User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
128 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Bazen karadüzen bir araç alasım geliyor

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Karadüzen derken tabii çok abartmamak lazım bir kalite standartı bir teknolojik baz standartı olmalı mesela bana göre E39 kasa karadüzene yakın güzel bir araçtır digitali antini kuntini yazılımı yoktur sensörü bellidir elektrik elektroniği bellidir.. tamiri basittir ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gaz telli , makyaj öncesi ep3 candır yaa vti'ın tam devamı
    eş kullanımı için fazla küçük olmayan otomatik bir araç tercih ederim şahsen , biraz cüsse lazım bence bu cüsseyi seyahatlerde de kullanacağız ta bii
    bu tanıma uygun seçenek bol

kendime mümkünse hobi-adrenalin için vti da yeterli , ep3 olursa harika olur , honda kanımıza bulaşmış işte
    az biraz daha elektronik olsun dersek meg2-rs tek geçerim tartışmam

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar üzmeyin kendinizi 97 model Astra F verelim hem de otomatik. Benim de konfor kavramım elektrikli cam ve hidrolik direksiyondur. Bir Anadol istiyorum. Sıfır sensör sıfır elektronik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karadüzen iyidir hoşdır fakat şehir içi için zor.
    yorar adamı..

ama akşamları cıkayım night rider gibi kurda kuşa sıkayım diyorsan kara düzen 1 numaradır.
    yükle sık, kırıldığı yerde bırak eve git. misal ;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...56491999/detay..

şehir içide özellikle istanbulda kara düzen yada maintance olayı can sıkmayan yegane araç bence renodur abi.
    özellikle megane 2 , parçası bakkalda var. herkes kendince aracı söküp takabilir.

örn ; sahibinden.com Hata Sayfası
    Megan 2, bı arkadasim 2 sene kullandı, tüm kroniklerini yaşadı halletti sattı, onyargiliyim o yuzden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzinli megane kronikleri fazla evet , bobin vs dertli
    dizellerde de orta sütundan kes , c sütunundan kes , yapıştır olayı bolca var
    ama 1,5dci iyi bak milyon km taşısın seni
    çok severim

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar kusura bakmayın ama siz kafayı yemişsiniz. Evde bir tane eli yüzü düzgün donanımlı iyi araç olmadan tek araç olarak yada gündelik olarak "kara düzen" bir araç asla istemem.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karadüzen derken tabii çok abartmamak lazım bir kalite standartı bir teknolojik baz standartı olmalı mesela bana göre E39 kasa karadüzene yakın güzel bir araçtır digitali antini kuntini yazılımı yoktur sensörü bellidir elektrik elektroniği bellidir.. tamiri basittir ..
    E39 da tam 17 tane beyin var. Bakımsız e39 dan kesinlikle uzak durulmasi lazım. Kaputun üstündeki cam suyu fıskiyesi bile 7 yıl önce 500 liraydı. ( çıkması)
    2008 civic aldım geçenlerde boşline paket. Aux bile yok. Abs klima cd çalar. Camlar otomatik hidrolik.
    Stop lambasi patladı 20 liraya aldm sanayiden. Bu saatten sonra adaptif farmış, airmaticmiş, fullscreen ekranmis. Lazim degil abi. Usta kapıyı acarken 500 lira yazıyor.
    Hatta bitane de e30 alcam simdi bakıyorum. M50b25 koyup önümüzdeki 30 seneyi ( ***** ekonomi anca düzelir) kapatcam. Herkese tavsiyemdir ne kadar az elektronik o kadar lüks. Adam 508 in farına 15k fiyat verdi. Yazık günah haram birader. Vallahi billahi Yazık bize. Araba da 508 yani. Maserati degil
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı suk3b3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E39 da tam 17 tane beyin var. Bakımsız e39 dan kesinlikle uzak durulmasi lazım. Kaputun üstündeki cam suyu fıskiyesi bile 7 yıl önce 500 liraydı. ( çıkması)
    2008 civic aldım geçenlerde boşline paket. Aux bile yok. Abs klima cd çalar. Camlar otomatik hidrolik.
    Stop lambasi patladı 20 liraya aldm sanayiden. Bu saatten sonra adaptif farmış, airmaticmiş, fullscreen ekranmis. Lazim degil abi. Usta kapıyı acarken 500 lira yazıyor.
    Hatta bitane de e30 alcam simdi bakıyorum. M50b25 koyup önümüzdeki 30 seneyi ( ***** ekonomi anca düzelir) kapatcam. Herkese tavsiyemdir ne kadar az elektronik o kadar lüks. Adam 508 in farına 15k fiyat verdi. Yazık günah haram birader. Vallahi billahi Yazık bize. Araba da 508 yani. Maserati degil
    17 tane beyin çok mühim bir şey değil çoğu denetleyici uyarıcı onların ama temizi illaki şart yorar katılıyorum ..
    Bende 2006 model vectra elegance vardı o zaman servis 40 a yakın beyin olduğunu söylemişti yolcu koltuğunda bile ağırlık sensörü vardı üstüne bir şey koyıyım biraz ağır ötmeye uyarı ışığı yakmaya başlıyordu.. fiat marea larda bile 10 un üstünde beyin vardı diye hatırlıyorum hatta onların abs beyni sık arıza verirdi .. ama o yılların beyin denilen şeyler elektronik basit tabiri caizse ilkel uyarıcılardı bazılarının tamiri bile mümkündü şu anki beyinler sensörler daha hassas karmaşık yazılımsal destekli falan filan .. beyin denilen şeylerde artık yazılımsal destekli harbi harbi beyin ..

Şu anda bazı araçlarda artık tamir bile etsen beyne girip yeniden programlamadan öyle şoklama falan değil eskiden girer şoklar arıza kodunu siler yola devam ederdin şimdi yeniden programlamadan falan araba güvenlik modundan çıkmıyor bazı araçlarda bazılarında şoklasanda belli bir km sonra araba yeniden eski hata
    Kodunu çıkartıyor illa servise götürmen servisin cihazına bağlaman gerekiyor .. eskiden onlar bedava idi onlara bile para alınıyor artık ..

Geçen arkadaşın F10 lastik basınç sönseri arıza yaptı sorduk çin malı yan sanayi almayın 7-8 ay sonra tekrar bozulur dediler çıkma aradık çıkma sensöre adamlar 1400tl istiyor tanesine ve çoğu seti bozmak istemiyor set halinde satmak istiyor o zamanda 4000 bin tl ye veriyorlar .. çıkması buysa artık sıfırı ne kadar düşünemiyorum..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O arabalarda 20-50 tane beyin var dedikleri hepsi modül aslında. Gerçekten bu kadar çok modüle bölünmüş olmasaydı atıyorum merkezi kilit bozulduğu zaman tek bir büyük modülü ve haliyle acaip pahalı bir modülü değiştirmeniz gerekecekti.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O arabalarda 20-50 tane beyin var dedikleri hepsi modül aslında. Gerçekten bu kadar çok modüle bölünmüş olmasaydı atıyorum merkezi kilit bozulduğu zaman tek bir büyük modülü ve haliyle acaip pahalı bir modülü değiştirmeniz gerekecekti.
    Aynen çoğu modül sensör duy falan sınama tetikleme yapıyor ampül patlaksa voltaj akımından anlayıp ampül patlak uyarısı veriyor misal işte ona farda beyin var diyorlar yada yıllarca xenon balastlara yada trafolara far beyni dendi halbuki esas beyin şu anda led matrix sistemlerde var otonom sistem varsa yada yol şerit takip ikaz uyarı sistemleri varsa onlarla organize hareket ediyor falan filan ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şu editleme niye yok mesajın altına ek bir şey yazıcaz sonradan aklıma geliyor editleme olmayınca flood yapıyormuşum gibi hissediyorum ..

Velhasıl o duy modül yada beyin dedikleri şeyler bana kara düzen gibi geliyor ilkel bugünün araçlarına göre tamiri kolay kolay kolay zaten arıza vericek şeyler değil ..

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E39 un uzun farı yanık kalıyordu. Far beyni torpidonun altında sağda. Onu çıkardık. Söktük. İçinde 15 tane flan transistor var. Hala hatırlarım bts-426L1 kodlu transistor emekli olmuş. Yerine yenisini almıştım 1 dolara. Düzelmişti.o zaman beyinciye gittim. 1 dolarlik şeye bana 250 lira demişti ibine ( 2014). Velhasıl herhangi bi beyin bana far ampulünün patladığını söylemesin. Bi arkds diyor ampul patlamış değiştiriyoruz. Arkadaş bedava
    SWAT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hem çocukluk hayalim hemde 90 lara özlem diyerek 94 model 205 GTİ aldım. Otur karşısına saatlerce izle, sürerken ağzım kulaklarımda ama parça ve usta sıkıntısı haytımın köşesinden hep olacak. Kucakta laptop saatlerce prça bakıyorum evde Düzenli olarak ustamı arıyorum hal hatır sormaya klimada ve abs yok hatta hidrolikte yok mis gibi kara düzen.

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim evdeki yedek malzemelerle yeniden bir araba toplanır eski arabalarında bu şekilde bir güzelliği var aracım mercedes W124 SW sadece yakıt koyup düzenli bakımını yapıyorum o kadar başka dert vermesin allah inşallah
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla şöyle 93 GLI corolla olacak pamuk gibi pedallar direksiyon ben binerim aga günlük

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hahaha tam aklımdan geçen buydu
    Serdar TURGUT

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gaz telli , makyaj öncesi ep3 candır yaa vti'ın tam devamı
    eş kullanımı için fazla küçük olmayan otomatik bir araç tercih ederim şahsen , biraz cüsse lazım bence bu cüsseyi seyahatlerde de kullanacağız ta bii
    bu tanıma uygun seçenek bol

kendime mümkünse hobi-adrenalin için vti da yeterli , ep3 olursa harika olur , honda kanımıza bulaşmış işte
    az biraz daha elektronik olsun dersek meg2-rs tek geçerim tartışmam
    ep3 candırr can tüm sıvıları boşaltmayaa birebir
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla şöyle 93 GLI corolla olacak pamuk gibi pedallar direksiyon ben binerim aga günlük
    onların bi ara 114'ük olanları vardı , 98 miydi neydi yanlış mı hatırlıyorum?
    sonra düşürdüler beygirleri

ae101'lerin enteresan bir koltuk-direksiyon-pedal-vites-konsol açısı var , ben çok severdim bi tuhaftı ama çok güzel anılarım var hep ae101'lerle
    o zamanki çalıştığım şirkette 2 tane geçmişti elimden yanları bakalitli sw olanlarından
    o zamanki hissiyatıma göre ciddi gidiyordu

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence konu kara düzen değil de seri üretimi çok olan, arızası çok olan ustası ve parçası orj ve yan sanayisi bol olan bir marka model belirlemek gerekli.

Bu araba benim kafamda daha önce de kullandığım clio sport 1.6 16v

Bu motor k4m bir çok renaultda kullanıldı, hacmine göre hp si gayet yeterli bir alet.

Enjeksiyonlu, lpg ye uyumlu. Klima var, airbag var otomatik cam ve hidrolik direksiyon var.

Bana bunlar fazlasıyla yeterli. (Abs de vardı diye hatırlıyorum)

Diğer taraftan 1.4 hdi motorlu araçlar da gayet makul duruyor, ya da 1.5dci renaultlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler