User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
62 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Anormal muayene sorunsalı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Anormal muayene sorunsalı

Arkadaşlar herkese merhaba. Talihsiz bir olayla karşınızdayım. 2014ten beri sıfır aldığım aracımı. Alır almaz garanti falan dinlemeden cold air intake ve oil catch tank taktım. Araç fotoğraftaki şekliyle 7defa muayeneye girdi 7defa muayeneden geçti. Bugün de egsoz emisyondan geçip Haraççı2 istasyonuna götürdüm tam sıra bana geldi arabada gram kusur yok. Çocuklar geldi abi ne güzel yapmışsın vs. Muhabbetleri başladı. Tam aracımı içeri alıyorlardıki içerden bi tane adam çıktı cep telefonunun feneriyle turboya bakmaya çalıştı. Arabanın turbosu vs. Orjinal, katalitikleri üzerinde takılı. Bu turbonun ağzını genişletmişsin biz bu arabayı muayene edemeyiz diyip paramı iade etti. Yarım saat dil döktüm sen arabayı içeri al gerekirse bana ağır kusur ver dediysem de almadılar. Cold air intake ile oil catch tankı söküp gidecekmişim ne alakaysa. Arabanın motoru turbosu her şeyi orjinal anlam veremedim. Ben de başka istasyondan randevu aldım. Daha önce başına böyle saçma sapan bir olay gelen oldu mu?

Araç bu:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7 değil 4 defa aynı istasyondan muayeneden geçtim olacaktı...

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maalesef böyle mal mal işler duymaya başladık. Sök tekrar git uğraşmaya değmez. Fotoğrafını bile çekip sisteme yükledikleri oluyor.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben uğraşmayı seviyorum diyorsaız mevzuat gov tr den karayolları kanunu ve trafiik kanununu hatim edin, sizin araç nerede neye takılıyor anlamaya çalıışın. Net bir kusur yoksa istasyon ile değil genel merkezle çözmeye çalışın.

Yapabilen var mı?
    Ben

(Konu bambaşka. Yazıp kafa ütülemeyeyim)

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    türkiye de araç muaynesi muayne yapan kişinin o gün nası hissttiğine psikolojisine göre değişen bir durum aynı araç aynı şekilde 4-5 defa muyaneye giriyor her muaynede farklı yerleri kusurlu çıkabiliyor burası türkiye çok takılmamak lazım böyle şeylere
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başka bir istasyonda, normal bir çalışanla denemek en doğrusu olur bence

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Standart diye birşey yok ki ortada.
    Çalışanın ruhu,mantığı o an ne isterse ona göre işliyor kanun.İşini severek yapan,güleryüzlü çok az insana denk geldim bugüne dek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Krom borulara takılmış durumdalar, krom boruları siyah bir folyo gibi bir kaplama ile kaplayıp denemek lazım şansı bence
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim arabada egr yok iptal, haliyle egzozdan normalde geçemiyor olması lazım lakin kimi muayenede geçiyorum kiminde geçemiyorum. Geçemediğim zaman özelde yaptırıyorum orada ki anlık olarak yeşil yakınca giriş yapıyorlar.
    Bu muayene işinin hiç bir standart yok sanırım o an nasıl isterlerse öyle davranıyorlar.

Arabayı geliştirirsin kalırsın, yıkık dökük 40 yaşında tabanı delik araba yanından tekte geçer çok saçma.
    Benzinde çalışması için 5 dk marşa basar zorla patlaya patlaya çalışır ama sonuçta çalıştı demi 2 senede 5 dk kullanılan benzin hortumlarında çatlak yoksa geçersin.

Ultraleggera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul çatalca veya mimarsinana götür en temizi fazla zorlamazlar orada rahat geçersin.
    MGN TypeR.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muayene işi ilk başlarda bir amaç dahilindeydi , çalışanlar da fena değildi alman okulu mezunu gibiydiler diyebilirim (şahsi izlenimlerimdir)
    bizler de vatandaş olarak titizleniyorduk tabii
    ancak zaman ilerledikçe elemanlar sanki yerli ve millileşti
    standartlar bi tuhaflaştı , uygulama merkezleri arasında farklar başladı , egzoz desen zaten alahlık bi konu oldu
    her konuda olduğu gibi bu konu da çizgisinden çıktı amacından uzaklaştı yozlaştı kalitesizleşti laçkalaştı

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu turbo muhabbetlerini çok duymaya başladık son günlerde.

Hybrid turbo yapmışsın geçemezsin falan takmışlar yine birşeylere

Silivri tarafı rahattı genelde, orda deneyin şansınızı tabi aracla ilgili diğer istasyonlara bilgi geçmedilerse.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şile istasyonunda muayenemi yaptırırken yanımdaki sırada bir Megane vardı.Dayı ailesiyle birlikte gelmişti muayeneye ve çıktığı gibi uzun yola gidecekti.
    Görevli "Muayene ok dayı'cım ancak bu arabayla uzun yola gidilmez,frenler kötü ve motor da muhtemelen bir süre sonra sana sıkıntı çıkaracak haberin olsun" demişti.
    Bana göre her istasyonun adı çıkmaya başladı artık..Kat yoksa x yere git, araç basıksa y yere git şeklinde oldu sistem.

Bu araç için görevli kesinlikle borulara takmış.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bi aracımın muaynesinde lpg hortumu dış izolasyonunu kestir dedi arka taraftan 20 cm kadar dışarda altına yatıp kestim girdim geçirdi. Aynı muayne istasyonuna 2 ay sonra mustang gt ile içleri boş tüp eksoz arkaya kadar düz boruyla gittim tek seferde geçti. Yani heran herşey olabiliyor
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih06ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba. Talihsiz bir olayla karşınızdayım. 2014ten beri sıfır aldığım aracımı. Alır almaz garanti falan dinlemeden cold air intake ve oil catch tank taktım. Araç fotoğraftaki şekliyle 7defa muayeneye girdi 7defa muayeneden geçti. Bugün de egsoz emisyondan geçip Haraççı2 istasyonuna götürdüm tam sıra bana geldi arabada gram kusur yok. Çocuklar geldi abi ne güzel yapmışsın vs. Muhabbetleri başladı. Tam aracımı içeri alıyorlardıki içerden bi tane adam çıktı cep telefonunun feneriyle turboya bakmaya çalıştı. Arabanın turbosu vs. Orjinal, katalitikleri üzerinde takılı. Bu turbonun ağzını genişletmişsin biz bu arabayı muayene edemeyiz diyip paramı iade etti. Yarım saat dil döktüm sen arabayı içeri al gerekirse bana ağır kusur ver dediysem de almadılar. Cold air intake ile oil catch tankı söküp gidecekmişim ne alakaysa. Arabanın motoru turbosu her şeyi orjinal anlam veremedim. Ben de başka istasyondan randevu aldım. Daha önce başına böyle saçma sapan bir olay gelen oldu mu?

Araç bu:
    Orijinal olduğunu dair yetkili bayii den yazı alırsanız eğer bence sorun yaşamazsınız.
    Kendimce fikrim bu şekilde. En azından bayii yazılı antetli kağıtta sorun yaşamazsınız.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağustosta muayeneye girdim seat leon kapı direkleri orjinalden siyah. Hafif kusur yedim araç üzerinde farklı renkte eklentiler var diye. Farklı renk spoiler filan olsa kesin bırakırlardı herhalde

Her istasyon kafasına göre takılıyor herhalde

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağustosta muayeneye girdim seat leon kapı direkleri orjinalden siyah. Hafif kusur yedim araç üzerinde farklı renkte eklentiler var diye. Farklı renk spoiler filan olsa kesin bırakırlardı herhalde

Her istasyon kafasına göre takılıyor herhalde
    bence ordaki çalışanlar prim alıyor sanırım kusur bulunca.bulamayıncada böyle şeylere neden oluyor sanırım.başka bir açıklaması yok
    Seat IBIZA FR

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastikçi lastiği ters takmış ağır küsur kalmıştım
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbonun ağzını genişletmişsin ne ya...
    Ben senin ağzını genişletirim deseydin. Kusur tablosunda böyle bir şey mi varmış? Nasıl farklı dangalaklıklar yapabiliriz diye uğraşıyolar ya..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler