususle alabiliyorum.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elimde 3 adet modem var, bunlardan biri kablonet ile iş görür mü?

Linksys - WAG200G
    Asus - DSL AC51
    TpLink - TL WRP40N (bunu menzil artırmak için aldım fakat kurulum vs yapamadım)
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Linksys - WAG200G
    Asus - DSL AC51
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Linksys - WAG200G
    Asus - DSL AC51
    tipik kablonet modeminin fotografini ilandaki modemden gorebilirsiniz (ilanla zerre ilgim alakam yok, fotografi gostermek icin hizli cozum sadece): https://www.sahibinden.com/ilan/ikin...34545932/detay

Kablonet'in kendi altyapisini kullanacaksaniz ilandaki modemdeki gibi bir de Mag F konnektor girisi olmasi lazim (kablo tv baglantisi icin televizyona bagladigimiz kablonun girecegi baglanti)

Mag F girisi varsa elinizdeki modemlerde Kablonet ile is gorur, yoksa gormez.
    öyle işte.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Evde hem normal 50mb vodafone internetim var hem de superbox var.
    Telefonlarımız genelde tek diş ya çeker ya çekmez. konuşma yapmada evin muhtelif yerlerinde zorlarnırız cam önünde olsak dahi.
    Hal bu iken superbox son derece stabil, son derece hızlı

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Superbox gerçekten kötü...
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir yıl Turkcell suberbox kullandım memnundum yanlızcanbazen kota yetmiyordu i yüzden Vodafone redbox a geçtim çok pişmanım sakın bulaşmayın .
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler