User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
62 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Anormal muayene sorunsalı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar güncel çekelim.

Arabayı tamamen orjinale çevirip, blow offu falan iptal edip muayeneye tekrar girdim.

Tam ödeme adımında gişedeki arkadaş bıraktı muayene yapılan yere gitti, oradaki amir arkadaşlarla görüştü, tekrar bana geldi, benden şu an için ödeme alamayacaklarını aracı 1-2no lu kanalın arasına çekip beklememi söyledi (kara listeye almışlar beni her yeri incelediler), dediğini yaptım, amir arkadaş geldi gene baktı motora. Sonra bagajı açtı sonra koltukları yatırdı, sonra arabanın altına eğildi baya bi inceledi. Sonra tamam git ödemeni yap gel içeri alalım dedi.

İçeri aldı:

3. gidişimde muayene istasyonunda muayeneye girmeyi başardım fakat bu sefer de arka camda şerit led yanıyor diye ağır kusur aldım.

LED:

Defalarca dil döktüm kardeşim 5 dakikada sökeyim tekrar bak beni buraya bir daha getirme diye, randevu alıp gelmen gerekli dediler, tekrar 1 hafta sonrasına randevu aldım ve üç haftanın sonunda muayeneden geçtim, egsoz emisyon raporu ile muayene tarihim arasında tam 3 hafta var şu an.

Fren ledini söküp muayene tekrarına gittiğimde de içeride motor kaputunu açıp baya bi incelediler 3 - 4 kişi. Sadece fren lambasına bakılıp çıkacağımı zannediyordum.

Benim gibi olanlara referans olsun diye yazıyorum arkadaşlar durum bu.

Herkese kazasız belasız cezasız günler, iyi forumlar.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih06ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gerekli dediler, tekrar 1 hafta sonrasına randevu aldım ve üç haftanın sonunda muayeneden geçtim, egsoz emisyon raporu ile muayene tarihim arasında tam 3 hafta var şu an.

Fren ledini söküp muayene tekrarına gittiğimde de içeride motor kaputunu açıp baya bi incelediler 3 - 4 kişi. Sadece fren lambasına bakılıp çıkacağımı zannediyordum.

yazık günah ya, verilen emeğe yazık, yapılan yola yazık, verilen ücrete yazık

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim anlamadigim, bu arkadaslarin arabaya yola uygun mu degil mi diye bakmasi gerekmiyor mu? Yoksa araba fabrikadan ciktigi gibi mi degil mi diye mi bakiyorlar? Arabaya yapilan seyler eger karayoluna uygun, aracin icindekileri ve cevredekileri tehlikeye atmiyorsa, mantiken, bir sey dememeleri gerekmez mi? Ben mi cok yanlis geldim?
    öyle işte.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arabayı tamamen orjinale çevirip, blow offu falan iptal edip muayeneye tekrar girdim.

Tam ödeme adımında gişedeki arkadaş bıraktı muayene yapılan yere gitti, oradaki amir arkadaşlarla görüştü, tekrar bana geldi, benden şu an için ödeme alamayacaklarını aracı 1-2no lu kanalın arasına çekip beklememi söyledi (kara listeye almışlar beni her yeri incelediler), dediğini yaptım, amir arkadaş geldi gene baktı motora. Sonra bagajı açtı sonra koltukları yatırdı, sonra arabanın altına eğildi baya bi inceledi. Sonra tamam git ödemeni yap gel içeri alalım dedi.

İçeri aldı:

Defalarca dil döktüm kardeşim 5 dakikada sökeyim tekrar bak beni buraya bir daha getirme diye, randevu alıp gelmen gerekli dediler, tekrar 1 hafta sonrasına randevu aldım ve üç haftanın sonunda muayeneden geçtim, egsoz emisyon raporu ile muayene tarihim arasında tam 3 hafta var şu an.

Muayene tekrarının prosedürü mü değişmiş acaba? Geçen sene ekim'de W211'i götürdüğümde arka fren hortumları çatlak ve egzoz bağlantısı kopmuş diye ağır kusurlarla kalmıştım sabah. Gittim sanayiye yaptırdım, muayene tekrarı deyince aynı güne yeniden randevu çıkmıştı sistemde. Biraz daha kolaylık sağlıyorlar diye düşünüyorum. Siz kendi işlerinizden dolayı mı yoksa istasyon dolu diye mi bir hafta sonraya randevu aldınız?

mervan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karşı karşıya kaldığınız tavır gerçekten inanılmaz.
    Bu tarz işlerde yapıcı olan görevlilere rastlamak gün geçtikçe zorlaşıyor.
    Okurken harcadığınız zamana mı, paraya mı, emeğe mi hangisine üzülsem şaşırdım.
    Geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazık günah ya, verilen emeğe yazık, yapılan yola yazık, verilen ücrete yazık
    vallahi şu ortamda 4 defa 50km yol yaptım + düzgün arabayı komple söküp bozup orjinale çevirdim + geri eski haline döneceğim bir sürü emek boşa gitti zaman boşa gidiyor... Muayene günüm dolmamıştı bir de bunların yüzünden ceza ödedim, kredi kartı çekersen de +11TL fark alıyorlar. Neresinden tutarsan tut elinde kalıyor maalesef çok yordular. Arabasını çok seven biri olarak uykusuz geçen geceleri saymıyorum bile...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim anlamadigim, bu arkadaslarin arabaya yola uygun mu degil mi diye bakmasi gerekmiyor mu? Yoksa araba fabrikadan ciktigi gibi mi degil mi diye mi bakiyorlar? Arabaya yapilan seyler eger karayoluna uygun, aracin icindekileri ve cevredekileri tehlikeye atmiyorsa, mantiken, bir sey dememeleri gerekmez mi? Ben mi cok yanlis geldim?
    Aynılarını kendilerine söyledim, yönetmelik değişti cevabını aldım başka da açıklama yapmıyorlar zaten...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muayene tekrarının prosedürü mü değişmiş acaba? Geçen sene ekim'de W211'i götürdüğümde arka fren hortumları çatlak ve egzoz bağlantısı kopmuş diye ağır kusurlarla kalmıştım sabah. Gittim sanayiye yaptırdım, muayene tekrarı deyince aynı güne yeniden randevu çıkmıştı sistemde. Biraz daha kolaylık sağlıyorlar diye düşünüyorum. Siz kendi işlerinizden dolayı mı yoksa istasyon dolu diye mi bir hafta sonraya randevu aldınız?
    2008de eski aracımla kaldığımda fren hortumunu değiştirip aynı gün randevu bile almadan yaptırmıştım fakat bu sefer yapmadılar. Değişmiş olabilir, 1 hafta sonrasına randevu bulabildim. işimi gücümü bırakıp gidiyorum valla...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mervan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karşı karşıya kaldığınız tavır gerçekten inanılmaz.
    Bu tarz işlerde yapıcı olan görevlilere rastlamak gün geçtikçe zorlaşıyor.
    Okurken harcadığınız zamana mı, paraya mı, emeğe mi hangisine üzülsem şaşırdım.
    Geçmiş olsun.
    Stresten uykusuz geçen geceleri saymamışsın üstad.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada arkadaki animasyonlu ledi de sökmeden 4 defa muayeneden geçmiştim...

💥💥Animasyonlu 3 Fren Lambası 💥💥 - YouTube

ledin videosu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynılarını kendilerine söyledim, yönetmelik değişti cevabını aldım başka da açıklama yapmıyorlar zaten...
    Soylenecek cok soz var da etki eder mi bilemiyorum. Ben vaktiyle baska bir sebepten konusmak icin gittim istasyona. O donem de sinyallerin amber yanip yanmadigina takmislardi. Benim arabada sinyal ampulunun boyasi dokulmus, normal sarimsi yaniyordu. Agir kusur. Ampulleri degistirdim, tekrar gittim, gectim. Gectikten sonra gittim muayeneyi yapan arkadasa sordum, bak buradan Amerikan araclari geciyor, sinyalleri kirmizi yaniyor, onlar nasil geciyor da ben gecemedim, diye. Gak guk etti. Dedim bizim ulkede AB uyum yasalari geregi DIN veya ECE normlarina gore uretilmis arabalar muayeneden gecmeli, zaten sirf bu sebeple bu is TUV'e verildi, Amerikan karayollari mevzuatina uygun arac DIN veya ECE'ye uymaz, bu arabalari muayeneden birakmaniz lazim. Simdi ben gidip arka sinyallere kirmizi ampul taksam gecirecek misiniz diye sordum, olur mu oyle sey, bu arabanin sinyallerinin amber rengi yanmasi gerek dedi. E dedim Amerikani geciriyosun, bu nasil cifte standart? Bakti olmuyor, istasyon mudurune yonlendirdi. Ona da anlattim ayni mevzuyu, dinledi dinledi, lafim bitince "tepeden talimat var, bu arabalara dokunmayin" diye dedi.

Sozun ozu, yonetmelik degismemistir. Birileri talimat vermistir "boyle yapin" diye, onlar da "bu da bizden olsun" diyip katmerli uygulama yapiyorlardir.
    öyle işte.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabır imtihanı gerçekten hani derler dövsen bela s... zina diye o hesap iki türlü de insan rahat edemiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

...

LED:

En güzeli çıkardığın / çıkarttıkları tüm ürünlerle önlerine gidip geriye takacaksın. Hadi size kolay gelsin diceksin
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En güzeli çıkardığın / çıkarttıkları tüm ürünlerle önlerine gidip geriye takacaksın. Hadi size kolay gelsin diceksin
    bunu yaptıktan sonra 2 sene dolmadan önce de arabayı düşmanına satacaksın
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah razı olsun bana bunları söktürenden, çok acemiceydi daha profesyonelce topladım.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TR'de yaşıyoruz alıştım artık. bir ara çok delikli jantlarla kalınıyordu bilmem son durum nedir. park lambası yanmıyor veya farklı renkli diye bile bırakılanlar oldu. orjinal spoiler ile bırakılanlar oldu. ön camda doludan dolayı çatlak oldu cam beklediğimden dolayı görüşü engellememesine rağmen ağır kusur vermişlerdi. sonra başka catlak olan kişiler geçebilmişti.

kısacası kafalarına göre takılıyorlar.

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soylenecek cok soz var da etki eder mi bilemiyorum. Ben vaktiyle baska bir sebepten konusmak icin gittim istasyona. O donem de sinyallerin amber yanip yanmadigina takmislardi. Benim arabada sinyal ampulunun boyasi dokulmus, normal sarimsi yaniyordu. Agir kusur. Ampulleri degistirdim, tekrar gittim, gectim. Gectikten sonra gittim muayeneyi yapan arkadasa sordum, bak buradan Amerikan araclari geciyor, sinyalleri kirmizi yaniyor, onlar nasil geciyor da ben gecemedim, diye. Gak guk etti. Dedim bizim ulkede AB uyum yasalari geregi DIN veya ECE normlarina gore uretilmis arabalar muayeneden gecmeli, zaten sirf bu sebeple bu is TUV'e verildi, Amerikan karayollari mevzuatina uygun arac DIN veya ECE'ye uymaz, bu arabalari muayeneden birakmaniz lazim. Simdi ben gidip arka sinyallere kirmizi ampul taksam gecirecek misiniz diye sordum, olur mu oyle sey, bu arabanin sinyallerinin amber rengi yanmasi gerek dedi. E dedim Amerikani geciriyosun, bu nasil cifte standart? Bakti olmuyor, istasyon mudurune yonlendirdi. Ona da anlattim ayni mevzuyu, dinledi dinledi, lafim bitince "tepeden talimat var, bu arabalara dokunmayin" diye dedi.

Sozun ozu, yonetmelik degismemistir. Birileri talimat vermistir "boyle yapin" diye, onlar da "bu da bizden olsun" diyip katmerli uygulama yapiyorlardir.
    Burda şöyle bişi var. Eğer USA üretim bir arabanın EU versiyonu yoksa, o araba kırmızı sinyaller ile TRde muayeneden geçebiliyor ama Eu versiyonu varsa sinyalleri sarı/amber olmak zorunda diye biliyorum.
    Misal benim 95model Mustang aracımın EU versiyonu olmadığı için kırmızı sinyale laf etmiyorlar ama sanayide kırmızı sinyalini sarıya dönen Escalede görmüştüm. Muayeneden kaldını söylemişti.

Trde kırmızı sinyalli araç kullanmak sıkıntılı, sinyal verdiğimi arkamdaki çoğu kişi anlamıyor (doğal olarak).

Allah razı olsun bana bunları söktürenden, çok acemiceydi daha profesyonelce topladım.
    İlk başta hiç muayeneye almamaları, sonra kara listeye alıp ödemenizi bile almadan önceden ön muayene yapmaları falan çok saçma. Tr işleri işte, şaşırtmıyor.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda şöyle bişi var. Eğer USA üretim bir arabanın EU versiyonu yoksa, o araba kırmızı sinyaller ile TRde muayeneden geçebiliyor ama Eu versiyonu varsa sinyalleri sarı/amber olmak zorunda diye biliyorum.
    Misal benim 95model Mustang aracımın EU versiyonu olmadığı için kırmızı sinyale laf etmiyorlar ama sanayide kırmızı sinyalini sarıya dönen Escalede görmüştüm. Muayeneden kaldını söylemişti.

Trde kırmızı sinyalli araç kullanmak sıkıntılı, sinyal verdiğimi arkamdaki çoğu kişi anlamıyor (doğal olarak).

İlk başta hiç muayeneye almamaları, sonra kara listeye alıp ödemenizi bile almadan önceden ön muayene yapmaları falan çok saçma. Tr işleri işte, şaşırtmıyor.
    konuyu değiştirmiş gibi olmayayım ama sinyal verince bana yol verme algılayan primat dolu etraf. çıkacağım yere 1 km kala sinyal verip girmeye çalışıyorum müsait olan aralığı bile gaz basıp doldurmaya çalışıyorlar. çoğu zaman sinyalsiz geçiyorum fahri filan görmese bari

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Gozumun onunde USDM Jeep Cherokee gecti muayeneden. Onun ustune dellendim zaten. Ayrica arabanin sadece ABD pazari icin uretilmis olmasi kimseyi baglamamali, mesela Ingiltere'ye giriste eger ki araba soldan direksiyonlu ise farlara yapistirmaniz icin bir sticker verirler, ki orada trafikte insanlarin gozunu oymayin diye. Bu sadece turist olarak orada gezebilmek icin yapilan uygulama, Ingiltere'de araca trafik uygunluk belgesi almak icin insanlarin neler cektigini biraz google arastirmasiyla ogrenebilirsiniz. Bu sadece bir ornek, nasil olmasi gerektigiyle ilgili.

Sozun ozu, bir isin standardi varsa ya herkese uygularsin, ya da kimseye uygulamazsin. Aracina gore muamele yapmak sacmaligin daniskasi. Ama iste dediginiz gibi, Turkiye isleri, sasirtmiyor. Biz burada yazip cizdigimizle kaliyoruz ne yazik ki :/
    öyle işte.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler