User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
128 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Bazen karadüzen bir araç alasım geliyor

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Araçların fiyatlarını geçtim parça fiyatları çok pahalandı özellikle sensör beyin elektronik parçalar o süslü püslü Ambiyans ledler crystal ekranlar bir arıza verirse dünya paralar artık beyne bağlatma beyni ayarlama işlerine bile para alınıyor eskiden alınmazdı ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir eşik var oradan sonra teknoloji boka satmaya başlamış. E39'da bir çok özellik var mesela ama e60 korkutuyor. Araba ya çok yeni olacak ya da belli model yılının altında olacak, yeni nesil ucuz birşey alayım dersen geçmiş olsun

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz eskiye alışmışız çok param olsa yine eski araba alırım zevklerime hitab eden
    Hem tamiri kolay hem ruhu var eski araçların yeniler bana pavyondaki konsamatris gibi geliyor
    Eskilerde daha sadık cebine değil ruhuna bakan cinsten
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuana kadar çok şükür sorun yaşamadım ama e36 ve e34lerden sonra e39 bile fazla elektronik geldi. Araba ya sıfır olucak ya da karadüzenin az üstü basit yapıda eski olucak.
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Al bendende o kadar, ki yeni bir araca da binmiyorum.
    2004 - A6 Avant 2.0 düz motor Cvt,

Abs beyni değişecek şimdi, bütçe ayarlıyorum...
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    97 1,4 is candır hemide bardaklık paket olursa
    PROSTOCK GARAGE

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    96-2002 hakikaten en kullanılabilir dönem
    dizel olur benzinli olur lpg olur , hidrojene ar-ge olur , elektrik dönüşüm olur (bu ne zaman başlar acaba bizim memlekette)
    japon olur kore olur
    bir set anahtarla bütün arabayı söküp takabilirdik hatırlayın

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuzende citroen xsara var enişte zamanında 0 almıştı 185 bin kmde ilk sahibi olarak şimdi toparlayıp tekrar günlük binmek için yapılcak her yeri. Bu haftasonu aynı konuyu konuştuk parçaları vs ucuz işçiilik elinden gelse kendin yaparsın vs şu şartlarda çok rahat hissettiriyor. korkutucak süpriz masraf olmaması ve kafa rahat binebilmek şu dönemde çok lüks olmuş

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    médiocrité partout

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanki alternatif favori arac konusu olacak gibi, bakalim
    öyle işte.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buralar değerlenir

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence kara düzen gibi değil de şehir içi ve sıkıntılı kullanımlar için kozmetiği yıkık bir 4 çeker veya arkadan itiş alınıp yanına da uzun yola tatile vs. gitmelik sıfır güzel bir otomobil alınırsa optimum çözüm olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence kara düzen gibi değil de şehir içi ve sıkıntılı kullanımlar için kozmetiği yıkık bir 4 çeker veya arkadan itiş alınıp yanına da uzun yola tatile vs. gitmelik sıfır güzel bir otomobil alınırsa optimum çözüm olur.
    degisik bir mantik, sehirici ve sikintili kullanim icin 4x4 veya arkadan itis arac? Komple boyali, ufak ebatli ve onden ceker bir arac bence sehirici icin bicilmis kaftan. Parcasi bulunur ve ucuz olsa, bir de en azindan her sehirde arabayi bilen olsa ilk nesil Smart'lar ideal sehirici araci ama iste, parcasi adami hayattan yildirir, anlayan usta bulmak yerine de samanlikta igne aramak daha mantikli, en azindan bulursunuz
    öyle işte.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Polo Gti ve Golf R 5 sene civarı eşimle kullandık.
    Otomatik vites ve günlüğe uygun oluşu tercih sebebiydi.

Yeni araç arayışına geçtiğimde S3 ya da bir üst kasa Golf R planı kurarken bir anda EP3 TypeR aldım. Yanına günlük dizel otomatik Renault Captur aldım.

Aile işlerimiz için Captur fazlasıyla yetiyor. Eşim çok mutlu ikimizin otomobile bakış açısı titizlik seviyemiz aynı olmadığından rahatladık.

TypeR gelecek olursak yağlı direksiyon telli gaz kelebeği standalone beyni var. Yani cam düğmesini marş motoruna bağlasam çalışır

Vag grubu koltuğuna hızlı otursan airbag yakar üst model teyp taksan akü biter herşeyin bir kodlaması vs var retrofit bilmem ne orjinal vagcom olan arkadaş bul falan sabaha kadar anlatırım.

Full mekanik otomobilimle çok mutluluyum

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabi ki karbüratörlü falan olmasın.

4 nokta enjeksiyonlu 20 yaşını aşmış bir otomobil alırsanız kasko boya değişen derdiniz olmaz.

Ben otomobil sayısını 2ye çıkararak riski böldüm

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    degisik bir mantik, sehirici ve sikintili kullanim icin 4x4 veya arkadan itis arac? Komple boyali, ufak ebatli ve onden ceker bir arac bence sehirici icin bicilmis kaftan. Parcasi bulunur ve ucuz olsa, bir de en azindan her sehirde arabayi bilen olsa ilk nesil Smart'lar ideal sehirici araci ama iste, parcasi adami hayattan yildirir, anlayan usta bulmak yerine de samanlikta igne aramak daha mantikli, en azindan bulursunuz
    Sanırım mesaj biraz eksik olmuş, sadece şehir içi için değil aynı zamanda bir kaç işlevi belirli oranda yerine getirebilecek bir araç. Aslında ben bunu kendi koşullarımda değerlendirdim. Kampçılık ve doğa sporları ile de ilgileniyorum yani 4x4 bir araca ihtiyacım oluyor (önden çeker yağmurda sıkıntı yaratıyor) ama güzel bir bütçe ayırıp tam ekipmanlı sırf kampa uygun bir arabayı da makul bulmuyorum çünkü diğer hiç bir ihtiyacımı tam olarak karşılamayacak veya işletme giderleri yüksek olacak. Bunun yanında kadıköyde yaşıyorum, hergün tem üzerinden trafik vakti 1 saat git 1 saat gel şeklinde trafiğe giriyorum, sadece bunun için de yıkık bir araba alamam. Bu noktada otomatik vites yıkık bir jimny olsa kapıda ikinci araç olarak, beni hem kampa götürür, hem şehir içinde kullanırım, hem işime gider gelirim vs. vs. Ama tek başına jimny de mümkün değil benim kadar sık yola giden birini uzun yola götürmez, kanser eder. Bu sebeple yanına da İstanbul İzmir, İstanbul Samsun yapacak, güzel sıfır bir otomobil, ayda 1, 2 ayda 1 garajdan çıkacak, işini yapıp garaja geri dönecek. Arkadan itişli yanlamaya müsait bir aracım hiç olmadı, arkadan itişi de bu sebeple yazdım. Yıkık bir e30/36 bişey olsa, önüne vinç vs. ile yine jimny ile benzeri koşullarda kullanırım, hemde arada çıkar ıslak zeminde tozlu zeminde vs. ist parkın orda falan yanlamayı öğrenip bu sporun da içinde olurum.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    karadüzen iyidir hoşdır fakat şehir içi için zor.
    yorar adamı..

ama akşamları cıkayım night rider gibi kurda kuşa sıkayım diyorsan kara düzen 1 numaradır.
    yükle sık, kırıldığı yerde bırak eve git. misal ;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...56491999/detay..

şehir içide özellikle istanbulda kara düzen yada maintance olayı can sıkmayan yegane araç bence renodur abi.
    özellikle megane 2 , parçası bakkalda var. herkes kendince aracı söküp takabilir.

örn ; https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...56955680/detay
    médiocrité partout

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olmazsa olmaz tek donanımlarım klima ve abs , onun harici diğer herşeyin olomasına-olmamasına okeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım mesaj biraz eksik olmuş, sadece şehir içi için değil aynı zamanda bir kaç işlevi belirli oranda yerine getirebilecek bir araç. Aslında ben bunu kendi koşullarımda değerlendirdim. Kampçılık ve doğa sporları ile de ilgileniyorum yani 4x4 bir araca ihtiyacım oluyor (önden çeker yağmurda sıkıntı yaratıyor) ama güzel bir bütçe ayırıp tam ekipmanlı sırf kampa uygun bir arabayı da makul bulmuyorum çünkü diğer hiç bir ihtiyacımı tam olarak karşılamayacak veya işletme giderleri yüksek olacak. Bunun yanında kadıköyde yaşıyorum, hergün tem üzerinden trafik vakti 1 saat git 1 saat gel şeklinde trafiğe giriyorum, sadece bunun için de yıkık bir araba alamam. Bu noktada otomatik vites yıkık bir jimny olsa kapıda ikinci araç olarak, beni hem kampa götürür, hem şehir içinde kullanırım, hem işime gider gelirim vs. vs. Ama tek başına jimny de mümkün değil benim kadar sık yola giden birini uzun yola götürmez, kanser eder. Bu sebeple yanına da İstanbul İzmir, İstanbul Samsun yapacak, güzel sıfır bir otomobil, ayda 1, 2 ayda 1 garajdan çıkacak, işini yapıp garaja geri dönecek. Arkadan itişli yanlamaya müsait bir aracım hiç olmadı, arkadan itişi de bu sebeple yazdım. Yıkık bir e30/36 bişey olsa, önüne vinç vs. ile yine jimny ile benzeri koşullarda kullanırım, hemde arada çıkar ıslak zeminde tozlu zeminde vs. ist parkın orda falan yanlamayı öğrenip bu sporun da içinde olurum.
    sehirici kullaniminda Jimny yorucu olabilir, ozellikle sikisik trafikte. Bunun yerine, sehirici ve uzun yol icin 1 arac, off-road icin de Niva gibi bir arac daha mantikli, bence.
    öyle işte.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler